PDA

View Full Version : Проблем с ушите след пробиване за обица



yyoonnii
11-21-2010, 11:23
Всички започна на 25 септември когато ми продупчиха ухото за обици. А да кажа 10 клас съм.
Така историята започна към края на миналия месец когато лявото ухо се поду трабваше да извадим обицата и го мазахме с Ихтиол, Йодасепт за да се успокой, абе излекувахме го. Началото на този месец си купих хубави обички и исках да си ги сложа, на проблемното ухо / лявото/ обицата си пасна и влезе както трабва, обаче на дясното което с него не съм имала проблеми не иска да влезе, е тръгне малко но точно към посредата не иска. Останах с впечатление, че е зараснало, защото моите дупки бяха пресни а аз свалих обиците заради лявото проблемно ухо. Сега мисля утре да ходя на ми продупчат на нова дясното ухо и там да ми сложът обиците и така.
Това беше всичко за историята искамот вас съвет, защото толкова много хора питах те ми казват всякакви простотии, че ако пак се продупча няма да улучи пак същата дупка.... и така. И дали е възможно, че ми казаха ако не раздвижвам обицата на лявото ухо може дупката да зарасне заедно с обицата и после трабвало да ми я вадът с някакви глупости, другия ми въпрос е като се продъпча на нова колко дни след това мога да ги сваля и да ги почиствам с кислородна вода? Мисля, че беше 20 дни, но и аз съм си една страхлива и ме е страх ако ги сваля преди тези 20 дни и си ги почиствам и пак си ги сложа някакъв проблем ще има ли?

SladkaZagadka
11-21-2010, 12:03
Преди да вкарваш каквато и да е било обица трябва да почистиш дупката и около нея със спирт, а също така и обицата . Вярно е , че може да не ти улучи дупката, така стана и с мен . Но аз бях без обици 4 дни и ми зараснаха дупките ..

insomnia3054
11-21-2010, 12:08
Принципно обицата се върти, за да се оформи както трябва дупката. Чак обицата да врастне в ухото ако не се прави се съмнявам да стане, но пък и какво ти пречи да я размърдваш от време на време?
След продупчването е хубаво да държиш обицата, с която са те пробили възможно най-дълго време, 2 седмици става, но НЕ Я СВАЛЯЙ. Можеш да почистваш с кислородна вода 3%, напоена на клечка за ухо.

StolenBliss
11-21-2010, 12:32
Те ти казаха вече, а можеше и направо да пишеш тук http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=374253

yyoonnii
11-21-2010, 14:57
Да ви попитам отново, утре като си пробия наново дясното ухо може ли след 2 дни да я сваля и да я започвам да я почиствам с кислородна вода и гентамицин?

SladkaZagadka
11-21-2010, 15:17
По-добре не я сваляй 1 седмица минимум . А защо ти е да я промиваш с кислородна вода след 2 дена??

yyoonnii
11-21-2010, 15:20
Не искам да се повтори като с лявото ухо, аз изобщо не ги чистих тях - спах с тях, къпах се с тях. И сега като четох а и като се съветвах с моите роднини то трабвало да се почиства редовно обицата... така, че аз съвсем се ошашавих какво да правя?

insomnia3054
11-21-2010, 16:14
Пробиват те, отиваш до аптеката и взимаш кислородна вода 3% и кутия клечки за уши, ако искаш може и някакъв антибактериален сапун.
На ден по 1-2 пъти слагаш кислородна вода на обицата чрез клечка за ухо когато е ТАКА:

http://www.pearllady.com/Mur_Sil_Char_Earring.jpg

сиреч НЕ Я СВАЛЯШ. След това си миеш ръцете (най-добре с антибактериален сапун) и почваш да си въртиш обицата, хем да се оформи дупката, хем кислородната вода да се разнесе.

Не сваляш първата обица поне 2 седмици и не я чоплиш без причина.

