PDA

View Full Version : Гъбички



roro
11-26-2010, 16:24
Имам гъбички между пръстите на краката. Някой да знае нещо което наистина помага? Ползвах разни кремове и спиртове за който личния лекър ми каза, но те май усложниха нещата.

exsteen
11-26-2010, 16:38
Какви спиртове и какви кремове?

roro
11-26-2010, 18:02
бял крем 'Рачев' и Антимико-ацид химакс фарма - спирт

exsteen
11-26-2010, 21:30
Антимикоацида по принцип на мен ми помага за гъбичките.Всяка вечер мажа стабилно, резултатите са че още на другия ден миризмата я няма, но в общи линии пълното избиване става за поне няколко седмици непркъснато мазане.Също така ползвам и пудра на Шол за крака, а обувките пръскам със спрей.

Ако все пак прекалено дълго се бориш с тия гъбички(повече от месец) без да има никакъв ефект, поискай от личния направление за дерматолог, който би трябвало първо да те изследва, а после да ти изпише лекарства.Без изследвания е напълно възможно лекарствата да не са правилните за твоя случай.

blueberryyy
11-28-2010, 12:44
Една приятелка имаше подобен проблем.Личната и предписваше някакви глупости,но не помогнаха.Като отиде при дерматолог и предписа Дипросалик (каза ,че е май се казва така,но не беше много сигурна, затова попитай в аптеката по-добре) и май от това и се оправиха.
Носи само памучни чорапи и ,по възможност,обувки от естествена кожа,когато е топло ходи с отворени обувки и след баня си подсушавай много добре краката.Успех ;)

kalpazanka
11-28-2010, 18:02
Ламизил- един път на ден. Охлаждащ ефект. :-D