PDA

View Full Version : Lidl(Магазини в България)-коментари,мнения и т.н.



koko95
11-25-2010, 18:54
Значи какво мислите за лидл в България.Баси и лудницата.Хора са припадали.Е са в 21 на 25 часа отидох редих се за да вляза 20 минути.И всичко беше изкупено взех в количката бира олио и шоколад,и тръгвам да видя нещо друго нищо не видях,не видях каде са прословутите дънки по 8 лева.И тръгвам да излизам и опашка 50 метра.И зарязах количката и я да си ебат майката на тоя лидл.Вие какво мислите по тоя въпрос.

jghgh
11-25-2010, 19:16
А така! Е би им майката, няма да има дънки за 8 лв, не ги е срам.


Иначе кво очакваш, нали тепърва го откриват?
Нормално е 1вите дни да е адска лудница. После ще се успокои.


Лично аз нямам добро мнение за магазините "с най-ниски цени" и "гарантирано качество". Може да е от българският ми манталитет на вечно съмнение, но наистина избягвам такива места - от сорта на Карфур, Лидл и т.н. - имам чувството, че поне храната е супер некачествена и именно затова е евтина (стоки по 5 стотинки, мляко за 20ст и so on..)

От големите вериги магазини, които действително излизат на потребителя по-евтино, но не са "с най-ниските цени" предпочитам Кауфланд или Метро.

TheBeliever
11-25-2010, 19:16
Мисля, че не можеш да си изградиш мнение за даден магазин точно вечерта на откриването му. Хаоса от напиращите за промоции пенсионери превръща и най-добрия магазин в ад.

Brooklyn
11-25-2010, 19:24
всяко чудо за три дни ,в началото е еуфория нормално ,новото винаги е интересно .. тука в пловдив също нашумя майна барабар с т-маркет

а с тва "най-ниските цени'' какъв автогол си хакват само те си знаят ,и аз никога не бих пазарувал оттам .. дет се вика да икономисваш пари за храна е абсурд ..


одисеята на измъчения материално народ ,нещо като дрехите втора ръка - един голям кош с дрехи и двайсе потни лелки се бутат и ровят с главата надолу , знаейки че колкото повече ровят толкова по-големи боклуци намират


идентичен е случая ..

Biskfitka
11-25-2010, 20:44
Аз съм пазарувала от Лидл в Гърция..даже доста често сме ходили до Гърция само за да пазаруваме от там.Някои храни са много по-хубави от тия в Бг (не съм пробвала всичко...;д)
При нас днес също е имало много хора и не си заслужава да се редя 2 часа...но със сигурност често ще го посещавам 8-)
И тия много ниски цени са около промоциите...иначе разликите в цените по принцип са малки ...

slavito007
11-25-2010, 22:15
Отидох, видях, купих. Бях с мисълта, че ще си купя евтини ръкавички и шапка за зимата ама нА! Шапката беше сякаш 2 парчета плат скърпени там колкото да държат, а ръкавиците същата работа. Дънките за по 8 лева също не видях, нито пък мъжките пуловери. Купих си течния шоколад, подобен на Milky Ways, в който прочетох, че има 2% какао (смятайте :razz: )
От подобни магазини избягвам да купувам хранителни стоки заради съмнителния произход и никому познатите марки.

Признавам, че имаше и доста известни български марки на ниски цени. Дъвките орбит ми направи впечатление, че за по 70ст. пакетчето :oops:

Serseri91
11-25-2010, 22:38
Пак сте недоволни ... поне при немците каквото пише на етикета - това го има вътре.Много пък знаете, какво има в скъпите български продукти?!

LadyDi
11-26-2010, 04:57
Мисля, че не съзнавате до какво дередже е докаран българския народ.
Да, и аз не бих пестила пари от храна. Но мога да си го позволя. Поставете се на мястото на един пенсионер, който взима 200 лв. пенсия и си ги разчита до стотинчица. Ще се блъска за кисело мляко, ами може и да пребие някого с торбата. До толкова са освирепели.

Но това е една друга тема, за някой друг път.

