PDA

View Full Version : СТЕНОКАРДИЯ



titkaaa
11-24-2010, 19:33
Здравейте! Аз съм момиче на 14 и днес като си седях в даскало и изведнъж ме заболя нещо от лявата страна.Аз не му обърнах особено внимание, но като се прибрах в къщи тази болка се разрастна и към гърба (рамото незнам точно как да ви опиша) Поразрових се в интернет и пишеше - стенокардия но също така пишеше, че е за хора м/у 30-40 години.Някой да има няква идея какво е тва и на някой случвало ли се е ? :-) :-) :?

kalpazanka
11-25-2010, 11:53
Болката влияе ли се от дишането? Има ли поза, в която болката се облекчава? На каква площ е болката?

Rebus
11-25-2010, 23:23
Не си поставяй сама диагноза..Изобщо знаеш ли какво е стенокардия?Ако продължава това състояние отивай на кардиолог.

xinfamous
11-25-2010, 23:45
Майка ми е кардиолог с втора специалност кардио-хирург :) още бая хляб ще трябва да изядеш докато дигнеш level за стенокардия :)

titkaaa
12-25-2010, 16:14
Хора аз не си поставям сама диагноза просто потърсих в инт и това ми излезна колкото до въпроса с дишането..мисля че болката се облекчава при издишване но не и след това пробвах след като издишам да си спра въздуха но пак ме заболя а при вдишване е малко по-силна :( ;-)

darkPaladin
12-25-2010, 17:19
Хора аз не си поставям сама диагноза просто потърсих в инт и това ми излезна колкото до въпроса с дишането..мисля че болката се облекчава при издишване но не и след това пробвах след като издишам да си спра въздуха но пак ме заболя а при вдишване е малко по-силна :( ;-)

в нета не може да се ползва стетоскоп трябва да бъдеш преслушана

COTU
12-26-2010, 14:22
И на мен ми се е случвало. При мен се схвана един мускул и си мислех, че ме болеше сърцето. Стенокардия (гръдна жаба/ангина пекторис) е временно запушване на коронарните съдове, щеше да е доста по-страшно от болки при вдишване.
И вес пак трябва да те преслушат.

kalpazanka
12-27-2010, 06:36
^Не е запушване. Най-често е спазъм/свиване/ при по-емоционалните или стеснена от атеросклеротични плаки артерия, която не може да отговори на повишените миокардни нужди.

COTU
12-27-2010, 12:06
И все пак е вид запушване, дали ще има спазъм и ще се понижи кръвния ток, или малкът тромб, който после се разбива от ензими. Но иначе си права. Мисля, че при по-емоционалните е свързано със сърдечна невроза, там каквито са паники... "ги свива". Като заговорехме за атеросклерични плаки, хора, яжте здравословно, за да не ви се прецакат рецепторите за холестерол и да ви задръсти венечните съдове...
Както и да е, все още мисля, че не е стенокардия. Преслушаха ли те вече?