PDA

View Full Version : Каква любов,бе,хора ?!?



iordancanov
11-28-2010, 16:07
Ужасно. Чувствам се като кофа за боклук. Правя грешка след грещка, а се старая да му се не види. Чyвствам, че съм в няква гадна яма и нищо не се получава. Да му се не знае...И никой не ме разбира, и аз не разбрирам никого.Всички ми се виждат някви глупаци, които не знаят за какво съществуват. Не комуникирам с никого вече. Файда никва от приятели, гаджета,състуденти и т.н.Всички,отрязах ги всичките. Всеки гледа да смуче от мен, а най-гадното е, че поне да имаше за какво да смучат, да имаха няква по-стойностна цел от това да плюскат, да правят секс и да се конкурират в някви си тяхни интриги, а те нямат.Ах, да имаха, сам щях да се бутам да ме цакат.А те - прецакват те заради самото прецакване.Абе и те не знаят защо, всъщност,решили са, че е модерно сигурно.Не харесвам светът, не харесвам хората, не харесвам и себе си.Чувствам се като скапан глупак. Колкото повече успявам в нещо, толкова повече разбирам, че това нещо е било поредната дебилна, дребнава история, начинание, което съм предприел заради самия себе си, пропито с гордост и нарцисизъм, средство, за да докажа на себе си, че не съм абсолютният загубеняк, като какъвто се чувствам, загуба на време, а аз съм лапнал въдицата за пореден път.Навсякъде виждам долност, нечестност, гадости и сякви пумии, за който човек може и не може да се сети, а аз не мога да направя нищо и просто гледам безучастно, щото и аз съм шибан глупак като всички останали.И точно затова, защото не ммога да , знам ли, да променя нещата, света, всичко, се чувстам като предател, което ме влудява най-много.Егати света.Да искаш да не си егоцентрична пявица и пак да не можеш.Спомням си преди време дадох 50 кинта на един, знаех, че най-малкото няма да може да ми ги върне, дори и да иска, но почувствах просто, че му трябват и исках да му помогна. Като се разчу из тогавашната ми групичка, бликна някакъв поток от укори, даже не беше и присмех или подигравки, някви обвинения, на морална основа едва ли не, все едно съм ритал бебета от покрива на църква.Не мога да разбера кога хората ще разберат, че човечността не е глупост и наивността не е скапан грях.Нищо, нищо .Всичко е една дупка. Как може половината свят да страда заради другата половина. На Великден, май беше, нали има някав ритуал да се обикаля църквата от целия град със свещ. Тогава живеех в малък град - 50 хиляди човека и общо взето доста хора познавах. Отидох да видя кой ще е там и въобще как се държат хората.Не можах да повярвам, преди не бях ходил, всички абе всички бяха там.Хиляди хора.Двуличници.Държат си свещичките и едни засмяни, радостни обикалят.А ги познавам всичките и ги знам до един що за стока са. Дай им пари, за да могат да мърсуват и да плюскат - всичко ще направят.Да не говорим, че 99 процента не са чели библта, ама са християни примерни. Отишли са да си покажат дрешките.Не съм стриктен вярващ, което може би значи, че въобще не съм вярващ-не празнувам празници,не си казвам молитва,не постя и т.н., но ми се доплака.Не съм плакал от както съм бил бебе, но ми се доплака тогава.Заклех се, че на църква няма да ходя.Не, че бях ходил дотогава, но от този момент вече знаех защо няма и да ида.А примери за гаднярство и човешка подлост на глобално ниво въобще няма да конкретизирам, защото няма да стигне капацитетът на сайта. Не знам.Просто независимо,че всички ме смятат за силен,проницателен и умен,аз се чувствам изгубен,сляп, слаб, безполезен и безмозъчен.Точно като тези, които презирам.И не знам как въобще някой може да се чувства друго яче в тоя свят.Е,как да обичам?

nepowtorima
11-28-2010, 16:26
Абе човек ти си съсипан от света,от хората, от безкруполноста и от шибания ти живот... Явно хората те виждат, че си добър и те използват яко.. А ние ... как да ти помогнем.. Самочувствие !!