Иначе не отидох на откриването на Лидл, няма и да стъпя там в следващите седмици. После може да се разходя (че първо е на майната си), за да видя какво толкова предлагат. Но по принцип тези магазини избягвам да ги посещавам.

semantics
11-26-2010, 05:15
http://vbox7.com/play:8402e814

УААА!!! Айде на пресните, евтини, качествени разнообразни стоки!

Serseri91
11-26-2010, 07:00
От големите вериги магазини, които действително излизат на потребителя по-евтино, но не са "с най-ниските цени" предпочитам Кауфланд или Метро.

Реално, Кауфланд е сестерна компания на Лидъл.


Харли пък е споменал точно това, което аз писах в "Мои наблюдения".За съжаление и моята баба (и всичките от околността) се беше хванала на хорото при откриването на Кауфланд, въпреки че я бях предупредил хиляда пъти.

SolemnityOfDeath
11-26-2010, 09:33
http://vbox7.com/play:2a0f6e04

Дали?

machoka
11-26-2010, 09:41
плаче ми се.

Disrespect
11-26-2010, 09:56
мисля че българина е безподобен селянин и под-човек и живееме в уникален парадокс и абсурд - в една безумна комбинация от пост-комунизъм,кич,ориенталщина ,свръх-американизация и псевдо-европейски ценности. тоя народ взе всичко най-лошо от всички режими,моментално го закривам,ако зависи от мен.

Разгеле.. добре, че не съм единствения хамав с това мнение..

Jumbie483
11-26-2010, 10:25
Тук вчера отвориха магазина. Майка ми отиде и после ми разказва каква селяния е било. Отвратих се от нейното описание и мисля да не стъпвам в този магазин поне един месец, докато на хората им мине кефа.
Факт е обаче, че тя беше накупила страшно много немски продукти, които ми харесаха. Харесаха ми повече от предлаганите български стоки по магазините.
Магазинът е близо, така, че мисля да го посещавам често. Точно тук в нашия квартал имаме Kaufland, T-Market и Penny Market. От вчера вече и Lidl. От всички тези, предпочитам последния.

GossipGirl89
11-26-2010, 10:30
На тва му се казва български манталитет - лайно да е, щом е на аванта ще се изяде. И както обикновено по такива мероприятия болшинството са пенсионери, които междудругото изобщо не ги оправдавам заради ниските им пенсии. Че са ниски - ниски са, ама със същите тези пенсии преживяват и като олиото е 2 лв., нали? Значи проблема не е само в парите, а в самото мислене. И тази последната бабка дето разправя, че управниците били виновни, че създавали такива ситуации - какво са й виновни управниците, че се е навирила в 6 часа сутринта да иде да си купи 2 кила банани и 2 бутилки олио като спести не повече от 5-6 лв.? :? Да не говорим, че в 90% от случаите евтините неща са некачествени. Предпочитам да дам 3-4 лв. отгоре и да си купя нещо качествено, отколкото да ям боклуците само щото са на прИмоция... Изобщо нямам и намерение да го посещавам този магазин - има достатъчно други, а най-доволна съм от Кауфланд. Цените не са чак толкова промоционални, но като си напазаруваш повече неща ти излиза в пъти по-евтино, отколкото в някой друг маркет.

ZipFail
11-26-2010, 10:33
Пробвала ли си да живееш с 200 лв. на месец ?

Serseri91
11-26-2010, 10:52
По - добре да беше си замълчала ...

LadyDi
11-26-2010, 11:14
Ако седмици наред редуваш боб с картофи, защото не можеш да си позволиш нищо друго, и ти ще се наредиш в 6 сутринта за банани и краставици..

amk933
11-26-2010, 15:17
За съжаление такива събития показват само колко обезумял от мизерията е българинът. Не, аз няма да отида да се редя на опашка, нито ще тръгна да се бия за едни пантофи, но, ако издържах четричленно семейство със 190лв на месец сигурно това щях да направя. Жалка история. Ненавиждам такива "манифетации," но си давам сметка защо се случват...

jghgh
11-26-2010, 17:06
Харли, интересно мнение за политиката на магазините. Значи качеството на стоките е добро?
Питам от любопитство, защото Карфур лично ме плаши, но не съм запозната конкретно с Lidl и ми е интересно дали и там продават стоки на скандално ниски цени, за сметка обаче на качеството.
Защото винаги бих предпочела марката сокове Pfanner отколкото някоя неизвестна и неутвърдена, срещаща се само в магазина Lidl (например)


И още едно вместване, мен също ме натъжават всичките тия магазини "с най-ниските цени" и бума около тях. Напомнят ми каква огромна дупка има между богати и бедни в Б-я, и колко са различни стандартите на различните социални групи, които тук са сведени до 2 - богати и много бедни; липсва осредняването като че ли.. масово хората са по промоциите и пестят..

