PDA

View Full Version : Малко кокерче (46дни)



Stellsy
11-23-2010, 19:28
Кои гранули са подходящи за малкото кученце? И коя храна е най-здравословна за него? Вие с какви гранули храните кучетата ви? И качествени ли са Pedigree (нямам възможност да давам Royal Canin по 30лв на кг.)

pink94
11-24-2010, 11:05
аз на мойто като бебе му давах Pedigree Junior редувах му хранене с гранули хранене с малко прясно мляко или някаква манджичка с месо
а за гранулите най-добре всеки път взимай с различен вкус така на кученце няма да му омръзне но му давай и течна храна от време на време (някоя манджичка, прясно или кисело млекце но без хляб) взимай му и консерви има най различни като цените са много относителни има и по левче има и по 10 лева

qsiii
11-24-2010, 18:09
мойто куче също е кокер шпаниол като малко го хранех с някаква телешка консерва мисля, че беше една синя, а за гранулите ядеше само Pedigree Junior, също така не отказваше извара и прясно мляко

MoonWillow
11-27-2010, 12:04
В никакъв случай не му давай манджи,извара и кисело мляко. И аз имам кокерче и в началото му давах такива неща и то се подриска,раздразни му се стомаха и после много пари за ветеринари глупости и т.н. Роял Канина са 10 лв/кг,но щом неможеш да си го позволиш има Нутра Нъгутс или Нутра голд,те са хубави гранули и не е нужно да му ги сменяш,по добре само с едни гранули,че кокерите имат чуствителен стомах. На тях храната не им омръзва и по-добре да ядат само едно. Слагаш им малко топла водичка чакаш да станат мекички и тогава му ги даваш. Аз така правих докато не и пораснаха другите зъбки. Защото иначе не дъвчат и повръщат. А и Педигри гранулите въобще не са хубави,препоръчвам ти да не взимаш такива. Ако искаш мога да ти кажа други хубави храни на приемлива цена.

shadows92
11-27-2010, 13:34
Според мен Pedigree Junior са гадни гранули.Най-хубави са Royal Canin.Аз му давам и други манжички и млекце,плодове и всичко което ядем ние ,това яде и той(моето куче също е Какер и е на 6 месеца).За гранулите не е хубаво само на тях да кара.

Sigrina
11-27-2010, 21:10
Royal Canin са най-долнопробните УКРАИНСКИ гранули :) Просто рекламата им е добра.

Stellsy
11-27-2010, 22:27
Просто не знам какви гранули да й взема. Също изпражненията не са твърди. Предполагам се дължи на храната? Давам й кисело мляко, супа (без сол и подправки) Обезсолено сирене и слагам и макло хляб във всичко това. Днес й купих консерва изяде си всичко. Може да препоръчате и марки гранули на прилични цени.

MoonWillow
11-28-2010, 08:02
Има един форум http://forum.dog.bg/? има абсолютно всичко. Има много теми за храненето,влез и разгледай. Има и специални теми за по-евтини,но хубави храни :)

SomeoneWhoYouDontKnow
12-08-2010, 22:06
Педигри е нисък клас храна, а постоянното хранене на кучето с такава храна води до различни заболявания. Аз имам хъскиподобно куче на почти 5 месеца, което се храни с Chicopee и различни манджи(подходящи за него) както и кучешки консерви.