PDA

View Full Version : Спешно ми трябва интерпретативно съчинение .. !!



Pattett0
11-22-2010, 11:02
Хораа моля ви се помагаите :smt115 .. Трябвя ми интерпретативно съчинение на тема .. Животът,смърта и човекът, в цикъла '' Зимни вечери'' ще съм ви много благодарна ако можeте малко да ми помогнете трябва ми за Петък [ 26.11.2010 ] !! .. :)

Spikeey
11-22-2010, 11:48
Гугле?

Pattett0
11-23-2010, 13:27
Гугле?

Да да знам , че има всичко в гугала но също знам ,че и половината ми клас ще влезне и ще препише .. и след това ще имаа 2-киии :( от които ще бъда и аз :-# :neutral:

gofeto917
11-23-2010, 13:53
Гугле?

Да да знам , че има всичко в гугала но също знам ,че и половината ми клас ще влезне и ще препише .. и след това ще имаа 2-киии :( от които ще бъда и аз :-# :neutral:
Нахален/а си, като го знаеш си сядаш на г*за и го пишеш!

Pattett0
11-23-2010, 16:36
Гугле?

Да да знам , че има всичко в гугала но също знам ,че и половината ми клас ще влезне и ще препише .. и след това ще имаа 2-киии :( от които ще бъда и аз :-# :neutral:
Нахален/а си, като го знаеш си сядаш на г*за и го пишеш!

А ти след като неможеш да помогнеш с нищо не пиши :!: :wink:

schlanky
11-23-2010, 16:53
Във вестничетата "Кандидат - гимназист" и "Гимназист" има информация по всякакви теми... ако започнеш да си го купуваш ще ти бъде по лесно.

thelux
11-24-2010, 11:06
ами разгледай и ти съчиненията в гугъл,но не преписвай всичко дословно, а избери от няколко това което е по темата ти,събери го и добави нещо от теб.. :)
п.с. ето ти едно примерно,което се доближава до твоята тема(не съм го писала аз :D ,от някакъв сайт го бях свалила..),но както казах избери нещо и от него и от други съчинения,успех :))


Бедността, отчаянието и мъката в цикъла “Зимни вечери”
от Христо Смирненски
(план за интерпретативно съчинение)

І. Увод: В цикъла “Зимни вечери” Христо Смирненски представя живота на хората от по-бедните социални слоеве. Той е изпълнен с бедност, носеща мъка и отчаяние.

ІІ. Теза:
М1) Социалната немощ играе голяма роля в произведението, като предизвиква страдание и болка.
М2) Живеещи в постоянна мизерия, героите от “Зимни вечери” загубват своята вяра, а това подсилва допълнително мъката. Така освен бедността във враг на героите се превръща и отчаянието.
М3) Мъката в “Зимни вечери” е огромна. Нейният социален характер преминава в екзистенциален в мига, в който в живота на страдалците навлиза и смъртта.

ІV. Доказателствена част:
М1) Социалната немощ играе голяма роля в произведението, като предизвиква страдание и болка.

Бедността, влияеща върху облика на града “пуст и мрачен е града”
“сивата мъгла”
“вопъл зъл и глух
“вечната бед. и грижа
ме гледат през мътни стъкла”
Бедността – влиянието й върху живота “Завърнал се вкъщи
………………….
и своята мъка безкрай
Извод: Бедността е главната причина за присъствието на страдание в текста. Тя влиза в домовете и ги разрушава, като ги превръща в “хинии”.

Пр.: Икономическата слабост е толкова силна, че убива дори надеждите и мечтите на човека.

М2) Живеещи в постоянна мизерия, героите в “Зимни вечери” загубват своята вяра, а това подсилва допълнително мъката. Така освен бедността във враг на героите се превръща и отчаянието.

Безнадеждността – знак за умора от борбата за по-добър живот “а вънка, привела глава”
(израз на примирение)
“пленници на орис вечна, зла”.
Единствен знак на надежда “детенце дрипаво се моли”

Извод: Безнадеждността засилва страданието, но не може човек, видял как “децата пищят и се молят” и как “сред своята скръб и неволя / жена проридава едва” да запази вярата си.
При вида на “моминско лице”, “у дъсченото черно ложе” всяка надежда умира.

Пр.:

М3) Мъката в “Зимни вечери” е огромна. Нейният социален характер преминава в екзистенциален в мига, в който в живота на страдалеца навлиза и смъртта.

Голямата сила на страданието, завладяващо не само хората. “мълком гаснеща
от скръб, младата луна
незнаен път бележи”
Страданието на най-беззащитната част от населението (деца, жени и старци) “Децата пищят и се молят,
………………………………
жена проридава едва”
“процежда се плач на жена “
“проточено ридай старуха”
“детенце дрипаво се моли”
“стоят две деца и
треперят и дреме в
очите им скръб.”
Влиянието на мъката върху семейството “вървя край смълчаните хинии”
“Завърнал се вкъщи – безхлебен, /пиян пак – бащата ругай: /
и своя живот непотребен / и своята мъка безкрай.”
“Децата пищят и се молят
……………………………….
жена проридава едва.

Извод: Мъката в “Зимни вечери” е огромна. Тя убива душата на всеки, като не се съобразява с възраст, пол и сила

Заключение: Бедността, отчаянието и мъката не са само в цикъла на Смирненски или в други произведения. Те са в реалния живот и за съжаление се разпространяват все повече и повече, като съсипват живота на хората.

Claymore
11-24-2010, 14:10
Гугле?