AniBG
11-21-2010, 16:38
Обецата НЕ се сваля 20 дни!!! На 20я ден махни обецата и със спирт промии дупката (с памук или клечка за уши), после промии и обецата, заедно със щифтът и я сложи! Прави го 2 пъти дневно, всеки ден! Според мен няма нужда да ти пробиват наново дясното ухо - пробвай пак, върти обецата, натискай...

anonymous708973
11-21-2010, 18:26
На мен като малка на лявото ухо са ми пробили дупката прекалено ниско и в четвърти клас си я пробих по-нагоре. Старата дупка още не ми е зараснала.

marin4itu
11-22-2010, 08:41
Обицата е хубаво да се върти, за да се уформи дупчицата. Тези работи колко време да не се сваля малко заучени ми изглеждат. Все пак от дупката тече лимфа, събира се гнойчица в началото и според мен ако не махнеш обицата няма как да почистиш хубаво дупката. Моят съвет е ако те боли много тогава не я махай. От спирта става много по-зле. На мене дупките като ми бяха пресни чак рани са ми са се получавали от спирт. Почнах с кислородна вода и всичко беше наред. Аз със кремове не съм се мазала по ушите. Сутрин със слюнка, преди да си погълнала каквото и да било. Помагало уж.

AniBG
11-22-2010, 13:31
Обицата е хубаво да се върти, за да се уформи дупчицата. Тези работи колко време да не се сваля малко заучени ми изглеждат. Все пак от дупката тече лимфа, събира се гнойчица в началото и според мен ако не махнеш обицата няма как да почистиш хубаво дупката. Моят съвет е ако те боли много тогава не я махай. От спирта става много по-зле. На мене дупките като ми бяха пресни чак рани са ми са се получавали от спирт. Почнах с кислородна вода и всичко беше наред. Аз със кремове не съм се мазала по ушите. Сутрин със слюнка, преди да си погълнала каквото и да било. Помагало уж.
Относно лимфата и гнойта - тя се полепва по щифтът и горната част на обецата! Аз махах щефтът, но оставах обецата вътре, в дупката! След това почиствах щифтът, после идърпвах леко обецата, за да почистя и горната и част, но без да я вадя напълно! Със спирт действай за почистването! Преди да "закупчая" обецата промивах и около дупката и така всеки ден, по два пъти! :)

marin4itu
11-23-2010, 16:35
Обицата е хубаво да се върти, за да се уформи дупчицата. Тези работи колко време да не се сваля малко заучени ми изглеждат. Все пак от дупката тече лимфа, събира се гнойчица в началото и според мен ако не махнеш обицата няма как да почистиш хубаво дупката. Моят съвет е ако те боли много тогава не я махай. От спирта става много по-зле. На мене дупките като ми бяха пресни чак рани са ми са се получавали от спирт. Почнах с кислородна вода и всичко беше наред. Аз със кремове не съм се мазала по ушите. Сутрин със слюнка, преди да си погълнала каквото и да било. Помагало уж.
Относно лимфата и гнойта - тя се полепва по щифтът и горната част на обецата! Аз махах щефтът, но оставах обецата вътре, в дупката! След това почиствах щифтът, после идърпвах леко обецата, за да почистя и горната и част, но без да я вадя напълно! Със спирт действай за почистването! Преди да "закупчая" обецата промивах и около дупката и така всеки ден, по два пъти! :)

Да, спиртът попринцип почиства, обаче на мен ми правеше отвратителни рани около дупката. Случвало се е дори да се разпостранява нагоре по другите дупки и цялото ми ухо в рани. За моя организъм кислородната вода се оказа по-щадяща.

krisulina
02-15-2011, 18:24
Здравейте! Преди около месец и една седмица ми пробиха ушите. Медицинските обици ги оставих един месец. Всичко си правих както трябва - въртях ги поне един път на ден, почиствах ги с кислородна вода два ппъти на ден. Преди около седмица ги махнах и започнах да си слагам най-различни обици. Не бях сигурна дали са добре зарастнали и все още не знам, но всеки път като се прибера вкъщи си ги махам. Все още си почиствам дупките редовно, но всеки път като си слагам обиците не влизат лесно, само на половина. Тогава натискам, влизат, но пък боли. Също така са се образували топчета точно при дупките отвътре и понякога ме събят. Дали да не си сложа отново медицинските и да не почакам още малко, за да зарастнат добре?
Моля, някой ако е имал същите проблеми, да ми каже какво да правя! :-k