PDA

View Full Version : Идва редът и на Северна Корея



amk933
11-21-2010, 19:23
http://dnes.dir.bg/news/severna-koreja-jadrena-nadprevara-pro-7479954?nt=4

Северна Корея от край време си проси войната според мен. То не бяха "успешни" тестове на ядрени оръжия (все едно изработени от мен в час по химия), умишленото потапяне южнокорейски военен кораб, наперените речи без никаква база, сега и това...та колко време давате на КНДР още? Аз си мисля, че до 2014-15 ще му се види края на авторитарния режим чрез чужда на меса (която според моите разбирания е крайно наложителна дори днес).

Предположения? Как виждате финала на този социален експеримент?

Greennight
11-21-2010, 19:31
Доста назад са с материала поне засега....Не мисля,че САЩ ще ги пипат в близкото бъдеще,защото ще има яростни политически спорове,а и ако има някаква война вероятно ще свърши за 2-3 седмици,просто САЩ сега нямат изгода да ги пипат.

ZipFail
11-21-2010, 21:09
Ако някой ще ги атакува(по подразбиране САЩ, ебати да изкарат повече от 5 години без да започнат някоя война), то ще е за демонстриране на сила, а не защото са реална заплаха за когото и да е...

amk933
11-21-2010, 21:18
Северна Корея е реална заплаха най-малкото за Южна Корея.

Да не забравяме потопения южнокорейски кораб от началото на лятото.

Освен това и тия тестове в момента и обогатяването на уран...на дали е за мирни цели.....

ZipFail
11-21-2010, 21:56
Кажи ми сериозно, мислиш ли сериозно че Северна Корея не се сеща какво ще и се случи ако хвърли атомна бомба по цивилно население ?
Просто ей така един ден ще се събере правителството и ще реши да прави атомни бомби и да ги хвърля по южнокорейски градове ?

Плюс това не виждам как потапянето на военен кораб е причина за война, а атаката на международен хуманитарен кораб не е...

mech0
11-21-2010, 22:13
amk933, навсякъде се скъсваш да разправяш как севернокорейските ядрени оръжия можело да бъдат направени в час по химия, как този народ имал остарели оръжия и т.н. Тогава откъде идва заплахата? :-o

BERCUT
11-22-2010, 05:06
АМК за да ти го каже някой учен, който е правил проверка на състоянието на корейската ядрена програма, значи това е така. Аз мога и да ти кажа от къде корея има центрофугите - от Китай. Следователно САЩ не трябва да нападат Северна Корея, а Китай като страна нарушила договора за неразпространение на ядрените оръжия трябва да бъде наказана. Но само ми кажи - САЩ смеят ли да нападнат Китай?

DirtySouth
11-22-2010, 08:31
xxx.

anonymous546178
11-22-2010, 09:32
Само заради завода няма да бъдат предприети никакви насилствени мерки, според мен. Най-много да започнат преговори, подобни на тези в Иран (до колкото знам в Иран преговорите са преустановени за момента)
Южна корея, обаче e под ядрения чадър на САЩ и се съмнявам Северна корея да предприеме нещо...
Следя развитието на темата

mech0
11-22-2010, 10:01
DirtySouth, е САЩ, ако не могат да си намерят повод за война, не знам коя страна може. :D

DirtySouth
11-22-2010, 12:09
xxx.

anonymous546178
11-22-2010, 13:40
Малко оффтопик към дъртисоут: Можеш ли да вкараш малко предистория за Иран, защо за момента преговорите са спрени, и САЩ не ги възобновява упорито....и към беркът: какво е становището на Русия, защото ясната позиция ми се губи някъде из статиите на ББС

mitternacht
11-22-2010, 13:49
САЩ напада Северна Корея, Израел напада Иран, САЩ напада Китай, Русия напада Украйна, Иран напада целия свят :-D

Станиоли, мармоти, шоколади :lol:

Не се ли научихте, че никоя държава, камо ли някоя от т.нар. "Велики сили" не смее да си мери пи*ката с някой, който РЕАЛНО има някаква РЕАЛНА армия.

Нали САЩ напада Северна Корея и изведнъж Сеул изчезва :) Нито съм фен на комунягите, нито нищо, но фактите са си факти.

Пък и както спомена някой- няма нефт, няма война.Сори, брат.

amk933
11-22-2010, 15:18
Колко въпроси сте задали...Накратко ще отговоря, защото бързам много...

ЗипФейл, да смятам, че КНДР би посмяла да се опита да хвърли атомна бомба след като посмя да потопи кораб. Там рискът изобщо не е фактор, защото на чело е един фанатизиран комунистически режим. Случаят си Израел е малко по-различен, да не преиначаваме нещата. Едно е щурм, друго е торпедо.

Мечо, бомбата и лошо да е направена, не пречи да нанесе определени щети. (тук изобщо не става въпрос за САЩ, защото докато нещо от КНДР стигне до САЩ, ще бъде потопено 5 пъти).

Беркут, относно дали САЩ би нападнал Китай съм на мнението на DirtySouth - да, би. Да не забравяме какъв е външният дълг на САЩ към Китай, а с добър повод, това би бил най-лесният начин да си го погаси.

muscle, за Иран можех и аз да ти разкажа/ отговоря, но нямам време...ще пиша края на седмицата, но мисля, че дотогава и DirtySouth ще ти е отг.

ПС: Интересно ми е какво ще каже БЕРКУТ за уравнението КНДР-Китай-Русия, което беше споменато по-горе, защото и аз допускам тази възможност значително. :)

BERCUT
11-22-2010, 18:14
С радост ще дам отговора на уравнението.

