PDA

View Full Version : клавиатура



cvetelinaaa
11-21-2010, 22:33
здравейте, не разбирам от компютри и се извинявам ако въпросът ми ви се стори тъп. не мога да пиша на кирилица с латинска клавиатура, какъв е начина да мога? какво трябва да направя

GregoryHouse
11-22-2010, 03:18
Нужна ти е фонетика. Може да си сложиш такава със някоя езикова програма от рода на FlexType или Cyrilla.

batetoo
11-22-2010, 14:05
здравейте, не разбирам от компютри и се извинявам ако въпросът ми ви се стори тъп. не мога да пиша на кирилица с латинска клавиатура, какъв е начина да мога? какво трябва да направя
И аз съм така :-o Нямаш инсталирана фонетика.Дай го на някой да ти сложи.Аз пък незнам дали трябва наново да се слага Windows-а,като се слага? :razz:

batetoo
11-22-2010, 14:06
Нужна ти е фонетика. Може да си сложиш такава със някоя езикова програма от рода на FlexType или Cyrilla.
Кога ме изпревари??????????????? :shock: :lol:

DarkAngelOfHope
11-22-2010, 14:21
Ама айде само да не е FlexType pls :D

batetoo
11-22-2010, 15:42
Ама айде само да не е FlexType pls :D
Що пък да не? :smt071

Lancer
11-23-2010, 20:04
Защото FlexType ще "усе*е" Windows-a. Не знам дали при теб е така, но при мен си го имаше вградено в самия Windows там доло до часовника дето пише EN BG дясно копче бърху него Settings, след това ще ти се покаже едно прозорче в него удряш delete на всичко що пише, че е български, след това цъкваш Add и от там избираш Bulgarian Phonetic(Tradicional). OK Apply и се сменя с Alt +Shift. Дано съм помогнал. :)

Cybershot
11-24-2010, 04:23
^ да, ето от ТУК (http://creaper.hit.bg/BGPhonetic/) ще дръпнеш Фонетиката.

fcukz
11-24-2010, 16:43
Защото FlexType ще "усе*е" Windows-a. Не знам дали при теб е така, но при мен си го имаше вградено в самия Windows там доло до часовника дето пише EN BG дясно копче бърху него Settings, след това ще ти се покаже едно прозорче в него удряш delete на всичко що пише, че е български, след това цъкваш Add и от там избираш Bulgarian Phonetic(Tradicional). OK Apply и се сменя с Alt +Shift. Дано съм помогнал. :)
1. Защо всеки мрази FlexType? Използвам го от вече 6 години и нямам никакъв проблем с него.
2. Абсолютно всеки windows си има вграден кирилизатор само трябва да се настрои :)