PDA

View Full Version : Ревнувам от миналото ?!



Luscious_Heart
11-21-2010, 19:30
С приятеля ми сме заедно за повторно (1 месец мина от събирането). Първоначално бяхме заедно преди 2 месеца, но го зарязах брутално (мразя се за това, наистина)... Причината - не бях преживяла една много кофти любовна история в моя живот. Осъзнавам грешката си... Когато го оставих, той разпитвал момичетата в общата ни компания дали бих му дала втори шанс, много ме харесвал, питал ги какво мисля за него и т.н. Няколко пъти ми пишеше СМС-и, звънеше ми, искаше да се видим и т.н., но аз все отказвах... Дори в един от СМС-ите си към него му казах, че съм категорична, че не искам да имаме нищо общо.
Ала така стана, че от едно излизане с общата компания почнахме да се срещаме отново (сред тях)... Той непрекъснато се опитваше да ме прегърне, да доближи ръката си до мен, да ме вдигне на ръце или нещо такова, но аз го отблъсквах; толкова бях отвратителна.
Седмица след това обаче почнахме да се сближаваме като приятели... Научих бая неща за него, просто прозрях съвсем различен и страхотен чувствителен човек, скрит в черупката от хладнина и видима безчувственост. Стигна се до секс, след който той ми каза: "Кажи сега, защо го правиш? Какво изпитваш към мен? Привличане, нали?" Аз потвърдих (наистина има сексуална химия). И той каза, че при него е същото - много се привличал от мен и т.н.
Тогава направих нещо много глупаво - тъй като реших, че е късно да си го върна за връзка, му предложих да бъдем приятели с привилегии, докато някой от нас не намери "точния човек в любовта".
И продължихме да си се чуваме по телефона за по 3-4 часа на вечер (!), опознавахме се и си споделяхме.


След секса не се виждахме и чувахме около седмица, докато накрая реших да намеря време за него... Излязохме и беше много щастлив, прегръщаше ме, целуваше ме, бяхме сред много хора (гледахме тренировката на приятели). Същата вечер ми прозвъни, преди да заспим и двамата. Но звучеше много странно, дишаше тежко, гласът му беше променен. Притеснена, сто пъти го питах дали е болен или нещо такова. Той каза, че не е това. Разпитвах го и поисках да знам дали аз съм причината за нещо... Тогава той най-накрая с усилия се разкри: "Не си ти причината, изобщо. Аз съм виновен, но не мога да ти кажа да ти кажа това, защото сигурно ще си развалим приятелството, което е много ценно за мен." И след малко думи от моя страна добави: "Проблемът е, че не мога да се въздържам от чувствата си към теб. Ако те имам само като приятелка за привилегии, ще ме боли. Най-добре да приключим с всичко това, защото сега, като ти го казах, сигурно развалих цялата работа."
Не помня какво му казах след това, но седмица по-късно в открит разговор го попитах дали все още мисли онези неща и след потвърждението му, му казах, че съм готова за връзка с него (наистина искам!). Казах му, че не го принуждавам, а просто оставям нещата в негови ръце. Той прие.

Всичко беше наред, докато снощи не ми сподели, че видял бивше гадже в ресторант. Историята им продължила 5 месеца, но преди почти 2 години се разделили и повече не се видели. Описа я като идеалната: "Бяхме като брат и сестра, беше мой характер, споделяхме си всичко. Запознах се с нея, защото ме привлече излъчването й на добро, срамежливо и скромно момиче. Никога не сме се карали. След раздялата съжалявах, че съм я оставил. Причината беше, че тези 5 месеца нещата много се задълбочиха. Много хубави спомени. Най-дълго нея съм чакал за секс през живота си и си струваше." Оттогава нямат контакт, а в ресторанта дори не се поздравили.

Тогава усетих заплахата. Добро, срамежливо и скромно момиче. Не съм такава, не мога да се насиля и да бъда. Напротив, всеки ме описва като дръзка, контактнаКакво прави тогава при мен? Сърцето ми се късаше, събрах абсолютно всички сили, за да не се издам, че плачех. Аз го раних, връща ми се явно, но... защо единственият човек, с когото нещата наистина вървяха почти идеално, и то след подобна драма (моите глупости) ме води до това?! Защо така изведнъж започнах да се съпоставям с момичето, което дори не познавам лично?! Защо реших, че не знача нищо за него?

