PDA

View Full Version : Дамска проза /Чиклит романите/



Sunshin3
11-22-2010, 19:07
Терминът чиклит идва от английското „chick”, което се употребява със значение мацка и съкращението ”lit” за литература. Това са романите, които отразяват женския поглед върху живота. Заради непринудения си стил се четат лесно и бързо.

Таргет групата на чиклит романите са 20- и 30-годишните жени, които са в момент от живота си, когато търсят Господин Перфектен, къщата мечта, работата за милиони и, разбира се, гардероба, пълен с маркови обувки и дрехи.

И въпреки дозата идеализъм, мацките обикновено са наясно със своите слаби места, с провалите си, с недостатъците си и с грешките, които допускат.



Какво е мнението ви за този жанр? Четете ли такива книги?

Съжелявам, ако има такава тема. Потърсих, но не намерих.

iv3225
12-05-2010, 18:10
Чела съм няколко. Допадат ми, но може би просто не съм на такъв етап в живота си, за да ме грабнат. Може би пък не съм попаднала на някоя наистина добра... Нека някой сподели любимата си. :)

Jumbie483
12-06-2010, 08:04
Не обичам такива романи! Ужасно скучни са, пък и във всяка книга се разказва една и съща история, описана по различен начин.
Иначе мнение за този жанр нямам. Има хора, на които това им харесва и го предпочитат пред книгите, които харесват други хора примерно.
Лично аз съм чела такива книги и то не една и две. Чела съм много, но това беше преди време. Сега предпочитам книги, които те държат под напрежение и никога не можеш да познаеш какъв ще е краят. Неща, които не могат да се кажат за тези.. чиклит романи.

BloomF
12-22-2010, 18:01
Не съм чела досега такива/поне така мисля/. Бих искала да пробвам, може да ми допаднат/малко ме съмнява де/. Някой би ли ми препоръчал чиклит романи, които са му харесали?

PinkGirl195
05-01-2011, 08:17
Преди време четох две книжки от поредицата за Беки Б. и чесно казано не бях много очарована,наскоро се хванах да прочета още една,поредицата се състой от 6 книги,и взе,че ми хареса,сега мисля да си взема и останалите.Този,която ми хареса беше Сватбата на Беки Б.,книжките са леки,подходящи да разпуснеш и да се посмееш малко с тях :)

Colouring
05-08-2011, 12:30
Нямам голям опит с такива книги,но мога да кажа,че не са ми по вкуса.
Да,,вярно е,че не те затормозяват,ама повечето са доста банални.
Не казвам,че всички са лоши,но досега не съм намерила чиклит,от който са съм дълбоко очарована.
Ама понякога не човек му се иска нещо такова,де.Ако не искаш да четеш нещо друго и се нуждаеш от едно леко четиво-добре е да имаш такава книга под ръка.

BrokenInnocence
05-16-2011, 19:05
По принцип никога не съм била фен на такъв тип книги, но наскоро случайно намерих една, която ужасно ми хареса. "Мръсни номера преди закуска" е книжката, а авторката - Мариан Кийс. Препоръчвам я на феновете на жанра.