PDA

View Full Version : "Обичам те!"



kremen4eto
11-27-2010, 07:33
Единият партньор го е казал. Колко трябва да чака отсрещния и той да го каже?

Помня, че в един епизод на 'Сексът и градът' Кари го беше казала без да иска на Тузаря и после каза на приятелките си "Сега или трябва да ми отвърне със същото до 2 седмици или трябва да го зарязвам."

Във форума пък съм чела, че някои са чакали половинките си да го кажат една година, че и нагоре.

Зная, че са важни действията, не думите ... и все пак не може единият да го изрича, а другият - не.

Та има ли изобщо срок на отговор на "Обичам те!" или когато дойде?

puppy2
11-27-2010, 07:44
леле :-o.Cтегни се

kremen4eto
11-27-2010, 07:45
:lol: ^ Реакцията не ми хареса. Какво ми има на мен?

puppy2
11-27-2010, 07:47
:lol: ^ Реакцията не ми хареса

А нима искаш да му сложиш на момчето таимер ? Любовта не е игра.Може да го е срам или да не го е почувствал все още..

kremen4eto
11-27-2010, 07:49
:lol: ^ Реакцията не ми хареса

А нима искаш да му сложиш на момчето таимер ? Любовта не е игра.Може да го е срам или да не го е почувствал все още..

Не говорех за себе си. Аз знам, че може отсрещния да не го е почувствал или да го е срам. Колко време е редно да го чакаш да го почувства или да се отсрами?

puppy2
11-27-2010, 07:57
Точно за това ти казвам,че тези работи срок нямат...Когато го почувства или когато станете още по близки за да не изпитва срам ще ти го каже,спокойно...На сила няма да стане.

kremen4eto
11-27-2010, 08:01
Мои приятелки се ужасяват от мисълта да са го казали, а да няма отговор дори и няколко месеца, което не го разбирам. Редки са случаите, в които се чувства и от двамата по едно и също време.

И същите тези приятелки си позволяват да поставят срокове - месец или два, или половин година и т.н.

puppy2
11-27-2010, 08:21
Трябва да си много тъпо същество за да поставяш срокове и между другото,ти ако обичаш момчето,как по-дяволите би се разделила с него заради това,че не ти е казал това което искаш ти?.Истината е там,че не го обичаш и просто си разтягате езиците и говорите много...

kremen4eto
11-27-2010, 08:29
Трябва да си много тъпо същество за да поставяш срокове и между другото,ти ако обичаш момчето,как по-дяволите би се разделила с него заради това,че не ти е казал това което искаш ти?.Истината е там,че не го обичаш и просто си разтягате езиците и говорите много...

И аз това ги питам. - "Значи обичаш го, ама ще се разделите, само защото той не го е казал?" и те казват "Много ясно, иначе губя гордостта си" ... Тъжно. Но ме накараха да се замисля.

puppy2
11-27-2010, 08:32
Трябва да си много тъпо същество за да поставяш срокове и между другото,ти ако обичаш момчето,как по-дяволите би се разделила с него заради това,че не ти е казал това което искаш ти?.Истината е там,че не го обичаш и просто си разтягате езиците и говорите много...

И аз това ги питам. - "Значи обичаш го, ама ще се разделите, само защото той не го е казал?" и те казват "Много ясно, иначе губя гордостта си" ... Тъжно. Но ме накараха да се замисля.
Работата е там,че повечето момичета не чувстват любов затова толкова лесно се разделят/късат..А ти щом даже си замислила за тази глупост " ГОРДОсТ"значи деиствително не го обичаш.
ГОрдост - любов
Давид - Голиад

kremen4eto
11-27-2010, 08:36
^ Винаги съм поставяла любовта над всичко. Гордостта е пречка на много хора, които познавам. Би била пречка и за мен, затова за мен не съществува.

И напротив - много различна съм от описаните момичета, но темата не е конкретно за мен. Не се чудя кого и дали обичам. Аз си го знам. Питам дали някой друг освен споменатите приятелки поставя срокове и какви и защо. :)

xCut0utMyTearsx
11-27-2010, 08:36
Ако чуствата са взаимни - в момента който го каже единият го казва и другият.. :lol: Освен ако не е срамежлив или има някаква пречка. -.-

kremen4eto
11-27-2010, 08:38
Ако чуствата са взаимни - в момента който го каже единият го казва и другият.. :lol: Освен ако не е срамежлив или има някаква пречка. -.-

Единият осъзнава, че обича и го казва. Другият не го чувства и не го казва. Такава е ситуацията. :)

xCut0utMyTearsx
11-27-2010, 08:39
Тогава какъв отговор чакаш? :lol:

puppy2
11-27-2010, 08:39
^ Винаги съм поставяла любовта над всичко. Гордостта е пречка на много хора, които познавам. Би била пречка и за мен, затова за мен не съществува.

