PDA

View Full Version : ПО-ДЪЛГА ЗИМНА ВАКАНЦИЯ!



lili12
11-28-2010, 17:21
За или против по-дългата зимна ваканция ли сте и защо?

Реших да направя такава тема защото видях че няма!Пишете за да я одължат поне малко.

Jaime
11-28-2010, 18:09
ЗА!!! Трябва ни повече почивка...

rns92
11-28-2010, 18:33
Мисля, че мястото на темата не е тук!
Аз съм против тези протести!
След няколко годинки, когато започнете работа, имате 10 дни отпуск за година, какво ще правите? Ще протестирате ли? Смешковци, скрийте се!

Paramour
11-28-2010, 19:07
Ваканцията ТРЯБВА да бъде по-дълга.
По закон учебната година трябва да бъде най-много 38 седмици.
Тази година е 39.

Burn94
11-28-2010, 19:10
Аз съм ЗА нова образователна система. Тази е ШИБАНА. Както искате така го приемайте.

Silverknife
11-28-2010, 19:14
ЗА ест :grin: :grin: :grin:

rns92
11-28-2010, 19:41
Ваканцията ТРЯБВА да бъде по-дълга.
По закон учебната година трябва да бъде най-много 38 седмици.
Тази година е 39.

Глупости, които се повтарят постоянно последните дни! Забравихте ли дървените ваканции? Всяка година има, ще има и тази. Никой не е умрял, защото е учил повече!
:)

Paramour
11-28-2010, 20:17
Ваканцията ТРЯБВА да бъде по-дълга.
По закон учебната година трябва да бъде най-много 38 седмици.
Тази година е 39.

Глупости, които се повтарят постоянно последните дни! Забравихте ли дървените ваканции? Всяка година има, ще има и тази. Никой не е умрял, защото е учил повече!
:)

Пф дано. (за дървените ваканции говоря) :lol:
Не знам дали са глупости.. така чух.. Ще се разбере все някога.
А и е малко тъпо..всяка година различни ваканции, различна продължителност.. :?

radeberger
11-28-2010, 20:22
Ваканцията ТРЯБВА да бъде по-дълга.
По закон учебната година трябва да бъде най-много 38 седмици.
Тази година е 39.

Глупости, които се повтарят постоянно последните дни! Забравихте ли дървените ваканции? Всяка година има, ще има и тази. Никой не е умрял, защото е учил повече!
:)

Както никой не е умрял от повече почивка. 8-) Това си е въпрос на гледна точка. Аз от гледната точка на ученик предпочитам да ми е по-дълга ваканцията. Да мога да си почина както трябва. Иначе тамън започвам малко по-отпочинал да се чувствам и айде на училище.
А догодина като 2-ри Януари се пада понеделник какво правим? Аз викам директно от масата на училище да отидем....

rns92
11-28-2010, 20:44
Ваканцията ТРЯБВА да бъде по-дълга.
По закон учебната година трябва да бъде най-много 38 седмици.
Тази година е 39.

Глупости, които се повтарят постоянно последните дни! Забравихте ли дървените ваканции? Всяка година има, ще има и тази. Никой не е умрял, защото е учил повече!
:)

Както никой не е умрял от повече почивка. 8-) Това си е въпрос на гледна точка. Аз от гледната точка на ученик предпочитам да ми е по-дълга ваканцията. Да мога да си почина както трябва. Иначе тамън започвам малко по-отпочинал да се чувствам и айде на училище.
А догодина като 2-ри Януари се пада понеделник какво правим? Аз викам директно от масата на училище да отидем....


Никой не е умрял, но много са останали глупави. ;) Каза "от масата на училище" - ти като ученик, не би трябвало да пиеш, така че не виждам проблем.
На 1-ви се спи, на втори се доспива, а на трети сте отпочинали за училище.

Аз съм завършил Спортно училище. Започвахме (както и сега) на 1-ви септември и свършвахме на 30-ти юни. Всички, които бяха 7-ми и 8-ми клас в другите училища завършваха на 15-ти юни. Ваканциите ни минаваха в залите, почивахме само на 1-ви януари. Няма Великден, няма Коледа, всеки ден се тренираше. Както аз, така и много други са живи, така и на вас няма да ви стане нищо от това, че ходите на училище.

И да ви кажа, че тези дискусии са безсмислени, защото няма да ви уважат мнението. :)

n3zabrawiimaa
11-29-2010, 09:54
Сега те ни режат ваканциите, след години ние ще им режем пенсиите !

SmilezZz
11-29-2010, 10:37
Естествено,че и аз съм ЗА по-дълга
Коледна ваканция,но вече са решени и министрите
не мислят да направят някаква промяна..
- А относно дървената ваканция...Миналата година
в Русе нямаше или ако е имало,било е само в
две-три училища..ЗА другите градове няма да
говоря,тъй като нямам информация,но надали тази
година ще имаме дървени ваканции..

Paramour
11-29-2010, 12:03
Никой не е умрял, но много са останали глупави. ;) Каза "от масата на училище" - ти като ученик, не би трябвало да пиеш, така че не виждам проблем.
На 1-ви се спи, на втори се доспива, а на трети сте отпочинали за училище.

