PDA

View Full Version : Страх



LipSy
11-25-2010, 15:08
Здравейте! :) Въпросът ми е към момичетата. Значи имам страх така да се каже! Много искам да пробвам с тампони (докато съм в менструация естествено) и все се каня, но когато моментът настъпи и винаги се разочаровам и отказвам. Имам чувството, че тампонът може да запецне там вътре и някак си няма да мога да го извадя/дръпна! Наистина възможно ли е да стане такова нещо или само се притеснявам за глупости? Ами аз как да разбера, че трябва примерно да го сменя след 1 час да кажем? Нещо усеща ли се, подсказва ли нещо, че е време за смяна? Благодаря за отговорите момичета! :) :-) :)

vagarious
11-25-2010, 15:29
Ау, спомням си, когато и аз бях така. хихи :D
Попринцип, на мен ми представляват удобство, но и аз си представям как конеца се е скъсал и няма измъкване. хах :D Естествено, че е възможно, но трябва да си дърпал с ебаси силата, че да се скъса.Ако се прави бавно и внимателно - проблеми няма да имаш.
Относно смяната - то на опаковката мисля, че си пишеше на колко време е добре да се сменя(но забравих).Особено в първите дни на МЦ ..
Ми .. май е това. :)

LipSy
11-25-2010, 15:33
Ау, спомням си, когато и аз бях така. хихи :D
Попринцип, на мен ми представляват удобство, но и аз си представям как конеца се е скъсал и няма измъкване. хах :D Естествено, че е възможно, но трябва да си дърпал с ебаси силата, че да се скъса.Ако се прави бавно и внимателно - проблеми няма да имаш.
Относно смяната - то на опаковката мисля, че си пишеше на колко време е добре да се сменя(но забравих).Особено в първите дни на МЦ ..
Ми .. май е това. :)

Мерси за съвета! :)

fuckme
11-25-2010, 16:30
уу недей! спомням си една приятелка как се мъчеше...

akinom
11-25-2010, 16:55
Аз съм чувала, че тампон си слагат ,, не девcтвените '' ;д

divacheee
11-25-2010, 17:12
Няма от какво да се притесняваш .. След като махнеш наелончето от тампона ще издърпаш конеца по-силно преди да си го сложиш .. ако ще се къса конеца да се къса преди да си си го сложила .. лично аз така правя .. (:

Относно смяната .. аз го сменям на два-три часа (:

Minerva
11-25-2010, 19:41
Повече от 6 часа май не трябва да седи. Но не вярвам някой да го държи толкова много все пак. На 2-3 се сменя. Кофти е ако ти е обилно и се напълни и протече, но да не те плаша.

Sladyranna
11-26-2010, 01:30
Няма нищо от което да се притесняваш. След като си сложиш тампон

сложи и ежедневна превръзка защото е трудно да се усети когато се е

напълнил

SmilezZz
11-26-2010, 07:18
Аз съм чувала, че тампон си слагат ,, не девcтвените '' ;дИма специални тампони и за девствените

glamourr
11-26-2010, 12:15
Аз съм чувала, че тампон си слагат ,, не девcтвените '' ;д


не е вярно ! аз съм си слагала тампон още като бях девствена 8-) той не може да ти скъса химена (поне моя не го скъса) но усещането е неприятно даже доста боли .. а и сега вече редовно правя секс и пак ме боли от тампона (прекалено съм тясна може би)
ако си девствена недей да носиш тампон защото ще те боли , а и е тъпо без да искаш да се дефлорираш сама :D а ако не си няма проблем - те са направени така че да могат да се вадят лесно :P
а вие момичета които ползвате тампони как пишкате ? :lol: много ми у чудно може ли с тампон да се пишка ? според мен не , защото то нали има една връвчица която можеш да напишкаш без да искаш :D