Казах му: "Виж какво, не искам да ти се изпречвам на пътя. Ако сърцето те тегли натам, давай, отиди. Свободен си да правиш каквото поискаш. И в двата случая нямам какво да губя. Направи правилното решение и ме уведоми, защото нямам намерение да си пилея времето." Казах го през сълзи, добре че бях на телефона.

Тогава се случи нещо много интересно. Изведнъж приятелят ми започна да диша супертежко, усетих разтреперване в гласа му, почти долових напрежението му; без да преувеличавам - беше на път да се разплаче. "Значи искаш да късаме?"

Аз казах: "Не, не искам. Ти си страхотен човек и много те ценя, но ако искаш да се върнеш при онова момиче, направи го. Няма да те спирам. Познаваш ме и знаеш, че ценя свободата изключително много, никога не съм те притискала или принуждавала за каквото и да е. КВо значение има че аз искам да съм с тебе, щом ти не го искаш?"

И тогава ми каза, че иска да е с мен. Каза, че историята с това момиче е минало и че ще си има просто хубавите спомени, а не че иска да се върне при нея... Дори не бил мислил за нея отдавна, ами чак като се засекли, си я припомнил. Нито фамилията й знае, нито координатите или даскалото - по думите му се вълнувал (когато били заедно) от самата нея, не от тези неща.

И аз пак не разбирам. Чувствам се виновна - сякаш преча... Не искам да съм натрапница, но имам чувството, че ще го изгубя. Чувствам се маловажна, обикновена, че никога няма да бъда специална за него, а вярвах, че съм... Показвал ми го е, дори ми е казвал буквално същото - че се ВЪЛНУВА ОТ САМАТА МЕН. На няколко пъти ми е казвал, че обожава характера ми, че търси точно такъв, че съм уникално красива и вътрешно, и външно. Но историята с момичето ми подкопа увереността и пак тая проклета параноя и ревност от миналото. Той е потаен (Козирог) и виждам, че прикрива емоции, наистина искам сам да поиска да се сближим повече и повече. Знам, че няма да съм нея (аз просто съм друг вид човек), но защо е с мен, за бога?!?!

Поне аз, когато приключвам с дадена любов (като предишната), не съм забелязала тя да има абсолютно никакво влияние в/у отношенията ми с моя любим, с когото съм. Защо тогава не мога да повярвам, че той е преживял своето минало?

teodora87
11-21-2010, 19:57
Тази история е минало и ще си остане там.Той ти го е казвал и доказвал,не трябва да се съмняваш в него.Наистина е кофти,че ти е говорел за нея,но тя не значи нищо за него,той сега е с теб,не с нея!

MitkoVoevoda
11-21-2010, 20:01
Еми виж сега, нормално е когато видиш някого когото си обичал, да си спомниш чувствата към него, но това не означава че той я обича.

Най-добре, поговорете насаме. Не се притеснявай, само той си знае какво чувства към нея, ти нищо не можеш да направиш.

Ssummerjam
11-22-2010, 11:04
"Обичаш ли някого, пусни го да си тръгне - ако се върне, значи има чувства и ще сте заедно, ако не се върне, значи никога не е бил твой." - в случая ти си му дала свобода и той е останал с теб. Можел е и да се върне при нея, но не го е направил, защото колкото и да им е било добре заедно, тя си остава само хубав спомен, а със спомени не се живее. Сега ти си с него, другата е в миналото. Няма смисъл да се разкъсваш от съмнения, той е твой. :)

GossipGirl89
11-22-2010, 11:40
Постъпила си много кофти с него в началото - факт, но пък момчето ти е простило и ти е дало шанс. Подновили сте връзката си - недей да я разбиваш отново. Това, че е видял бившата му някъде и че ти е споделил неща от връзката им далеч не значи, че го е направил, защото още има чувства към нея и иска да се съберат. Той самият ти го е казал - тя е в миналото, ти си настоящето. Както казаха и преди мен - дала си му свобода, но той е избрал да е с теб - тогава просто бъдете заедно и ги изтръгни тия съмнения и паранои... Ако той все още я обичаше мислиш ли че щеше да търпи отношението ти толкова време и че изобщо щеше да се навие да почнете на ново? Няма от какво да се притесняваш - изживейте си хубавите мигове и не ги разваляйте с разни глупости!

