PDA

View Full Version : Той ми говори за евентуалния край!!???



Luscious_Heart
11-26-2010, 21:19
С приятеля ми за малко да се скараме днес, но се оправихме. По-късно той по телефона взе да обсъжда връзката много... И накрая ми каза: "Ти нали знаеш, че аз не си падам много по дългите връзки и искам да те предупредя да не задълбочаваш нещата повече оттук нататък, за да не си наранена накрая и да не се чувстваш виновна." Един вид - че иска да ме предпази от страдания. Като го питах, ми каза: "Под задълбочаване имам предвид обич и т.н."
Аз му обясних, че човек не може да си контролира чувствата и че все пак думата обичам звучи много силно и плашещо за самата мен (което си е така). Но факт е - и двамата имаме чувства... И друг път ми е казвал, че с момиче не може да има просто приятелство и че де факто ако поставим край, то ще е абсолютен край и няма да сме приятели дори...
Забележете обаче - моята най-дълга връзка (смейте се колкото искате!) е 2 месеца, а неговата - 6 месеца.
Много ме заболя от думите му, въпреки че знам, че край ЩЕ има някога... нищо не е вечно... Но аз не искам да си представям този край, поне на този етап! Хубаво ми е с него и ако сега свърши, ще се чувствам зле... Камо ли пък после. Казах му истината, че не искам да се чувства твърде обвързан, притиснат или каквото и да е там... Обясни ми, че ме иска още да бъда с него, че му е хубаво и т.н.... Но ми стана гадно...
Казах му да не мисли за бъдещето, защото то не зависи от нас, ами да си живее за мига и т.н.... Самият той НЕ иска да слагаме край, но знае, че някой ден този момент ще настъпи. Направих всичко възможно да го убедя, че в нищо не се задълбочавам...
И аз знам, че краят ще дойде, но от самата мисъл БОЛИ!!!

Кажете ми какво да правя? Може би той е прав... Може би накрая ще страдаме и двамата, или само аз, или само той... Но защо говори за бъдещето?! Не знам какво да правя, ще се видим вдругиден и ако говорим пак на тая тема...

SolemnityOfDeath
11-26-2010, 21:24
Цикленето на тази тема постоянно, докато сте заедно, е едно от най, ама най-безсмислените неща, които можете да направите.

Да минава от време на време като уплах - да, ама да се обсъжда и разтегля това води само до негативни настроения, които опорочават и ви пречат просто да си изживеете нещата.

Може да има край, може да няма. Човек рядко преценява правилно - достатъчно хора са се заричали, че с <лицето х> няма как да стане нещо по-дълго, пък са се женили после, или пък че с <лицето х> ще се получи нещо, ама е станало друго.

Гадаеници и говореници за това са толкова излишни, че и безсмислени..просто му кажи, че не искаш да говориш. Кажи му, че и той ако има някакъв мозък няма да говори за това. Правете секс, гледайте нещо, говорете си за синкретични жанрове, за тийнпроблем, за блек метъл, за чалга, за квот щете - само не и на тая тема.

Luscious_Heart
11-26-2010, 21:26
^ :cry: :cry:
Именно!!!
Казах му: "Едно нещо като се обсъжда твърде много, се губи кефа от него! Защо толко искаш да си усложняваш живота с такива мисли?"
Добавих също: "Ако си искал да не страдам, току-що постигна обратното."

Не знам, тая мисъл сега стана много натрапчива и все ще ми тежи... Не издържам, умирам. :cry:

Един вид връзката е отсега изконсумирана. Краят отсега е поставен. Таймерът почва да тече и отброява шибаните 6 или нз си колко месеца :-x :-x :-x :cry: :cry: :cry:

SolemnityOfDeath
11-26-2010, 21:53
A не, в момента доусложняваш нещата. Типично женска черта е да се вкарва прекален смисъл и да се доразвиват теории там, където те всъщност едва са заченати.

Ще ти мине тази мисъл, ако и ти сама я разкараш, не само ако той спре да говори за нея. Дай му шанс да отбегне темата, и не се забивай сама там, щото с такъв подход все едно той 24/7 ти го говори това.

Нищо не е изконсумирано и сложено с таймер, освен ако ти не го приемеш като такова. А ако го приемеш, значи няма смисъл нито той, нито аз, нито който и друг да е да говори по темата.

Така че си вземи тая кофти нощ, утре се събуди с друга нагласа и почвай да правиш различни неща с него, за да си консумирате връзката...по правилния начин.

Rebus
11-27-2010, 07:25
Много се филмираш..само това ще напиша.По горе ко казаха добре :)

Luscious_Heart
11-27-2010, 08:07
Добре де, защо ми го казва? Кво да го правя?
Засега ще се дистанцирам... Имам нужда да остана по-резервирана, защото всеки път като му чуя гласа, почвам да плача. :?

Rebus
11-27-2010, 09:25
Защо ти го казва?

Сигурно ,защото самия той усеща,че се задълбочава и нещата за него стават сериозни.Може би от това се плаши.Приеми,че всяко нещо,което има начало..има и край.Колкото повече мислиш за края,толкова повече ще се измъчваш.Ако продължава да ти говори за край,скъсай го...току виж се е усетил ..

sladur4etyYy
11-27-2010, 10:19
защо се впрягаш толкова? аз не виждам абсолюно нищо, за което да се притесняваш. започвайки връзка, съвсем нормално е да осъзнаваш, че тя все някога най- вероятно ще приключи. лично за мен е доста нереално връзка, започнала на тези години, да продължи много напред във времето. казваш, че уж ги разбираш тия неща, а пък се разплакваш всеки път, като му чуеш гласа? хмм... поразсей се с нещо и не си набивай филми, няма смисъл, само си създаваш излишни главоболия.
а като дойде края, какво пък толкова? ще го преживееш.

rebeccaa
11-27-2010, 15:33
Казах му да не мисли за бъдещето, защото то не зависи от нас, ами да си живее за мига и т.н....


Ти сама си го казала.Живей и ти за мига.Както каза ти рано или късно всичко ще свърши нищо не е вечно.И в крайна сметка всичко свършва зле иначе нямаше да свършва.

valdesbg
11-27-2010, 15:39
И аз не обичам да ми разказват края на филма преди да съм го изгледал.... Макар и да знам че ще има такъв. Само че не искам да знам след колко време ще е и как ще завърши. Нали заради това го гледам.

Подобно отношение(като на приятеля ти) е повече от егоистично. Нищо насочено към предпазването на теб самата няма. Просто иска да му е чиста съвестта.

Аз не бих се държал по някакъв по различен начин ако чуя подобно нещо. Само ще имам едно наум за тоя човек :)

MaLkaTa_LaDy
11-28-2010, 10:35
Какво да не се задълбочаваш? Ти вече си се закопала, направо. Не само, че го мислиш по цял ден, късаш си нервите и ревеш, ами и от някакви псевдо непознати искаш помощ... Свикнала съм да съм груба, извини ме за което, но аз имам нужда някой да удари по масата, когато съм се разхленчила. Има доста неща, които каза, с които аз не съм съгласна. Например това, че бъдещето не зависи от вас и че не трябва да мислиш за него. Според мен зависи [айде да не казвам изцяло] от вас и няма нищо лошо да мислиш за него, но с идеята, че и да се разделите, пак ще ви е добре и ще намериш някого, който те заслужава повече от него бързо след това. Или ако искаш мисли за бъдещето с апатия, което ще е някак изкуствено, но все тая... Просто бъди щастлива тук и сега, това значи да не се задълбочаваш.