PDA

View Full Version : Сътбата на Гърция



Destroyer89
11-22-2010, 21:15
Спи ми се и затова ще го давам накратко. Според мен до близките 20 години Гърция вече няма да е същата, ако въобще съществува като самостоятелна държава. В момента страната дължи над 300 млрд. евро на ЕС, които няма как да ги върнат и доколкото се вижда за момента сумата продължава да расте, а основните им приходи са от туризъм и данъци.Единственият начин да върнат тези пари е като масово орежат заплатите, пенсиите,социалните осигуровки и парите за въоражаване. Но в този случай разглезените гърци ще почнат да разкъсват страната от протести, които е възможно да прерастнат в бунтове. Общо взето Гърция ще затъне при това сериозно .
Очаквам да видя вашите мнения по този въпрос !

Nam3less3
11-22-2010, 23:41
И да протестират, и да не протестират, пак ще си плащат за всичко. Вярно са много разглезени, сега им се връща.

mortor
11-23-2010, 11:45
Току виж станала автономна държава на някой съсед :grin:

Destroyer89
11-23-2010, 11:47
Напълно е възможно всъщност.

Greennight
12-07-2010, 17:51
Току виж станала автономна държава на някой съсед :grin: А дано де :lol:

KarlDionic
12-07-2010, 20:52
няма да е на съседа България обаче... по-скоро на Турция...

Greennight
12-08-2010, 07:14
Не се знае,защото Турция не са в ЕС :P

Rot
12-08-2010, 21:11
Икономиката на Гърция е пряко свързана с нашата, колко инвестиции са пуснали тук и колко от банките ни са техни са важни фактори. Лично аз им свалям шапка за протестите, но без да разберат, че съдбата на държавата им зависи от самите тях в момента, не знам как ще стане.

Държава не можеш да градиш на туризъм и инвестиции - виждате какво става.

Гърците не ги понасям като хора, за мен са огромни шовинисти. Пък и помним още гръцките борби за Македония...

KarlDionic
12-08-2010, 21:47
абе според мен не би станала никаква автономна държава - нито на България, нито на Турция... просто има голяма вероятност да се срине и дано да им стане някоя гражданска война (devil) и да отидат "омиротворилите" от НАТО да си изръсят бомбите... в такъв случай бихме могли и ние да се намесим, ама надали бихме успели да си цапнем някоя парченце - Беломорие примерно - ония натовци най-много и върху нас да си изсерат бомбите... ама пък ако се намерят повечко българи, които съмнявам се да са останали след зверските претопявания от преди 80-90 години... абе като цяло съмнявам се да намажем нещо от такива ситуации, пък и не ми се вярва чааааак толкова яко да затънат... ама ще ми е кеф ако стане така :D

KarlDionic
12-08-2010, 21:52
Държава не можеш да градиш на туризъм и инвестиции - виждате какво става.

Гърците не ги понасям като хора, за мен са огромни шовинисти. Пък и помним още гръцките борби за Македония...

Това за инвестициите... не съм много съгласен японците и сащианците и запада доста са постигнали от инвестиции... друг е въпросът ако са лоши инвестиции ама не съм толкова запознат с тези работи на Гърция... и не знаех, че са шовинисти и дай примери нещо :)

Rot
12-08-2010, 22:30
Значи японците и американците имат база... те са индустриална сила.
Нека споменем и факта, че без помоща на САЩ японците след втората световна са щяли да бъдат абсолютно нищо.

В абсолютно всеки разговор, който съм имал с грък (на някакво по-високо ниво естествено), почват да защитават тезите, че те са едва ли не най-великата нация на света и се сравняват с древните гърци... Имам и един познат, който бачкаше в Гърция, съвсем ниско квалифицирана работа - казва, че отношението към българите е под всякаква критика.

Destroyer89
12-09-2010, 19:13
Всъщност днешните гърци по произход са византийци и нямат много общо с елините...

Rot
12-09-2010, 20:35
Всъщност днешните гърци по произход са византийци и нямат много общо с елините...

Точно... !

mecho888
12-11-2010, 12:45
Може да дължат 300 милиарда, но брутния им продукт на година е повече от 300 милиарда. Впрочем 9 милионна Гърция има 50% от брутния продукт на 70 милионна турция на година.


Демек гърците не ги мислете. Най-много да си свият яко гъза за 5 години.

Gavra
12-20-2010, 18:12
Сърбия се разпада, сега и Гърция. Много добри овъзмездяващи времена настанаха на Балканите.