PDA

View Full Version : да го приемам ли за нормално...?



excessiveeeeee
11-22-2010, 11:34
Моят проблем е следният - познавам се с едно момче от около половин година, доста време беше нужно, за да се получат нещата м/у нас по една или друга причина...даже имаше един в период, в който аз се бях отказала от това да го чакам, но точно тогава той се усети и така да се каже 'ме хвана' в най-подходящия момент и от няколко седмици сме заедно...харесва ми това, че забелязвам промяна в цялото му поведение към мен и съм изключително доволна, но има една подробност, която не знам дали бих нарекла проблем...имам чувството, че той не мисли толкова за мен колкото аз за него или поне не ми го показва, което за жалост ми влияе...гаджетата на повечето ми фр им звънят само, за да ги чуят, пишат си супер често, а при нас може да минат 1-2 дни в които и 2мата сме онлайн, но не си пишем или не си звъним...а когато си говорим и се срещаме всичко е смея да кажа перфектно...доста ми е трудно да го разбера, защото преди когато съм го питала, винаги леко се дразни, че постоянно задавам въпросите 'защо така, защо иначе' понеже от една страна си е такъв, по-важна е директната комуникация за него...и все пак бих искала да променя нещата без директно да го критикувам. Според вас това нормално ли е? Обикновено пробвам да играя на недостъпна така да се каже и той ест се сеща когато усети липса, но самата аз се измъчвам да стоя и да чакам да ме потърси...звучи малко наивно, но си е проблемно. Съвет? : ))

experiment_m
11-22-2010, 11:45
Почни ти да му пишеш смс и т.н. Би било естествено единия да направи първата крачка... и съответно другия да отговори. Не се опитвай да го сравняваш сгаджетата на приятелките си - говорим си за различни хора. Споделяйте си проблемите един с друг и ще намерите тяхното решение, което да удовлетворява и двама ви.

GossipGirl89
11-22-2010, 11:46
Може би просто е от хората, които не обичат постоянното задушаване. Защото то си е един вид задушаване да се виждаш с някой всеки ден и допълнително на това да му звъниш по 4-5 пъти и да си пишете по 2-3 часа в скайп... Сама казваш, че държи повече на директната комуникация и като се видите всичко е перфектно - тогава се виждайте малко по-често. Но недей да се опитваш да го насилваш да ти звъни по-често, да ти пише и т.н., защото има хора, които обичат много свободата си и тия неща ги натоварват и притискат...

excessiveeeeee
11-22-2010, 11:52
ами проблемът е, че той всеки ден е на работа по 12 часа и срещите ни са само вечер и разбираемо не всеки ден - и има дни, в които изобщо не се чуваме...в това се състои проблемът, иначе не съм човек, който би го задушил с смс-и обаждания и затова малко трудно намирам баланса кога да му звънна, кога да го чакам... :-D

DNJ
11-22-2010, 12:58
Разни хора, разни идеали. Не можеш да сравняваш приятеля си с чуждите гаджета. Приеми го за нормално и ще видиш как с времето нещата ще се променят. Ако постоянно му мрънкаш най - много да постигнеш обратен ефект.

excessiveeeeee
11-22-2010, 13:16
Какво имаш предвид под 'ще се променят'? :)
Иначе, да - съзнателно или не съм го приела, но в моменти когато имам нужда да видя, че му липсвам...обикновено просто трябва да чакам...явно си е до човека (:

DNJ
11-22-2010, 13:25
Какво имаш предвид под 'ще се променят'?

Ами предполагам, че с времето ще се сближите още повече. От колко време сте заедно?
Edit - видях, че сте от няколко седмици заедно. Какво очакваш - любовни излияния съвсем в началото? :) Хората понякога имат нужда от време, за да се разкрият и покажат повече загриженост и внимание.

NeZaPoznat
11-22-2010, 13:27
Обикновено пробвам да играя на недостъпна така да се каже и той ест се сеща когато усети липса, но самата аз се измъчвам да стоя и да чакам да ме потърси...звучи малко наивно, но си е проблемно. Съвет? : ))

Съвет - не се филмирай , не казвай при другите е ака и така а при мен е различно , не се сравнявай с никой - и това е 8)

FuckedUp
11-22-2010, 13:30
Така сте добре. Той си държи просто на личното пространство. Остави нещата така :) За добро е :)

excessiveeeeee
11-22-2010, 13:31
мхм, определено нещата с него не вървят по приетите за нормални начини - самият факт, че целувката дойде след половин година опознаване, срещи... :-D дано си заслужава, мерси хора :)

sabaton94
11-22-2010, 16:44
Естествено, че е нормално. Човека предпочита да общувате лице в лице, а не чрез скайпове, фейсбуци и тем подобни глупости.