ArrowsOfDeath
11-26-2010, 17:46
В България средна класа няма и затова стават такива лудници по време на промоции. Сега намалили в Кауфланд олиото на 1.50 заради Лидъл и ми разправят какви опашки имало още преди да отворят и каква блъсканица става. Може да изглежда абсурдно, но обстоятелствата притискат народа и всеки се спасява както може.

Pliok0019
11-26-2010, 17:55
Аз не мога да разбера повечето от вас. Не виждам смисъл изобщо от коментарите.
След като нещо е евтино, защо хората да не изберат него, вместо скъпото? Дори и да се окаже некачествено, си дал по-малко пари и губиш по-малко, отколкото ако скъпата стока е некачествена.

Как в западноевропейските страни всички хранителни стоки са по-евтини, в сравнение с нашите. И там хората пазаруват в Лидл и Пени, въпреки че имат по-големи възможности от средностатистическия българин.

stefity
11-26-2010, 18:02
Що се хабите. Такива хора има в България, Испания, Германия и т.н. Това не е база, върху която да правите анализ на народопсихологията на българина. Едни са пенсионери, други имат малки магазинчета и са замъкнали цялата фамилия да заобиколят ограниченията за бройки, трети са с неясен етнически произход, четвърти са просто лумпени, които ги кефи да са в масовката.

StolenBliss
11-26-2010, 18:04
Някой, който е ходил в лидл-а може ли да каже дали има от тия евтините енергийни напитки, като golden power например? :D

Pliok0019
11-26-2010, 18:10
В Била има някакви евтини енергийки по 60ст ли бяха, по лев ли...Ама бяхме взели ред бул и такова и разлика поне във вкуса не усетих.

Sigrina
11-26-2010, 18:46
Пазарувала съм в Лидъл в няколко други страни. Може би и тук ще пазарувам, но след като мине тази адска лудница.
Има неща, които са качествени и разбира се, такива, които просто не струват, но това го има във всеки един магазин.
За тези, които казват, че предпочитат Кауфланд - Лидл и Кауфланд са собственост на едни и същи хора :)
И съм абсолютно съгласна с amk933!

Serseri91
11-26-2010, 19:20
Харли, интересно мнение за политиката на магазините. Значи качеството на стоките е добро?
Питам от любопитство, защото Карфур лично ме плаши, но не съм запозната конкретно с Lidl и ми е интересно дали и там продават стоки на скандално ниски цени, за сметка обаче на качеството.
Защото винаги бих предпочела марката сокове Pfanner отколкото някоя неизвестна и неутвърдена, срещаща се само в магазина Lidl (например)




Ъмм ... точно така - качеството е същото.
Тези неизвестни и нечувани марки, всъщност са произведени от същите тези, които произвеждат известните.Фирмата обаче, прави договори с тези производители, които да им произвеждат същата стока, под тяхна марка.Така се прескача едно звено и за това са по - евтини.

term0t0
11-26-2010, 21:49
като култовия лаф в такси

август месец и по линията се чува


КОЛЕГИ СТУД И ПОЛЕДИЦА НА КАТЕДРАЛАТА БЯГАЙТЕ С САМОЛЕТ

term0t0
11-26-2010, 22:03
неска много силно една припаднала и такава лежи в несвяст и я питам зле ли ти ?

и тая отговаря еми много и аз като крайния пич


АХАХАХАХАХ

term0t0
11-27-2010, 06:26
смАрт за всички такива общи магазини..

в кварталния има всичко и си предпочитам дънките от нормален магазин за дрехи :-P

shanoo
11-27-2010, 07:47
О, Лидъл!

