PDA

View Full Version : Кое е по-ефективно. На лостовете ли или на фитнес ;]



loveca777
11-28-2010, 13:56
Кое е по-ефективно. Според мен при фитнеса повече се помпа и се става по-,,тромав''. При лостовете не толкова много , но пък мускулите стават стоманени и пак се придава много сила и мощ. . :smt026

awerw
11-28-2010, 14:01
Е ся зависи каква ти е целта.

loveca777
11-28-2010, 14:27
Нямам точна цел. тъй че най -хубаво и от двете. : )

HHristov
11-28-2010, 17:22
И двете в една тренировка :) Първо лостове и след тва щанги или както си го направиш :)

kadishona
11-28-2010, 19:58
добре изглеждащо тяло - прави всички упражнения както трябва и във фитнеса и на лостовете - бавни и с пълното движение.

отрицателните страни са, че мускулите се вдървяват, нямаш пъргавост!



ловкост, сила - правиш повече акробатични упражнения - силови с лаш, кофички с лаш, бързи лицеви...

отрицателните страни са, че не изграждаш толкова мускулна тъкан!

pamircola
11-29-2010, 05:22
добре изглеждащо тяло - прави всички упражнения както трябва и във фитнеса и на лостовете - бавни и с пълното движение.

отрицателните страни са, че мускулите се вдървяват, нямаш пъргавост!



ловкост, сила - правиш повече акробатични упражнения - силови с лаш, кофички с лаш, бързи лицеви...

отрицателните страни са, че не изграждаш толкова мускулна тъкан!

\:D/ Той ти го каза ;]

ZipFail
11-29-2010, 10:02
отрицателните страни са, че мускулите се вдървяват, нямаш пъргавост!

Не е задължително. Зависи от упражненията и начина на тренировка ;)

ibojilow
12-01-2010, 08:15
отрицателните страни са, че мускулите се вдървяват, нямаш пъргавост!

Не е задължително. Зависи от упражненията и начина на тренировка ;)
Точно така, мускулна тъкан си се изгражда, може да е по-малко, но се изгражда..

В фитнеса мускула се учи на едно и също движение и става много дървен.. Съвета ми е да си ходиш по лостове и да си правиш упражнения със собствено тегло.. :)

ZipFail
12-01-2010, 10:11
Пак да повторя..това с "вдървяването" на мускулите е глупост, всичко зависи от начина на тренировка ;)

ibojilow
12-01-2010, 10:21
Един приятел беше скъсал бицепс ей така от вдигане в фитнес, всеки ден по един и същ начин и накрая беше отишъл някъде на село вдигнал нещо ... може и да не се вдървява мускула - смисъл като работиш с малки тежести и повече повторения, това искаш да кажеш нали?

fatrat
12-01-2010, 15:57
стиа сте хвалили тея тъпи лостове бе! Ей дървени та надървени мускули! Аз лично трябва да имам не мускули а сила-експлозивни тренировки! Има много методики , но като човек е невежа е в неведение!

redbul2
12-01-2010, 16:18
накрая беше отишъл някъде на село вдигнал нещо ... може и да не се вдървява мускула

Знам само за един мускул,който се надървя :D при мъжете. За другите за пръв път чувам,че е възможно. 50 или 100 кила щанга не са 50 или 100 кила тежест на село. Второто е съвсем различно от първото. Ако някой си мисли,че щом вдига щангата,ще може и други битови тежести много бърка. И късането на мускулите е закономерно и логичен резултат. :)

В залата има голямо разнообразие от уреди и начини за тренировка. На лостовете е почти едно и също. В добрите зали има и лостове. :)

Myrth
12-02-2010, 10:18
Помпане с леки тежести до отказ = дървени мускули.

Големите тежести при базовите упражнения и силовите изпълнения на лостове (всякакви статични позиции, везни, планч, силови набирания и тн.) водят до изграждането на едно силно и функционално тяло.

Тренировката със свободни тежести и тренировката на лостове е на практика сходно натоварване.

Това че ви затискат 50 кг на лежанката, не е причина да плюете фитнеса. Както и не плюйте лостовете, защото ви е яд, че не можете да направите 10 чисти набирания.

wtfff2
12-02-2010, 12:42
в програмата ми (фитнес) освен с тежести си правя и набирания ,кофички не само лостове но всеки както реши

loveca777
12-02-2010, 18:54
Хора. От 3 месеца се набирам на лост. От начало не можех и 2 пъти да се набера ( макар че си правих по 50 лицеви опори).
Сега съм на 13 - 15 набиране за бицепс и 6 - 7 за гръб.