И напротив - много различна съм от описаните момичета, но темата не е конкретно за мен. Не се чудя кого и дали обичам. Аз си го знам. Питам дали някой друг освен споменатите приятелки поставя срокове и какви и защо. :)
Ахх тии.. питаш за да прецениш дали и ти да го направиш нали?Недеи

kremen4eto
11-27-2010, 08:41
Тогава какъв отговор чакаш? :lol:

Ми бъдещ. :D

kremen4eto
11-27-2010, 08:42
^ Винаги съм поставяла любовта над всичко. Гордостта е пречка на много хора, които познавам. Би била пречка и за мен, затова за мен не съществува.

И напротив - много различна съм от описаните момичета, но темата не е конкретно за мен. Не се чудя кого и дали обичам. Аз си го знам. Питам дали някой друг освен споменатите приятелки поставя срокове и какви и защо. :)
Ахх тии.. питаш за да прецениш дали и ти да го направиш нали?Недеи

Да поставям срок ли? Отдавна да бяхме се разделили ако поставях. :-D

xCut0utMyTearsx
11-27-2010, 08:43
Чакай сега... ти го обичаш и му казваш, той тебе не и не ти го казва.. и ще чакаш да почне да изпитва нещо и да ти го каже което може да е след сума си време или въобще да не стане? :lol:

http://www.fnmeng.info/Pictures/%5BH%5Dard%20Pictures/But%20then%20I%20lol'd/funny-pictures-kitten-shoe-loled.jpg

kremen4eto
11-27-2010, 08:46
Чакай сега... ти го обичаш и му казваш, той тебе не и не ти го казва.. и ще чакаш да почне да изпитва нещо и да ти го каже което може да е след сума си време или въобще да не стане? :lol:

http://www.fnmeng.info/Pictures/%5BH%5Dard%20Pictures/But%20then%20I%20lol'd/funny-pictures-kitten-shoe-loled.jpg

Именно. Какво смешно има?

xCut0utMyTearsx
11-27-2010, 08:49
Ама вие заедно ли сте? :-o
Щом не те обича за к'во си тровиш живота?
Хората идват и си отиват.
Обичаш го ху'аво.. обаче има ли смисъл да страдаш,
щото той не чуства нищо към тебе? -.-
Следващия влак е след 5 минути. 8-)

kremen4eto
11-27-2010, 08:50
Ама вие заедно ли сте? :-o
Щом не те обича за к'во си тровиш живота?
Хората идват и си отиват.
Обичаш го ху'аво.. обаче има ли смисъл да страдаш,
щото той не чуства нищо към тебе? -.-
Следващия влак е след 5 минути. 8-)

Абе хора, не говоря за мен! :D

Значи ти мислиш, че хората в една връзка започват да обичат по едно и също време така ли?

xCut0utMyTearsx
11-27-2010, 08:59
Еми не... щом са заедно има някакво привличане и хармония [предполагам]. Разбира се, че не по едно и също време.... но да кажем от 5-6 месеца сте заедно и единия ако реши да направи крачката и да каже, че го/я обича, за тези 6 месеца мисля, че поне малко има любов и в другия човек... : )) и е съвсем естествено да отовори...
А ако знаеш, че те обича, нужно е да си го казвате от време на време, но да го показвате повече.. 8-)

kremen4eto
11-27-2010, 09:02
Еми не... щом са заедно има някакво привличане и хармония [предполагам]. Разбира се, че не по едно и също време.... но да кажем от 5-6 месеца сте заедно и единия ако реши да направи крачката и да каже, че го/я обича, за тези 6 месеца мисля, че поне малко има любов и в другия човек... : )) и е съвсем естествено да отовори...
А ако знаеш, че те обича, нужно е да си го казвате от време на време, но да го показвате повече.. 8-)

Хората започват да обичат (или поне да са сигурни в това) и след години. Съвсем не е задължително след 5-6 месеца да отвърнеш със същите думи.