Minerva
11-26-2010, 15:37
Няма тампони, които са специално за девствени, просто има различни размери според силата на кръвотечението. Като вземеш най-малките се предполага , че нищо няма да ти стане (но и какво толкова, ако стане нещо де). Просто ги сменяй редовно и задължително след тоалетна! Докато пишкаш или нещо друго е нормално тампон да няма на тебе. След това слагаш нов и така.

whitebunny
11-26-2010, 19:50
ако ще си взимаш си вземи тампони с апликатор по-лесно се слагат :-)

LipSy
11-26-2010, 20:15
ако ще си взимаш си вземи тампони с апликатор по-лесно се слагат :-)

Ами то аз вече съм взела, ама без апликатор...

MeLikesPie
11-26-2010, 20:32
Аз съм чувала, че тампон си слагат ,, не девcтвените '' ;д

Бе, хора, понаучете малко, пък после пишете на момичетата по форумите...

Няма значение дали си девствена или не, той хименът е като на пунктирана линия когато не е отворен. А различните размери са за различно силно течение, не за "девствени и за не-девствени"...

Не би трябвало да се къса конеца. Взимай си според мене не от най-евтините, че за по-сигурно, и както казаха, подръпвай конеца преди да си ги слагаш, че да се скъса преди да си го сложила.
Па то и да се скъса, поправимо е...

LipSy
11-26-2010, 20:37
Аз съм чувала, че тампон си слагат ,, не девcтвените '' ;д

Бе, хора, понаучете малко, пък после пишете на момичетата по форумите...

Няма значение дали си девствена или не, той хименът е като на пунктирана линия когато не е отворен. А различните размери са за различно силно течение, не за "девствени и за не-девствени"...

Не би трябвало да се къса конеца. Взимай си според мене не от най-евтините, че за по-сигурно, и както казаха, подръпвай конеца преди да си ги слагаш, че да се скъса преди да си го сложила.
Па то и да се скъса, поправимо е...

Е, да, че е поправимо, поправимо е, само дето ти донася най-различни тревоги! На мен не ми е за друго!

LipSy
11-26-2010, 20:40
А кое според вас е най-удобното положение за слагането?

whitebunny
11-27-2010, 09:55
^ докато си легнала е най-добре макар че в у-ще тази опция я няма :-x

LipSy
11-27-2010, 23:55
^ докато си легнала е най-добре макар че в у-ще тази опция я няма :-x

Ей това му е най-гадното! :-D Все пак ще пробвам, ама не в училище де! :-D

PinkMojo
11-28-2010, 15:14
на-лесна е като си клекнала :D иначе няма никаква опасност, даже и да се скъса връвчицата пак меже да се изкара тампона, няма къде да отиде, и можеш да пишкаш с тампон :D

shanell1
11-28-2010, 16:25
Аз лично тампони си слагам в най-краен случай. Няколко пъти съм си слагала и не успях да свикна с тях - супер са ми неудобни. Вероятността конеца на тампона ти да се скъса е 1:1000 . Ако си девствена или не си ползвала до сега тампон - можеш да отидеш в аптеката и да попиташ - там ще ти помогнат при избора. Трябва да го сменяш на всеки 2-3 часа.

divacheee
11-28-2010, 16:38
Аз лично тампони си слагам в най-краен случай. Няколко пъти съм си слагала и не успях да свикна с тях - супер са ми неудобни. Вероятността конеца на тампона ти да се скъса е 1:1000 . Ако си девствена или не си ползвала до сега тампон - можеш да отидеш в аптеката и да попиташ - там ще ти помогнат при избора. Трябва да го сменяш на всеки 2-3 часа.


Щом усещаш тампона значи не си го поставила правилно ..

xKiFlAxx
11-28-2010, 20:26
НЕ слагай тампони неудобно е
с превръзка е най удобно :P :-)

StolenBliss
11-28-2010, 20:28
^Ти що си с нова регистрация? Да не са те баннали :-o :D

xKiFlAxx
11-28-2010, 20:30
има нещо :D :?