PDA

View Full Version : Видео карта напрежение



ponomen
11-20-2010, 20:03
здравейте вчера си зех самсунг ue22 c 4000 от тия дето са телевизори и може да се ги вържеш към компа.предния ми монитор е 17 инчов филипс.както и да е спроса ми е ако включа и монитора и тв-то към видеото на компа а то е асус 9600 gt silent edition ще успее ли видеото да издържи на напрежението примерно на единия монитор да играя код 5 ,нфс до про стреет и др подобни,а на другия да гледам някой филм.втова че връзвам втори монитор убива ли производителноаста на видео картата ?а ко да другия ми въпрос е мисля да си зема ново видео до 250лв .кое е по добро от тия?Palit GeForce GTS 250 Green 512MB/256bit DDR3-229лв /Inno3d GTS450 1GB 256bit DDR5 PCI-E търся макс до 250 лв най добрата видео карта кяото да не ми прави проблеми когато и тв-то и моитора са вързани.плс хелп ме

DaRkS7eP
11-21-2010, 06:47
Здравей.. Значи на видео картата нищо не може да и стане тя просто подава сигнал към монитора се едно от Ipod да подадеш сигнал на тонколони ..
Ще можеш да вкючиш втори монитор аз съм с GeForce 9800GTX+ и на единия ДВИ вход съм си включил монитора на другия HDMI порт към телевизора и си работи ..
По добрия варянт Inno3d GTS450 1GB 256bit DDR5 PCI-E

GregoryHouse
11-21-2010, 14:55
Относно видеото. GTS250 е по-слаба от GTS450. Еквивалент на GTS450 е Sapphire HD5770 на амд, която е малко по бърза и със 10-15$ отгоре в зависимост откъде пазаруваш. Аз бих ти дал една друга идея. Изюакай още 1-2 месеца българските търговци да спрат алчността и да намалят цените. В момента в Европа HD5850 струва 219$ или 305лв. А е х2 пъти по-бърза и от 2те посочени по-горе.

ponomen
11-21-2010, 15:43
ms house отново спасяваш ме постоянно. а да питам друго също което е малко мистерийка за мен която бих искал да ми се опресни но в гоогле нещо не мога да я намеря.значи човешкото око вижда 24 кадъра в секунда,защо гледах някви статии в нета някоя игра пеимерно бад компани 2 върви със 60 ладъра в секунда.къкъв е смисала като само 24 вижда6 от 60?!? и друго защо мониторите са с време за реакция 2мс и 5 мс.осеща ли се разлика??бъркам ли се или 6том 4овека вижда 24 кадъра в секунда то 1/24 = 0.04 секудни се сменя кадъра тоест това са 4 мс.не мога да схвана за къв чеп е 2 мс да се дава 200 лева отгоре като върши същата работа или аз съм в огромна гре6ка ?!?!?!?

GregoryHouse
11-21-2010, 15:50
Еми разлика със просто око между 2мс и 5мс няма да успееш да видиш. Аз поне не виждам (но все пак съм късоглед). Смисъла е никакъв :D Разлика между 24 и 60 за твоето око е 0. Просто след това по-новите ще ти вървят и те на 24 примерно :) Това с многото кадри е за мерене на буби. Btw ако ти е интересно потърси за 25тия кадър :) Рекламите на кока-кола които го използват първи и т.н. Ще се очароваш направо :)

geim4e
11-21-2010, 15:58
ще ти се ебава, на един приятел беше с 9500 гт 1 гб.и монитора му 17 инча и той така искаше хем тв хем монитор(беше самсунг 20 инча 2 мс).върза го. станаха два монитора към компа.той беше фен на код и цъкаше мн тази игра му тръгваше на макс(мисля че беше с интел и 2 гб рам абе минаваше изискванията )след като си върза тв-то го направи да е главно тоест всички програми да тръгват на него а на седемнайстката допълнително да си ги мести.както казах досега мъ тръгваше на макс сега я пусна и там мисля че беше кампания наци зомбис той цъкаше в гарена с други хора и хоп зарежда играта тръгва и се намира в някаква посройка с бели стени или въобще без стени само пода се виждаше сичко дуги беше бяло.има две решени или като цъка6 изключвай малкия монитор понеже като са два на една карта мн пада производителноста.или си земи нова карта квато каза хаус, сега сина ми е с нея проблеми никакви няма вързана е със един 24 асер и 32 инчов монитор и бад компани и мафиа 2 на макс без никакви компромиси.това за кадърите само помня катс бях на 20 изма6е не6то такова 4е 24 кадъра вийжда6 а 25 го запеметява6.нз не съм се ровил ама и аз немогад а чатна ралиакта между 2 мс и 5 мс и това игрите да ти тъгват на 60 кадъра и на 20 ????ква е ралзиакта немога да ти кажа.ако може някой да кааже,разкаже.а за хаус специално да питам за да не прая нова тема,един приятел от офиса си зе този амд 555 6тях да те питам можели да ми опишеш как то отклчччва6 стъпка по стъпка че да не земе като го знам къв е да земе не6то да обърка.плсмс ь10

GregoryHouse
11-21-2010, 16:05
Разликата м/у 24 и 60 кадъра за просто око е никаква дефакто. Не можеш да я забележиш. 25тия кадър се запаметява от подсъзнанието ти :)
5ms трууудно с мноого вглеждане и личи забавянето на големи монитори (по скоро телевизори). Но трябва да се вглеждаш доста.

А относно отключването зависи от дъното дали има Unlock функцията. Кажи ми модела на дъното. И ще ти кажа. Но не е много просто и лесно и има шанс да омаже работата ако не знае какво прави.

geim4e
11-21-2010, 16:12
http://mallbg.com/product_details.php?productID=15251 мисля че е тази постоянно се хвали че било супер дъно имало вградена карта туй онуй ддз тва е дъното става ли ???

GregoryHouse
11-21-2010, 16:30
Ммм можел е да икономиса малко от дъното и да налее в нещо друго. Иначе да яко е. Въпреки, че идея си нямам за какво му е тази вградена видеокарта. Иначе да дъното му може да отключи процесора.

Сега нямам време да обяснявам надълго и нашироко затова просто ще ти дам линк към една тема където сме дискутирали почти всички свързано с ънлокването на AMD-тата.

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=156764

Cybershot
11-21-2010, 17:57
^ е па те не ли усетиха от АМД и спряха да правят такива бройки? (поне % на ънлокването бая клони към 0?)

GregoryHouse
11-21-2010, 18:14
От AMD умишлено го правят и нямат намерение да спрат да го правят. Това в голяма степен е пазарен трик :) Също като PhysX на Nvidia. Иначе ако му е на пича от 3-4-5-6 партида процесора да забрави за ънлок просто. Тогава шанса наистина си клони към нулев. От първа и втора макс доста успешни има. Но в тях още няма толкова рециклат и затова. Ето дал съм ви НАЙ-подробната тема на български по темата. Който има желание да чете :)