"че поне малко има любов и в другия човек... " не е достаъчно, за да се изрече. Според мен трябва наистина да си сигурен. :)

xCut0utMyTearsx
11-27-2010, 09:07
В днешно време `Обичам те` стана като `Здрасти`... така, че... ако са някой разлигавени хлапета по на 14-15 годинки, хич няма да мислят така.. :lol: Това което каза се отнася по-скоро за по-зряли хора, който са се опарили поне веднъж... ;] И аз преди го казвай ей така, но от последния път в който всичко се срина... в сегашната ми връзка която е 5 месеца... той ми го каза още на 2 месец.. аз на 4тия... и от тогава не съм му го казвала повече.. и аз не знам що.. смятай :lol:

kremen4eto
11-27-2010, 09:12
В днешно време `Обичам те` стана като `Здрасти`... така, че... ако са някой разлигавени хлапета по на 14-15 годинки, хич няма да мислят така.. :lol: Това което каза се отнася по-скоро за по-зряли хора, който са се опарили поне веднъж... ;] И аз преди го казвай ей така, но от последния път в който всичко се срина... в сегашната ми връзка която е 5 месеца... той ми го каза още на 2 месец.. аз на 4тия... смятай :lol:

Твоят интервал от 2 месеца хич не ми се вижда много. Нали ти казвам, че съм чела за чакане от година и нещо, а сигурно има и повече. :)

Аз съм го казвала, само за да отвърна със същото и да не нараня човека. В крайна сметка го нараних 5 пъти повече. От тогава разбрах, че трябва да се казва, когато наистина се чувства, а не по задължение.

puppy2
11-27-2010, 09:59
Ама вие заедно ли сте? :-o
Щом не те обича за к'во си тровиш живота?
Хората идват и си отиват.
Обичаш го ху'аво.. обаче има ли смисъл да страдаш,
щото той не чуства нищо към тебе? -.-
Следващия влак е след 5 минути. 8-)
Много повърхностно мислиш,миличка."хората идвали и си отивали,щом не те оби4а за кво си тровиш живота" ... ЛЕЛЕ!! :shock: Ми трови си го защото го обича,това,че тои не и го казва не значи,че не го чувства..

sladur4etyYy
11-27-2010, 10:44
ама какво голямо значение оказвате на думите! аз не мога да си спомня колко пъти съм казвала на разни хора, че ги обичам, ама никога не е било насериозно.
по същия начин някой може да ти го каже, просто за да ти отговори, но да не го чувства. тогава защо изобщо да се казва? не би ли това те заблудило по някакъв начин, че тая връзка си заслужава, а да не е така?
и друг път съм го казвала- думите са много силен метод за манипулация. не слушайте какво ви казват другите, гледайте какво правят.

та, да си задам въпроса, който вече почва да ме човърка, заради огромното ми любопитство- когато (си мислите, че) обичате някого, защо толкова държите да му го кажете?
и да не се приема за заяждане. наистина ми е чудно.

NomNomNom
11-27-2010, 10:52
Никога не съм го казвала първа. Ако ми го кажат и го чувствам - отговарям.

kremen4eto
11-27-2010, 11:09
ама какво голямо значение оказвате на думите! аз не мога да си спомня колко пъти съм казвала на разни хора, че ги обичам, ама никога не е било насериозно.
по същия начин някой може да ти го каже, просто за да ти отговори, но да не го чувства. тогава защо изобщо да се казва? не би ли това те заблудило по някакъв начин, че тая връзка си заслужава, а да не е така?
и друг път съм го казвала- думите са много силен метод за манипулация. не слушайте какво ви казват другите, гледайте какво правят.

та, да си задам въпроса, който вече почва да ме човърка, заради огромното ми любопитство- когато (си мислите, че) обичате някого, защо толкова държите да му го кажете?
и да не се приема за заяждане. наистина ми е чудно.

Гледах го и го крещях отвътре, целувах го и си го повтарях на ум. Имах чувството, че ще се побъркам, ако не му го кажа.

Аз съм съгласна, че любовта трябва преди всичко да се докаже, но приемам за нормално да ми го каже и след това да започне да го доказва. Защото иначе може да се объркам - започвам да се чудя - обича ли ме? Не ме ли обича? Това сега от любов ли го направи? Дали не ми се струва? И ако се насоча правилно ОК, ами ако помисля, че ме обича, а то не е така или обратното? Не е ли по-добре да ми го е казал, да го знам и като ми го доказва, да знам, че е от обич? :)

Paramour
11-27-2010, 11:33
:lol: :lol:
омг.
Когато е готов и когато го чувства го казва и другия.
Няма 'срок' за казване на "обичам те!"
:lol:
Или обичаш някого и му го казваш(показваш), или не. Що за тъпи въпроси..

sladur4etyYy
11-27-2010, 11:38
^ и да ти казва, че те обича, пак може да те залъгва. да не би думите му да минават през детектор на лъжата, че да разбираш, че щом ти го казва, е искрен? но си права, че понякога и по постъпките може да се излъже човек. затова най- хубаво е от началото да не влагаш особени емоции, а чак след време, ако си заслужава, да си позволиш да се отпуснеш повече откъм чувства. е, това вече си зависи и от теб самата, от това колко си емоционална и т.н.
аз, например, по принцип не се трогвам никак лесно, което ми е много полезно, не само в отношенията с момченцата, а и във всичко. ;

ЕДИТ: коментарът ми е към поста на kremen4eto.

valdesbg
11-27-2010, 12:02
Кефи как се филмирате за глупости.