Както знаем КНДР е голяма заплаха за Япония и Южна Корея. Алмията на тази страна е около 1 100 000 и дори надвишава по численост руската армия, да не говориз за армиите на Корея и Япония които с друд биха достигнали 800 000 000. Като цифри добре, но ццифрите не са най-важни - Южна Корея и Япония имат далеч по-модерно въоръжение от това на Северна Корея. При това севернокорейското оръжие е не само морално, но и технически остаряло.
Сега да погледнем Китай - там въпроса е малко сложен. Китайците през 2005 си решиха всичките проблеми относно териториите с Русия, Киргизтан, Таджикистан и Казахстан (за последните 3 веднага след разпадането на СССР). Но все пак остават още спорове с Япония, Република Китай (по известна като Тайван). Верни съюзници на Китай да подчертая са Непал и Бангладеш.
Русия има малко над милион армия, която както китайската освен голяма е и добре въоръжена. Русия има териториални спорове с Латвия, Естония и Япония. А верни съюзници са ни Венецуела, Куба, КНДР, Китай, Индия, Алжир, Виетнам, а също така са добри отношенията и с групировката Хамас, и страните от ОДКБ. Междо другото искам да направя уточнение, че Русия и Белорус е правилно да се разглеждат като една цяла страна по силата на договора от 1997, а се предвижда и вкраването на Беларус в съвета за сигурност към ООН ако продължава така да се развива съюзът.
Да добавя също така, че тройката страни не я оформихте правилно. Реално има негласен съюц на трите големи - Москва, Пекин и Делхи. Така че индийците също ще ги добавя в уравнението. Тяхната армия възлиза на около 1 300 000 000 и в момента тече модернизацията ѝ. Тя има пък териториални спорове с Пакистан.

След като видяхме числата и условието на задачата ето и алгоритъма на решението.
1. САЩ напада Северна Корея след поредната провокация към Южна Корея от страна на КНР.
2. Севернокорейската армия се оказва небоеспособна и както в началото на Корейската война моли за помощ Китай.
3. Китай изпраща военна помощ.
4. В борбата против Северна Корея и Китай се включват Южна Корея и Япония.
5. Китай обявява война на Япония и Южна Корея. След стоварване на цялата си мощ изтласква американските войски от Корейския полуостров, а Северна Корея заема целия полуостров.
6. САЩ започва серия въздушни удари по Китай и Северна Корея от своите самолетоносачи и от бреговете на Япония.
7. Русия се намесва на страната на Китай и нанася огромен бомбен удар по територията на Япония използвайки самолетоноса си, авиобазите в Сибир и подводниците си.
8. Русия обявява анексирането на Аляска и извършва десант там.
9. Американските сили в Европа започват да нанасят удари по Русия и превзема анклава Калиниград. Белорус като част от съюзната страна се намесва и напада Полша и балтийските страни.
10. Грузия решава да се възползва и обявява анексирането на Абхазия и Южна Осетия, но руската армия в Чечня и новите украински управници и Армения разгромяват Грузия.
11. Намесват се Европа и Турция. Започват удари по руското черноморие.
12. Намесват се като отговор Алжир, Либия и Египед. Започват битки за надмощие в Средиземно море.
13. Гърция и Турция все още се двоумят да нападнат ли Русия.
14. Индия се включва във войната подсигурявайки тила на Русия в Азия и довършвайки с помоща на Китай Япония и Аляска. Анексира Пакистан, Бангладеш, Непал и Бутан.
15. Канадците от пасивна поддържка на САЩ минават в активна.
16. Руските, белоруските и украинските танкове тръгват към Европа.
17. Източна Европа е превзета.
18. Сърбия с помоща на Русия напада Румъния и бившите югославски страни.
19. Възстановена е Югославия.
20. България пада без бой. Гърция и Турция уплашени застават на руската страна.
21. Продължава нахлуване в Европа. След няколко месеца страните от ЕС една по една капитулират.
22. Великобритания остава последния бастион срещу Русия в Европа. От там постоянно се нанасят самолетни удари по Русия от ВВС на САЩ и Англия.
23. След опит на руските войски да минат под Ламанша тунела е взривен.
24. Венецуела получава нареждане от Москва да атакува.
25. Африканските страни се разбунтуват и става гражданска война и се появяват нови държави на територията на Африка.
26. Американците започват да отблъскват коалиционните сили на РКИ (Русия, Китай и Индия). Спечелени са територии от Европа и Аляска.
27. От дългата война е изчерпан нефта. Всички страни агонизират.
28. Подписан мирен договор. Няма победители и победени, превзетите страни са възстановени. Корея е обединена като капиталистическа страна, Белгия се разцепва на две. Африка е почти обезлюдена от дългите граждански войни. Населението на Земята е намаляло двойно и тройно. По целия свят почти всички градове са унищожени.

Изводът - една война за в бъдеще ще ни погуби всички и няма да има победители. Следователно стойте си кротко и не пипайте Северна Корея.

anonymous546178
11-22-2010, 19:04
Ам и все пак беркът ще ми отговориш ли за иран, каква е позицията на русия... ам и ми е много интересна позицията на Аляска, всмисъл, постоянна американска територия е или?

BERCUT
11-22-2010, 19:46
За Иран позицията е, че всичко трябва да мине по мирен път, стига войни в близкия изток. Русия иска и Израел да признае най-накрая за ядрената си програма и чак тогава може да застане на тяхна страна.

За Аляска е много трудно да се каже, от една страна е за постоянно, от една не е. Когато Аляска е продадена на САЩ, то тя е дадена за определен срок, но този срок изтича по времето на комунизма. Само че когато Ленин извършва революцията той издава постановление, че опрощава всички дългове към Русия, и също така отказва да признае всички догово подписани някога от царя, т.е. не признава и самото зачисляване на Аляска, дори за период от няколко години като руска територия, с което се отказва от нея. През 1996 година излиза постановление на Думата, че се отменя частта с отказа за признаване на подписаните от царя договори, но тук идва проблема. За чного юристи е минал давностния срок от излизане на документа, но според други в международното право няма нито един официално обозначен срок на давност, всичко е въпрос на традиции. Така че е трудно да се определи дали Русия може да си поиска Аляска или не. Междо другото до колкото знам на вас пък Румъния трябва да ви върне някакви територии.

DirtySouth
11-22-2010, 20:45
xxx.

Nam3less3
11-22-2010, 23:39
САЩ пък какво ги бърка Северна Корея, даже сигурно им е полезна. А и какво им пука на държавите за режима там, тяхна си работа дали са комунисти, демократи и т.н.. Според мен в момента всички са доволни от статуктвото, и ако настъпят сериозни промени в Северна Корея, от това ще последват неприятности за съседите и.

