PDA

View Full Version : Самочувствие..



feelmeinyou
11-24-2010, 19:30
Имам проблем и мисля,че е пряко свързан със самочувствието..Не съм затворена,отпускам се лесно,но просто не знам как да го обясня.Около мен има толкова много и хубави момичета,с вдигнато самочувствие,които всички момчета ги зарибяват..И посто като ги гледам се питам къде съм аз,къде са те..В ново училище съм,нов клас,и ми е трудно да свикна а вече 2 месеца и нещо станаха..Всички се сприятелиха и какво ли не..А аз просто не знам имам чувстово,че самочувствието ми е много малко..Искам да знам някакви съвети как да се държа така,че всички да ми се радват..Не съм грозна напротив имам си и ухажори,но просто ме е срам супер много и имам чувстово,че не съм достатъчно добра за тях..Когато минавам през хубави момчета се чудя накъде да гледам.Ако можете да кажете както казах по-горе какво да направя,че да си вдигна поне малко самочувствието.

MaLkaTa_LaDy
11-25-2010, 06:27
Да се запознаваш с много нови хора. Тръгни на някакви извънкласни дейности. Между другото от кой град си?
Като някое хубаво момче минава покрай теб, го гледай в очите и му се усмихни. Няма нищо стрлашно.

modjodjodjo
11-25-2010, 12:57
Има ли нещо в живота ти, което те тормози и не ти харесва (освен това че нямаш самочувствие) или просто си си такава откакто се помниш. Мен примерно като имам някфи проблеми ми се сринва самочувствието, не го показвам и никой не може да ме разбере, обаче знам че отвътре е така.
Ако по принцип си така, гледай задължително да си го създадеш, прави неща, които ти харесват, излизай много често, създавай много приятелства, общувай,сменяй често стила си на обличане или пък прическата, направи нещо с което да се гордееш, води динамичен живот и т.н.т..при всеки е различно, защото ако не си го изградиш и винаги си плаха, по нататък в живота всички ще те мачкат.

ThunderStyle
11-25-2010, 15:44
Има ли нещо в живота ти, което те тормози и не ти харесва (освен това че нямаш самочувствие) или просто си си такава откакто се помниш. Мен примерно като имам някфи проблеми ми се сринва самочувствието, не го показвам и никой не може да ме разбере, обаче знам че отвътре е така.
Ако по принцип си така, гледай задължително да си го създадеш, прави неща, които ти харесват, излизай много често, създавай много приятелства, общувай,сменяй често стила си на обличане или пък прическата, направи нещо с което да се гордееш, води динамичен живот и т.н.т..при всеки е различно, защото ако не си го изградиш и винаги си плаха, по нататък в живота всички ще те мачкат.


+1 !!! Имай вяра в себе си за да могат и другите да имат вяра в теб! :) След като "искаш" нещо, направи нещо за да го постигнеш, изправи се пред това от което те е страх... пример: като мине хубаво момче покрай теб, не свеждай поглед, а го погледни право в очите, че дори се усмихни както прочетох на по-горния коментар! Не се цепи от другите в класа ти, виж кой ти харесва като характер и се постарай да се сприятелиш с него, в училище е много важно да имаш приятели, оттам нататък всичко мисля че се подрежда :)

screammyname
11-25-2010, 16:08
Това, че не можеш да свикнеш със новите си съученици не е признак на ниско самочусвие. Просто явно още средата и хората са ти нови. Опознай ги, намери общи интереси с останалите, сигурна съм че ще си допаднете.бъди лъчезарна, а не "сухар". :)

Infection
11-25-2010, 16:09
Има ли нещо в живота ти, което те тормози и не ти харесва (освен това че нямаш самочувствие) или просто си си такава откакто се помниш. Мен примерно като имам някфи проблеми ми се сринва самочувствието, не го показвам и никой не може да ме разбере, обаче знам че отвътре е така.
Ако по принцип си така, гледай задължително да си го създадеш, прави неща, които ти харесват, излизай много често, създавай много приятелства, общувай,сменяй често стила си на обличане или пък прическата, направи нещо с което да се гордееш, води динамичен живот и т.н.т..при всеки е различно, защото ако не си го изградиш и винаги си плаха, по нататък в живота всички ще те мачкат.


+1 !!! Имай вяра в себе си за да могат и другите да имат вяра в теб! :) След като "искаш" нещо, направи нещо за да го постигнеш, изправи се пред това от което те е страх... пример: като мине хубаво момче покрай теб, не свеждай поглед, а го погледни право в очите, че дори се усмихни както прочетох на по-горния коментар! Не се цепи от другите в класа ти, виж кой ти харесва като характер и се постарай да се сприятелиш с него, в училище е много важно да имаш приятели, оттам нататък всичко мисля че се подрежда :)
+1 Самочуствието идва от приятелите!!!! 8)

ro6lio
11-25-2010, 16:16
Това е вярно, но какво прави като те първа търси приятели в ново училище ? Самочувствието се гради наистина от приятелите,но главно то произлиза от теб самата ! Нямаш ли варя в себе си и другите няма да имат в теб.

Важно : Гледай на живота като положилтеност.Не търси слабостите,грозното в него , а всичко хубаво дори и в най малките детайли.

Когато си в добро настроение,усмихнат,лъчеза рен всеки ще те хареса!