Единствената промяна, която усетих е само за малко стягане на гърдите. Друго почти нищо.
Кофичките на успоредката май повече вършат работа.

wtfff2
12-02-2010, 19:13
абе лапе кво очакваш от 3 месеца не казвам ,че само с лостове се прай нещо голямо ама от 3 месеца кво може да очакваш ... аз дето и набирания кофички правя и с тежести упражнение се иска постоянство и време ...

loveca777
12-02-2010, 19:39
абе лапе кво очакваш от 3 месеца не казвам ,че само с лостове се прай нещо голямо ама от 3 месеца кво може да очакваш ... аз дето и набирания кофички правя и с тежести упражнение се иска постоянство и време ...
A ti ot kolko vreme trenirash na lost i kofi4ki. I veche kolko kofichki i nabiraniq pravish.

wtfff2
12-02-2010, 20:22
loveca777 от 2 години,но не само набирания и кофички ами упражнения с тежести (фитнес) ... и само да ти кажа не е важна бройката а самото изпълнение ... неможе примерно да ги правиш грешно само и само да гледаш бройката важно е изпълнението

loveca777
12-02-2010, 20:29
loveca777 от 2 години,но не само набирания и кофички ами упражнения с тежести (фитнес) ... и само да ти кажа не е важна бройката а самото изпълнение ... неможе примерно да ги правиш грешно само и само да гледаш бройката важно е изпълнението
рАЗбира се :)

Myrth
12-02-2010, 20:47
Изпълнението е всичко, бройката няма значение, важното е да работи.

На лостове може да се направи изродско тяло, но не за 3 месеца. И като казвам изродско, I mean it.

atractive
12-03-2010, 14:57
Много е важно изпълнението :smt085

loveca777
02-08-2011, 18:29
Могат ли ФИТНЕСА И ЛОСТОВЕТЕ да се съчетават успешно. Смисъл да можеш еднакво да си правиш много лицеви опори , силови набирания, мокри кофи и тнт. както и и да дигаш от лег 50 кг, за гръб доста кг във фитнеса големи тежести? Много ме затроднява този въпрос. :( За сега на извод,че за добри постижения на лостовете трябва само на лостовете да се ходи - и да се чувстваш лек. Или само фитнес и по малко кофички и набирания - и да трупаш много маса и мускули./..
Защото като тръгнах от лег да дигам някакви исухлени 20 кг щанга - и лицевите ми опори намаляха. Започнах да се чувствам по тежак. Преди след лост правих 80 - 90 , или 10 с една, след като тръгнах на фитнес - да дигам от лег - лицевите ми станаха по трудни. Така че мисля да не ходя на фитнес. :( ?

HHristov
02-08-2011, 18:47
Глупости :) Аз правя набирания, лицеви, кофички и щанги в една тренировка и всички показатели са ми се вдигнали :) Въпрос на методи :)

loveca777
02-08-2011, 19:11
Глупости :) Аз правя набирания, лицеви, кофички и щанги в една тренировка и всички показатели са ми се вдигнали :) Въпрос на методи :)
Значи лицевите ти опори не са станали по-трудни както при мен щом си почнал да вдигаш от лег. :). Щото аз усетих. Някак по- тромаво ги правя лицевите след като няколко пъти ходих да вдигам . :?

HHristov
02-08-2011, 19:42
И на мен ми се е случвало. Нямам обяснение :) След време изчезва тва чувство ;)

DownloadVirus
02-08-2011, 19:44
Аз примерно се затруднявам да докарам накрая 4 x 10 лицеви след като съм направил 16 серии преди това и съм се изтощил прекалено много.

HHristov
02-08-2011, 19:50
Какви са тези 16 серии ми е много интересно :)

Myrth
02-08-2011, 20:13
Нормално е като помпаш в много повторения силата ти да пада на тежкото. Обаче другото е total bullshit. Набиранията и кофите са билдърски упражнения, класически. Абсолютно трябва да присъстват в тренировките ти в залата по начало.
Аз когато бях много зарибен по лостовете не вдигах тежести, защото просто не ми се занимаваше. 2 години бях само на лост, успоредка и земя, без да пипам щанга. След 2 години на тегло 65 кг бутнах без проблем 100 от лег, както дигах и преди. Но далеч не правех само кофи на набирания.

Сега, понеже ми дойде акъла в главата, съчетавам и двете тренировки, извличам най-полезното от тях според целите си.

Ако целите са чисто козметични, залата бие по принцип, тъй като упражнения като предна везна, набирания на една ръка, планчове и тн. може и да дават много сила, но не са добри за хипертрофия на мускула. За разлика от кофите и набиранията, които са просто перфектни за тази цел.

Така че ходи си на зала и интегрирай в програмата си кофи и набирания, бъди сериозен :)

DownloadVirus
02-08-2011, 20:49
Какви са тези 16 серии ми е много интересно :)

А бе за гърди бе пич :D Какви искаш да са..Накрая със сетни сили изкарвам 4 x 10 а иначе някой път като съм вкъщи правя 30 x 5

redbul2
02-08-2011, 21:51
Могат ли ФИТНЕСА И ЛОСТОВЕТЕ да се съчетават успешно. Смисъл да можеш еднакво да си правиш много лицеви опори , силови набирания, мокри кофи и тнт. както и и да дигаш от лег 50 кг,
Защото като тръгнах от лег да дигам някакви исухлени 20 кг щанга - и лицевите ми опори намаляха. Започнах да се чувствам по тежак.

Това е добре!Значи тренировката на лега е била достатъчно натоварваща.Въобще каквато трябва да бъде.Ако имаш сила за много лицеви опори,значи нищо не си правил във фитнеса.Горе пишеш за 50 кг от лег,а долу за 20 кг щанга или дискове.Не знам кое е вярното,но много бързаш.Започни да правиш серии с поне 60 кила на лега и сетне пак ще говорим за силата ти.Колко лицеви ще можеш да направиш тогава.И кое е по-важно 300 броя лицеви или да вдигаш щанга 60-80-100 кг? :D

ZipFail
02-09-2011, 02:52
Лицевите и лежанката нямат чак толкова общо - за много лицеви се иска повече издръжливост, за много лежанка - сила.

loveca777
02-09-2011, 16:43
Нормално е като помпаш в много повторения силата ти да пада на тежкото. Обаче другото е total bullshit. Набиранията и кофите са билдърски упражнения, класически. Абсолютно трябва да присъстват в тренировките ти в залата по начало.
Аз когато бях много зарибен по лостовете не вдигах тежести, защото просто не ми се занимаваше. 2 години бях само на лост, успоредка и земя, без да пипам щанга. След 2 години на тегло 65 кг бутнах без проблем 100 от лег, както дигах и преди. Но далеч не правех само кофи на набирания.

Сега, понеже ми дойде акъла в главата, съчетавам и двете тренировки, извличам най-полезното от тях според целите си.

Ако целите са чисто козметични, залата бие по принцип, тъй като упражнения като предна везна, набирания на една ръка, планчове и тн. може и да дават много сила, но не са добри за хипертрофия на мускула. За разлика от кофите и набиранията, които са просто перфектни за тази цел.

Така че ходи си на зала и интегрирай в програмата си кофи и набирания, бъди сериозен :)

:) Мерси . Но аз на лостовете не искам да мога само набирания и кофи. Искам да се науча на изчистени силови набирания, да правя коремни на лоста, а кофичките - и мокри и с плясак и с тежести. Лицевите опори да ги правя над 100. Че се питах такива резултати на лостовете - могат ли да се постигнат като едновременно вдигам щанги и гири и тнт във фитнеса. А между другото един приятел вдига 60 кг от лег, а лицеви опори прави само 50. В др. форум ви прочетах идеята за стреет фитнесса в България и Варна. Предложението е хубаво:) . Общината трябва повече нови площадки да построи ( и на закрито дори). И клипът ви в стреет фитнеса е добър \:D/ . И аз ходя от време на време в руското ам още съм от по начинаещите :)

loveca777
02-09-2011, 16:46
Могат ли ФИТНЕСА И ЛОСТОВЕТЕ .

Това е добре!Значи тренировката на лега е била достатъчно натоварваща.Въобще каквато трябва да бъде.Ако имаш сила за много лицеви опори,значи нищо не си правил във фитнеса.Горе пишеш за 50 кг от лег,а долу за 20 кг щанга или дискове.Не знам кое е вярното,но много бързаш.Започни да правиш серии с поне 60 кила на лега и сетне пак ще говорим за силата ти.Колко лицеви ще можеш да направиш тогава.И кое е по-важно 300 броя лицеви или да вдигаш щанга 60-80-100 кг? :D
:) Ама , ако вдихаш от лег 60 - 100 кг - можеш ли пак да си правиш лицеви опори по много и със плясак и с 1 ръка :)

loveca777
02-09-2011, 16:56
Аз май ще последвам стъпките на Myrth .
Първо цяло лято ще си ходя само на лостовете докато не стана доста добър - и тогава ще почна и фитнеса :)

Myrth
02-09-2011, 17:28
Виж, ако искаш да си изверг на лостовете, не ти трябва фитнес. Маса само на лоста също може, ама там е помпачество повече и не толкова силови и везни, защото те са чиста сила и техника, а за маса си трябва яко помпаж. Ако искаш маса, прави кофи и набирания за време. Примерно 100 за време и гледай да си подобряваш рекордите. Страхотна формула за маса. При градене на силата вече е малко по-друга картинката.
Аз вдигам и тежести, защото имам известно обурудване у нас и работя така над някои детайли.

loveca777
02-09-2011, 17:57
Така е. За маса и помпане на големи мускули - е повече фитнеса . Мен много не ме интересува колко см. ще ми е мускула на ръката , нито пък колко мускулест ще изглеждам. Искам сила. Лостовете е съвсем различно от фитнеса. Кое придава повече сила не знам . Но познавам един , който и 5 кофички не може да направи, И 5 набирания не може, а просто малко повече е тренирал с вдигане на тежест за бицепс. Иначе е по-слаб от мен. А пък ме бие на канадска борба :Х . И ми вика,че фитнеса придавал повече сила от колкото лостовете. От лостовете не било ставало силен..( дрънка ги глупости и той)... Че ме кара да ходим на фитнес. Ако ме питаш - мен не ми се ходи много на фитнес. А като ходя - като че ли донякъде ми пречи на тренировката на лостовете. Защото един като тръгна се набирам , минава семица две. Мускулат се втвърдява на кокал. И като отида на фитнес да вдигам гири - мускулат ми отново става мек ;д. А набиранията ми стават после бавни. И силово набиране тай май няма да успея никога.. и тай

Myrth
02-09-2011, 19:25
Впрочем канадската е нещо много повече от сила и техника. Не се подвеждай по нея.

DownloadVirus
02-09-2011, 19:36
Впрочем канадската е нещо много повече от сила и техника. Не се подвеждай по нея.

Е кажи какво де :oops:

Myrth
02-09-2011, 20:03
Практика.

loveca777
02-09-2011, 20:14
Е за канадската борба е важно и дишането. И според мен - най-главния мускул бицепсът. Защото този , който ме би само бицепс повече е трениел...
И още се чудя дали да продължавам да ходя да вдигам за бицепс щанги и др. Дали, ако не ходя на фитнес , а само на лостовете ще стана по -корав. Защото иначе ту мускула се размеква и тръгва да расти, ту се втвърдява .. Или пък не, но да не успея да напредвам и да правя силови набирания ,ако се ходя на ф. нзм.

mehasnoname
02-09-2011, 20:43
в грешка си приятел , в канадската най-вадно е рамото и до голяма степен здрава предмишница/те са като опората на бицепса. Техниката е от огромно значение. Това къде казваш , че този които те е победил е правил повече за бицепс , не може да е от това , понеже съм ставал свидетен на безброй много пъти на хора с чукове(разбирай -50-55санта ръце , говорим сериозна сила в ръцете!!) които падат от хора с по силна предмипница и техника , но с по-малък бицепс. Това не е фактор !! :)

redbul2
02-09-2011, 21:48
И още се чудя дали да продължавам да ходя да вдигам за бицепс щанги и др. Дали, ако не ходя на фитнес , а само на лостовете ще стана по -корав.

на лостовете максималната използвана тежест е собственото ти тегло. Което разбира се никак не е малко,особено за начало.В залата можеш да товариш щангата неограничено.Тежестите са няколкостотин килограма. Философията на фитнеса е да вдигаш все по-голяма тежест.От това силата непрекъснато нараства.Бодибилдингът има още за целк големи мускули.Големите тежести предизвикват мускулна хипертрофия.Тъй че,ако търсиш това-зала.обаче,ако искаш да си само един строен гимнастик,с гъвкаво тяло.Лек,подвижен и може би издръжлив(това е свързано с многото повторения на лицевите опори) фитнес не ти требе :) Големият брой лицеви са повече физическа издръжливост отколкото груба сила.

И между другото да тренираш само бицепса в залата е голяма грешка. Самото тяло е много по-важно отколкото само крайниците.Малко повече сила в бицепса,не значи по-голяма обща сила като цяло.Здрави бицепси на хилаво тяло... :?

Myrth
02-10-2011, 05:55
Във бодибилдинга последното което те интересува е силата. Не бъркайте фитнес с бодибилдинг. Фитнесът е зала - там можеш да ползваш най-различни методики и не винаги целта е хипертрофия, може да е функционална сила, експлозивност. Ако това се комбинира с лостове, става нещо страшно.

Билдингът е помпачество. Тъй като големите тежести се вдигат по-скоро благодарение на нервната система (говоря за 1ци и 2ки.. и 3ки), те не са цел на билдинга. За да порастне един мускул, той трябва да развие гликогеновите си запаси, водното си съдържание, капилярната мрежа. Това става не с много големи тежести, а с помпане, тоест съвршване на максимално количество работа в минимален обем време.

Големите тежести тренират невероятно нервната система. Много упражнения на лостовете наподобяват усилието при големи тежести в залата - научаваш се да мобилизираш цялото си тяло в дадено движение, нервната ти система да генерира повече сила, без да разраства обема на мускула. Самото качество на мускулната тъкан се подобрява, става по-плътна. Адмирации, за тези, с такава цел.

Класическият културизъм не цели нито сила, нито функционалност. При него рядко има значителен растеж на чистото мукулно вещество, повече се развива пълнежа на мускула - капилярна мрежа, гликоген и вода. Това съвсем не е лошо, но така просто ще си един от многото.