Три часа бабички и лелки
пред входа му чакат. Сивите панелки
трепетно повтарят на Тотю гласът.
Пристъпи ужасни! Дванайсетий път
гъсти орди лазят по плочките криви
и тела се блъскат, и псувни изливат.
Бури подир бури! Рояк след рояк!
Данчето Фандъкова сочи входа пак
и вика: „Търчете! Ниски са цените!“
И ордите тръгват с викове сърдити,
и „Банани!“ мощно въздуха разпра.
Лидълът отвръща с други вик: ура!
И с нов дъжд от лакти и псувни на майка
лелки, пенсионери спират да се вайкат,
влизат и се блъскат, без сигнал, без ред,
всякой гледа само да бъде напред
и гърди висящи на щанда да сложи
и един банан повеч в торбата да положи.
Бабичките блъскат. Лелките крещят,
персоналът жално ги моли да спрат.

Няма вече олио! Има хекатомба!
Всеки банан меч е, всяко киви – бомба,
всяка стока – удар. Всяка душа – срам.
Свинско и сланина изчезнаха там.
….
Персоналът тръпне, друг път не видели
така да се блъскат овци подивели.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
И днес йощ кварталът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
срамът му дивен като някой ек
от дупка на дупка и от век на век!

:grin:

Biskfitka
11-27-2010, 08:42
Мале днеска някаква опашка сигурно 50 метра пред магазина..ужас ужас..толкова смешно ми стана..аз май ще отида към другия месец да си взема от любимите ми бонбонки 8-)

Rowdy
11-27-2010, 09:00
И още едно вместване, мен също ме натъжават всичките тия магазини "с най-ниските цени" и бума около тях. Напомнят ми каква огромна дупка има между богати и бедни в Б-я, и колко са различни стандартите на различните социални групи, които тук са сведени до 2 - богати и много бедни; липсва осредняването като че ли.. масово хората са по промоциите и пестят..
ами в Берлин броят на дискаутите - Лидл, Алди, Нето, Пени в сравнение с останалите магазини е много по-голям и винаги има опашки, така че не само българинът се хвърля на по-евтиното :wink:
Колкото до пенсионерите има и такива, които нямат работа и ходят да видят за кво става въпрос . Давам пример с баба ми, има доста по-големи възможности в сравнение с повечето пенсионери, но пак ходи по тези магазини само за да разгледа, някакъв вид атракция е за нея може би, не мога да си го обясня! Така че според мен бутаниците не са толкова страшно нещо, от кеото може да изходи човек колко зле ни е икономиката.

mitternacht
11-27-2010, 09:10
В чужбина съм пазарувал в Лидл и имам добри впечатления. Наистина си беше по-евтино от Била, имаше кажи-речи същите неща, можеше да си купиш всичко.Мисълта ми е, там също има качествена стока, но на по-ниски цени.Някой даде пример с шоколади Милка.Както има някакви измислени марципани по 40 стотинки, има и сравнително по-добър шоколад но действително с някоя стотинка по-малко.
Дрехи, обаче, надали бих си взел от подобно място :D

Кой-знае-кога ще отида до някой нашенски Лидл...

strave
11-27-2010, 09:37
Лилд,Карфур,Кауфланд и при откриването все едно и също-битка за евтина храна..ревове...скандали простотии.За четири часа пред един магазин спокойно дава материал за размисъл върху народопсихологията на нашия народ за дни напред.Дай ни евтини промоции и намаления и се тълпим без да се замисляме това качествено е какво ни дават и тн.И тези тълпи стават за храна,която ще свърши за два дена и същите тия същите хора ще трябва отново да отидат и да пазаруват само дето разликата ще е 20 стотинки примерно.

Serseri91
11-27-2010, 09:51
Не разбрахте ли, че при 200 лева (в добрия случай) месечно, делиш дори 20 стотинки :x

strave
11-27-2010, 09:58
^ Ние хубаво се възмущаваме, ама това само в България ли го има, че да се заклеймяваме сами? :)Възмущението ми идва от това,че хората ще се подведът по ниската цена и няма да обърнат внимание примерно на млякото дали е с новия стандарт.За жалост в момента положението е такова,че парите и нуждата са изместили трезвият поглед върху това коя храна е здравословна и добра за хората.

