PDA

View Full Version : Решаващата крачка... ала каква точно да бъде?



joy9514
11-24-2010, 19:57
Здравейте! На 15 съм, 9 клас. Имам такъв проблем:

Миналата зима се запознах с едно момиче от съседния клас. Около месец го карахме само на „здравей-здрасти”, а после тя ми предложи да излезем. Така и стана. Беше яко, много я харесах. Направи ми впечатление, че е някак си... знавм ли, чиста и естествена, може би... капка фалш нямаше в държането и. Нещо повече, веднага открихме, че имаме общи интереси.
Цялата пролет беше едно яко разиграване. Ту се сближавахме, ту напротив... Разходки, чат до късно, изпращане с дълга мечешка прегръдка – типичните първи стъпки. Споделяхме си разни лични проблеми и всякаш се познавахме от 100 години.
Друг път пък настъпваше строго обратното. Беше тъжна, плачеше без причина и в следващия момент се смееше. Опитвах се да я успокоя (насаме естествено), ала с променлив успех...
А тук има още една тънкост – тя на практика няма приятели от новото училище. Има един стар и проверен от миналия клас (познават се от малки, от един квартал са, ходили са в една детска градина и един клас в ОУ, сега са в различни класове; много близки приятели са, НЕ гаджета). С него прекарва много време. Той ни е, така да кажем, общ приятел – споделяме някои интереси.

Лятото обаче нещата се подредиха така, че два месеца не се бяхме виждали. Като се срещнахме, чувствах такова отчуждаване, сякаш не беше тя. Ама по едно време изтърсих „Толкова ми липсваше...”, тя се хвърли да ме гушка и нещата като че отново се подредиха.

Не пропускам да и кажа колко е красива, колко хубава нова прическа има, как и отива това, което носи. Тя се кефи, само леко ме смущават коментарите тип: „Толкова си мил... обаче какво такова ми намираш? Виж колко по-красиви от мен има!” Знам, че навремето е отнасяла много подигравки, явно заради това е със занижена самооценка... дано само това да е.


Стига предистория. Същинският въпрос е: какво, какво да правя? Искам да сме нещо повече от приятели, ала как да действам? Директно ли да я питам, или...?

Stotii
11-24-2010, 20:18
Като я изпращаш и я гушнеш, направо я погледни в очите и я цункай,,, намека е ясен

Crazytu
11-24-2010, 21:03
Вариант 1: Това с целувката от горния пост ..
Вариант 2: При някой изблик на нежност да и кажеш, че би искал да сте нещо повече от приятели. Или да и кажеш направо, че я харесваш.

Luscious_Heart
11-24-2010, 22:19
Леле мале.. Егати липсата на самочувствие.
Вариантът с целувката иначе е подходящ. Ти си мъж, не ти трябва да се обясняваш като жените от филмите. Просто го направи!!

joy9514
11-25-2010, 08:53
Благодаря за отговорите! При възможност ще се опитам да я целуна. Проблемът обаче е, че досега не съм се целувам и не знам как точно да започна. Как да разбера, готова ли е? Да и намекна ли някак?

ledenakrasota
11-25-2010, 08:59
Благодаря за отговорите! При възможност ще се опитам да я целуна. Проблемът обаче е, че досега не съм се целувам и не знам как точно да започна. Как да разбера, готова ли е? Да и намекна ли някак?

Няма нищо по-сладко от срамежливо момче,което иска да бъде целунато :D :P :P :P Не насилвай нещата,нека стане спонтанно.Ще разбереш кога и как :)

Stotii
11-25-2010, 09:07
Благодаря за отговорите! При възможност ще се опитам да я целуна. Проблемът обаче е, че досега не съм се целувам и не знам как точно да започна. Как да разбера, готова ли е? Да и намекна ли някак?

Със математически формули ли да обясним... Казах ти го ясно,, гушни я, погледни я в очите за няколко секунди и я целуни. И от марс да паднеш ще знаеш какво ще последва- Тя ще знае ... остава ти да се престрашиш.Не е толкова страшно като не си се целувал... нали отнякаде трябва да започнеш. Това е просто допир на устни(поне в началото :D )
Go On... Be Man .... 8)

eXxXciTeD
11-25-2010, 09:08
Хубаво е, когато си открил някой, с когото си допадате по характер и имате общи интереси и възгледи. Обаче има една тънка граница, която се отнася и за твоята история. Харесвате се, излизали сте много пъти, дълго време и какво направи ти? Мечешки прегръдки и обяснения колко е красива? Естествено, че ще е объркана тя те харесва, а ти насила се превръщаш в кученцето и, с което да си споделя душевните терзания. Постъпи мъжки, целуни я, дай начало на нещо, бъди категоричен и ще стане :-D