BERCUT
11-23-2010, 04:13
DirtySouth овладяване на ситуацията няма, една война със Северна Корея ще доведе единствено до трета световна, в която няма да има печеливши. Това нещо го писах с помощ от баща ми, тъй като на него са му специалност военните конфликти и е запознат много добре с военните съюзи по света, и характера на отношенията във военен план между държавите. Така че това не са мои свободни съчинения, а изготвени от военен експерт.

DirtySouth
11-23-2010, 07:29
xxx.

Destroyer89
11-23-2010, 11:46
Всъщност ядрените оръжия са създадени точно да предотвратят такава война, каквато Бекрут уписа. Ако се стигне до война от подобен мащаб определено ядрено оръжие ще се използва, а това ще доведе до положение като във Falout и САЩ и Русия прекрасно осъзнават това и затова никога не биха се решили да участват в подобен конфликт, а война със северна Корея е напълно възможно да го причини. Ако все пак такава война се започне, то САЩ ще се изтегли след време, иначе ще доведе до доста по-сериозен конфликт...

Nam3less3
11-23-2010, 14:01
Северна Корея нападна Юга. Сега ще видим какво ще стане.

Destroyer89
11-23-2010, 14:21
Taман и аз това щях да пиша, уви изпревари ме. http://www.btv.bg/news/svetut/konflikti-sigurnost/story/740797686-SASht_Kitay_i_Rusiya_izraziha_trevoga_ot_severnoko reyskiya_obstrel.html
http://www.btv.bg/videos/ekskluzivno-video/video/733359368-Severna_Koreya_atakuva_yujnokoreyski_ostrov.html

Greennight
11-23-2010, 17:02
Пфф Северна Корея сама си подписа смъртната присъда.... :?

amk933
11-23-2010, 19:27
Утре ще седна да изчета цялата тема, но искам само да вметна, че никой няма да остави Северна Корея да използва атомно оръжие....

ПП: Тая тема я пуснах без нищо да се беше случило и гледайте к'во стана днес. Да пусна един въпросник "Ще има ли война в Корея?" и след 2 дена нищо чудно и това да се случи... 8-) Ужас.

Greennight
11-23-2010, 20:46
Утре ще седна да изчета цялата тема, но искам само да вметна, че никой няма да остави Северна Корея да използва атомно оръжие....

ПП: Тая тема я пуснах без нищо да се беше случило и гледайте к'во стана днес. Да пусна един въпросник "Ще има ли война в Корея?" и след 2 дена нищо чудно и това да се случи... 8-) Ужас. Пророк си 8-),а иначе не разбрах Северна Корея,при положение,че и САЩ им имат око,от къв чеп няправиха тая издънка....сега САЩ имат съвсем реална причина-ще кажат нещо от сорта,че застрашават сигурността на Южна Корея и ще нахлуят,сами са си виновни според мен :?

DirtySouth
11-23-2010, 21:00
xxx.

Greennight
11-24-2010, 07:13
^ А защо вмомента текат мирни преговори ? Сигурно е било издънка :? Не съм много запознат с политиката на Китай,но каква ще им е ползата от война между 2те Кореи ?

BERCUT
11-24-2010, 08:04
^ А защо вмомента текат мирни преговори ? Сигурно е било издънка :? Не съм много запознат с политиката на Китай,но каква ще им е ползата от война между 2те Кореи ? Мисля че казах в първия си пост. Китай има неуредици за територии с Япония, КНДР също. Ако Северна Корея превземе Южна, то Китай от там ще си осигурят плацдарм към Япония.

DirtySouth
11-24-2010, 14:14
xxx.

Destroyer89
11-24-2010, 14:57
Би било добре, ако някой се реши да поства информация за северна и южна Корея. Бих го направил и аз, но няма да имам достъп до компютър, няколко дни...

Greennight
11-24-2010, 15:36
* Флаг на Китай Китай е основен политически и икономически съюзник на Северна Корея. Въпреки споровете между двете страни относно принадлежността на определени участъци от пограничната река Ялу, Китайската народна република е най-големият търговски партньор и поддръжник на комунистическата държава. Пекин се обявява и против санкциите, наложени на Пхенян заради ядрената му програма. Китай доставя на Северна Корея компоненти за развитие на високотехнологична промишленост, хранителни помощи, оръжия, електроенергия, както и гориво на цени, значително по-ниски от тези на международните пазари.[29] Китайските инвестиции и печалби от КНДР възлизат на $2 млрд годишно. Северна Корея, както и Тайван, са от стратегическа важност за китайската външна политика.[30]

* Флаг на Южна Корея Южна Корея - отношенията между КНДР и Република Корея могат да се проследят до началото на двете държави. Както в Южна, така и Северна Корея са учредени през 1948 година - първата страна с помощта на САЩ и ООН, последната - с помощта на СССР. След края на Корейската война отношенията между двете републики са предимно враждебни с леко подобрение през последното десетилетие. През 1968 година севернокорейски специални части правят неуспешен опит за обединение с Южна Корея чрез завземане резиденцията на южнокорейския президент. През 1984 КНДР осигурява на Южна Корея хуманитарна помощ за възстановяване от тежки наводнения. През 2000 година е първата среща на корейските ръководители - Ким Чен Ир и тогавашният южнокорейски президент Ким Те Чжун. Седем години по-късно се състои втората такава среща, на която е подписано и официално примирие между двете страни. Южна Корея днес доставя на КНДР хуманитарна помощ и автомобили, макар тези доставки да намаляват. Голяма част от туристите в Северна Корея идват от южната ѝ съседка. Друг признак за подобряване на отношението между двете страни е спирането на пропагандните високоговорители и от двете страни на демилитаризираната зона.[31]

* Флаг на САЩ САЩ е върховният враг на Северна Корея, според пропагандата в страната.[32] По време на Корейската война цивилното население в северната част на полуострова е подложено на ожесточени американски бомбардировки, а американската и южнокорейската армии извършват редица военни престъпления срещу корейци с леви убеждения (виж Клане в Джеджу-до). Положението не се променя и през Студената война, когато на няколко пъти войници от американската и корейската народна армия влизат в престрелки. Част от тези враждебни действия между двете страни са пленяването на американския кораб USS Pueblo през 1968 и убийството на двама американски войници през 1976 (т.нар. Инцидент с тополата). Основен обект на спор между двете страни е ядрената програма на Пхенян. Севернокорейското правителство твърди, че тя е с цел самозащита от евентуална американска агресия, но САЩ я считат за стратегическа заплаха поради естеството на режима и съмненията им, че севернокорейците снабдяват с оръжия терористи. След изключването и извеждането от експлоатация на ядрения си реактор в Йонбьон, Северна Корея е премахната от списъка на страните, подкрепящи тероризма[33] и вече не се счита от американските власти за "престъпна държава".[34]

Тва го извадих от уикипедия.