WinstonSmith
11-27-2010, 17:45
Е*и му майката...

Ако и аз нямах възможности, бих се бутал и ръгал, за да се опитам да осигуря най - доброто за семейството си.

semantics
11-27-2010, 18:55
^Не ти е уместно сравнението. Подобно явление съществува във всяка страна, дори и в такива с в пъти по-висок стандарт на живот. Нито проблемът е само в това, че хората нямат достатъчно пари. Това е едно, но по-сериозното е, че който си е овца, си е овца.

ZipFail
11-27-2010, 21:50
И все пак намалението на бананите пак няма нищо общо с протестите ;)

Както казаха много хора, това го има навсякъде...отвори снимки от "черния петък" (вчера) и виж какво е било в САЩ. Там е било много по-страшно, пък заплатите им са десетки пъти по високи. Като цяло тази теза с народопсихологията е тотална глупост..

Yoana
11-27-2010, 23:06
оф откриването на магазините и намаленията доказват, че сме като стадо овце... Ще си загубиш 3 часа в бутане за някакви банани, защото са намалени с 1лв?! Е времето също е пари!

Serseri91
11-28-2010, 10:36
http://www.noob.us/miscellaneous/i-hope-your-black-friday-shopping-did-not-look-like-this/
Възмущавайте се на това !

amk933
11-28-2010, 11:26
На Black Friday винаги е така...

Но тогава става въпрос да си купиш лаптоп Тошиба за 300, вместо 900 долара...

Или фотоапарат за 200, вместо 650...

Което не значи, че пак е оправдание.

hopekiller
11-28-2010, 18:05
Ебати гей поргното е.
Днеска към осем и малко имаше опашка поне от 1000 човека.
По - късно към 12 и 30 беше още по - претъпкано.
И някви изнервени хора, мъкнеха по 5, 6 торби в едната ръка.
Вместо да ходят да бачкат, или да правят нещо съществено, те си губят цял ден в пазаруване. Когато си платят билетите за отиване и връщане, изпушените цигари и разпиляните нерви "евтинийката" им излиза през носа.

Rowdy
11-29-2010, 21:53
някой знае ли дали стоките в немския Лидл са изцяло 1:1 с тези в България. Интересува ме дали има шанс дадена стока да не се предлага в България???

shadow4e
11-29-2010, 22:08
Със сигурност не всички стоки са едни и същи. Аз влезнах, тъй като така или иначе минавах покрай него.
Например се предлагаха кисели млека само на Данон, спагети и макарани само по един вид, а за пълнозърнести пък съвсем не бяха чували. Всъщност нещата, които ми трябваха ги нямаше, така че върнах взетите неща, за да не чакам на касите и си излезнах. Отидох си в Била, защото на по-малка площ се предлагат повече като видове продукти. Впрочем половината площ на Лидл беше за сладки неща, като си имаше и типично немските Mарципан Щолен, Лебкухен, Доминостайне и тн.

Rowdy
11-30-2010, 07:16
Със сигурност не всички стоки са едни и същи. Аз влезнах, тъй като така или иначе минавах покрай него.
Например се предлагаха кисели млека само на Данон, спагети и макарани само по един вид, а за пълнозърнести пък съвсем не бяха чували. Всъщност нещата, които ми трябваха ги нямаше, така че върнах взетите неща, за да не чакам на касите и си излезнах. Отидох си в Била, защото на по-малка площ се предлагат повече като видове продукти. Впрочем половината площ на Лидл беше за сладки неща, като си имаше и типично немските Mарципан Щолен, Лебкухен, Доминостайне и тн.
точно за щолените се интересувах, благодаря много :)

Biskfitka
11-30-2010, 11:28
:shock: При нас си има различни видове от млеката,спагетите и т.н. :D

gandalfepi4
11-30-2010, 13:10
аз не можах да разбера защо само беше тази блъсканица нечовешка.

че има бедни хора за които това е златна възможност добре, ма защо им е да се бутат по 1000 говеда на метър. няма да измрът ако утре напазаруват евтино или другиден са.

