PDA

View Full Version : Проблеми с косата,косопад.



herassmant
11-21-2010, 07:44
Здравейте!
На 18 години съм, момиче... от 2 години имам лек косопад,но в последно време стана много сериозен, като се къпя ми пада тогава много коса,след това виждам ,че ми остава и по възглавницата, когато се реша ест остава и по четката,като си друпна леко косата пак виждам 7-8 косъма,по принцип съм с тънка коса и не я третирам много,преса 1 път седмично,от време на време пяна си слагам и ползвам шампоана на Клиър и сега ползвах някакви мостри на френски шампоани против косопад и съм си взела ампула за мазна коса,щото в последно време се омазнява за 3 дни,а преди беше нормална и от време на време суха... и фризьорка ми е казвала,че трябва да предприема нещо,обаче искам съвет за нещо против косопад,няма значение дали са таблетки,шампоан или др., но искам да знам ,че на някой му е подействало наистина,затова моля пишете.И да спомена ,че съм пдоложена на стрес почти псотоянно,имах лични проблеми и сега ще кандидатствам в чужбина..

titinkaa
11-21-2010, 08:03
Шампоана Фитовал,на много хора е помогнал,но и от самата коса на човека си зависи де,и аз в последно време много ми е взела да капе и ще си го купя тея дни.

kalpazanka
11-21-2010, 08:34
Здравословни проблеми да имаш?
Диети пазиш ли?
Месечният цикъл колко е дълъг? Акне имаш ли?

herassmant
11-21-2010, 08:55
Имам нередовен цикъл, който се дължи на хормонален дисбаланс , от там имам и акне да. Храня се небалансирано, имам симптоми на булимия. В момента съм 55 кг,бях 47 зимата.

kalpazanka
11-21-2010, 08:59
Много вероятно е косопадът да е следствие от хормоналните проблеми.
Тестостерон изследвала ли си?
Колко си висока?

herassmant
11-21-2010, 09:15
Не съм се изследвала за тестостерон. 165 съм висока.

kalpazanka
11-21-2010, 09:17
Гинекологичният проблем изясняван/лекуван ли е?