PDA

View Full Version : Антивира ми изтича...



amk933
11-28-2010, 15:27
Моля хората, които са в час с антивирусните в последните 2 години да дадат мнение...

Казвам в последните 2, защото между 2005 и 2010 има огрмомна промяна в поведението на продуктите.

Та по темата...

Днес ми изтича Subscription-а за Norton Internet Security 2011 и ми иска 100 кинта за renewal, а мога да си купя Касперски за 77. Та има ли смисъл да мина на Касперски или да дам още 23 и да си остана с Нортън?

Колебанието ми идва защото:
1)Принципно не е хубаво да се качват и махат антивирове.
2)Безумно доволен съм от Нортън. Версии 2010/2011 са страхотни. Не съм преинсталирал Уин от година и...
3)Симантек откакто си оправи консумацията на рам, Нортън лети като перце.
4)Сканира супер бързо, блоква сайтове, абе прави всичко.
5)Чувал съм също толкова хубави неща за Касперски.

Та какво да правя? Кракната програма няма да си сложа по ред причини. Да не говорим, че тия двете се кракват с 300 зора за неизвестен период от време, който обикновено приключва в близката седмица.

Мерси предварително. :)

van1
11-28-2010, 16:30
Ако имаш достатъчно мощна машина, може да минеш и с Касперски.
Ако можеш да подкараш Касперски, без да ти бави прекалено много компютъра, ти препоръчвам нея да сложиш.

amk933
11-28-2010, 19:08
Нямам проблем да дивжа Касперски, но все ми се струва, че Нортон след 2008 версия по нищо не му отстъпва, а и това чета напоследък в Интернет, а и съм доволен...

Сега имам и една оферта за Нортън Гоуст 360 4.0 Премиър за 39 долара...хммм.

minus273dot15
11-28-2010, 19:26
Бонуса ти е, че движиш само една машина. А ако имаше 4 потребителски(3 десктопа+лаптоп)? :)

Офертата си е оферта - NOD32 OEM на цена от 36 лева парчето.

От които 6 лева ДДС, които не плащам. Пада на 30 лева.

От които 12 лева надценка на дистрибутор, които също не плащам. Пада на 18 лева.

Ако изчакам някоя поръчка от порядъка на 50+ OEM пакета, цената пада на 14 лева парчето, но някак си вече прекалено се издребнява.

4х18 лева е много по-поносимо от 4х100 или 4х77. А и като цяло при разумно конфигуриран NOD32 няма абсолютно никакви проблеми.

Norton или Kaspersky не предлагат кой знае какво различно от NOD32 за да си заслужава да дадеш 4-5 пъти повече пари, поне от моя гледна точка. И трите програми сгъват тетрадките при неправилни настройки/употреба.

amk933
11-28-2010, 20:06
Патил съм много от НОД 32 и затова не я харесвам. Освен това може много тъпо да звучи, но дори като я погледна не мога да и се доверя, въпреки че не опаковката прави софтуера.

Иначе офертата за Нортън 360 е за 3 компа - $39.99 заради Black Friday (денят след Деня на Благодарността, в който всичко е на разпродажба).

И направо май няма да се чудя, ами ще действам... :o

minus273dot15
11-28-2010, 20:14
Разни хора, разни предпочитания. Винаги съм казвал, че след като нещо си работи, няма смисъл да го поправяш.

След като си доволен от Norton и си върши работата, то си заслужава да платиш по-висока цена, само за да не се налага да "свикваш" с нещо ново. Един вид си купуваш удобство :)

koko95
11-29-2010, 13:29
взимай панда много лека е.И не товари компа.Лека е като нортон(но 3 пъти по-добра от нортон и 2 пъти по-добра от касперски)Заповядай да я видиш.Или ако не ти се дават пари си сложи до 2012 има код за аваст про най-новата от замунда.

Взимай панда и не мисли повече нито товари компа нито нищо.А пази 2 пъти по-добре от касперски.http://www.pandasecurity.com/homeusers/solutions/global-protection/
----------------------------------------------------------------------------------------
И по цената може да разбереш коя антивирусна е добра.Ако е по-евтина в нея има добавено по-малко екстри следователно ще е по-малко добра,ако е по-скъпа в нея ще има повече екстри добавено следователно ще е по-добра.

koko95
11-29-2010, 13:37
Моля хората, които са в час с антивирусните в последните 2 години да дадат мнение...

Казвам в последните 2, защото между 2005 и 2010 има огрмомна промяна в поведението на продуктите.

Та по темата...

Днес ми изтича Subscription-а за Norton Internet Security 2011 и ми иска 100 кинта за renewal, а мога да си купя Касперски за 77. Та има ли смисъл да мина на Касперски или да дам още 23 и да си остана с Нортън?

Колебанието ми идва защото:
1)Принципно не е хубаво да се качват и махат антивирове.
2)Безумно доволен съм от Нортън. Версии 2010/2011 са страхотни. Не съм преинсталирал Уин от година и...
3)Симантек откакто си оправи консумацията на рам, Нортън лети като перце.
4)Сканира супер бързо, блоква сайтове, абе прави всичко.
5)Чувал съм също толкова хубави неща за Касперски.

Та какво да правя? Кракната програма няма да си сложа по ред причини. Да не говорим, че тия двете се кракват с 300 зора за неизвестен период от време, който обикновено приключва в близката седмица.

Мерси предварително. :)

И моляте като си купиш и си добавиш кода за нортон или друга антивирусна сподели го,за да можем и ние да го ползваме.И спокойно кода няма да се преебе от 10-300 човека да си го сложат.Пак ти ще може да го ползвах.Пример:в замунда имаше код за аваст интернет секюрити-сложиха го 1000 човека и се прееба и се развали.

koko95
11-29-2010, 14:54
или ако искаш си купи zone alarm extreme security,аз от тях използвам зоне аларм про и съм много доволен. http://www.zonealarm.com/tools/zonealarm-extreme-security-tour.html

amk933
11-29-2010, 20:29
Панда ВЕЧЕ не може да стъпи на малкия пръст на Касперски и на Нортън.

В крайна сметка си обнових лиценза на Нортъна и реших да не си правя експерименти. Доволен съм...защо да сменям?

koko95, не мога да си шеърна кода, защото е за 1 ПЦ, а не е корпоративен, както са повечето кодове в торентите. Сиреч, ще ми резнат кранчето, ако си го дам. И да следят на колко компютъра е тоя лиценз, защото във всеки един момент, в който си вляза в Нортън акаунта в Симантек ми пише лиценза за колко компа е и колко го ползват...

Мерси на всички отзовали се по темата, но така или иначе се случи това, което очаквах отначало.

В крайна сметка от тоя комп боравя и със кредитните карти на наще, така че е добра идея да е подсигурен... :)

koko95
11-30-2010, 11:45
Само за допълнение,ако искаш още по-голяма защита си изтеглиот замунда с код/или купи зоне аларм про.

amk933
11-30-2010, 14:21
С НИС 2011 не може да се качва ZoneAlarmPro.... ;)

GregoryHouse
12-01-2010, 14:13
Виждаш какъв е спамер и колко са неадекватни мненията му...поне в твоята тема го модерирай...то че в стотиците други дето заблуждава хората не го правите (явно раздел Info Tech е забравен от админа) вече почваме да го преглъщаме.

amk933
12-01-2010, 14:57
Виждам и му направих забележка да спре да пуска по 1000000 теми на ден.

Виждам и в тази тема мненията, но всеки може да си пише колко е заблуден - това за съжаление по правилник не се санкционира.

Мерси на отзовалите се по темата.

Ключ.