PDA

View Full Version : Беден речник



FadingShadow
11-28-2010, 13:51
Здравейте. Проблемът ми може да ви се стори незначителен, но за мен е от особено значение.
Работата е там, че напоследък започнах да се замислям,че контактувам много малко, и съм на 99% сигурна, че е защото имам беден речник. Т.е. - не знам какво да кажа в голяма част от случаите, в които разговарям с някого. Въпросът ми е дали някой може да ме посъветва за някакви книги, които обогатяват повече речника? Знам, че всяка книга върши работа, но.... бихте ли ми препоръчали нещо по-специално? :/ Наистина е важно и ще съм много благодарна ако помогнете. Благодаря!

radeberger
11-28-2010, 14:32
Художествена литература - каквато и да е.

А може просто да не си говориш с хора, с които си пасвате, и за това да не отговаряш.

Jaime
11-28-2010, 17:25
Според мен също не си намерил подходящите хора с които да разговаряш. Защото да имаш беден речник е тогава когато искаш и се опитваш да кажеш нещо, но не можеш да се изразиш с правилните думи.

xSANYAx
11-28-2010, 18:28
И според мен за да си обогатиш речника,трябва да изчетеш много книги,но и трябва да контактуваш с хората,колкото и да се опритесняваш какво да кажеш,хората научават нови думи,изрази най-вече от околните. :)

trol0
11-28-2010, 22:13
Поради факта , че си леко по тъп , искам да ти скъсам задника!!!!!!!

SmilezZz
11-29-2010, 10:03
Наистина няма никакво значение каква книга
четеш..Просто си избери няколко книжки,които са ти
интересни и си ги прочети..След това пак..
Но недей да се притесняваш...Общувай с другите..
ДА не си мислиш,че пък те имат доста богат речник,
напротив - просто не мислят за това и нямат за какво
да се притеснят,когато говорят....

xSANYAx
11-29-2010, 12:42
Наистина няма никакво значение каква книга
четеш..Просто си избери няколко книжки,които са ти
интересни и си ги прочети..След това пак..
Но недей да се притесняваш...Общувай с другите..
ДА не си мислиш,че пък те имат доста богат речник,
напротив - просто не мислят за това и нямат за какво
да се притеснят,когато говорят....

Напротив! Има голямо значение.. защото точно в тази възраст и трябва худ.литература за да си обогати речника,иначе ако хване Лукчо какво ще научи? :-D