че не се живее с 200 лв. пенсия на месец, не се живее ама и не се спъваме в измрели и полуразложени дядковци по пътя тъй че може една голяма част да прояви търпение за ден-два докато спадне лудостта, за чий уй им е да праят мортал комбат в 10 сутринта?!



за едните банани брат. и колко пък могът да понесът на всичкото отгоре? няколко торби макс, защо требе да си губиш толкова много време и нерви за тези неща не са сланина и амброзия ми некво олио и тъпите банани!

сякаш без тях не се живее, аз как успявам 2-3 пъти седмично с едни бизквити на ден да се оправя със студентския живот па те се трепят като животни за неквите второстепенни стоки?

селяния човешка :(

assd
11-30-2010, 14:30
само у мола пазаря аз

Serseri91
11-30-2010, 14:40
аз не можах да разбера защо само беше тази блъсканица нечовешка.

че има бедни хора за които това е златна възможност добре, ма защо им е да се бутат по 1000 говеда на метър. няма да измрът ако утре напазаруват евтино или другиден са.

че не се живее с 200 лв. пенсия на месец, не се живее ама и не се спъваме в измрели и полуразложени дядковци по пътя тъй че може една голяма част да прояви търпение за ден-два докато спадне лудостта, за чий уй им е да праят мортал комбат в 10 сутринта?!



за едните банани брат. и колко пък могът да понесът на всичкото отгоре? няколко торби макс, защо требе да си губиш толкова много време и нерви за тези неща не са сланина и амброзия ми некво олио и тъпите банани!

сякаш без тях не се живее, аз как успявам 2-3 пъти седмично с едни бизквити на ден да се оправя със студентския живот па те се трепят като животни за неквите второстепенни стоки?

селяния човешка :(


Да беше замъчал ... глупак :(

gandalfepi4
11-30-2010, 18:42
^ screw you бе. к'во си мислиш, че нямам баби и дядовци ли които като 90% от пенсионерите в бг не са мултимилионери ли?

виж ги хората от записите дали са някакви одърпани бедняци и тогава ми говори, аз поне силно се съмнявам че сурията бабки които могат да отделят да си боядисат косите и да се нагримират не могат да се лишат от банани за ден-два. там се виждат напълно нормални хора с нормални дрехи, гримове, бижута, телефони и прочее, а не изгладняло мнозинство което се бори със зъби и нокти за къшейче черен хляб.жената към края на репортажа дето има 5 мандарини и 3 краставици в чантите сигурно също си е броила всяка стотинка и е имала уважителни причини да се ръга 3 часа нали?

ако съм казал нещо което е грешно ме поправи, сори ако е такъв случая, все пак не съм бил там но можеш да си спестиш нападките.

че е имало хора в доста неравностойно и окаяно положение там сигурно е имало, не споря, това което не разбирам е защо не са само такива изпосталяли клетници ами и нормални ако ще и възрастни хора, че и хора на доста под 40-50 години които също да не правят впечатление на бедни да се бият като хванати от гората.

PFCB
11-30-2010, 18:44
На мен най-много ми хареса накрая като ти слагат покупките в торбички :D

Serseri91
11-30-2010, 18:49
Като не разбираш защо - акъл не давай !

gandalfepi4
11-30-2010, 18:54
ти па не давай като не си обосноваваш изказванията. достатъчно флеймъри има из форума и без това

Serseri91
11-30-2010, 18:57
Аз не твърдя нищо, че да го аргументирам.А ти пишеш много, но празно.

gandalfepi4
11-30-2010, 19:07
брао. току-що каза че сме заели половин страница с коментари защото ти си нямал нищо да кажеш.

ей такива най-ги обичам - много обичат да се правят на накърнени ама като ги питаш защо се палят, се изпокриват при раците aмa с гордо вдигнат нос.

всъщност заражи, абсолютно си прав. извинявам се за грешката си. чао

Serseri91
11-30-2010, 19:36
Остави го да се репчи.Нека си живее със самочувствието, което кибер подписките му дават.

Гандалфе, аз пък ей такива най - обичам, които употребяват "ей такива най - обичам".

cherinka
11-30-2010, 20:09
Не знам, но вече повръщам храна.