Аз избрах street fitness като основа, защото да имаш просто хубаво, масивно тяло няма да те направи да се открояваш много в тълпата - прекалено много хора пак ще са над теб. Виж, напредвайки в лостаджийството придобиваш умения и специфична сила, каквито много малко хора имат.... и пак можеш да направиш голямо, масивно и релефно тяло.

А и според мен е адски забавно, което е най-силният фактор при избора ми.

loveca777
02-10-2011, 13:19
Да ви разкажа по-подробно. Имам един приятел,който ме бие на канадска борба доста лесно. Обаче той нито не може да се набира правилно и хуво, нито кофички не може да прави (идват му доста трудни). А лицеви опори прави 100 пъти по малко от мен. Та малко по-висок е от мен, но аз съм с няколко кг по тежак от него. Както и да е. Когато ходим да тренираме на лостовете - той още в началото и се измаря . Когато отидем на фитнес - се изтощава толкова бързо,че ме бута да си тръгваме накрая, а аз не искам ;д. ОТ лег вдигам повече кг, от него. А за бицепс - той е малко по добър или като мен.

И тоя моя приятел на канадска ме бие почти винаги или направо винаги. Питам го какво е тренирал и дали е практикувал канадска някога. Той ми вика ,че просто ,когато е бил на село - си е правил серийки за бицепс с някакви железни пръчки ,които тежели. И нищо друго. Дали ме лъже или ме будалка нзм. НО МОЕТО РАМо си е доста по тренирано според мен от неговото. Неговите рамена са изправени като права линия някакви и гърди не е направил.. И аз все се питам - той талант ли има, аз ли съм слаб. Как що? ба си? Според мен издражливост и сила се различават доста. Може и да си силен на място, но да се умаряш бързо и силите ти да се изчерпват. Може ида си издражлив но на място да не си силен. Аз лицевите ги правя 3 пъти повече от него. И с пласак и всякакви видове. Ама... на канадска бе бие. ;( много ми е тъпо.

awerw
02-10-2011, 14:53
имах един подобен в класа 70 коремните не можеше а имаше ебаси нацепения корем :lol:

Myrth
02-10-2011, 14:59
Е аз какво да кажа - водя се силен, набирам се на 1 ръка и тн.. обаче има един пич, мн хилав, но много зарибен на канадска... Много по-висок е от мен, а е на моите кила. Като играем на канадска, все едно бутам стена. Имам чувството, че и с 2 ръце няма да го бия. Но иначе е несравнимо по-слаб от мен и на лоста, и в залата.

Практика му е майката.. играе нон стоп :)
И генът има значение.

loveca777
02-10-2011, 15:59
Май и гена играя голяма роля. Защото тоя дето ме бие не играе канадска. ( но може и тайно да играе). Че кл/ощав от страни все едно кокал, ама ... ;)
:)awerw. Ами може. То коремните плочки според мен във фитнеса стават доста по големи и буцести , но не и много стоманени. А от лостовете - стават много здрави, но с повечко тренировки. Или не. Поправете ме ако греша :).

loveca777
02-10-2011, 16:06
И защо е прието канадската борба да показва кой е по- силен? Защото скоро гледах един клип на Мито Крика от сървайвър нещо там. И там им бяха специално поръчали международен съдия ( за да няма измама) и той с един Христо К. дето беше със значително по-слаба ръка - играеха на канадска. И Крика загуби три на нула. ...

И въобще на всякъде като искът хората да си мерят силите - все канадска игра играят и загубилия му викат ,че е слаб... .Глупости ,че глупости..

brunder
02-10-2011, 16:37
Виж сега на лостовете се постига повече сила и релеф.Докато при залата се трупа повече мускулна маса и ставаш по тромав и набит.На лостовете можеш да имаш рака дето е 30-35см ама да има сила колкото 50-60 обиколкаhttp://vbox7.com/play:4ff36be7
Ето ти пример виж има ръката каква е малка а какви упражненения правят.Това се постига от лостовете.Мога от личен опит да потвърдя.А за залата някои по опитен които ходи да ти каже.Аз лично съм за стреетфитнеса защото първо е на въна на въздух второ можеш да се подмятакап и т.н

Myrth
02-10-2011, 17:22
Не е вярно това - на лостове можеш също да станеш голям и буцест, ако това ти е целта.

brunder
02-10-2011, 17:24
Да но това става мн мн по трудно от колкото в зала...

