PDA

View Full Version : Защо напуснах/бих напуснал България ???



tifani111
11-21-2010, 08:57
Здравейте,правя анкета свързана с хората, които живеят в чужбина.Искам да разбера какво е да живееш в чужда държава,как ни приемат другите народи,пред какви несполуки са изправени хората ,които напускат родината. И същевременно какви са плюсовете да пребиваваш извън България ? Ще Ви бъда много благодарна ако се отзовете и ми помогнете да направя тази статистика :)

NawleK
11-23-2010, 22:18
:razz: :razz: :razz: Статистика ще прати тя...

НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КЪДЕ Е БЪЛГАРИЯ!!! НИТО КАКВО ПРЕДСТАВЛЯВА!!! ОТ КЪДЕ НА КЪДЕ ЩЕ ТЕ ПРИЕМАТ?

tifani111
11-29-2010, 07:47
Тази анкета не съм я направила случайно и за удоволствие.Щом съм решила да я пусна тук значи съм имала нещо за цел. Безмислените ти коментари са напълно излишни.

rosencetooo
11-30-2010, 04:58
Защо ? .. защото в България , няма смисъл да се живее :)
В чужбина получаваш образование на съвсем друго ниво , има реализация, там знаеш за какво работиш , а не като тук.. то тук дори няма работа вече за никой :) Всеки изнемогва вече.. Какъв е смисъла да си тук и какво ти дава България..
Каквато и статистика да правиш.. мисля, че на всеки му е ясно какъв ще е резултата от нея.

gandalfepi4
12-04-2010, 20:13
ми зависи си адски много. аз сега съм в холандия и... ми нямам причини да искам да се връщам просто, какво да кажа


не е същото, никога не може да е, просто нещо ти липсва когато не си си вкъщи, но иначе ВСИЧКО друго е 100% по-добро

PBS
12-10-2010, 08:29
Ако искаш по-добър живот, евтино образование, лесна работа и да валят стипендии и социални грижи - западна Европа е мястото. Във Франция средно работят само по 30 часа на седмица. Студентите в Европа са най-богатите в света, поради ниските такси, които плащат и многото стипендии и помощи, които ползват.

Ако искате да работите като роби (80 часа на седмица и повече) за ниско заплащане, в страна без социални грижи, със страшно скъпи здравно осигуряване и образование - отидете в САЩ. За съжаление там нещата са така. Чикаго е най-корумпираният град в САЩ, там е и най-голямата група от българи. Данъците са ужасно високи за средната и ниската класа.

За студентите в Америка нещата са много зле. В Ню-Йоркския университет - за 4 години обучение по икономика ще трябва да се оръсите $250,000 (като в това са включени всички студентски такси и подслон). Повечето студенти, вземат заеми, за да завършат и на около 22 години са в огромен дълг.

Не слушай тези, които казват, че в България не си струва да се живее - българските ученици (9-12 клас) получават стипендии за успех 4.50 и нагоре, който се постига лесно. Българските студенти плащат само по няколко стотин лева на година такси и за добър успех получават 90 лв и повече стипендии всеки месец. В България данъците са само 10% от доходите. Сравни това с Канада, където най-бедните плащат 17%, а най-богатите плащат 69%. В България имаме страхотно разнообразие от вкусна и същевременно евтина храна - в Америка специално, храната е изключително еднообразна.

Плюсовете да пребиваваш извън България са по-чиста среда, по-добронамерени и независтвливи хора.

wallmart
12-11-2010, 03:12
Ако искаш по-добър живот, евтино образование, лесна работа и да валят стипендии и социални грижи - Столипиново е мястото. Да, ама вече и в ЕС вдиганаха таксите, че на Острова и революция направиха студентите. Грънци, само за пакистанците и циганите ще ги има тия благинки вече.
Повечето студенти, вземат заеми, за да завършат и на около 22 години са в огромен дълг. Тука си много прав.

[B]a[N]D[i]T[k]a
12-19-2010, 21:49
ебати глупостите...
ако можех аз нямаше да си тръгна от българия.. каквото и да говорите на мен НОСТАЛГИЯТА още не ми е отминала а не живея в бг от 2 години и половина...
и не говорете за образованието изобщо. в канада в часовете ми по математика в гимназия НИКОГА ама НИКОГА не съм имала някои които да е роден в канада и да има повече от 92% по математика всичките с добри оценки са си получили образованието НЯКЪДЕ ДРУГАДЕ! а като дойде време за университет ти ебат майката от всякъде защото става изведнъж трудно, а не както в БГ става по трудно с всяка изминала година. разликата м/у гимназия и университет е от земята до небето! така че изоооооообщо не говорете за образование ! не е по добро!

FataMorgana
12-27-2010, 11:00
Аз напуснах България защото баща ми получи работа в ОАЕ и цялото семейство се премести там.

Тук няма расизм към Българите, но все пак ако баща ми беше завършил в Англия или Америка заплатата му щеще да е двойна. Не че се опаквам.

За образованието, тук има много различни училища- Американски, Френски, Индииски, Английски, Руски, Интернационални, Канадски, Арабски, абе много са.