На въпроса на сладурчето... защото споделеността укрепва и заздравява една връзка.

На въпроса на кременчето - за около два месеца е нормално да заобичаш някого наистина. Разбира се ако си позволил предишен опит да ти повлияе... то тогава може да си умреш с чакането.

Ако има хармония във връзката и тя наистина е работеща и за двамата... то те започват да се обичат по горе долу едно и също време :) А ако няма.... единия си трае.

И спрете да се оправдавате с това за действията... Разбира се че е по приятно да го чуеш И да видиш действието, отколкото само да видиш действието. Думите не са най-важното, но липсата им говори много лошо. Иначе дайте да си мълчим постоянно. Ако обичаш някого - няма причина да не му го казваш без да ставаш досаден, разбира се.

И между другото никой не ви е длъжен в една връзка, така че спрете да се оправдавате с това че не се впечатлявате лесно и бла бла. И кво излиза - няма да се отпусна пред него до 6-тия месец, щото нещастника с който бях преди това ме заряза на шестия. А ако издържим дотогава значи ще бъдем щастливи о.0 Wtf?

TheBeliever
11-27-2010, 12:09
Думите не са доказателство за съществуването на чувства. Може да си повтаряте, че се обичате по милион пъти, но да не го изпитвате. Може партньора да ти отговори с "Обичам те", само за да не те нарани или за да избегне конфузното мълчание.
"Обичам те" съм казвала само на момчето, с което съм сега, и то след около година откакто бяхме заедно. Не защото не го чувствах преди това, нито съм го чакала да го каже първи. Просто не изпитвах нужда да му го казвам, нито да го чувам. Достатъчни ми бяха жестовете на обич, които си разменяме. И сега предпочитам да ме погледне нежно в очите и да ме целуне, отколкото да ми декламира любовта си, защото е много по-приятно да усещам, че ме обича, отколкото да го чувам.

Така че няма значение, нито кой го казва първи, нито кога. Важното е да се чувства. Всякакви поставени срокове в това отношение са глупости, втълпени ви от филми, медия и прочие. Ако спрете да се тормозите с подобни неща ще се радвате на любовта си в пъти повече.

tanch3t093
11-27-2010, 12:10
Когато го казах за пръв път беше без да искам - нещо се гъделичкахме и аз казах нещо от сорта на "ама много си те обичкам".. Той само ме погледна и се усмихна гушна ме и каза " и аз теб мишлето ми" Наистина го чувствах, но едва ли щях да го кажа, ако не беше без да искам ...

TheNewReligion
11-27-2010, 14:11
"Сексът и градът" представя живота на американската жена. Каквото и да си говорим, националността и социалното положение оказват влияние върху мисленето на човека за добро или лошо. Казваш "обичам те", когато го почувстваш. Не мога да разбера защо трябва да размишляваме върху нещо толкова просто. Всеки казва "О, искам връзка, в която си говорим истината", а всъщност усложнява нещата допълнително, самозалъгвайки се, че някой друг може да му казва какво да каже. Доста тъпо, а?

krem4et0
11-27-2010, 14:19
Той ми го каза около 2 години след моето първо "обичам те". Много време според мен, но така го е почувствал. Вече 4 години след това не спира да ми го казва...значи е искал просто да го почувства истински.

SuNsEt
11-27-2010, 14:23
Ами не точно...Зависи от самите хора и ситуацията т.е. относително е да се даде някакъв срок.
Все пак ако човека отсреща чувства,че те обича дори и в момента да го е страх да ти го признае,ще ти го каже и...така.

Sofff
11-27-2010, 14:24
Трябва да го кажеш когато го чувстваш и когато си сигурен/а в това, няма срок за това да кажеш какво изпитваш към някой .

slynchoo
11-27-2010, 15:31
Бившия ми беше казал,че ме обича 3 месеца след като тръгнахме..но аз не му отвърнах.Наистина много го харесвах и държах на него,но не чувствах че го обичам.