loveca777
02-10-2011, 17:50
Да разбира се. ;) Значи hannibal ходили ли са на фитнес? От малки само тренират на лостовете и за това имат такива мускули тези негри. Обаче техният ген е малко по-различен от на европейците.
В повечето случаи тези,които тренират само на лостовете много - ръцете им не са напомпани чяк толкова много, но са много корави и натъртени'' ;д А релеф - 100 %
Обаче има и хора, които са много добри на лостовете , но не могат да вдигат тежки щанги повече повторения и серйи.
Гледал съм професионални играчи по канадска борба. И всички те са ходили много на фитнес .
:( И аз предпочитам обаче стреет фитнеса. Просто ме влече. Искам да ходя обаче и на фитнесс, но да не знам как ще ми се отразява на мускулите. Като се стяга от лостовете, и като се отпуска и започва да расте от фитнеса... Май не си пасват и двете,ако искаш добри резултати на лостовете. А и от лостовете започваш да се чувстваш лек като перце. С колям кеф после спиш. :D

brunder
02-10-2011, 17:53
Значи на лостовете ставаш не голям а здрав,силен,релефен.А на за нз точно.Ханибал никога не е ходил на зала и не е зимал химия,пък виж му раката му ква е малка а ква сила има в нея.За гена си мн прав.А за мускола да тои расте по време на почивка.

loveca777
02-10-2011, 18:17
Значи на лостовете ставаш не голям а здрав,силен,релефен.А на за нз точно.Ханибал никога не е ходил на зала и не е зимал химия,пък виж му раката му ква е малка а ква сила има в нея.За гена си мн прав.А за мускола да тои расте по време на почивка.
Значи излиза ,че ако ходя и на фитнес - на лостовете няма да стана много добър. не знам ,кога бях на фитнес преди 2 седмици и повече и още усещам как по-тудно си правя лицевите от както преди да тръгна на ф. И вече не сънувам как правя по 10 силови на лоста,защото се чувствам тежак. ;д :-D
Ханнибал този човек ръката му като на културист пък не ходи на фитнес. Дали не помпал тайно :-o Май не ама...

brunder
02-10-2011, 18:47
лично аз ти препоръчвам стреетфитнеса.:)

HHristov
02-10-2011, 18:52
Значи на лостовете ставаш не голям а здрав,силен,релефен.А на за нз точно.Ханибал никога не е ходил на зала и не е зимал химия,пък виж му раката му ква е малка а ква сила има в нея.За гена си мн прав.А за мускола да тои расте по време на почивка.
Значи излиза ,че ако ходя и на фитнес - на лостовете няма да стана много добър. не знам ,кога бях на фитнес преди 2 седмици и повече и още усещам как по-тудно си правя лицевите от както преди да тръгна на ф. И вече не сънувам как правя по 10 силови на лоста,защото се чувствам тежак. ;д :-D
Ханнибал този човек ръката му като на културист пък не ходи на фитнес. Дали не помпал тайно :-o Май не ама...

Никога не е взимал химия колкото аз закусвам октоподи :) Малка, малка :) хич не е малка...Гена може да ти определи цявт на очите, косата, типа на мускулатурата, ръста :) Това колко силен и издръжлив ще станеш зависи от теб :)
И кой ви ги говори тея работи за лостовете не знам :)

loveca777
02-10-2011, 20:58
Значи тези американски негри още ,когато еврпейците са се заселвали в Америка са ги подбирвали само най-издържливите и най-силните роби от Африка. С огромни количества са ги заселвали като роби в Новия свят. И до сега тези хора са им останали качества на по-силни в спорта .... Поне това го чух от някъде. :)

brunder Да и аз съм зарибен за стреет фитнес много. :) ;)

radeberger
02-10-2011, 21:34
Фитнесът е далеч по-ефективен от лостовете, според мен.

Myrth
02-11-2011, 11:34
Ханибал от от 20 години по лостовете. Нищо странно няма във физиката му...

HHristov
02-11-2011, 11:49
Няма лостове и фитнес - всичките са упражнения :) Колкото по-добре комбинираш упражненията с тежести и тези със собствено тегло толкова - по-добри са резултатите :)

brunder
02-11-2011, 12:15
Няма лостове и фитнес - всичките са упражнения :) Колкото по-добре комбинираш упражненията с тежести и тези със собствено тегло толкова - по-добри са резултатите :)Страшно съм сгъласен с момчето,но аз си ходя само на стритфитнес и имам добра форма..

loveca777
02-11-2011, 13:04
Да, но според мен и колкото добре да комбинираш упражнения във фитнеса и на лостовете - пак ще станеш с много хубаво тяло, но няма да можеш рано да се научиш на силови набирания, слънце и ттнтнтнт. на атлетичност казано. Аз като тръгнах на фитнес и още от начало (първите пъти) забелязах как тялото ми става по-голямо и плочките по големи , но после разбрах,че същите упражнения за корем ( коремни и тнт - са ми стана малко различни . Смисал все едно по дебел съм станан ;д ;Д

HHristov
02-11-2011, 13:11
Ако ти кажа, че нищо не ти разбирам ще ми повярваш ли ?
Хубавите неща стават бавно :) нали знаеш :)
Като цяло пишеш глупости :)

loveca777
02-11-2011, 13:21
8)

loveca777
02-11-2011, 13:21
:lol: Емм...... Ти правиш ли силови набирания и мокри кофички ?:) / да аз още не разбирам нищо ;) прав
си 8-)

