PDA

View Full Version : Две овулации



kotenceto_f90
11-24-2010, 18:21
Здравейте!!! Понеже наскоро ходих на гинеколог защото цикала ми си идва когато иска(от както имам цикъл) и се оказа че десния яйчник си отделя яйциклетката до10-15 дни след свършването на цикала а левия ро-късно.Опасно ли е ? А може ли да се излекувам и двата яйчника да имат овулация по една и също време?Моля ви кажете ми :-# :-# :-# :-# :-# :-#

SemperFidelis
11-24-2010, 19:32
Що не пита гинеколога?

kotenceto_f90
11-25-2010, 09:48
В Понеделник пак ще хадя при лекаря и ще го питам

TheBeliever
11-25-2010, 10:48
По принцип не би трябвало и двата яйчника да овулират по едно и също време. При овулация се отделя една единствена яйцеклетка от единия яйчник. Случва се другият яйчник да овулира по никое време при нерегулиран цикъл, но не мисля, че е опасно. Все пак гинекологът ти ще ти обясни най-добре как стоят нещата и има ли за какво да се притесняваш.

SwEeTMuFFiN
11-26-2010, 17:41
По принцип не би трябвало и двата яйчника да овулират по едно и също време. При овулация се отделя една единствена яйцеклетка от единия яйчник. Случва се другият яйчник да овулира по никое време при нерегулиран цикъл, но не мисля, че е опасно. Все пак гинекологът ти ще ти обясни най-добре как стоят нещата и има ли за какво да се притесняваш.

аз знам така: всеки месец единия яичник отделя яйцеклетка (редуват се) само понякога двата яйчника отделят в един и същи месец яйцеклетка е се получават двуяични близнаци (ако се оплодят) ама не би трябвало да ги отделет по различно време. трябва едновременно да отделят. :smt112 :smt036 :idea: