PDA

View Full Version : Ъпгрейд на Windows XP.



Samoten89
11-25-2010, 09:34
Някой наясно ли е Repair опцията в инсталациите на Windows XP дали е еднаква с опцията Upgrade Windows XP? Става въпрос, че първата се пуска докато работи ОС-а, докато втората се пуска чрез буутването на диска.
Нямам възможност да пусна втората опция за поправка/обновяване на ОС-а без променяне на програми/файлове/настройки, а само първата докато работи ОС-а, но не знам дали са напълно еднакви.

П.П.
http://support.microsoft.com/kb/978788
тук прочетох сега, че са напълно еднакви методите, но разбира се много по-добър е втория с буутване от диска. ;)

doomkillerr
11-25-2010, 14:37
Накратко:

1. Функцията "Repair" се използва за поправка на операционната система, при сривове и липса на файлове важни при зареждането! До колкото зная, тя не се използва за обновяване до по-нова!

2. "Upgrade" е за инсталиране на по-нова операционна система, като се свалят необходимите файлове за целта от интернет!

Cybershot
11-26-2010, 04:21
Пускаш автоматичните ъпдейти и така...
Repair няма ти ъпгрейдне уинбоза, а ще се пробва да го вкара в ред. Има 2 вида Repair... Нито 1 от двата няма да ти ъпдейтне уиндоуса.

Samoten89
11-29-2010, 13:37
Всъщност компа беше СП2 и двамата сгрешихте. Без да го свързвам към интернет дадох Upgrade опцията през ОС-а и ми поправи и поднови ОС-а на СП3. 8)
Upgrade не инсталира по-нова ОС ами по-скоро преинсталира текущата като repair, но с подновяване, защото пак иска рестарт и по-същия начин се държи, но малко повече време мисля отнема заради обновяването.

Cybershot
11-29-2010, 17:04
Еми то фактически и ти незнаеше какво искаш да направиш.

Samoten89
11-30-2010, 08:32
Еми то фактически и ти незнаеше какво искаш да направиш.Естествено, че знам. Да го поправя и обновя. Просто вместо да му тегля ъпдейтите използвах ъпдейтнато сд, което направи две в едно, което ми беше целта и си спестих време. 8)

doomkillerr
12-01-2010, 15:48
Еми то фактически и ти незнаеше какво искаш да направиш.Естествено, че знам. Да го поправя и обновя. Просто вместо да му тегля ъпдейтите използвах ъпдейтнато сд, което направи две в едно, което ми беше целта и си спестих време. 8)

Първо се радвам, че си успял да направиш това, което искаше. Все пак нямаше как да знаем, какво се опитваш да направиш! Нормално е, да се ъпдейтне Windows-а от диск със SP3 и вградени ъпдейти да речем. Същото се получава и когато си свалиш ръчно SP3 от сайта на Microsoft и ъпдейтите и си ги инсталираш ти! :)