BERCUT
11-24-2010, 17:20
Greennight, мисля че Destroyer89 имаше предвид информация относно сблъсаците и по-нататъшните мирни преговори.

DirtySouth
11-24-2010, 18:00
xxx.

BERCUT
11-24-2010, 18:18
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=624955

winner, winner chicken dinner .... :D Има един пост в мненията при новината, че това е било планирано с изтеглянето на войските от Ирак и май си е прав човека.

DirtySouth
11-24-2010, 18:34
xxx.

amk933
11-24-2010, 18:35
Днес си говорих с даскала по политика точно на тая тема и стигнахме до няколко извода:
1) Война на дали ще има.
2) Дори и да има война ще приключи за 3 седмици.

Но да видим...Аз също мисля, че няма да се стигне до военни действия.

DirtySouth
11-24-2010, 19:57
xxx.

BERCUT
11-25-2010, 04:33
Попринцип Русия винаги е била баланьор в този района, още от царско време. Не само за Индия, Китай и Корея, но и за страните като Иран, Афганистан и т.н.

DirtySouth
11-25-2010, 06:58
xxx.

Greennight
11-28-2010, 18:44
http://www.btv.bg/news/svetut/konflikti-sigurnost/story/2055629598-Severna_i_Yujna_Koreya_otnovo_pred_voyna.html Според мен ще се стигне до война....Ако беше нелепа случайност обстрелването на Южнокорейския остров Северна Корея щяха да се извинят,а не да подклаждат огънят....

DPRKForever
11-29-2010, 16:25
Мда,явно много ги рабирате нещата.Е,разберете още едно нещо.Със династията Ким никой не се ебава.КНДР може да мобилизира 8 000 000 войници за отрицателно време,да не говорим колко близо до 38мия паралел се намира Сеул 8) .А бе я най-добре си спомнете какъв пердах по комунистически ядоха САЩ и сие от Китай,СССР и КНДР през последната война. 8) Дружбата на народите е по-силна от всякога. 8)Военните учения на САЩ и ЮК са чиста проба провокация.Идва редът на Северна Корея,а бе я....Щом е дошъл,защо САЩ не атакуват?Траят си.Така и трябва. 8) САЩ изпитват страх,когато чуят името на най-милитаризираната и фанатизирана нация на света- Корейската Народна ДЕМОКРАТИЧНА република.Защо изобщо САЩ искат да нападнат КНДР и чрез ЮК се опитват да осъществят това чрез просташки провокации?Нали уж КНДР са бедни и гладни и не могат да се бият?Каква е ползата да си много силен,и да набиеш един беден и гладен човечец :( А и не забравяйте че не само ЮК си има голямо братче 8) Само САЩ да посмеят да нападнат,това ще им е грешката.ЮК ще бъде върната във каменната ера. 8)

DPRKForever
11-29-2010, 16:33
Пфф Северна Корея сама си подписа смъртната присъда.... :?
Мислиш ли?А не осъзнаваш ли че Южна Корея са в постоянен шах?Както и американския военен персонал там?Северна Корея разполага със балистични ракети,и ядрен арсенал.Армията им хич не е за подценяване.

ZipFail
11-29-2010, 16:42
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Да се смееш ли, да плачеш ли...не вярвах, че и такъв индивид ще изнинкне тук :razz:

BERCUT
11-29-2010, 16:43
Пич колкото и да е многобройна армията им с допотопни танкове от ерата на динозаврите нищо няма да направят.

DPRKForever
11-29-2010, 17:56
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Да се смееш ли, да плачеш ли...не вярвах, че и такъв индивид ще изнинкне тук :razz:
Хили се колкот' си искаш,това не променя фактите.САЩ няма да посмее да се намеси пряко във военен конфликт между Корейте,защото ще действат много близко до територията на Русия и Китай.САЩ няма да спечели нищо от една война с КНДР,освен отрицателното обществено мнение.Ясно ми е че във военно отношение САЩ задминава КНДР хиляди пъти,но това не е основания да обявяваш войни.Най-добре ще е ако оставят на народа да се пребори със режима там,който дори не е комунистически.Това е феодален-робовладелчески строй,със 25 милиона роби и един феодал-император.Точно за това са толкова изолирани,не е само от международната изолация,на която КНДР е подлагана.Изолира ги и самото им правителство,защото ако разберат как живеят хората на Юг,със сигурност ще има мощни бунтове и емигранти на Юг.Та казвам че най-добре е САЩ да оставят народа сам да се справи с режима.То ако САЩ се намеси,най-много да стане регионален конфликт,и след това да прерасне в глобален такъв.Има ли смисъл от такива неща?Колкото до военната им техника,имат си много техни произведени танкове,а и също така много модификации на Т-72.Вярно е че авиацията им нищо не струва,но компенсират със артилерия и ракетни войски.

Greennight
11-29-2010, 18:00
DPRKForever,приятел нали се сещаш,че каквито и ракети да имат Северна Корея,САЩ ще ги засекат още преди да са си помислили да ги изстрелват....Плюс това посмъртно не можеш да ме убедиш,че войската на Северна Корея е по-етлитна от тази на САЩ....Да не говорим,че дори да успеят да пуснат някакви ракети в САЩ,после за 2 дни ще им се изтресе такава армия и от САЩ и от Европа,че просто ще се видят във филм...А ако случайно посмеят да използват ядрено оръжие,ще се озоват не във филм на ужасите....Вмомента реално,който и да стои зад Северна Корея,освен ако Русия не застане също зад Северна Корея нямат никакав шанс...