Аз съм завършил Спортно училище. Започвахме (както и сега) на 1-ви септември и свършвахме на 30-ти юни. Всички, които бяха 7-ми и 8-ми клас в другите училища завършваха на 15-ти юни. Ваканциите ни минаваха в залите, почивахме само на 1-ви януари. Няма Великден, няма Коледа, всеки ден се тренираше. Както аз, така и много други са живи, така и на вас няма да ви стане нищо от това, че ходите на училище.

И да ви кажа, че тези дискусии са безсмислени, защото няма да ви уважат мнението. :)

Но ти си бил в спортно училище. Ти сам си си избрал да спортуваш повече от другите и с това да се занимаваш. Ако не си искал да почваш толкова рано даскало или си искал повече ваканции си можел и да не се запишеш там.

А за дискусиите- може нищо да не можем да променим тази година, другата ще е другояче...поне можем да се сетим по-рано и да се опитаме да променим нещо.

xKiFlAxx
11-29-2010, 12:15
ще видят след години те.. :D
За по дългата съм ..и на 3ти няма да хода

elenka3
11-29-2010, 13:02
ако ни мъ4еха по-малко в у- ще .. нямаше да ни е нужна по - голяма ваканция !!!

rns92
11-29-2010, 14:09
ако ни мъ4еха по-малко в у- ще .. нямаше да ни е нужна по - голяма ваканция !!!

Мъчат ви? А вие не измъчвате ли учителите? На тях трябва да им плащат вредни.

chemist9009
11-29-2010, 14:29
Аз съм ЗА по дълги коледни ваканцииии...отколкото до дървените ваканции за тази година се знае,че ще има желязно учене.... :razz: :razz:

elenka3
11-29-2010, 16:11
ако ни мъ4еха по-малко в у- ще .. нямаше да ни е нужна по - голяма ваканция !!!

Мъчат ви? А вие не измъчвате ли учителите? На тях трябва да им плащат вредни.

не ни мъ4ат ... :D да бе
у4им неща които никога няма да използваме [ говоря за математиката ]

Burn94
11-29-2010, 16:14
ако ни мъ4еха по-малко в у- ще .. нямаше да ни е нужна по - голяма ваканция !!!

Еми аз за това съм писал че съм за нова образователна система.

Замислете се малко бе хора ваканцията има еднакъв ефект дали е 2 дена или 2 ГОДИНИ когато идем на даскало на 3-тия ден ни е писнало.

Paramour
11-29-2010, 19:16
ако ни мъ4еха по-малко в у- ще .. нямаше да ни е нужна по - голяма ваканция !!!

Мъчат ви? А вие не измъчвате ли учителите? На тях трябва да им плащат вредни.

не ни мъ4ат ... :D да бе
у4им неща които никога няма да използваме [ говоря за математиката ]
ееей математиката рулза :lol: 8-)

MissKappriz
12-01-2010, 19:43
Аз съм ЗА!!!
Ние да не сме роботи. Тррябва ни ПО-ГОЛЯМА ваканция :)

PFCB
12-01-2010, 20:09
Твърдо ЗА по-голяма ваканция. Днес цял ден ни гониха патрулки из целия град 8-)

xoxi
12-02-2010, 08:39
Повечето все още празнуват на 3ти януари.
Глупаво е да сме на училище до 23ти, след това идват Бъдни вечер, Коледа.. след няколко дни и НГ. Все празници, трябва приготовления. След това на 1-2 януари, едва ли са много адекватните. Пък на 3ти на училище.. Много ме съмнява класните стаи да са пълни.
Да не говорим, че учителите като чуят ваканция и имат странен навик да дават купища домашни.
Преди няколко дни класът ни говори с госпожите и се оказа, че не една и две са против това.

RY
12-02-2010, 09:23
Да,искам по-дълга ваканция ама няма какво да се прави. Не ходя да се редя по някакви безсмислени протести и тн. :) Дано и госпожите не дадат много домашни.

alex995
12-04-2010, 12:41
И аз искам по-дълга ваканция,ама няма.Министрите вече са го решили.Нищо няма да постигнете с тези протести.И аз съм ученичка, но приемам нещата такива каквито са.Стига сте мрънкали.Който учи той ще сполучи.Така че стига сте мрънкали, че ваканцията е 1 седмица по-къса и залягайте над учебниците.

blackfireXx
12-04-2010, 13:51
Сега те ни режат ваканциите, след години ние ще им режем пенсиите !

pyxkawataa
12-04-2010, 14:07
Всички искаме по-дълга ваканция. Но като гледам как вървят нещата, няма да стане.

