PDA

View Full Version : Предложете ми книги



StreetWitch
11-26-2010, 10:39
Кажете ми някои книги ама да са стойности да не са като тези за вампири и прочие,защото от тях ми дотегна вече. :)

w0sh
11-26-2010, 10:43
Параграф 22

Триумфалната Арка

За мишките и хората

Махалото на фуко, Името на Розата

Хайка за Вълци

Greennight
11-26-2010, 11:17
Ебаваш ли се ? Поне дай някъв конкретен жанр...хубави книги мога да ти изброя поне 100на

StreetWitch
11-26-2010, 17:42
Ами романи,фантастика или някакви за живота

Ewok
11-26-2010, 17:57
Ами романи,фантастика или някакви за живота
доста стесни кръга :razz:

amk933
11-26-2010, 19:04
Престъпление и наказание

За мишките и хората

Бащи и деца

Портретът на Дориан Грей

Великият Гетсби

Като цяло, ако не си някой лиглъо, на който му се четат измишлъотини, ти препоръчвам руска/ американска/ английска класика...другото е вей хайвей...

Иначе за разтоварване може нещо на Гришъм, Чандлър, Кинг...

TheNewReligion
11-26-2010, 19:21
Аз пък препоръчвам съвременна българска литература. Захари Карабашлиев, Тома Марков, Дончо Цончев..

П.П.: Не обръщайте внимание, че имената на последните двама стоят едно до друго, просто понякога имам противоречиви интереси.

Pliok0019
11-26-2010, 19:22
Аз искам някоя качествена историческа книга. Може и да не е конкретно историческа, но подобна.

SuNsEt
11-26-2010, 19:28
Портретът на Дориан Грей Горещо препоръчвам. ;-)

ArrowsOfDeath
11-26-2010, 21:02
Братя Карамазови, Престъпление и наказание, Идиот - най-великите романи на Достоевски.

amk933
11-26-2010, 23:08
Братя Карамазови, Престъпление и наказание, Идиот - най-великите романи на Достоевски.

Но е редно да споменем, че Достоевски НЕ се чете лесно. Просто не е поредната повърхностна книжка... :)

Iria
11-27-2010, 06:55
Портретът на Дориан Грей Горещо препоръчвам. ;-) и аз :)

"Птиците умират сами"
"На изток от рая"
"Спасителят в ръжта"
"Живата факла"
"Зеленият път" ... и още много

Sham
11-27-2010, 10:27
Братя Карамазови, Престъпление и наказание, Идиот - най-великите романи на Достоевски.

Но е редно да споменем, че Достоевски НЕ се чете лесно. Просто не е поредната повърхностна книжка... :)
а книжките, които се четат лесно, са непременно повърхностни, а?:Д
//още предният ти пост ми стана много любим, но след този истерията е пълна:Д А Ароусът е някакъв класик гай, признала съм му го:Д

няма книги, които ТРЯБВА да се прочетат от всеки, защото изкуството не се консумира (по задължение или не), а се чувства/следи/изживява.
нищо не е задължително.
//съвсем пряко можем да направим паралел м/у тази тема и съседната за дрехите, затова ще спра дотук.

amk933
11-27-2010, 11:00
Това че А провокира Б, не означава, че Б провокира А.

Елементарна логика в математиката.

А пък истерията въобще не ми пука дали е пълна или празна. Има книги, които се четат за удоволствие и такива, които формират общата култура на даден човек. Толкова по въпроса. Ти, ако искаш, си чети и ТуайУайт и си внушавай, че преживяваш културен екстаз... :lol:

ПС: Дори ми e тъжно, че споменавам такъв бълвоч, в тема, в която се обсъждат Достоевски и Уайлд, но явно се налага. :(

Sham
11-27-2010, 11:33
//Ех, добре, че се намери някой, който да ме научи на култура и математика! :-)

(по)Знанието не е удоволствие? Разбирам.
Все пак е хубаво книжките, които сме прочели, да се отпечатват (по един или друг начин) върху личността ни, нали? Мхм.)

amk933
11-27-2010, 16:06
И сега, ако логиката ми беше почти толкова добра колкото твоята, щях да кажа:

"Аха. Това значи че класиката непременно не се отпчетва върху личността ни, а?:Д"

Но имам връзка между двете полукълба.

Sham
11-27-2010, 16:13
Явно лявото кълбо ти играе номера, щом не можеш да разчетеш най-простичък евфемизъм за "не ти личи, че четеш". Случва се.)

amk933
11-27-2010, 16:45
Явно лявото кълбо ти играе номера, щом не можеш да разчетеш най-простичък евфемизъм за "не ти личи, че четеш". Случва се.)

:lol:

Простете, Ваше Величество.

Така или иначе не си човекът по ред причини, който да ми казва точно на мен колко, какво и как чета.

ПС: Слез малко от облаците, защото се мислиш за твърде много...

ПС2: Лека вечер.

ПС3: И няма да е зле да прочетеш правилата и да погледнеш една точка за заяждане и провокиране на скандали. Хубаво е, че съм в добро настроение днес. (Ако не загряваш, за какво ти говоря си погледни първия пост по темата)

Sham
11-27-2010, 17:08
Извинете, господин модератор, аз само изказвах мнение, когато Вие започнахте страничен разговор, отвръщайки ми от бар столчето си, подлагайки под въпрос умствените ми възможности. Та, преди да ме заплашвате, прочетете и Вие, за удоволствие или за обща култура.)

amk933
11-28-2010, 11:34
Аз? започнах страничен разговор и заяждане..."леко" нагло.