PDA

View Full Version : изтощена коса



lovemirkoo
11-21-2010, 11:42
Здравейте.Косата ми е изтощена от третиране с преси,маши,бои лакове и т.н Само че,истината е ,че немога да спра да ги ползвам защото не харесвам косата си в естествения и вид.Уж е права,а е безформена.Немога и аз точно да обясня.Та бихте ли ми препоръчали шампоан или маска или и двете за изтощена коса.Самоче бих искала да ми препоръчате нещо което вие сте ползвали и наистина има резултат.Благодаря предварително

Sladurchoo
11-21-2010, 14:36
само с шампоан и маска няма да стане :? или спираш да я третираш или си оставаш с гадната коса .. спри да я изправяш боядисваш и тн, а просто я връзвай известно време, купи си и Loreal total repair 5 и ще я оправиш

MegiBoOm
11-21-2010, 15:22
Подстрижи я малко, намали пресата до минимум, ако можеш изобщо не я ползвай- сешоарът е по-безобиден.За маски и шампоани не мога да ти кажа, никога не ми се е налагало да я оправям кой знае колко... Имам на Денис жълтата и косата след това е много хубава, на schwarzkopf маската с кашмир също е хубава, купи си ампули.. Това е общо взето. Не може да продължаваш да я тормозиш и да чакаш да се оправи.

+

awesomesheepy
11-21-2010, 15:42
и аз съм абсолютно същата
прекалявам с пресата - всеки ден я ползвам
сешоара-постоянно,след къпане..понеже е студено сега и ;/

от вчера - спрях пресата,също и сешоара,да видим

иначе,можеш да се пострижеш,и ти да направиш като мен - да намалиш пресата и сешоара :)

Hilary_
11-21-2010, 15:49
хем сърби, хем боли ..

Ако искаш да останеш с коса ще се наложи да направиш една дъълга почивка, докато косата ти се възстанови!!
Измисли компромисен вариант при, който хем ще се харесваш, хем няма да й вредиш .. или я подстрижи, или си харесай разни прически, при които не е нужно да ползваш стилизиращи продукти ..

AniBG
11-21-2010, 15:53
Първо иди и се подстрижи - така ще ти придадат форма на косата, за да спреш да ползваш преси, маши...
Второ - посъветвай се с фризьор или в някоя аптека/козметичен магазин за качествени шампоани/балсами/маски за коса!
Трето - след като направиш горепосочените неща започни да си миеш косата през 2-3 дни, с два шампоана (измиваш си косата, после я изплакваш, после пак я насапунисваш и пак я изплакваш - два пъти подред, на едно миене), после си сложи маска/балсам, а в това време си изкъпи тялото и лицето и после изплакни косата (редувай маска с балсам - единият път слагаш балсам, на следващото къпане- слагаш маска!)
Четвърто - намали ползването на лак, пяна, маша, преса и т.н. до минимум, иначе можеш да се сушиш след къпане! :wink:

Vikito0o
11-21-2010, 15:56
Подстрижи я малко, намали пресата до минимум, ако можеш изобщо не я ползвай- сешоарът е по-безобиден.За маски и шампоани не мога да ти кажа, никога не ми се е налагало да я оправям кой знае колко... Имам на Денис жълтата и косата след това е много хубава, на schwarzkopf маската с кашмир също е хубава, купи си ампули.. Това е общо взето. Не може да продължаваш да я тормозиш и да чакаш да се оправи.
Много точно казано. :)

psych0
11-21-2010, 16:53
Първо иди и се подстрижи - така ще ти придадат форма на косата, за да спреш да ползваш преси, маши...
Второ - посъветвай се с фризьор или в някоя аптека/козметичен магазин за качествени шампоани/балсами/маски за коса!
Трето - след като направиш горепосочените неща започни да си миеш косата през 2-3 дни, с два шампоана (измиваш си косата, после я изплакваш, после пак я насапунисваш и пак я изплакваш - два пъти подред, на едно миене), после си сложи маска/балсам, а в това време си изкъпи тялото и лицето и после изплакни косата (редувай маска с балсам - единият път слагаш балсам, на следващото къпане- слагаш маска!)
Четвърто - намали ползването на лак, пяна, маша, преса и т.н. до минимум, иначе можеш да се сушиш след къпане! :wink:

++

ri41
11-21-2010, 17:05
моята също е леко чуплива и безформена, отгоре в корените никакъв обем, а надолу бухнала, да не говорим колко е суха, но тя си е такава, още преди преси и всякакво третиране, направо на плява прилича, в последната година също много я изгорих с пресата, понеже права се харесвам много, направо съм друг човек :oops: но въпреки това реших, че е рано още да оставам без коса, за това си редовно ходя да ми махат връхчетата, и я скъсиха малко, но така много повече ми отива, след миене и слагам балсам(обилно количество, за без отмиване, най-обикновен) после като поисъхне, но да е влажна слагам тази пяна
http://beautycosmetic.biz/images/wfx-Shiny-Mousse.jpg
навеждам се с главата надолу и суша със сешоара и така става обемна, чуплива и лъскава от пяната и също е предпазена от балсама, когато я суша, после може и малко лак, а ако я изправям, което е вече рядко, слагам много кристали и ефект има, възстанови се и има добър вид, мисля да си взема и тая прочутата маска със змийско олио :)

ThisIsMe
11-21-2010, 17:05
Намали връхчетата,за да се съживи малко косата ти!
Спри да използваш за определено време машата,пресата и сешоара!
През това време си прави други прически -някакъв вид плитки,прави си вълнички,чрез плетене на плитки,мачкай косата си с пяна(пак няма да е толкова вредно ,колкото пресата),слагай ролки,връзвай на опашка,направи някакъв кок,сплети рибена кост -ето колко много варианти !Проблема е там,че ти си свикнала с пресата и за теб други варианти не съществеуват.
И още нещо много важно за косата ти:
Поне два пъти месечно си прави домашни маски за подхранване на косата!Те са натурални и ефикасни и изключително спомагат за красивия вид на косата!В интернет има куп маски за коса.Разрови се!
Но ако не поддържаш косата си,рискуваш да загубиш красотата и.Както и всяко нещо ,за което не се грижиш ! :)

lovemirkoo
11-21-2010, 20:21
Много благодаря за компетентните мнения.

И между другото,ходя на фризиор два пъти месечно,понеже много бързо ми расте косата и следователно бързо цъвти.Другото което пропуснах да кажа е ,че когато се изправя косата ми държи идеално права докато не я измия. т.е изправям се 2-3 пъти в седмицата.много рядко я къдря.а лак слагам предимно в корените когато се топирам.Така ,че не я изправям всеки ден вече не се поядисвам.Имам само кичури които вече оставям да израснат.Боядисвам си само долния пласт на бретона и два кичура отпред,от двете страни.В последно време почти не я изправям правя си прически различни без преси и маши.

Още веднъж благодаря за мненията ви

Minerva
11-22-2010, 08:46
Харесай си някоя професионална серия от рода на Лореал (не тия боклучивите от магазина) и си вземи шампоан и маска. Може и балсам без отмиване и термозащитен задължително! Подрежи доста косата и действай :) Не я боядисвай и не слагай много лак. Определено ще се пооправи.