DPRKForever
11-29-2010, 18:09
Бе не съм ти приятел.Нищо не разбираш,и повтаряш едно и също.Да не би да не помниш какво стана във предишната корейска война?Видя колко се изсипаха там,цяла Европа,барабар със САЩ.Дори и ефендитата бяха там 8) . На страната на КНДР се сражаваха СССР и Китай.А,и във Виетнам да не би да забрави какво стана?И там бяха много.Много повече от Северовиетнамците и другите комунисти.И пак загубиха.Виетнам се обедини под комунистическо управление.Дори и да не седи никой зад КНДР,си спомни думите на любимият им дебел ръководител Ким Ир-сен,той беше казал нещо от сорта че при нов конфликт КНДР ще загуби,но и другите държави сериозно ще пострадат.Става въпрос за ядрено оръжие.КНДР беше стабилно финансирана от СССР,но последния се разпадна.

От къде си сигурен че САЩ се засекат Северно-Корейските ракети?Може под формата на ракета да бъде поднесен ядреният материал,а може и под формата на куфарче.Не че искам такива неща да стават,все пак имам роднини във САЩ.

Реално погледнато,САЩ не са воювали със равностоен противник от ВСВ насам,нито Саддам и смотаните му арабелки бяха достатъчно силни,нито талибаните,нито нищо.Обаче както виждате,не смеят да нападнат КНДР директно.Не разбирате простата формула,че КНДР не бързат да изтрелват ракети по САЩ,въпреки че се спекулира че ракетите им могат да стигнат Калифорния.ЮК е целта.

Пък и не става въпрос за елитност на армията,а за боеспособност.Бъди сигурен че КНДР разполага със много по-боеспособни войници,отколкото САЩ,където са дебелаци.

Много елементарно разсъждаваш,на колко 15 години си?


П.С.Ако искате направете тема за Близкия изток,и по-конкретно за Израелско-Арабските отношения.Има какво да се каже и там. :)

Greennight
11-29-2010, 18:25
Всъщност съм на 14 :lol: Мисли си каквото искаш,все пак е твърде възможно да видим какво ще стане...За миналата Корейска война няма смисъл да се коментира,защото това е нещо станало преди 60 години...Сега при наличието на всички нови технологии и оръжия ситуацията е съвсем друга...Според мен САЩ имат информация за проектите на Северна Корея и именно заради това вмомента помагат на Южна Корея...за да може да им спрат ядрената програма докато не е развита още добре...А затова,че ядреното оръжие може да се пренася в куфарче:ами аз мисля,че ако почне война ще бъде забранено на Севернокорейци да пътуват до САЩ,че да стане такова нещо...САЩ доколкото знам имат някакви наблюдателни сателити и щитове по западното крайбрежие,така че Северна Корея едва ли ще може да направи каквото и да било...А за близкия изток-Ами и Ирак и Афганистан са фанатици,но доколкото знам фанатизма не спира по-добрите оръжия...Доколкото знам на 100 убити талибани са падат 7-8 американски войници...

DPRKForever
11-29-2010, 18:33
Всъщност съм на 14 :lol: Мисли си каквото искаш,все пак е твърде възможно да видим какво ще стане...За миналата Корейска война няма смисъл да се коментира,защото това е нещо станало преди 60 години...Сега при наличието на всички нови технологии и оръжия ситуацията е съвсем друга...Според мен САЩ имат информация за проектите на Северна Корея и именно заради това вмомента помагат на Южна Корея...за да може да им спрат ядрената програма докато не е развита още добре...А затова,че ядреното оръжие може да се пренася в куфарче:ами аз мисля,че ако почне война ще бъде забранено на Севернокорейци да пътуват до САЩ,че да стане такова нещо...САЩ доколкото знам имат някакви наблюдателни сателити и щитове по западното крайбрежие,така че Северна Корея едва ли ще може да направи каквото и да било...А за близкия изток-Ами и Ирак и Афганистан са фанатици,но доколкото знам фанатизма не спира по-добрите оръжия...Доколкото знам на 100 убити талибани са падат 7-8 американски войници...

Да,наистина времената са се променили.Защо след като КНДР има налична и активна ядрена програма,ЮК няма, и няма да може да нанесе ефективен ответен удар?За да са зависими от САЩ,за това.Факт е,че САЩ яко са затънали във калчището наречено Афганистан. Кой финансираше и въоръжаваше муджахидините по времето на Съветско-Афганската война?Сети се.Същия този дето срути супер-държавата СССР.Не можеш да наричаш цели държави "фанатици"както диваци,там има и нормални хора.

amk933
11-29-2010, 18:37
Първо, ако изобщо има война, Русия НИКОГА няма да застане на страната на КНДР. Както казва БЕРКУТ има разлика между СССР през Студената Война и Русия в 21 век. Най-много да остане неутрална. Китай, струва ми се, също няма да посмее да се набърка в такъв грандиозен конфликт, защото това чисто и просто означава да си вкара безумен автогол и икономически, и политически, и дипломатически. Една международна изолация от страните с най-голям потенциал за инвестиции (Запада) означава срив в китайската икономика. Пхенян много ме съмнява да се надява на точно това.

Това за американските войници ме разби просто...дебелаци? Ти случайно виждал ли си американски войници? Много филми гледаш, момко. И това беше най-глупавият аргумент, който успя да използваш. Та сега аз да те попитам....ти на 15 години ли си, че прибягваш да някакви безумни "логики"?

Америка изобщо не се страхува да нападне КНДР. За момента няма смисъл просто. Ако КНДР изстреля и една ракета даже, обаче, считай, че до дни няма да съществува. Севернокорейско ядрено оръжие НЯМА как да достигне САЩ във какъвто и да е било вид. Американските лазери за унищожаване на ракети ще я ликвидират още преди да е разбрала на къде лети. Куфарче? Ти пак на 15 ли си? Имаш ли си идея що е то атомна бомба? Колко кг тежи една? Т'ва не ти е тротилова шашка от 400 гр.

По-добре пали свещи за Северна Корея само при мисълта за война, защото и песъчинки няма да останат от нея при един конфликт. И нито Китай, нито Камбоджа, нито Виетнам, нито никой може да спаси КНДР от краха. Просто е на милиони години от Америка що се отнася до развитие. Смешно е дори да ги сравняваш по какъвто и да е било критерий, освен фанатизъм, което в случая не играе роля предвид всички останали обстоятелства. ;)

DPRKForever
11-29-2010, 18:44
Това със куфарчето беше образно казано.Америка хич не се страхува да нападне КНДР,но не го прави защото нам' си кво.А бе,я...get real.КНДР е повече от способна да изнесе една дълга война,и да погълне полуострова.

amk933
11-29-2010, 18:49
Нямам какво и кого да браня в случая. Освен за слепеца, на всички е ясно за колко време и как ще протече един такъв конфликт. От КНДР най-много пощенски картички да останат.

