PDA

View Full Version : Есе по тема Красотата на природата



HouseR1
11-25-2010, 05:46
Моля някой ако може да ми даде есе по тема "Красотата на природата". Благодаря! :)

HouseR1
11-25-2010, 18:09
Up ! :-o

crazygirl13
11-26-2010, 13:01
виж това дали ще ти свърши работа

Красотата в природата и на живописното платно
Природата. Тя е около мен, тя пленява сетивата ми, тя ме заобикаля и поглъща цялото ми същество със своята необятна прелест. Природата е наоколо, пред погледа ми, усещам присъствието и. Искам винаги да се наслаждавам на неповторимата и красота. В студената септемврийка вечер ме топлят спомените за времето, прекарано върху парещите пясъци на брега на морето и въображението ми се потапя все по-дълбоко в синия му цвят. Да съм там мога и сега... Мислено. Докато пиша тези редове и се взирам в картината пред мен.
Бяло платно. Творецът протяга ръка и изпод тънката четка се появява един нов свят. Свят заченат във въображението на художника, роден на хартията и развил се под волята на артиста. Нима не съществува? Аз го виждам. Тази реалност – на подводни дерби, на бошуващи морета, на цъвтящи рози и класове, поклащащи се в ритъма на есенния вятър, тя ме отвежда там, където желая да съм във всеки миг. И дори сега съм на мястото на жената, понесена на хрилете на рибата, отвеждана далеч. Чувам тъжната песен на жътварките, вървящи през полето, под навъсеното есенно небе. И поемам по пътя, който картината ясно ми сочи. Заобиколена от позлатените дървета, стъпвам смело по калния път и вдишвам аромата на приближаващия дъжд.
А, когато действително съм там и прозрачносинята морска плът обгръща кожата ми е още по-хубаво. Тогава усещнията ми са реални. Когато долавям аромата на току-що разцъфнали теменуги, когато дъждовните капки се стичат по лицето ми, когато снежинките, разтапящи се при докосването на ръката ми, заливат хоризонта с бялата си призрачност и сега, в този момент, когато есента е обагрила листата, за да оцвети с тях ежедневието ни, аз изпитвам възхищение. Прекланям се пред могъщия образ на природата. И съм щастлива... Че имам възможността да се любувам на нейните творения. И, че има хора, които чрез таланта си ми я представят и ме канят да надникна във въображението им.

HouseR1
11-26-2010, 18:31
Това го видях. Но все пак ти благодаря :) :-)

ivanova86
01-20-2019, 16:53
Аз вхез информатиця от тук, има доста полезна:
http://balkana.eu