Да да знам , че има всичко в гугала но също знам ,че и половината ми клас ще влезне и ще препише .. и след това ще имаа 2-киии :( от които ще бъда и аз :-# :neutral:

Според мен я заслужаваш. Сигурна съм, че ако седнеш и малко с напънеш ще имаш поне 3-ка. На бас, че даже не си опитала да напишеш увода.

gandalfepi4
11-24-2010, 14:55
господи! толкова ме нерват некви такива съшества. "Моля някой да ми напише есето на тема "Какво правих вчера" за утре че ме мързи да дишам или да отворя гугъл"

аре бе брат! ако искаш идеи за ТВОЯТА домашна работа си провери нета щото точно такива теми са предъвквани хиляди пъти или си питай съучениците и приятелите.

к'ва е тази простотия да искаш от някой непознат да ти го направи вместо тебе за едното "thx" по нета?

или помоли човешки за някакви идеи или бъди готова за хора които да ти казват колко тъпо нещо правиш.

ТИ би ли го направила за някой от нас? би ли си жертвала толкова от времето за да помагаш на някой който е написал три реда?



ако си саката, ако трябва да погребваш майка си, ако учиш в три училища и работиш на 2 места за да издържаш семейството си до трето коляно или нещо такова си кажи така и ще се жертва някой идиот за тебе, но "хора, помагайте, мързи ме да пиша домашното за след 5 дена" си заслужава само едно "духай" и ниЩо повеЧе

Pattett0
11-24-2010, 15:48
Вижте какво НЕДОРЯСЛАЦИ Такива :evil: направо като прочета кви сте злобари лошо ми ставаа .. иде ми да се фана и да си шибам главатта в стената ](*,) .. Благодаря но момичето което малко ми помогна .. а колкото до тва за домашното никого ни карам да пише ясноо ?? .. помолих най учтиво дали може някои да ми помогне а на среща някви '' пиклиовци '' ми правятт стоики .. Маината ви (finger) за ВАС беее !!!! .. :smt076

Pattett0
11-24-2010, 15:52
Вижте какво НЕДОРЯСЛАЦИ Такива :evil: направо като прочета кви сте злобари лошо ми ставаа .. иде ми да се фана и да си шибам главатта в стената ](*,) .. Благодаря но момичето|момчето което малко ми помогна .. а колкото до тва за домашното никого ни карам да пише ясноо ?? .. помолих най учтиво дали може някои да ми помогне а на среща някви '' пиклиовци '' ми правятт стоики .. Маината ви (finger) за ВАС беее !!!! .. :smt076

gandalfepi4
11-24-2010, 15:54
ми майната ти и на тебе 8)

к'во си мислиш, че като молиш хора за помощ от мързел някого ще го боли за мнението ти ли?



и какво е това "недорасляци" а? повечето от нас отдавна са го минали този материал и МОГАТ да ти помогнат. просто не мислим че го заслужаваш по някаква невъобразима причина

Pattett0
11-24-2010, 15:58
Не е мързел !! а просто немога да г0 напиша .. Но кво да обяснявам на малоумници , за да пусна ш*баната тема тука явно (((( немога сама да го пиша ..)) Карай ......... :)

Yunna
11-24-2010, 16:12
Хора мисля,че не сте прави :( така е момичето/момчето най-учтиво ви е попитал(а) дали можете да и (му) помогнете след като неможете не е нужно да пишете!! И браво на thelux :) поне един свестен човек които няма да я (го) храни :) :) :)

gofeto917
11-24-2010, 16:21
И защо да не сме прави, винаги на готово, всеки път "не мога", щяли всички да влезнат в гуугъл и да имал 2, еми ще ти кажа, за да не става така, какво трябва да направи и много повече ще ти помогна отколкото да ти дам отговора, знам че пак ще почне някакви средни пръсти да показва и да обижда, но ще го кажа, като не искаш 2ка и да преписваш от гуугъл сядаш, четеш помагала, евтини са, четеш, четеш, в интернет си е написано как се пише интерпретативно съчинение, а това "не мога" е най-тъпото оправдание, сядаш и пишеш допълнително съчинения и ги даваш на госпожата да ти проверява и да ти казва дали имаш подобрение или не, 1 път, 2-ри път, 3, и ще видиш как ще можеш, желание и работа трябва, а не мързел и да се чудиш кой да обвиниш за това, че не ти се занимава и се опитваш да минеш тънкаж.

smiirnoff
11-24-2010, 16:30
Вижте какво НЕДОРЯСЛАЦИ

Един ''недорасъл'' човек няма да тръгне да пише тъпи теми .. балък такъв :Д:Д :lol:

Yunna
11-24-2010, 16:43
Не мога да разбера за какво пишете, при положение, че нямате абсолютно никакво намерение да помогнете... :?

thelux
11-25-2010, 13:33
добре,вас к'воо ви интересува дали го/я мързи,учил/а ли е или не?!
или ще помагате или не !
що недоволствате,не ви е задължил/а да го пишете,а е помолил/а учтиво!
който иска ще помогне,който не иска-няма!
на всеки му се е случвало да не знае как да си напишете съчинението или квото и да е било друго.. аидее който няма кво да напише по темата,да не пише! :)

Pattett0
11-28-2010, 11:19
добре,вас к'воо ви интересува дали го/я мързи,учил/а ли е или не?!
или ще помагате или не !
що недоволствате,не ви е задължил/а да го пишете,а е помолил/а учтиво!
който иска ще помогне,който не иска-няма!
на всеки му се е случвало да не знае как да си напишете съчинението или квото и да е било друго.. аидее който няма кво да напише по темата,да не пише! :)

+1 :-)