PDA

View Full Version : Tрагична фобия...



Witch94
11-24-2010, 21:29
Ами, не знам откъде да започна... На 13 съм. Имам наследствена ИЗКЛЮЧИТЕЛНО крехка психика. Сега съм и в пубертета и съм тройно по-объркана от когато и да било. Преживява се все някак... Но идва най-големия проблем, който ми съсипа живота. ;(
Април месец гледах страшен филм. Имах фобия от страшни филми и смятах, че като се нагледам хубавичко ще отмине. Да, ама не. До сега ме държи от този филм, като се сетя изтръпвам, тревожност, страх, дори треперя. Въпросния филм е Екзорсистът, кой ме би по главата да го гледам, не знам, но просто откакто го гледах живота ми не е същия. На вечерта, когато го гледах цялата треперех, буквално, не можех да спра, дори сега потръпвам леко. От тогава имам чувство за нереалност, което направо ме убива. Дори не съм сигурна, че нещата от филма са невъзможни, тъй като е правян по реален случай. Страхувам се не, ами съм в ужас. Вече мина половин година, та и повече от тогава, нищо не се е променило. Вътрешно умирам. Споделих с родителите си, и двамата ме разбират перфектно, защото те са същите като мен. Ужасът отминаваше, макар и бавно, но до сега, преди няколко минути. Обработвах си моя снимка с програма и изведнъж се загледах нещо в нея... Лицето ми се преобразяваше в какви ли не УЖАСНИ лица... Сърцето ми подскочи... Направо не знам вече, луда ли съм, каква съм. Плаче ми се страшно много.
Искам да ви попитам, знаете ли какво мога да направя, да потърся ли лекарска помощ? Някой има ли идея какво ми е или как се нарича? Какво за Бога става с мен? Мислила съм си за медитация или нещо от сорта, когато паническите ми атаки започнат...Поне да се успокоя временно. И изобщо всякакви съвети ще са ми от полза. ;( ;( ;(

wtfff2
11-24-2010, 21:43
споко бе пич щом съм тука нема се плашиш

Witch94
11-24-2010, 21:44
споко бе пич щом съм тука нема се плашиш
Mомиче съм. :)

wtfff2
11-24-2010, 21:48
споко бе пич щом съм тука нема се плашиш
Mомиче съм. :)

нема се плашиш кви са тия филми бе :d да не ти пука от нищо кой е тоя филм ,че толко се паникиосваш ?

Witch94
11-25-2010, 06:48
The Exorcist... :shock:
Гледах го на светло с 5 човека до мен и какво ми стана, не знам.

cherrygloss
11-25-2010, 07:01
Спокойно.В тази възраст както сама каза си много объркана и явно това, че имаш крехка психика подпомага да се страхуваш. Всеки си има някакъв проблем във тази възраст , това съм го забелязала.Аз пък се чувствам от няколко месеца една така безжизнена , отпусната и ми се спи, без причина.Правиха ми изследвания = здрава съм.Психика.. :lol:
Така че според мен този период ще отмине, просто си казвай, че нищо няма да ти се случи, че е просто филм.
Ако наистина се чувстваш твърде зле и уплашена - консултирай се с психолог. :)

Greennight
11-25-2010, 08:44
Стегни се в кръста.

wtfff2
11-25-2010, 12:16
The Exorcist... :shock:
Гледах го на светло с 5 човека до мен и какво ми стана, не знам.

не съм го гледал видях описанието в замунда само за кво стаа на въпрос и изглежда боза ... мене не ме е страх от тия филми а незнам къде пише ,че е правен по действителен случай ? нали така викаш , че е ама не е .. това са само филми :)

Witch94
11-25-2010, 19:31
The Exorcist... :shock:
Гледах го на светло с 5 човека до мен и какво ми стана, не знам.

не съм го гледал видях описанието в замунда само за кво стаа на въпрос и изглежда боза ... мене не ме е страх от тия филми а незнам къде пише ,че е правен по действителен случай ? нали така викаш , че е ама не е .. това са само филми :)

Да, съгласна съм, пълна боза, но както споменах имам много тежка фобия и всичко ми действа много.
Благодаря ви за отговорите. :-)

wtfff2
11-25-2010, 20:46
The Exorcist... :shock:
Гледах го на светло с 5 човека до мен и какво ми стана, не знам.