iordancanov
11-28-2010, 16:37
Да ме използват ли ? Не. Нито имат възможност, нито властта да ме използват. Поне хората около мен. А индиректно сигурно ме използват както и теб.Добър? Не съм добър, защото светът е гаден, а аз сън част от него.Няма как да си чист в дупката на кенефа.Самочувствие?Не виждам как мога да имам самочувствие.Да, хората ми завиждат за много неща и дори смея да твърдя, че ме уважават.Само че аз не живея за другите, поне не за тяхното одобрение, а самочувстието точно от там идва.Не ми трябва.Мерси.

moneycomeme
11-28-2010, 16:38
...Как искам да си поговорим за всичо,защото знам за какво ми говориш.С разликата,че минавам вече този период,мислите ми са същите,но действията-различни.Просто намери,това което те описва най-добре работи за него,отдай се на него и бъди полезен с нещо на себе си и се опитай да дадеш и на останалите малко от себе си,защото явно се нуждаеш да даваш.Иначе ти зодия рак ли си?

qwertys
11-28-2010, 16:39
преди и аз бях в твойто положение...идеше ми да се самообия...намери си хоби...времето е най-доброто лекарство....

iordancanov
11-28-2010, 16:44
...Как искам да си поговорим за всичо,защото знам за какво ми говориш.С разликата,че минавам вече този период,мислите ми са същите,но действията-различни.Просто намери,това което те описва най-добре работи за него,отдай се на него и бъди полезен с нещо на себе си и се опитай да дадеш и на останалите малко от себе си,защото явно се нуждаеш да даваш.Иначе ти зодия рак ли си?
козирог
емайла ми е iordancanov@abv.bg
Ако искаш пиши там и ще си разменим скайповете

moneycomeme
11-28-2010, 16:55
С удоволствие!

PoRcHeTaTa1
11-28-2010, 18:02
Абе човек ти си съсипан от света,от хората, от безкруполноста и от шибания ти живот... Явно хората те виждат, че си добър и те използват яко.. А ние ... как да ти помогнем.. Самочувствие !!

+1

Ssummerjam
11-28-2010, 20:37
Много познато ми звучи всичко. Проблемът ти, струва ми се, се състои в това, че не можеш да си прощаваш. Човек първо трябва да обича себе си. Чувстваш се омърсен, защото светът и хората около теб ти изглеждат опетнени, а ти си част от обществото. Ти също правиш грешки, дори понякога постъпваш като тях и затова се чувстваш "мръсен". Но всички сме хора и грешим. Трябва да се научим да прощаваме най-вече на себе си, а след това и на другите. При други обстоятелства бих те посъветвала да си смениш средата, но доколкото разбирам си студент и не виждам как ще стане. Приеми, че хората сме слаби същества и често грешим. Гледай по-позитивно на нещата, животът не е нито само бял, нито само черен. Нашият свят не е свят на крайности. Мога да пиша още много, но в момента нямам време за това. Всичко, което си написал сякаш са мои мисли, с удоволствие ще ти драсна на имейла. :)

Righteousness
11-28-2010, 20:57
Как си се навил да го напишеш нз :) Мислел съм си да напиша и аз един такъв роман но осъзнах че просто ке съм поредния идиот който търси място да се изповяда след купчина от пубери и така и не се навих...

И да очевидно целия свят тъне в разврат и безморалност, очевидно 21 век е века който обръща мръсното в чисто...

Ако намериш изход драсни ми тука докато не съм откачил смъртоносно от самота и себемразене :D

А бтв за християнството което описа, мисля че си видял грешната страна. Това което си видял са човешки ритуали. Християнството е начин на живот не обикаляне на църкви и пъхане под маси :)

MaLkaTa_LaDy
11-29-2010, 08:13
Не светът те е съсипал, ти сам си се съсипал! Не го разбирам това, което казвате, но искам и аз да си изкажа, ако ще изцяло наивното, мнение. Възможно ли е да виждате света толкова прокажен и да си казвате "Аз съм част от него, и аз съм такъв, няма как да го променя."?! Пак го казвам, сигурно ви звуча много наивно, но аз съм материално част от този свят, но съм в моята друга реалност. Около мен, смея да твърдя, хората не са такива, за каквито ги представяте. В моята реалност има много доброта, щастие... Оптимист съм, и то железен! Ако ние даваме пример за подръжание, все някога света ще поеме в по-добра посока, ако ли пък вече не го е направил. Искаше ми се, да можех да ви налея вярата в главата, но за жалост не мога. Надявам се да промените вижданията си някой ден, защото знам, че има толкова много красота на този свят, която все още никой не е оценил.