Ssummerjam
11-25-2010, 11:26
Благодаря за отговорите! При възможност ще се опитам да я целуна. Проблемът обаче е, че досега не съм се целувам и не знам как точно да започна. Как да разбера, готова ли е? Да и намекна ли някак? Щом и тя те харесва, значи е готова. Go,go, go :D

Luscious_Heart
11-25-2010, 16:31
Еми то става на място, без планирания... Като я прегърнеш, отъркай лицето си в нейното, целуни я по бузата и тръгни към устните и такаа.

BlackCross
11-25-2010, 16:39
Пъхни и език в устата. Не, сериозно целуни я или и предложи даже ,ако я целунеш няма да има нужда да и предлагаш. Ти си избираш. :)

joy9514
11-25-2010, 17:37
ОК, мерси... Ще се постарая! :)

TheAvenged
11-25-2010, 18:40
Ах, колко познато.
Само бързай да не те целуне тя първа, не че нещо ами ще ти замине мъжкото достойнство!
Та така де, изпращаш я до тях, прегращаш я и я целуваш, почти съм сигурен, че няма да те отблъсне. Е всичко се случва. :D
Дано си заслужава девойчето!

jghgh
11-25-2010, 18:46
„Толкова си мил... обаче какво такова ми намираш? Виж колко по-красиви от мен има!”
А може и да е типичното презастраховане, преведено от женски на нормален език: "Не ми се иска да ме харесваш, 'щото ще се наложи да те резна, иначе е готино, че ми обръщаш внимание"

Just sayin'

Надявам се случаят не е такъв и ви потръгне [;

peroto
11-25-2010, 19:33
Цитат:
„Толкова си мил... обаче какво такова ми намираш? Виж колко по-красиви от мен има!”


А може и да е типичното презастраховане, преведено от женски на нормален език: "Не ми се иска да ме харесваш, 'щото ще се наложи да те резна, иначе е готино, че ми обръщаш внимание"

Just sayin'

Надявам се случаят не е такъв и ви потръгне [;
-------------------------------------------
Всъщност тва виж колко по-красиви има и на мен са ми го казвали тва са абсолютни глупости означава харесвам те и искам да видя дали ме мислиш за приятелка или нещо повече.Ако я мислиш за приятелка и казваш да ве неска видях една....Ако за нещо повече и казваш нещо мило тъй че недей се връзва туй го смятай намек харесва те момичето прави каквото по-горе са казали хорцата. :) :) :)

joy9514
12-23-2010, 15:31
Здравейте! Голямата излагация стана днес. НАЙ-СЕТНЕ реших да действам, гушнах я, наведох се да я целуна... и тя отскочи като опарена! След няколко секунди, като се успокои малко, пророни: "Толкова нови неща, направо целият ми живот се обърна с краката нагоре. Извинявай, страх ме е..."

Просто върха, нали?!? Как бихте ми посъветвали да действам сега?

CR0W
12-23-2010, 16:21
Не е казала НЕ нали?Почакай да се оспокой и селд време и кажи какво чустваш към нея.

lipsvashh_mi
12-23-2010, 16:31
Според мене вече си бита карта-може в началото да е имало нещо,но сега по-скоро гледа да има някой близък в училище-сам каза,че няма много близки хора там....лошо е,че не си действал по-рано....но кой знае-по Коледа казват стават чудеса....не ,че го вярвам,но така или иначе оптимистите ще ме оборят! 8-)
ПП сега като постнах коментара видях и твоя по-горния...и все пак реалиста си остава такъв.....жалко,че съм пророк за лошите неща...не се отчайвай-сам каза,че като не си я виждал известно време ти е била базразлична...това доказва,че всъщност не я харесваш толкова..знаеш ли колко лесно можеш да си внушиш чевств и да ги сбъркаш...остави я и скоро ще ти мине..... :)

malkasladkaku4ka
12-23-2010, 16:54
Според мен .. действай ! Живота е твърде кратък , за да чакаш .. пък и ние момичетата обичаме по-смели момчета .
Излезнете пак двамата и се отбийте на някое самотно местенце , обясни и какво чувстваш и я целуни . Ако се отдръпне не се притеснявай и не я насилвай , просто и кажи , че няма проблем :) :) :) :) :) :)