HHristov
02-11-2011, 13:31
Не, не правя. Понеже в момента няма къде :) Набиранията и кофичките не са показател за сила и издръжливост. Показател може да бъде само едно контролно :)

Myrth
02-11-2011, 13:44
Верно пишеш глупости. Правя силови и вдигам тежести. Каквото и да съм правил, когато съм го правил сериозно, ми е помогнало.

loveca777
02-11-2011, 14:42
myrth. Правиш силови и всякакви други, защото преди сам каза,че си ходил много на лосотовете :). Друг е въпроса дали човек ще се научи и на двете navednuj ,когато не е тренирал преди това. :)

loveca777
02-11-2011, 14:43
Не, не правя. Понеже в момента няма къде :) Набиранията и кофичките не са показател за сила и издръжливост. Показател може да бъде само едно контролно :)
:D

HHristov
02-11-2011, 14:48
Не, не правя. Понеже в момента няма къде :) Набиранията и кофичките не са показател за сила и издръжливост. Показател може да бъде само едно контролно :)
:D
Кoe e смешното в случая не мога да разбера ?

loveca777
02-11-2011, 14:52
Не, не правя. Понеже в момента няма къде :) Набиранията и кофичките не са показател за сила и издръжливост. Показател може да бъде само едно контролно :)
:D
Кoe e смешното в случая не мога да разбера ?
За какво контролно става въпрос? :). Набиранията и кофите придават повече издръжливост. :)

HHristov
02-11-2011, 15:00
Шарено на бели точки :)
Да, и ако си с потник получаваш +5 точки гъзария и 2 точки сила. Ако си със слънчеви очила получаваш и 4 точки издръжливост :)

loveca777
02-11-2011, 15:02
;D ;)

Rhoads
02-13-2011, 12:26
боже мой......
само целта ти определя как ще изглеждаш!независимо дали тренираш на лостове или във фитнес!
а това , че фитнеса те прави неподвижен и т.н. ще го оставя без коментар!абсолютно всички билдъри могат да правят шпагат,вие можете ли?
Кевин Леврони беше предизвикал някакъв спринтьор за ''дуел''.вярно е , че загуби,но ония пич е към 75 кила а кевин е 120 сеш се?И все пак скороста за тези 120 кила беше брутална!

дори си направих труда да ви намеря видеото :

http://www.youtube.com/watch?v=Z1-ygiI6_3M
както виждате 120 кила и доста завидна скорост,при положение че билдърите не целят нито експлозивна скорост,сила и т.н.

mehasnoname
02-13-2011, 13:43
всеки тренира според целите си!!

няма да видите трибоец или силач да сгъва за бицепс !!
няма да видите и плувец да обръща гуми

сващате на къде бия . спора ви е глупав 1!! тренирайте за здраве , за яс самите а не да се праите на мъже при пичките в дискотеките.

винаги има по голям момчета !!!

не се съзтезавате с никой (освен ако не спортувате точно определно нещо) а със самия себе си ;)

loveca777
02-13-2011, 14:13
боже мой......
само целта ти определя как ще изглеждаш!независимо дали тренираш на лостове или във фитнес!
а това , че фитнеса те прави неподвижен и т.н. ще го оставя без коментар!абсолютно всички билдъри могат да правят шпагат,вие можете ли?
Кевин Леврони беше предизвикал някакъв спринтьор за ''дуел''.вярно е , че загуби,но ония пич е към 75 кила а кевин е 120 сеш се?И все пак скороста за тези 120 кила беше брутална!

дори си направих труда да ви намеря видеото :

http://www.youtube.com/watch?v=Z1-ygiI6_3M
както виждате 120 кила и доста завидна скорост,при положение че билдърите не целят нито експлозивна скорост,сила и т.н.
Кевин Леврони ne moje pochti nishto na lostovete . Sigoren sum.:)

redbul2
02-13-2011, 14:48
Кевин Леврони ne moje pochti nishto na lostovete . Sigoren sum.:)

Някой,50 килограмова хилка,ще се промъкне през желязна решетка с процеп 20-30 см,а Кенет Леврон няма да може.Слабака ще мине и по тънка дъска над дълбока пропаст,а Кенет Леврон не може това.Арнолд Шварценегер също не може.И Рони Кулман също не може тези две неща да направи.А "спортиста" тежащ 40-50 кила може и двете.

loveca777
02-13-2011, 17:34
Кевин Леврони ne moje pochti nishto na lostovete . Sigoren sum.:)

Някой,50 килограмова хилка,ще се промъкне през желязна решетка с процеп 20-30 см,а Кенет Леврон няма да може.Слабака ще мине и по тънка дъска над дълбока пропаст,а Кенет Леврон не може това.Арнолд Шварценегер също не може.И Рони Кулман също не може тези две неща да направи.А "спортиста" тежащ 40-50 кила може и двете.
:-D Znachi ne govorim za slabaci i mishi dupki ;). Ne govorim i za jeni 40 - 50 kg . Govorim za normalni 65 - 75 kg hora ,koito trenirat na lostovete razvivat golqma sila :)