А това че не ти изнася истината е съвсем друга тема, но така или иначе, рано или късно тази война ще се случи, ако режимът на приключи скоро, което силно подозирам.

А ти чакай Китай да си загърби многомилионните интереси от отношенията със САЩ и да подкрепи някаква треторазрядна комунстическа диктатура.

Едит: Много бързо си редактира мнението нещо. ;)
И верно get real и си свали розовите цаки.

DPRKForever
11-29-2010, 18:52
Аха,а защо не споменеш какви пари САЩ дължи на Китай и колко е външния им дълг?Ако САЩ щяха да нападнат КНДР щеше да е директно,а не чрез провокации като военни учения на СПОРНА ТЕРИТОРИЯ !!!!!!!Предизвикват КНДР и това е ясно на всички.Предизвикват,както предизвикаха самурайчетата да ги нападнат на Пърл Харбър.Отново провокации.Отново номерца.Аха,този филм сме го гледали.

Едит: Редактирах си го,защото реших да не се излагам,като се занимавам с теб.Не си мисли че ме е страх от теб,защото си модератор.И да ме баннеш,дреме ми.Цаки не нося,само слънчеви,и то през лятото.

Приятна вечер ти желая.

amk933
11-29-2010, 19:22
:lol: :lol:

DirtySouth
11-30-2010, 06:11
xxx.

Greennight
12-01-2010, 18:03
А не мислите ли,че ако нещата се развият по сценария на Беркут,Русия ще е по-подсигурена както от нефт така и от ядрено оръжие,заради останалите държави в Азия ?

SolusChristus
12-03-2010, 19:39
Добре, де...

2009, тестове на балистични ракети. (Wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/North_Korea_and_weapons_of_mass_destruction#2009)) Май, 2010, 4 подводници изчезват някъде. (Източник - Choson (http://english.chosun.com/site/data/html_dir/2010/05/26/2010052601246.html)); Ноември 2010, г-н Юрий Ирсенович Ким започва да си вее пишката напред-назад и да напада острови.

Тия подводнички могат да са паркирани където и да е в света, пристанището на Токио, Сан Диего, където се сетите.

Ще има ли време Американския противоракетен щит да реагира, при положение, че подводниците са на няколко км от целта си?

Тъй, де, дано да греша.. :)

KarlDionic
12-03-2010, 23:22
ае кви са тия ваще филми бре куфарчета муфарчета некви 14 годишни дет чули това онова... :D уикилийкс не четохте ли ? на китай и русия им е писнало от северна корея, но тя според мен няма да си отиде скоро... впрочем в тва уикилийкс имаше доста шашкащи неща като например, че путин и правителството подкрепяли мафията и си въртяли милиардите... то наскоро бях чух, че там половината от БВП-то им отивало в джоба на мафията... това по груби сметки мисля че е близо 1 трилион $... за румънците се споменаваше, че били "див народ" :D :D нас пък ни бяха изкарали зависими от русия и потънали в корупция и престъпност... което не е далеч от истината за съжаление ;( ама се оказа, че и американците са потулили и военни престъпления и баяя убийства на цивилни в ирак и афганистан...
П.П пък ако толкова искате да си развивате сценарийчета http://zamunda.net/details.php?id=243594&hit=1 заповядайте :) цъкайте си която държава си искате и ще видите, че политиката не е толкова шега работа... ако зацепите играта де :)

BERCUT
12-04-2010, 05:26
SolusChristus преди да беше написал групоста за подводниците трябваше да се замислиш над това какви подводници има КНДР. Нейния флот има само подводници от пр. 613 (някога ползван и от вашия фрот) и 633 (такава е и подводницата ви "Слава"), както и китайските им копия. Северна корея НЯМА подводници способни да бъдат носители на ракети, освен това обсега и продължителността на автономност на такива дизел-електрически подводници са много малки.

Cybershot
12-04-2010, 21:49
Ще бъдат замесени твърде много интереси и големи държави. Ако се стигне до военна намеса ще трябва много да се внимава кой какво прави. Но интересното е че като че ли Китай насърчава ядрената програма на Северна Корея...

SolusChristus
12-04-2010, 22:49
SolusChristus преди да беше написал групоста за подводниците трябваше да се замислиш над това какви подводници има КНДР. Нейния флот има само подводници от пр. 613 (някога ползван и от вашия фрот) и 633 (такава е и подводницата ви "Слава"), както и китайските им копия. Северна корея НЯМА подводници способни да бъдат носители на ракети, освен това обсега и продължителността на автономност на такива дизел-електрически подводници са много малки.

http://en.wikipedia.org/wiki/Kamikaze :-|

Не знам, не съм проучил въпроса много.

Но всъщност и на твоя сценарий му куца работата. Защо Китай ще се съюзява с КНДР срещу САЩ при положение, че САЩ им храни икономиката?

amk933
12-04-2010, 23:01
Ако има война, Китай няма да се обяви директно срещу Америка според мен. По-скоро тайничко ще налива в КНДР. Ако обяви война на Америка, това означава да си вкара автоматичен икономически автогол. А китайците не са толкова глупави.

В политиката има един термин, който се използва много точно за китайското лице и китайската дипломация - така наречение "charm offensive"...С две думи - много са добри и мили на външен вид, но това, което правят не се връзва точно с този образ. Това ще стане и с КНДР - днес сме ви приятели, но има ли война - у лево. (казано много грубо) И то не, че няма да им дават оръжие, но няма да ги подкрепят официално според мен. Не им е изгодно. Дори резервираната позиция, която подържаха след последната кулминация на напрежението подържа моята теза.

KarlDionic
12-04-2010, 23:43
това за икономиката на Китай, дето го говориш.... я си представи, ако Китай спре да произвежда какво ще стане със света... всичко маде ин чина да изчезне? не ми се мисли какво ще правим, ако "работното магаре" на света умре.....

