PDA

View Full Version : как да овладея гнева



SkyEatsAirplane
11-20-2010, 16:22
Често даден човек или ситуация ме изкарват извън контрол. Става така, че не мога да си държа затворена устата, когато някой ми лази по нервите. Така си изигравам номер и си вредя. Например вкъщи (смятам, че да крещиш на родител е егати дебелочието) трудно се сдържам да не повиша тон и не знам как да си овладея нервите. Или гаджето, решил едиси кво да прави ама мен ме дразни (да де но аз няма да му давам наклон на пикнята я) и трудно става номера да не си го изкарам на някои друг.
Някой да сподели трикове за овладяване на гнева!

TheNewReligion
11-20-2010, 16:31
Броиш до десет преди да кажеш нещо. И аз напоследък съм кълбо от нерви, но не крещя. Изразявам си гнева невербално. Ритам нещо леко, слушам някоя успокояваща песен, играя си с един ластик. Последното ми помага много. Псуването на лист също. А когато съм ядосана на даден човек, не му крещя, просто обяснявам с нормален тон кое ме дразни.

Whoopdedoo
11-20-2010, 17:11
Чудно ми е как на 15-16 години сте такива нерваци повечето, при положение, че проблемите тепърва предстоят.


Някой да сподели трикове за овладяване на гнева!

Какво да ти споделят, научи се да се контролираш сама.

Ewok
11-20-2010, 17:14
Чудно ми е как на 15-16 години сте такива нерваци повечето, при положение, че проблемите тепърва предстоят.


+1

пък за това с родителите, ако те дразни самото крещене просто ги игнорирай, после се извини и това е.

Di
11-20-2010, 17:39
вкарваш се в филма
кво ще стане ако не крещиш?!
ашф

absolution
11-20-2010, 18:33
И аз така се дразнех но дойде един момент в който просто спря да ми пука. Да не ти дреме, това е.

dani4ka97100
11-20-2010, 18:39
главата в стената и вс сее оправя.. ](*,) ](*,) :razz:

jghgh
11-20-2010, 19:15
И аз понякога съм такава.
Опитвам се сама да се контролирам.
Като мислиш повече съзнателно за проблема си с гнева, повече можеш да го контролираш.

Съзнателна работа!
А не просто да си казваш "Имам проблем" и да забравяш, и емоциите ти да не ти оставят избор на реакция.


Умният човек контролира емоциите си, а не емоциите го контролират. ;-)

ZipFail
11-20-2010, 19:20
Съзнателна работа!
А не просто да си казваш "Имам проблем" и да забравяш, и емоциите ти да не ти оставят избор на реакция.


Умният човек контролира емоциите си, а не емоциите го контролират. ;-)

Подкрепям :)

SkyEatsAirplane
11-21-2010, 05:38
На 18 съм. Изнервена съм защото ми предстоят тази година 7 изпита!!! Не съм нервак, много неща ми се струпват на главата. Вие форумните хора съдите без да знаете .... намерих къде да искам съвети.
Благодаря за първият коментар :)

SkyEatsAirplane
11-21-2010, 05:40
И аз понякога съм такава.
Опитвам се сама да се контролирам.
Като мислиш повече съзнателно за проблема си с гнева, повече можеш да го контролираш.

Съзнателна работа!
А не просто да си казваш "Имам проблем" и да забравяш, и емоциите ти да не ти оставят избор на реакция.


Умният човек контролира емоциите си, а не емоциите го контролират. ;-)
Когато човек държи всичко в себе си без да го ''излее'', знаеш ли какво се случва? В този случай мога да си докарам една банална язвичка! Неизразени емоции водят до друг проблем!

Deadlock
11-21-2010, 08:21
защо питаш, след като не си го готов/а да помислиш над мнение, различно от твоето? :-o

yakuza_
11-21-2010, 08:48
Ходи на йога 8-)

SkyEatsAirplane
11-21-2010, 09:04
защо питаш, след като не си го готов/а да помислиш над мнение, различно от твоето? :-oАз задавам въпрос, без изказ на мнение, нито поясняване на ситуация. Получавам отговори които нямат нищо общо с въпросът ми.
Та по конкретно. Изнервят ме малки неща, защото имам по-големи нерешени проблеми и си го изкарвам на невинни хора. Как да го скроя по-ясно.
Зачитам мнения различни от моето, но не и грешни изказвания за мен. Има разлика.

indigo0lady
11-21-2010, 11:00
И поради каква проклета причина смяташ, че трябва да прнебрегваш гнева си и да го таиш в себе си??? Чувствата са за това - за да се изразяват. Ако не го правиш, неизбежно си навличаш невроза, депресия и още цял куп психични заболяваня... Вместо да се мъчиш да контролираш неконтролируемото, се замисли какво точно те дразни в останлите и те провокира да се развикаш. [-X

spenZo
11-21-2010, 11:03
Свиркай си.