не съм го гледал видях описанието в замунда само за кво стаа на въпрос и изглежда боза ... мене не ме е страх от тия филми а незнам къде пише ,че е правен по действителен случай ? нали така викаш , че е ама не е .. това са само филми :)

Да, съгласна съм, пълна боза, но както споменах имам много тежка фобия и всичко ми действа много.
Благодаря ви за отговорите. :-)

споко това е само филм каква е тая фобия лол кво толко те е страх :)

Witch94
11-25-2010, 21:01
The Exorcist... :shock:
Гледах го на светло с 5 човека до мен и какво ми стана, не знам.

не съм го гледал видях описанието в замунда само за кво стаа на въпрос и изглежда боза ... мене не ме е страх от тия филми а незнам къде пише ,че е правен по действителен случай ? нали така викаш , че е ама не е .. това са само филми :)

Да, съгласна съм, пълна боза, но както споменах имам много тежка фобия и всичко ми действа много.
Благодаря ви за отговорите. :-)

споко това е само филм каква е тая фобия лол кво толко те е страх :)

Aми, имам навика да се "филмирам" много. Затова и спрях да гледам филми. Ии, страх ме е, от време на време имам нещо като халюцинации като това със снимката например, или в тъмното като се загледам в някой го оприличавам на нещо страшно... Как може да съм такава бъзла... :D

wtfff2
11-25-2010, 21:16
The Exorcist... :shock:
Гледах го на светло с 5 човека до мен и какво ми стана, не знам.

не съм го гледал видях описанието в замунда само за кво стаа на въпрос и изглежда боза ... мене не ме е страх от тия филми а незнам къде пише ,че е правен по действителен случай ? нали така викаш , че е ама не е .. това са само филми :)

Да, съгласна съм, пълна боза, но както споменах имам много тежка фобия и всичко ми действа много.
Благодаря ви за отговорите. :-)

споко това е само филм каква е тая фобия лол кво толко те е страх :)

Aми, имам навика да се "филмирам" много. Затова и спрях да гледам филми. Ии, страх ме е, от време на време имам нещо като халюцинации като това със снимката например, или в тъмното като се загледам в някой го оприличавам на нещо страшно... Как може да съм такава бъзла... :D


абе това са само филми :) на мене не ми пука :)

Goddess
11-25-2010, 21:40
Знам какво е да имаш фобия, която другите не разбират или омаловажават. Никакви съвети тук няма да ти помогнат честно казано...в теб си е, в психиката ти, единствено ти можеш да си помогнеш и да го преодолееш.

SemperFidelis
11-25-2010, 22:58
Няма к'во да се плашиш, няма такива простотии, нищо че казват по действителен случай. Те и за четвъртия вид уж беше по действителен случай и там който гледал записи ала бала ще го отвлекат извънземните, ама е цяла година мина откакто го гледах нито сови ми кацат на прозореца, нито извънземни ме преследват. Няма да си вкарваш такива паника, защото не е добре за теб. Такива неща не съществуват, и все пак другият път подбери повече филма, който искаш да гледаш. За да не се стресираш повече.

ri41
11-26-2010, 16:52
мисли позитивно и си го избий от главата, минала съм през какво ли не, имала съм фобии от вампири, извънземни, призраци, серийни убийци и всякакви измишльотини на филмовата индустрия, разбирам, че имаш слаба психика, знам какво е, с времето нещата ще отминат

wtfff2
11-27-2010, 10:37
филма който тя каза не е по действителен случай проверих го .... както и да е мене такива филми не ме плашат независимо дали са по действителен случай или не :)

Witch94
11-27-2010, 21:13
Благодаря много на всички, наистина! Почувствах се значително по-добре. :)

Sladyranna
11-28-2010, 02:40
Мен като малка ме беше страх от извънземни и това само защото гледах

The X files . Всяка вечер като си легна преди да заспя гледах към

прозореца и ме беше страх че ще се проврът отнякъде и при мен. Вече

порастнах, и вместо за извънземни си мисля за приятеля ми, които е

далеч от мен и така ми се иска да си дойдее.. Така де, извода ми е че

всичко ще мине. Ще има толкова други неща които да ти отвличат

вниманието, че даже няма и да се сещаш за тея тъпизми :) :-)

preska102
11-28-2010, 19:40
Първото, което ми дойде на ум е да ти леят куршум. За друго не се сещам, но мисля, че това ще помогне поне малко. ;) Успех!

awerw
11-29-2010, 16:22
споко бе пич щом съм тука нема се плашиш РАМБОО :D Значи и аз като малък се плашех от такива и дори сега ме стряскат, но не трябва да се плашиш, защото не съществуват тези неща просто не гледай повече такива филми отвличай си вниманието и ще мине надявам се :)