PDA

View Full Version : Имате ли събрани нерви?



sa6opi4a
11-28-2010, 05:04
Ами, как да го кажа... Имате ли някакви събрани нерви натрупани с годините и да си мислите че да сте наръба да избухнете ако нещо по сериозно стане? Аз лично съм кортак човек, не обичам да се бия, но не ме е и страх, просто мразя неприятностите след това. Винаги събирам всичко в мен си... от хората които са ме ядосали, които са говорели за мен, подигравали за нещо, нещо свързано с нашите, лични проблеми и т.н., винаги съм си мълчал и съм се правел, че не съм ги чувал или просто съм се правел, че не ми пука, а същност да не е така. Случвало ми се е на 2 пъти да избухна за казано от 10 секунди, тези 10 секунди за мен бяха буквално мъгливи. Дори не знаех кога съм отишал до 1 и съм го ударил. Чесно казано дори не беше и нищо сериозно това, което стана, когато ударих този човек, просто една малка шега негова, но буквално ме изкара навън за секунди. Имам чувсовото, че ако някой път така излезна извън релси ще натроша някой. Дали тоя събрания яд в мен, за всичките тея неща горе дето изброих, е причината за такива неща? Ходя на фитнес, дигам тежко, разспускам, но казах ви за к'во иде реч... Някой да е с подобен проблем?

Или да го карам с поговорката ' тихите води са най-опасни ' ?

semantics
11-28-2010, 05:57
Аз съм същия, пич(сашо).

Това е просто темперамент. Не го анализирай прекалено, ами си бъди, какъвто си.

Ако ще отработваш нещо, по-добре да е частта с "трупането", не с избухването - трупаш ли наистина или по-скоро премисляш ситуациите? И ако ги премисляш, дали не можеш да направиш така, че ти самият да се чувстваш по-комфортно в дадените моменти - да си наясно какво се случва, да усещаш собствената си емоция, която се надига...

Това се нарича емоционална интелигентност.
Обичайната интелигентност засяга нивото на способност на даден човек да възприема различна информация от средата по определен начин, да я събира и складира по адекватен начин и след това да я използва адекватно и пълноценно.
Според теорията за емоционалната интелигентност, накратко, това значи да разбираш и контролираш емоциите си и ти да си техен господар, а не обратното, както и да извличаш важното и полезно от отношенията и събитията, не да ставаш тяхна жертва (накратко и малко тъпо казано). Има едноименна книга с теорията, авторът е Гол(д?)ман, мисля. Ако ти е интересно, потърси и прочети, но май вече се намира само по библиотеките и старите книгопродавници.

За емоционалната интелигентност се казва, че е онова нещо, което обяснява факта, как едни ученици, колкото и да са добри в училище, не успяват истински в социален аспект, а други, без да са непременно свръхотличници (а понякога са и разни "калпазани", се реализират социално в пъти по-добре. В социалната сфера на отношения един "емоционално интелигентен" човек е способен истински да разбира и "използва" житейските ситуации.

Не знам дали казах нещо ясно, но дано съм ти бил от полза.

yakuza_
11-28-2010, 08:57
По принцип ако вземаш нещо което повишава тестостерона, ставаш по - агресивен. А може да е и от пубертета 8-)

NomNomNom
11-28-2010, 11:45
Тъкмо пубертета ^

При мен беше много по-тежко. Губят ми се последните 3-4г. , много емоционално реагирах на всичко. Лошото беше, че не можех да го насоча навън гнева, а си оставаше насочен към мен.
Сега е тъкмо обратното . Имам чувството , че нещо в мен е откъснато. Най-много да изнервнича, ако вкъщи ми вдигат шум/ме мотаят нещо .

Просто недей да обръщаш внимание, дай си сметка, че няма смисъл да се тормозиш заради чуждите мизерии. Да се оправят всички, ти си гледай себе си и хората , които не те ядосват.

TheNewReligion
11-28-2010, 12:33
Не складирам негативни чувства в себе си. Само в много крайни случаи, когато нещата не зависят от мен или просто когато ако го кажа, ще нараня някой супер жестоко. В 90% процента от случите, когато нещо ме издразни, го казвам. В другите 10% си мълча, защото или смятам, че човекът, който ме е издразнил, не заслужава истината, или защото не ме засяга до такава степен, че да го казвам. Като по-малка се биех много, т'ва ме караше да се чувствам по-добре, ама не решаваше проблема, така че не го практикувам.
Ама сега като се замисля хубаво, тая някакви негативни чувства към един уж много близък човек, защото се държи адски детински за годините си, натоварва ме много, без да се съобразява, иска нон-стоп да е център на внимание и съзнателно или не, си бута носа там, където не му е работа. Освен т'ва е неблагодарен-докато имаше проблеми, му бях упора, а сега като започна да се оправя, се прави на голямата работа. Може всичко т'ва да са въображаеми проблеми, ама не ми се вярва.

StolenBliss
11-28-2010, 15:23
Да и аз имам насъбрани нерви, но съм момиче и не ми се вижда ок да тръгна да се бия с всеки, за да си ги изкарам...Досега съм вкарвала по няколко ритника на момчета, но с момиче не ми се е случвало и по-добре щото тая 'късметлийка' ако ме намери ше и излезе сичко на главата дет съм събирала толкова време. Кракто и ясно, не си изкарвам гнева, събирам, събирам и вече ми се отразява на здравето и се появяват физически проблеми.. Почти всички болести са от стрес...

PainMonopoly
11-28-2010, 15:47
Има хора, които са емоционални и агресивни и не могат да сдържат гнева си и започват да крещят и да скачат на бой.

Има и такива, които запазват спокойствие и разсъдък и не стигат до ексцесии.

Когато първите се опитват да са като вторите, се депресират. Когато вторите се опитват да са като първите, се получава смях.

Не се опитвай да бъдеш такъв, какъвто не си.

jghgh
11-28-2010, 17:31
Според психолозите е много лошо да събираш негативни емоции в себе си - всичко трябва да се излива.
Мога да потвърдя, че е така.
Преди повече държах недоволството в мен и най-накрая избиваше по много грозен начин - не знам дали е/беше свързано с пубертета, обаче наистина по грозен начин реагирах.

Така че изливай си емоциите НА МОМЕНТА.
Някой те дразни, казваш му го.
Нещо те обижда и потиска, реагираш веднага, а не държиш в себе си и не трупаш.
Ако така трупаш емоции, само ще ти тежи.. даже за неща, които са станали отдавна.. което е нелогично.

cherinka
11-28-2010, 20:56
малко ме дразни факта, че пред непознати сме ебати учтивите, културни и цивлизовани хора, а пред близките смеем да покажем 'лошата' си страна.

ама нормално, на близък колкото и да му крещищ, и нервничиш...ти показваш част от себе си и той я приема, точно защото си му близък"/


винаги трябва да намираш поле за изява и да я показваш.

язвата е кофти нещо :booooomb:

Brooklyn
11-28-2010, 21:15
според мен както казах се старай да си уравновесен и да си над тия неща ,тва са ниски страсти и си пази нервната система за по-сериозни неща

гледай да си опростиш тотално живота ,ако толкова пък те превземат тия неща и не можеш нападай тва е най-силната защита-нападението

ще ти се подиграе ,хвани се и ти за нещо не всеки е перфектен ,ше те удари -чупи му носа .. 1-2-3-4 пъти , и на 5-тия ще се замисли дали вече да го направи

покажи малко характер е брат ,всичко е една невидима борба за надмощие

cherinka
11-28-2010, 21:17
вие за язва не сте чували, явно 8-)