PDA

View Full Version : Вода.



cherrygloss
11-25-2010, 19:43
Здравейте!Искам да попитам, толкова ли е вредна водата от чешмата 8-) Знам, че ви звучи смешно, но просто такава повече обичам.Вкъщи постоянно имаме минерална,майка ми само ми натяква да спра да пия 'гадна' чешмяна, но просто.. съм свикнала.На училище си купувам минерална, но вкъщи..
Чувала съм, че причинява камъни в бъбреците. :( Дали е вярно?

LipSy
11-25-2010, 19:49
Да, вярно е, защото е прекаленоооо хлорирана и ако пиеш само такава може и да се получат камъни наистина! По-добре мини на минерална! Аз като бях малка и аз пиех само от чешмата и минералната не можех да я понасям, обаче с времето нали свикнах. Е, наистина има минерални води които са ужасно горчиви, които аз не понасям! :-D

vagarious
11-25-2010, 19:53
Не знам какво причинява чешмяната вода, но съм убедена, че е адски вредна. :?
Като мъничка и аз обичах повече с ръчичка от мивката да пия, но малко по малко минах изцяло на минерална.Сега чешмяната не мога и да я гледам - докато налея в чаша, примерно ако си готвя нещо и ми трябва - само докато я спра и тя е вече бялааа, бялаа..Ууу ужасна е просто.По-добре да съм жадна, отколкото да пия тази "вода", която даже и не ме напива .. :? :?

Pliok0019
11-25-2010, 21:03
При мен лошото е че изобщо не пия вода. Абе изобщо - течности. Сега изпих 2 чаши фанта и толкова... А не трябва така. Преди пиех ужасно много, но сега не се насилвам и ето го резултата. : (

Minerva
11-25-2010, 22:34
Защо да е чак пък толкова вредна водата от чешмата? Да не е по-полезно да се пие само минерална вода... Това зависи от града, в който живееш, както въздуха, така и водата в някои градове са отвратителни, а в други са чудесни. Аз лично у нас пия водата от чешмата, но тя идва директно от гора без да минава през никакви станции и да и слагат каквото и да е и знам, че е хубава. В София като съм усещам разликата, но пак си пия и от чешмата, както и всички около мен :)

Sladyranna
11-26-2010, 01:17
Минералната вода не е толкова полезна. Но определно чешмяната е по

вредна. Поне веднъж - два пъти седмично пиите чешмняна !

Най-полезна вода е тази която минава през филтрите на каните или тези

допълнителни уреди които се слагат на чучурите :)

ri41
11-26-2010, 11:09
купи си брита за пречистване и не му мисли, аз също не обичам минерална, горчилки разни :lol:

slynchoo
11-26-2010, 11:43
Аз съм чувала че е добре да се пие и от двете-и минерална,и чешмяна.

Ewok
11-26-2010, 14:44
Точно от минералната се получават камъни, тези минерали не изхвърлят всичките. Ако си от София си пий чешмяна или най-добре си вземете кана с филтър :)

fuckme
11-26-2010, 14:48
какви са тея филтри? :D

Jumbie483
11-26-2010, 15:49
Аз въобще не намирам разлика между чешмяната и минералната. Помня, преди години в основното училище като си налея шишето с вода и то сякаш съм сипала мляко вътре. Сега водата не е вече такава.
Баща ми сложи на чешмата филтър, но аз пак не намирам разлика от преди и сега.

marichela
11-26-2010, 15:56
И постоянното пиене на минерална вода също не е здравословно. Ако толкова не искаш да пиеш чешмяна вода, пий минерална, но я редувай с изворна и трапезна. Те не са толкова минерализирани и не причиняват камъни в бъбреците, поне доколкото съм чувала. :)

cherrygloss
11-26-2010, 17:23
Вкъщи имаме от каните Брита с филтър, ще е добре да започна да пия от там 8-) Имаме и много минерална, направо с туби.Значи ще редувам :) Мерси на всички за отговорите! :)

art
11-26-2010, 18:50
и ние си имаме кана Брита и сме много доволни. Аз само от нея пия вода и вкуса не е като на минераните води. Аз лично изобщо не харесвам минерална вода и затова си пия от каната 8-)

PullMeCloser
11-26-2010, 20:51
И аз много обичам чешмяна вода,минералната ми е горчива.Пия Девин изворна(с розовия етикет) най-често,избягвам чешмяната.Не е горчива.По принцип не е хубаво да се пие само минерална или само изворна,дори на самия етикет на водата си пише да се редуват.

girl88
11-27-2010, 07:56
и според мен е хубаво да се редуват, но ако трябва да избирам между това да пия всеки ден чешмяна и между това да пия всеки ден минирална, избирам първото. Според мен да пиеш всеки ден минерална вода е по-лошо, а пък и някога нашите пра баби да не мислите, че са пили минерални води, пък нищо им няма. Дори някога хората като чели са били по-здрави от сега. А пък и от къде знаете какви са тези мин. води които ги продават по магазините. Най- добре е , който има възможност да ходи и да си налива например Хисарска вода (хубаво е да се пие за камъни в бъбреците)