Rhoads
02-14-2011, 11:28
Какво разбираш под не може нищо на лостове?
Ако е това , че може да се набере сигурно 10 пъти-еми нормално-120 килограма е!Ти като си 60 да ти сложим още 60 да видим дали си по - силен.
Доста сте зле!

loveca777
02-14-2011, 13:15
Какво разбираш под не може нищо на лостове?
Ако е това , че може да се набере сигурно 10 пъти-еми нормално-120 килограма е!Ти като си 60 да ти сложим още 60 да видим дали си по - силен.
Доста сте зле!
Човеко никой не е зле. ;) Виждал съм културисти,които се набират малко. Виждал съм и културиси, които и един път не могат. Но няма такива, които да могат нещо по-значително на лостовете :).

Друго е ,че всичко опира да тренировките, а не чяк толкова много до килограмите. И аз от начало не можех да се набирам, ама сега не съм качил повече килограми,но мога значително повече.
Е културистите, не могат да се набират, защото постоянно се помпят с тежести и доста натежават от това. Извода е,че не може човек да е ту като културистм ту да може да прави силови на лоста ;)

vankata5555555
02-14-2011, 16:49
Лостовте изяждат мускулите,просто неможете да се възтановите от тях.Няма никакво разнообразие в упражненията,свиква се и няма файда.Ако искате мускули на лостове правете като ханибал(ако можете де).

kosti4ka
02-15-2011, 09:27
Aз съм си на лостовете-релеф,сила и издръжливост

redbul2
02-15-2011, 09:32
Кевин Леврони ne moje pochti nishto na lostovete . Sigoren sum.:)

Аз не знам дали Кенет Леврон може нещо или не може нищо на лсотовете.Обаче ЕТО ВИ ЕДИН ДРУГ ПРИМЕР НА КУЛТУРИСТ. На 35 годишна възраст Марвин Едер правел 6 мабирания на лост с прикрепена към него ДОПЪЛНИТЕЛНА ТЕЖЕСТ 56 КИЛОГРАМА. А той самият е тежал 89 килограма! НЕЩО ДА КАЖЕТЕ? Кой от вас лостаджиите може това?

kosti4ka
02-15-2011, 09:32
Помпане с леки тежести до отказ = дървени мускули.

Големите тежести при базовите упражнения и силовите изпълнения на лостове (всякакви статични позиции, везни, планч, силови набирания и тн.) водят до изграждането на едно силно и функционално тяло.

Тренировката със свободни тежести и тренировката на лостове е на практика сходно натоварване.

Това че ви затискат 50 кг на лежанката, не е причина да плюете фитнеса. Както и не плюйте лостовете, защото ви е яд, че не можете да направите 10 чисти набирания.
Ей това е най-доброто мнение което съ прочел в тази тема.Евала

loveca777
02-15-2011, 13:07
Кевин Леврони ne moje pochti nishto na lostovete . Sigoren sum.:)

Аз не знам дали Кенет Леврон може нещо или не може нищо на лсотовете.Обаче ЕТО ВИ ЕДИН ДРУГ ПРИМЕР НА КУЛТУРИСТ. На 35 годишна възраст Марвин Едер правел 6 мабирания на лост с прикрепена към него ДОПЪЛНИТЕЛНА ТЕЖЕСТ 56 КИЛОГРАМА. А той самият е тежал 89 килограма! НЕЩО ДА КАЖЕТЕ? Кой от вас лостаджиите може това?
Gledal sum i edno jivotno 200 kg se nabirashe na 5 puti na lost s tejest 50 kg... Pak vupros na trenirovki. No tova che se nabira ne oznachava che moje neshto po znachitelno na lostovete

ZipFail
02-15-2011, 13:47
200 кг човек няма начин да се набере 6 пъти. Още повече с тежест..

Myrth
02-15-2011, 13:53
Иска да каже, че е мн голям според мен, не че е 200 кг :д

HHristov
02-15-2011, 16:57
Кевин Леврони ne moje pochti nishto na lostovete . Sigoren sum.:)

Аз не знам дали Кенет Леврон може нещо или не може нищо на лсотовете.Обаче ЕТО ВИ ЕДИН ДРУГ ПРИМЕР НА КУЛТУРИСТ. На 35 годишна възраст Марвин Едер правел 6 мабирания на лост с прикрепена към него ДОПЪЛНИТЕЛНА ТЕЖЕСТ 56 КИЛОГРАМА. А той самият е тежал 89 килограма! НЕЩО ДА КАЖЕТЕ? Кой от вас лостаджиите може това?
Може, може :)