Аз съм в Интернационално, и следваме дву годишен курс IGCSE в момента. При нас математиката е горе долу на същото ниво като в БГ, а науките са на доста по високо ниво зареди добре обурудвани лаборатории. Историята, Икономиката и тем подобни са на високо ниво също и даже имаме професори по определени предмети (аз съм 11 клас). Но, това което със сигурност имаме което в БГ нямате е дисциплина. СТРОГА дисциплина. Често се оплакваме но ако я нямаше тази дисциплина нямаше нищо да научим. Също имаме мотивация. От 10ти клас имаме срещи с различни университети из света които идват да ни посещавват и в даскалото психолозите все ни помагат да решим какво да правим ако имаме някой проблем. Да, образованието наистина е на по високо ниво зареди тези фактори.

Ако имате висше, или смятате да следвате Архитектура или нещо подобно тук можи да имате обещаващо бъдеще. До десет години ще можите да си изпратите децата в гъзарски училища, ще имате поне две луксозни коли, ще живеете в голяма къща в комплекс със 24 часа охрана и басейни, паркове, че и голямо изкуствено езеро около което да тичате.

Атракции има много. В момента се ходи на плаж (тук има само един сезон - лято). Имаме много молове, в които молове имаме ледена пързалка плюс ски писта ако ви домъчнее за снега. Плюс това с парите които получавате тук винаги можи да отидете до Швейцария на ски, да кажем през зимата.

Престъмноста е на минимум. Има, но не се среща често. Не съм чувала някой да са го ограбили в къщи. Убийства е имало, в някои по западнали квартали, но и те са рядкост.

Обслужващия персонал са масово Индийци, Пакистанци и Филипинци и Африканци. Тук повечето по богати хора имат шофьори и слугини които живеят при тях.

Много българи са на високи длъжности, но има и много сервитьори и продавачи. За тях не мога да ви кажа много, но ако сте със семейство не бих препоръчала да дойдете тук на ниска длъжност. Има голяма разлика между това какъв е живота на някой с образование и на някой без такова. Ако сте лекар или дерматолог също ще си намерите работа.

Тук няма данаци. Само такси. И то мисля че е само интернет, ток и вода. И тока е евтин. Няма данък доход или някакви такива. Също обажданията в града от домашен телефон са безплатни.

Интернета е лек проблем, защото има много сайтове които са цензурирани, но това се оправя :D

Университетите са по евтини от Европа или Америка, но не са на ниво. За следване отидете в Европа и елате тук след това ;)

Тук наистина е живот. Най високата зграда и единствения седем звезден хотел (сега два) са все тук. Един от най големите молове също!

Мюсулманска държава е, но коледните им декорации и празненства са просто- Уау! Трябва да се видят! Все пак, не се настанявайте близо да джамия, много силно и много рано сутринта обичат да се молят! А по време на техния Рамадан, не може да ядете на улицата, в училищата по това време можете да се храните само във стола и никъде другаде.
Не може да се целувате на улицата, само да се държите за ръце и да се прегръщате. Аборта, освен ако няма опасност за живота на майката е строго забранен. Дори хапчета от сорта на Ескапел са забранени. Презарвативи и нормалните хапчета за 21 дена си ги има, както и спермициди. Няма секс играчки.

Много хора от много култури могат да се срещнат тук! Ще срещнете хора от всеки континент и всяка държава която можете да измислите!

Tihon4o
01-09-2011, 10:09
Бих/ще напусна България, защото искам да имам свястно образование, да получавам парите, които ми се полагат за него ии също защото в България е най-голямата бедност, мизерия и корупция и искам да имам по-добър живот.

missEvance
01-12-2011, 19:08
a[N]DT[k]a]ебати глупостите...
ако можех аз нямаше да си тръгна от българия.. каквото и да говорите на мен НОСТАЛГИЯТА още не ми е отминала а не живея в бг от 2 години и половина...
и не говорете за образованието изобщо. в канада в часовете ми по математика в гимназия НИКОГА ама НИКОГА не съм имала някои които да е роден в канада и да има повече от 92% по математика всичките с добри оценки са си получили образованието НЯКЪДЕ ДРУГАДЕ! а като дойде време за университет ти ебат майката от всякъде защото става изведнъж трудно, а не както в БГ става по трудно с всяка изминала година. разликата м/у гимназия и университет е от земята до небето! така че изоооооообщо не говорете за образование ! не е по добро!


[i]Напълно съм съгласна с това твое мнение :) Живея в Испания вече от 7 години, изкарах много учебни години тук и съм на мнението, че ОБРАЗОВАНИЕТО Е МНОГО ЗЛЕ .. много са назад, с всичко, и до 10ти клас всичко ти е на 6, всичко е лесно, завършваш с някакви супер високи оценки с надеждата да продължиш да учиш.. и от там НАДОЛУ, изведнъж става трудно, да изискват много.. и за какво? За да влезем в университет.. ей така, изведнъж ни забиха в земята.. докато в България ти искат само да се стегнеш за матури и това е, и те подготвят много добре.. а в чужбина :X Вярно е, че има повече шансове за реализация, живота е по- добър, повече шансове за работа, щастлив живот без да се лишаваш от нищо.. но с образованието всичко е много назад.. за съжаление :)

starx12
06-17-2011, 15:19
Живея в България , но бих напуснала.Защо? Защото в другите държави има по-голям шанс за реализация или по-точно хубава работа.Аз като гледам в България хората с образование работят за по 200-300 лева , а тея дет нямат никво образование , а имат връзки си искарват милионите и т.н. Не ме разбирайте погрешно - аз обичам България,обичам историята и културата ни .. :D

amk933
06-17-2011, 15:32
Има тема, която е 11 страници по тоя въпрос 10 реда по-надолу. Сложно much? :?