Taam
11-21-2010, 12:19
Обикновено възпитаният човек контролира емоциите си, защото е научен, че това трябва да прави, за да оцелее в обществото. Това не го определя (за мен) като умен или неумен. Глупавите хора често са лишени от емоции, тъй като те не разбират проблемното на проблемите около себе си. Емоционалността идва от способността да мислиш и да разсъждаваш най-вече, но по какъв точно начин ще ти "избие" е въпрос на възпитание (не само домашно, ами и самовъзпитание като самоконтрол).


Та по конкретно. Изнервят ме малки неща, защото имам по-големи нерешени проблеми и си го изкарвам на невинни хора. Как да го скроя по-ясно.

Та, да ,разбрахме, че си в кандидатстудентска депресия. И седемте изпита съвсем не те извиняват, но си остават основната причина за държанието ти. Въпрос на време е сама да разбереш ,че ако така се шашкаш от определени периоди в живота си, по- добре се откажи от каквито и да било цели . Защото за всичко се изискват нерви, безсънни нощи и борба. И с повечето неща трябва да се справяш сама.
Другите хора най-малкото не ти е в интерес да ги отблъскваш от себе си.

jghgh
11-21-2010, 12:22
Когато човек държи всичко в себе си без да го ''излее'', знаеш ли какво се случва? В този случай мога да си докарам една банална язвичка! Неизразени емоции водят до друг проблем!

Оо, много добре знам до какво водят затаените чувства ;]

Също обаче знам, че да си изливаш гнева систематично на близките ти може ужасно много да ги отвърне от теб.
Както и знам, че понякога гневът ни е неадекватен на реалността и даже мога да ти дам пример. Случвало ми се е да се ядосам на човек, че слуша музика, вместо да се занимава с мен, което е една доста несъстоятелна причина, породена от комплекса ми за внимание. И какво, представяш ли си, да му се развикам за такова нещо, въпреки че вътре в мен изпитвам огромен гняв? Но това си е само една психологическа причина, заради която никой не ми е виновен.
Доста ми е тъпо, че го споделям във форум, но бих искала да ти помогна, в случай, че имаш изблици на гняв за нереални причини. Ако е така, се опитай да ги елиминираш, вместо да заливаш хората с проблемите си (на които само ти можеш да си помогнеш)

indigo0lady e права, че трябва да разбереш какво точно те дразни в останалите и те провокира да се държиш гадно, за да отстраниш причината.


И още нещо. Затаените чувства трябва да се изкарват, но не е задължително да ги изкарваш на хората, особено в случаи, когато обективно не са ти виновни!
Прибираш се, почваш да крещиш във възглавницата, да пишеш глупости на бележка, или правиш няколко обиколки на блока - би трябвало да помогне. Т'ва са психологически подходи.
Лично аз съм пробвала веднъж това с възглавницата и адски много ми помогна. Като я посритах малко и се наревах, ми мина.
Отделно си водя дневник, за да не си докарам "язвичка".

;]

SkyEatsAirplane
11-21-2010, 13:13
Благодаря :)

sundayy
11-21-2010, 16:46
Здрасти,
Бих казала, че имам сходен проблем. От около година обаче се опитвам първо да премисля нещата преди да кажа нещо, за което ще съжалявам. Не реагирай първосигнално, с времето ще се научиш да се владееш. Аз все още не мога да кажа, че съм напълно спокойна, но просто не се ядосвам за най-малкото, когато ми дойде в повече обаче ме избива на сълзи, което е странно :-o
И няма да си докараш язва, ако след 1 час или на следващия ден поговориш с човека, обясниш какъв е проблемът и т.н. Стискам ти палци :)

pamircola
11-22-2010, 12:00
главата в стената и вс сее оправя.. ](*,) ](*,) :razz:

+1

Brooklyn
11-22-2010, 12:46
принципно ,ако си толкова импулсивен и спонтанен с гнева си го изкарвай на неодушевени предмети без да разбира никои

една малка боксова круша може да ти помогне много и там да си изливаш невъздържания гняв

опитай се да пренасочваш тези негативизми другаде но не и пред хората (всмисъл тези които си заслужават окей ,ама не и тези които не са длъжни да ти търпят изцепките )

опитай се да се справиш ,няма нищо по-хубаво от уравновесен тип които умее да контролира емоциите си ,така хем ще си по-ефективен в това което правиш ,хем ще вършиш нещата и ще се справяш с тях по адекватно

от моментния гняв файда няма ,изцяло си завлядан от нискострастни емоции и винаги повярвай ми повлиян от тях действаш по най-абсурдния начин .

iLovePussyJuice
11-23-2010, 01:59
така ше е като се ядосвате за глупости 8-)

аз съм позитивен човек и много рядко се ядосвам, затова пък ядосвам доста 8-)

SkyEatsAirplane
11-23-2010, 04:17
възглавницата помага, направих си дартс с принтирани снимки на хората които ми лазят по нервите, за да не им крещя после, а да им обясня спокойно колко са тъпи
действа :)

Pliok0019
11-23-2010, 08:49
На мен в това ми е чара.

Иначе постът на Taam беше полезен и за мен.