Cybershot
12-05-2010, 06:48
@amk93 ясно че Китай имат икономически интереси спрямо САЩ, но защо помагат на Северна Корея, при положение че знаят какви могат да са последиците от това за тях?

amk933
12-05-2010, 08:31
Замисли се малко... :)

Колко са комунистическите режими в света?
Много малко. Сиреч държавите, които не представляват заплаха за политическия (НЕ икономическия) режим в Китай са много малко. Една от тези е Северна Корея и Китай определено няма изгода тя да се слее с Южна Корея, защото това означава още една про-демократична, про-американска държава на собствената и граница. Не мога да го обясня по-добре. Това е като Русия по времето на Николай 1. Русия е една от малкото стабилни монархии и навсякъде, където в Европа избухне въстание, той праща войски да го потушат, страхувайки се да революционните настроения да не се пренесат в собствената му страна и да подкопаят собствените му управление и режим. И тук така. Китай се пази от демокрацията с комунистическо обкръжение. Защото икономическият режим може да е много либерален, но политическата им система, с изключение на Шангхай и Хонг Конг, не е. И за да няма изненади си се подкрепята с дуригте комунистически другарчета.

amk933
12-05-2010, 08:42
това за икономиката на Китай, дето го говориш.... я си представи, ако Китай спре да произвежда какво ще стане със света... всичко маде ин чина да изчезне? не ми се мисли какво ще правим, ако "работното магаре" на света умре.....

Колкото ще пострада света, толкова и Китай. И точно за това Китай няма да рискува. ;) Легитимацията на режма в Китай се гради на икономиката. Това означава, че рухнала икономика в Китай, ще означава и рухнал комунистически режим. ;)

Cybershot
12-05-2010, 09:20
Ако им падне комунистическия режим на Китай, замисли се какво ще настане. Тази държава с това население 1млрд + ще цари пълен хаос. Сега поне ги е страх от режима и всеки си знае мястото. За толкова голяма маса хора само така могат да ги управляват, трябва да имат страх от нещо.

amk933
12-05-2010, 10:06
И тук не си прав...

90% от китайското население попада в така наречената група parochials или на български казано - хора, които изобщо не се интересуват от политика и не знаят що е то политика. Това не е тоталитарен режим, където се изисква проява на безрезервна подкрепа за режима, а авторитарен - изисква се просто да не тръгваш срещу режими. А дали ще участваш активно на никой не му пука. И масата китайско население изобщо не се вълнува от политика, защото от понеделник до неделя прави едно и също - работи.

А режимът в Китай рано или късно ще падне. То е ясно...аз смятам, че ще е в следващите 50-100 години най-много. Няма как да подържаш двоен стандарт в Тайван, Шанхай и Хонг Конг, да имаш либерална икономика и да не очакваш промяна в политическата система. Това е. :)

BERCUT
12-05-2010, 13:23
амк Тайван не беше ли отделна държава, остатък от стария Китай.

amk933
12-05-2010, 14:01
амк Тайван не беше ли отделна държава, остатък от стария Китай.

Да, с която всички общуват, но никой не признава официално след размяната на местата в Съвета за сигурност...И много често се води част от Китай.

BERCUT
12-05-2010, 14:17
амк Тайван не беше ли отделна държава, остатък от стария Китай.

Да, с която всички общуват, но никой не признава официално след размяната на местата в Съвета за сигурност...И много често се води част от Китай. Води се, но Китай е във вражда с тях. И не си прав, че не са признати - Тайван (Република Китай) е призната от Ватикана, Белиз, Буркина Фасо, Гамбия, Гватемала, Доминиканска Република, Кирибати, Малави, Маршалови острови, Науру, Никарагуа, Палау, Панама, Парагвай, Сао Томе и Принсипи, Ел Салвадор, Свазиленд, Сейнт Кит и Невис, Сейнт Лусия, Сейнт Винсън и Гренадини, Соломоновите острови, Тувалу, Хаити, Хондурас.

Greennight
12-05-2010, 15:00
Напражението между Кореите е в затишие от 4-5 дни...

amk933
12-05-2010, 16:32
амк Тайван не беше ли отделна държава, остатък от стария Китай.

Да, с която всички общуват, но никой не признава официално след размяната на местата в Съвета за сигурност...И много често се води част от Китай. Води се, но Китай е във вражда с тях. И не си прав, че не са признати - Тайван (Република Китай) е призната от Ватикана, Белиз, Буркина Фасо, Гамбия, Гватемала, Доминиканска Република, Кирибати, Малави, Маршалови острови, Науру, Никарагуа, Палау, Панама, Парагвай, Сао Томе и Принсипи, Ел Салвадор, Свазиленд, Сейнт Кит и Невис, Сейнт Лусия, Сейнт Винсън и Гренадини, Соломоновите острови, Тувалу, Хаити, Хондурас.

Колко от тези държави като ги чуеш, можеш да ги посочиш в рамките на 5 секунди на картата без да четеш? 8-)

И това е от 191 държави.

Принципно Китай са във вражда с тях, но от друга страна най-редовно си го броят за тяхна територия. :)

anonymous546178
12-05-2010, 17:43
^ около 3 държави, но не са малко

amk933
12-05-2010, 17:47
Но са с минимални властови ресурси и позиции в международната политика и дипломация.

Това е все едно аз да си направя Булгаристан и да ме признае Зимбабве.

Познай колко ше съм важен. 8-)

Така де...Тайван е бил по-известен като държава преди официалното признаване Народната република.

Greennight
12-17-2010, 16:47
Нещо замря темата 8-) Според вас това "временно" затишие между Кореите се дължи наистина на примирение,или по-скоро на повече време за осмисляне ходовете на една бъдеща война ?

amk933
12-17-2010, 20:08
Аз лично мисля, че:
1) Война няма да има.
2) Ким ще умре преди един военен сблъсък и, че синът му ще изпусне режима и двете Кореи ще се обединят след като комунизмът падне в Северната.

И така мисля, че ще приключи цялата тая сага. :)

Действието се развива до 2050.

mitternacht
12-18-2010, 16:31
К'во стана с войната? :)
Amk разправя, атомни бомби щели да хвърлят, чудеса щели да стават, всичките се панирали някакви 8)

Няма, братче :) Както казах от преди- само мерене на п**ки :)

mecho8888
12-28-2010, 23:18
значи западно ориентираната корея има около 30 пъти по-мощна икономика. Не знам за каква война говорите. Вие луди ли сте? Вижте къде се намира корея каква ядрена война на територията между китай, русия и япония?