Промоция - замразени пилешки хапки за без пари - в момента три чувала във фризера ми.
Промоция - замразени рибни нещо си - 3 кутийки в нас.
Промоция - "2 на цената на 1" (шампоан НИВЕА) - осем броя в нас.
Бира за 0.59лв. - цял стек.
Прясно мляко - пак промоция - 2л. демек две кутии, а то едно отвратииииително.

"Тате, вземи нещо вкусно за ядене, гладна съм" - Има храна, ще ядеш квото има.

Е, бива ли за закуска пилешки хапки (а толко с апилешки, че нема накъде), за обяд такова, за вечеря такова и за десерт такова и измежду тях вкараш 2 банана на промоция и 5 мандарини на промоция. И вечерта припадаш и драйфаш.

+ лютеницата на промоция.

хладилника препълнен в нас, касовата бележка = 29.47лв. = аз премряла от глад.

Добре, че ПОНЕ КАРТОФИТЕ МИ НЕ СА НА ПРОМОЦИЯ, а са от село, та го карам на варени и пържени картофи и от джобните ако събера 3лв. да си купя една пържола пак съм доволна

:lol:

Сори, ама имах нужда да си излея душата.

Или вече ще го направя закон да ходя с баща ми по тия магазини или след един месец ше ме гледате минус двадесет кила....

ай сиктир.

Друго няма да добавям по темата, 'щото съм съгласна с някои хора, няма кво да им повтарям думите, ама тези дни в училище е една от главните теми това и просто не ми се мисли :Х

tItEufFf
12-01-2010, 10:18
Абе вие знаете ли какво е да ядеш един банан годишно и то на Коледа? Естествено, че ще се бутат хората !!!

В България не съм ходила в Лидл, но във Франция ми е един от любимите магазини. И не, не е заради цената. Там има различни стоки, които не винаги се намират по другите магазини, а са много вкусни. И обожавам натуралните им сокове!
Дрехи не си купувам от там, освен един анцуг, който ми е за вкъщи. Много ясно, че дънки за 8 лева няма да са с кой знае какво качество, да не говорим за модел и кройка.

Не говорете когато не знаете. "Само в България така се редят" , "Такъв е български манталитет", не знам си още какво... Обзалагам се, че повечето от вас не са излизали от България, а дори и да сте били в чужбина, едва ли сте ходили по супермаркетите, че да знаете ;)

Liar
12-01-2010, 18:41
Разбира се, че ще си купим определени стоки на три пъти по-висока цена, вместо да си подронваме авторитета. Не сме чак толкоз балами.

jghgh
12-01-2010, 20:06
^Не мисля, че е така.
Просто мен и доста други хора са ни учили, че продукт, който струва под себестойността си, не е качествен.

Не може да ми продават сок за 88 стотинки, просто не е реално. Ако е 1,50-60 (това пак си е разлика със соковете в нормалните магазини, които са по 2лв и нагоре), може и да се замисля, ама 88 ст е по-скоро шокиращо. Какво има в тоя сок?
А какво има в кремвиршите за 1,90 килото? 0.0 /хипермаркети РОДА/


Ако трябва ще отида да видя съдържанието на сока от 88 ст. за да се уверя, че ще е напълнено с Е-та, и после да постна във форума.
Не става дума за уронване на авторитета, за Бога.


Не знам дали трябва да се вярва на етикетите, обаче в Кауфланд последно като си пазарих погледнах етикетите на корите за баници на Белла и на една друга измислена фирма - измислените кори имаха 2 Е-та в съдържанието, а на Белла не пишеше нито едно Е.
Не знам дали не са прикрили Е-тата, обаче това мисля, че е наказуемо със закон, така че.. : ?

Човек трябва да избира надеждното.

Знам, че ще ядосам някого с това мнение, както и че вече ми обясниха, че просто заради липсата на посредник стоките са толкова евтини, обаче чак пък толкова... 88 стотинки сок? А колко трябва да е на складова цена и колко са пестили от продуктите, за сметка на химикалите, които сигурно са по-евтини.. :-o


Лидъл във Варна на мен ми е далеч, но от Карфур, който е също с ниски цени, бих си взела единствено гирички, постелки за фитнес, коледна елха и украшения, и всякакви такива неща, които не могат да ми увредят здравето. Никаква храна.