Amorrous
11-22-2010, 11:41
Ако не е много нахално,може ли да ми кажеш коя зодия си ти? :oops:
По темата:Не знам въобще за какво се тревожиш след като той вече многократно ти е доказал,че иска да е с теб :)

Gllory
11-22-2010, 12:20
"Обичаш ли някого, пусни го да си тръгне - ако се върне, значи има чувства и ще сте заедно, ако не се върне, значи никога не е бил твой." - в случая ти си му дала свобода и той е останал с теб. Можел е и да се върне при нея, но не го е направил, защото колкото и да им е било добре заедно, тя си остава само хубав спомен, а със спомени не се живее. Сега ти си с него, другата е в миналото. Няма смисъл да се разкъсваш от съмнения, той е твой. :)

точно така ...

NeZaPoznat
11-22-2010, 12:35
Luscious_Heart Сериозно по темата - мислите ти за миналото и бъдещето е*ават мамата на настоящето ти :? Продължавай в същия дух и нещата ще станат по-зле 8) Откъде знам ли ? Минах от там 8)
С две думи - живей си сега 8)

ScarletBite
11-22-2010, 12:38
Господи, как ми напомняш за самата мен!!

Ще намериш 1000 теории и обяснения за отношенията ви. Но те не ти трябват - ще са ти необходими едва, когато всичко свърши, и ще стигнеш до тях сама. А сега... просто бъдете заедно. Чувствайте всичко - всяка горчилка, всяка тръпка, всичко... Открий му как се чувстваш!

Elenichkaa
11-22-2010, 13:36
Може би тези разговори не са за по телефона.
Когато говориш с някого очи в очи забелязваш мимики,детайли,жестове,кои о обясняват думите...иначе си правиш грешни изводи в повечето случаи.
А може и просто да те е проверявал..в смисъл да искал да усети дали въобще ти пука дали си с него ..или е все едно дали е той или някой друг..
Не се обиждай,но маи е излязло точно това,което не е искал да става...
Когато си му казала,че няма проблеми да отива при онова момиче,просто да те уведоми...ми с една дума си показала,че не е от кой знае кво значение за теб.
...тва е един вариант...има още поне милион.

SolemnityOfDeath
11-22-2010, 16:38
К'вото и да си говорим - миналото има значение в малки или големи количества. Аз дето не се броя за ревнив имам мисли в тая насока, които ми влияят кофти, така че не мисля, че е неправомерно да мислиш за това. Идеята обаче е да НЕ задълбаваш прекалено в него, защото така пренасяш минало в настоящето и започваш да го мяташ в бъдещето като перспективи, което е опасната работа.

Ясно е, че всеки ще ти каже (и аз) - стига глупости, радвай се на това, че е с теб, но пък не е лесно да се деконцентрираш от нещо, което си е належащ фактор (в твоята ситуация). Все пак за всеки път, който ти мине такава мисъл през главицата, можеш ОЩЕ повече да му показваш, че държиш на него, нещо като контра-действие.

Не одобрявам начина, по който си процедирала в началото, обаче това е тотално офтопик.

Luscious_Heart
11-22-2010, 16:47
Благодаря ви много, че прочетохте романа и ми дадохте мнения. :D Златни сте, хора. 8)


Ако не е много нахално,може ли да ми кажеш коя зодия си ти? :oops:
По темата:Не знам въобще за какво се тревожиш след като той вече многократно ти е доказал,че иска да е с теб :)
Зодия Стрелец съм, но асцендентът ми е Козирог. 8-) Което донякъде обяснява може би факта, че се различавам от повечето стрелци с недотам устойчив оптимизъм. :booooomb:


"Обичаш ли някого, пусни го да си тръгне - ако се върне, значи има чувства и ще сте заедно, ако не се върне, значи никога не е бил твой." - в случая ти си му дала свобода и той е останал с теб. Можел е и да се върне при нея, но не го е направил, защото колкото и да им е било добре заедно, тя си остава само хубав спомен, а със спомени не се живее. Сега ти си с него, другата е в миналото. Няма смисъл да се разкъсваш от съмнения, той е твой. :)
Да, и аз така смятам вече. :) Кой знае, нашето може да е по-специално от оная връзка. :oops:

PoRcHeTaTa1
11-22-2010, 18:47
"Обичаш ли някого, пусни го да си тръгне - ако се върне, значи има чувства и ще сте заедно, ако не се върне, значи никога не е бил твой." - в случая ти си му дала свобода и той е останал с теб. Можел е и да се върне при нея, но не го е направил, защото колкото и да им е било добре заедно, тя си остава само хубав спомен, а със спомени не се живее. Сега ти си с него, другата е в миналото. Няма смисъл да се разкъсваш от съмнения, той е твой. :)

+1 :)

Biskfitka
11-22-2010, 18:48
Опитай.И аз съм ревнувала човека,когото обичам и имахме връзка ( и още щяхме да имаме,ама не може засега...) го ревнувах от някакви,в които той е виждал просто секс,не някакви сериозни чувства,каквито имаме ние...и знам,че е много гадно да се чувстваш така ;х..но го приеми.Щом е свършило значи така е трябвало,а и той е останал с теб.Успех във връзката ;)

Deadlock
11-23-2010, 08:29
миналите връзки са егати болната тема. по-лошото е, че негативните чувства, които пораждат, не са просто филмиране..
не мисля, че има някакво разумно решение.

ще се получи естествено. колкото повече се задълбочават нещата между вас, толкова по-голяма сигурност ще усещаш и толкова по-рядко ще се прокрадват съмнения у теб.

Luscious_Heart
11-23-2010, 19:21
Мисля да си поговоря с него за това... Наживо ще си проличи поне истината.
Пишете още. 8-)

Stralle
11-23-2010, 21:13
Слушай сега, толкова рядко вече можеш да намериш човек, на които да му пука толкова много за някои колкото на твоя човек за теб.
Моят съвет е да го държиш здраво и да не го пускаш. По твои думи съдя, че ти наистина значиш много за него.
Наистина мисля, връзката ви има бъдеще, въпреки проблемите в минало. Забрави миналото и гледай настоящето.
И спри да си мислиш всякакви глупости...
Той е с теб защото ти си единствена за него ...друго обяснение немога да ти дам !

marin4itu
11-23-2010, 21:32
Попринцип бих ти казала, че щом сега е с теб значи си има причина. Обаче и аз съм като теб и постоянно си казвам предното изречение. Разликата е, че приятелят ми е имал връзка 2 години. Адски много се измъчвам от мисълта, че с нея е правил неща, които с мен не е. Много сме говорили и той ми казва, че с мен ще направи много други неща, че с мен е 100 пъти по-щастлив отколкото е бил с нея. Знам, че сама трябва да си го преодолея, така трябва да направиш и ти. Когато прекалено много почнат да ми навлизат тези мисли, говоря с приятеля ми и пак се успокоявам. Така прави и ти. Знам, че е адски мъчително с тези паранои и мисли, които ти самата осъзнаваш, че са глупости, но все пак трудно спираш да ги мислиш. И все пак всичко идва от мозъка. Нека бъдем силни и да се справим ;)

bebchoOoOoOo
11-24-2010, 11:35
Опитай.И аз съм ревнувала човека,когото обичам и имахме връзка ( и още щяхме да имаме,ама не може засега...) го ревнувах от някакви,в които той е виждал просто секс,не някакви сериозни чувства,каквито имаме ние...и знам,че е много гадно да се чувстваш така ;х..но го приеми.Щом е свършило значи така е трябвало,а и той е останал с теб.Успех във връзката ;)
Това ни беше основния проблем във връзката .. Колко рaзговори, караници, сълзи заради мойте паранои, и то пак за такива, към които е нямал абсолютно никакви чувства, а е било само секс.. Не ме питай как спрях да мисля за тях, много усилия ми трябваха.. И все пак понякога пак се сещам и ми става гадно, но гледам да го игнорирам..

Luscious_Heart
11-24-2010, 17:14
Благодаря за подкрепата, момичета! :) Означава много за мен и наистина ме успокоихте. 8-) Правя си извод от своята и вашите истории, че вероятно всичко е в нашите красиви главици. :D Дано е така... Успех на всички и да бъдем силни, скъпи дами. :)