PDA

View Full Version : Малко повече информация за КАНДИДАТСТВАНЕТО 7клас



plezlio
11-21-2010, 17:47
Тъй като ми предстой кандидатставане някой може ли по подробно да ми обясни :)

elito0o0o0
11-21-2010, 18:12
Кажи какво те интересува и ще ти кажа. ;)

plezlio
11-21-2010, 18:21
например в което училище кандидатствам там ли правя теста или не?
Ако кандидатстван в повече от 1 училище напр.2 теста 2 пъти за училищата ли го правя?

ameli
11-21-2010, 18:28
Като му дойде времето всичко ще ви се обясни ;) Ти само си учи и се готви за края.

И все пак:
Правиш само 1 тест, в твоето училище. След това оценката, която си изкарал + годишната ти правят бала и с него кандидатстваш в колкото си училища искаш. Друго?

awesomesheepy
11-21-2010, 19:12
как стават работите с класиранията ? (1во,2ро,3то?)

loveislie
11-21-2010, 19:18
как стават работите с класиранията ? (1во,2ро,3то?)

да, и аз искам да знам

FlipY
11-21-2010, 19:55
Изпитът е един и същи без значение къде желаеш да продължиш обучението си.
Пишеш си желаните / едно , две , десет / училища и , ако успехът ти е достатъчен влизаш в първото , ако ли не във второто и т.н
Ако местата не са запълнени се провежда второ класиране , където пак се гледа успеха.
Поне така беше по мое време , т.е преди 3 години.

Lian4ety
11-21-2010, 20:07
Аз кандидатствах тази година и влезнах 8 клас сега. Значи 1,2,3 класиране то си има дати както казаха преди мен ^ пишеш желания те ти дават една бланка със свободни места и училища ( поне при мен беше така ) и ти пишеш на 1 желание еди си кое училище еди си каква паралелка и така желания колкото искаш и после излизат резултатите и виждаш ако са те класирали на 1 класиране си влизаш в училището и паралелката ако не се явяваш на 2 и така до края :)

LoupGarrou
11-21-2010, 20:13
Ако си от друг град или твоето училище не е "училище-гнездо" отиваш в определения град в някое училище и се записваш там. После ще бъдеш разпределен в друго/и училище/а да положиш изпита по математика и български език в уречената дата в определена стая. Всичко ще ви се каже. После пак ще ходиш в същото училище да пишеш желанията, подреждаш си ги (внимавай как ги подреждаш), после в дните на изпитите се явяваш и ги полагаш после след време си разбираш оценките и къде си приета и можеш да подадеш документи за второ класиране и тн ... Второ класиране си със същите желания и ти се пази място, а на трето можеш да разместиш желанията и си губиш мястото, ако не се лъжа така беше по мое време ...

Спокойно и аз съвсем не бях наясно, но когато дойде времето знаех всичко, ще видиш просто всички ще говорят за това, ще ви се обясни, това ще бъде най-голямата тема на разговор през тази учебна година, така че нсп : ) !

SmilezZz
11-22-2010, 06:27
LoupGarrou - Изпитите се правят в училищата,където автора/авторката учи в момента..
- След това отива в "училището - гнездо" и си пише желанията..

FlipY
11-22-2010, 08:19
Че кога са го направили това?
Поне в моя град изпитите се провеждат само в 2-3 училища .
Може би зависи и от това колко е голям градът .

SmilezZz
11-22-2010, 08:51
Това е така от учебната 2009-2010 година..
И настоящите осмокласници,които кандидатствахме
- бяхме първите,които го направиха така :lol:

Не мисля,че си зависи от големината на града..
Така е по закон и мисля,че в цялата страна е
така...

- Иначе автор(к)е,не се притеснявай..Аз също миналата
година не знаех кой знае какво,но след това знаех всичко
за кандидатстването..
- През цялата учебна година ще ви говорят за това..На мен
ми беше писнало,но какво да се прави..

Така,че не се притеснявай..Учи си сега,направи си успешно
изпитите и влез там,където искаш..