пп. Бтв по БТВ преди време бяха давали разкритие защо газираните напитки са толкова евтини - 50,60ст за 2 или 3литра, 10ст за сокче и т.н. - ами че то в заводите, които инспектираха със скрита камера условията бяха ужасни и всичкото химикали...

Serseri91
12-01-2010, 20:17
Хехе ! Без да се обиждаш, ама явно не си ни разбрала.Няма такова нещо като "складова цена".Вземам марка "АБВ" на ЛИДЛ, примерно.АБВ се произвежда във фабриките на кока кола, примерно.АБВ се доставя директно на ЛИДЛ.ЛИДЛ не зарежда тази определена марка от складове, а си я получава директно от производителя.

А това какво пише на етикетите е доста относително.Ние знаем само за Е-тата.Има хиляди начини да ни пробутат нещо, под формулата на няколко Е-та.

cherinka
12-01-2010, 20:22
грубо погледнато дотук чета само за акъл, размишления и не знам си какво.
ми хайде просветлените, кажете откъде да си взимаме неща за бита + храната и да е изгодно

...'

оцветители имало, е-та имало, ме-та имало,вредно било, здравословно било, качествено било, некачествено било, пробутваемо, непробутваемо, евтино, скъпо, такъв трик, онакъв трик
.
...аман

Serseri91
12-01-2010, 20:27
кажете откъде да си взимаме неща за бита + храната и да е изгодно


На село.Какво ли не бих дал, за да се преместя да живея на село.Без да робувам на работодатели и маркетинг.

Liar
12-01-2010, 21:30
jghgh, първо, много вариращи фактори влияят върху формирането на себестойността на даден продукт, за която ние не можем да си дадем сметка на базата на етикета. И все пак е невъзможно да се продава под нея.
Ако абсолютно идентична стока се продава с драстична разлика в една търговска верига в сравнение с останалите, то това е фирмена политика, която засяга малко на брой стоки и обикновено е доста краткотрайна, най-често при скорошно стъпване на пазара или значителна к
онкуренция.
Не твърдя, че пикнята от пеесе стинки е еликсира на живота. Това, което ме озадачава, е схващането, че трябва да си на прага на бедността, за да имаш неблагоразумието да се наредиш на опашка, за да спестиш някой лев. И дори тогава е по-достойно да похарчиш поледните си пари заслепен от някоя лъскава витрина.
jghgh, това не е лично към теб. По-скоро допълнение към предишния ми пост.

machoka
12-02-2010, 08:17
^^ и ти си прав..

В Либия има търговски улици, много дълги, на които от едната страна има супер луксозни магазини, а от другата страна бараки.. И от двете страни на улицата се продават ЕДНИ И СЪЩИ дрехи и аксесоари, но от скъпарската страната струват 2000+ долара, а отсреща по 20. Но както се спомена, големците пазаруват от скъпата заради имиджа и да покажат социалното си надмощие.

Joc
12-07-2010, 23:09
Всеки богат човек, колкото и да е богат не може да си купи 1 нещо...
















































Динозавър

Hopegiver
12-09-2010, 12:33
Надявам се и тук както в германия да пуснат китари от по 50 евро :Д

Hopegiver
12-09-2010, 12:58
да май има нещо такова ..
И аз забелязвам че в бг.. стоки от всичко за левче
не са кой знае колко по-малко качествени в сравнение с другите за по 10-20
Говоря примерно за Фенерче, клещи или други такива Итемки..

term0t0
12-09-2010, 15:36
^тАп си,много

я върви си купи клещи Bahco (ако знаеш какво е ) и си купи от пазара


не ти мина логиката,плосък си като асфалта,е да той има пропуски..

.. и ти :lol:

Takova
12-09-2010, 19:57
^тАп си,много

я върви си купи клещи Bahco (ако знаеш какво е ) и си купи от пазара


не ти мина логиката,плосък си като асфалта,е да той има пропуски..

.. и ти :lol:


И ти не си много ръбест, май :) Май само искаше да покажеш, че знаеш някаква марка :?