+ корея не може да направи ядрено оръжие. Жална им майка на американците (те и без това не смеят) ако предизвикат ядрена война на територия между велики сили като Китай, Русия и Япония


Китай както в момента има 2/3 от икономическата мощ на сащ и 1,3 млрд фанатизирани комуниста ако се затъркаля ще мине през босфора, сърбия, париж и ще спре дълбоко навътре в щатите.

Точно около Китай, Япония и Русия ще е новия световен център. А сащ станаха много жалки в безгръбначните си опити да спрат тази идваща истина.

Щом евреите и щатите до нас опряха да са ни приятели си правете сметката.

nkboy
02-03-2011, 22:58
Здравейте!
Не ви ли се струва странно,че по медиите относно Северна Корея се говори много за провокациите й?!
Забележете,че изобщо не се посочват причини за тези провокации!
Пример:Северна Корея изстреля 200 артилерийски снаряди срещу южнокорейски остров и според медии има един убит и няколко ранени. В отговор Южна Корея изпрати бойни самолети и изстреля 80 снаряда.
Никъде в медиите не се споменава,защо С.Корея е толкова агресивна,освен когато се търсят причини в режима на Севера.
На 23.10.2010г. голяма част от световната общност осъди Северна Корея за проявена агресия.
Но защо не го докажат в действителност?!
Смятам,че съществуват шпионски сателити,които горе-долу могат да разкрият част от истината.

Искам да спомена за една моя интуитивна теория: бяха съобщили,че в Северна Корея е открит нов свръх модерен завод за обработване на уран...Та (ако е истина) се чудя дали Иран(ако иска да се сдобие с ядрено оръжие) не е финансирал този проект,за да не може да се разкрие фактът,че притежава ядрено оръжие(ако желае да се сдобие с него)?

Какво е вашето мнение?

Cerveza
02-05-2011, 16:34
Тоя клоун amk няма спирка.

Auriss
02-05-2011, 16:48
:D :D :D

Greennight
02-05-2011, 19:32
И Северна Корея и сега съпбщиха за някакво напрежение между Тайланд Камбоджа и Египет и Арабските страни...Според мен се надига някаква световна революция...

GregoryHouse
02-05-2011, 22:32
Купона ке почва скоро, запасявайте се с пуканки, много бързо ще сме на първите редове :) Хората са били добри и постоянни само в едно за последните 7 000 години - да се избиват един друг. Войни ще има пак, и то скоро. Неизбежно е. Въпроса е кой, кого, през гащите.

Nam3less3
05-28-2011, 22:20
Точно пък САЩ, Китай и Южна Корея искат най-много да се запази статуктвото и целостта на Северна Корея, и редовно я подпомагат.
Колкото по-дълго се задържа режима там, толкова по-добре за света.
Китай не иска вълна от бежанци, а иска някой puppet state :D
Южна Корея не иска да се обединява със Северна, която ще я дръпне 100 години назад, нито да изхранва промито и бедно огромно население.
САЩ не искат да се забъркват в конвенционална, още по-малко в ядрена война със Северна Корея, щото света ще ревне срещу тях, а и винаги трябва да има някой "лош", срещу когото уж да са изправени.
Самата управляваща олигархия в Северна Корея не е толкова глупава да започва сериозни конфликти, ами само поддържат вниманието върху себе си с празните им ядрени заплахи.
Най-добрият изход е напълно да се изолира Северна Корея, народът като почне да гладува и ще прегази всичките си любими корейски лидери, които до вчера е боготворял. Но пък в такава ситуация те вероятно ще започнат война навън, за да избегнат конфликт отвътре.
Абе ако всичко е както трябва, още дълги години ще гледаме Северна Корея на картата.

ForTrant
05-28-2011, 22:28
http://www.youtube.com/watch?v=bZIgda01k6o ПОЗДРАВ НА ВСИЧКИ КОМУНИСТИ ДЕТО СЕ ВЪЗХУЩАВАТ НА ПУМЯРИТЕ С IQ 50 ДЕТО УПРАВЛЯВАТ СЕВЕРНА КОРЕЯ


АЙДЕ СЯ КАЖЕТЕ КОЙ БИ ГИ ОСТАВИЛ ТИЯ ГЛУПАЦИ ДА РАЗПОЛАГАТ С ЯДРЕНО ОРЪЖИЕ??????
:razz:

Nam3less3
05-28-2011, 22:32
http://www.youtube.com/watch?v=bZIgda01k6o ПОЗДРАВ НА ВСИЧКИ КОМУНИСТИ ДЕТО СЕ ВЪЗХУЩАВАТ НА ПУМЯРИТЕ С IQ 50 ДЕТО УПРАВЛЯВАТ СЕВЕРНА КОРЕЯ


АЙДЕ СЯ КАЖЕТЕ КОЙ БИ ГИ ОСТАВИЛ ТИЯ ГЛУПАЦИ ДА РАЗПОЛАГАТ С ЯДРЕНО ОРЪЖИЕ??????
:razz:САЩ, Южна Корея и Китай 8)
И колкото и да са противни тия лидери, далеч не са глупаци, ами си играят с целия си народ и света :lol:

ForTrant
05-28-2011, 23:33
http://www.youtube.com/watch?v=bZIgda01k6o е да, акъл се иска за да се води страшна пропаганда като тяхната, луната ще си вземат :razz: :razz: :razz:

Дете ти да не би да обърка Серверна с Южна Корея? Нали знаеш, че разликата е от тук до небето и обратно?

Nam3less3
05-29-2011, 12:03
http://www.youtube.com/watch?v=bZIgda01k6o е да, акъл се иска за да се води страшна пропаганда като тяхната, луната ще си вземат :razz: :razz: :razz:

Дете ти да не би да обърка Серверна с Южна Корея? Нали знаеш, че разликата е от тук до небето и обратно?Дали съм ги объркал :shock:
Ти сериозно си безмозъчен, но то си личи от километри, само като ти се видят лумпенските постове достойни за коментарите в news.bg
И определно си много зле, щом дете като мене храни възрастен като тебе и то на тема политика 8)