bybz
12-05-2010, 16:07
Така. Аз искам също по - дълга ваканция за Коледа, ама очевидно е, че няма да я получим и съм се примирила с това :) Казваме, че депутатите почивали повече от нас..Ами да обаче за да са депутати трябва да имат висше образование, а нас ни мързи дори средното да си завършим...Гледаме само как да се измъкнем и после искаме хубави заплати с които да си живеем охолно. Между другото за новата образователна система не знам, но например в Англия учат 6 седмици и всяка 7 почиват. Но имат около 1 месец лятна ваканция. После какво?! Ще протеситраме за по дълга лятна ваканция ли? Всяка година ще ни се сменя програмата на учение ли? И аз мразя някои часове и се чудя как да се оттърва от тях, в повечето не виждам никакъв смисъл, но какво да се прави... Ще порастнем и ще мислим друго яче :) При това от тези протести по учебно време какво ще получим?! Съобщиха, че избягалите получават неизвинени, НЕЗАВИСИМО дали имат бележки иии няма да се учудя и обществено полезен труд да решат да ''пуснат'' :)

Have a nice day :razz:

blackfireXx
12-05-2010, 17:03
начи те ще ни режат ваканцийте а ще си дават на тях повече почивни дни и по големи заплати а на нас ни режат ваканциийт и сме затрупани с материал за учене....то не устава време да сме със семейството от учене пак какво ли остава за приятели и за малко свободно време....на мен не ми пука бе...аз си земам от лекаря една белешка за 1 седмица а другите да се оправят....ако те не ни удължат ваканцията аз сам ще си я удължа...

monibabu
12-07-2010, 16:33
Ваканцията ТРЯБВА да бъде по-дълга.
По закон учебната година трябва да бъде най-много 38 седмици.
Тази година е 39.


Глупости, които се повтарят постоянно последните дни! Забравихте ли дървените ваканции? Всяка година има, ще има и тази. Никой не е умрял, защото е учил повече!
Smile


при вас има дървена ваканция ама ние сме на парно,което ни топли със вода която извира в нашия град и нямя как да почиваме извънредно

danibebi
12-07-2010, 19:54
Аз не мисля, че има ученик който би бил ПРОТИВ. :-o В интерес на истината, за 4-5 дни по- дълга ваканция няма да изпуснеме никакъв материал. ;) В Дупница също имаше протести, готино ми беше, но знаех, че няма смисъл от тях, защото така или иначе няма да ни удължат ваканцията. ;)

thelux
12-08-2010, 13:00
аз пък не съм за по-дълга ваканция,а за НОРМАЛНА ваканция..не мисля,че ако почиваме 2 седмици ще изпуснем някакъв материал,преди когато е била по 15 дни една коледна ваканция всичко си е било наред,а иначе за това което казват,че ни мързи да учим и т.н.,ами всеки за себе си,аз си уча,доволна съм от оценките си,и е нормално да ми е омръзнало и да очаквам повече време за почивка и то покрай тия хубави празници... :)
п.с днес ми казаха,че са съобщили от министерството на образованието,че зимната ваканция си остава до 2 януари,но пролетната ваканция ще е по-дълга и ще компенсира зимната...не си заслужава,лично аз предпочитам зимната да е по-дълга,първо че е студено и има сняг,не мога да изляза от вкъщи и второ по се празнува покрай коледните,новогодишните празници...както беше написал някой,образователната система става все по- шибана :)

nniicckkoo
12-08-2010, 13:56
Аз съм ЗА нова образователна система. Тази е ШИБАНА. Както искате така го приемайте.


+30000 и аз съм ЗА..нова образователна с-ма

zlatit0o
12-08-2010, 19:21
ЗАААААа :grin: :grin:

MiglenaMitkova
12-11-2010, 09:21
ЗА,разбира се! Едно време е било закон да има ваканция от 1 до 10 януари (нямало е Коледа и е било 10 дни за нова година),а сега 9 дни ваканция за 3 семейни празника.Ебахти простите хора!

Anarchya2
12-11-2010, 16:34
Ваканцията ТРЯБВА да бъде по-дълга.
По закон учебната година трябва да бъде най-много 38 седмици.
Тази година е 39.

Глупости, които се повтарят постоянно последните дни! Забравихте ли дървените ваканции? Всяка година има, ще има и тази. Никой не е умрял, защото е учил повече!
:)

Както никой не е умрял от повече почивка. 8-) Това си е въпрос на гледна точка. Аз от гледната точка на ученик предпочитам да ми е по-дълга ваканцията. Да мога да си почина както трябва. Иначе тамън започвам малко по-отпочинал да се чувствам и айде на училище.
А догодина като 2-ри Януари се пада понеделник какво правим? Аз викам директно от масата на училище да отидем....


Никой не е умрял, но много са останали глупави. ;) Каза "от масата на училище" - ти като ученик, не би трябвало да пиеш, така че не виждам проблем.
На 1-ви се спи, на втори се доспива, а на трети сте отпочинали за училище.

Аз съм завършил Спортно училище. Започвахме (както и сега) на 1-ви септември и свършвахме на 30-ти юни. Всички, които бяха 7-ми и 8-ми клас в другите училища завършваха на 15-ти юни. Ваканциите ни минаваха в залите, почивахме само на 1-ви януари. Няма Великден, няма Коледа, всеки ден се тренираше. Както аз, така и много други са живи, така и на вас няма да ви стане нищо от това, че ходите на училище.

И да ви кажа, че тези дискусии са безсмислени, защото няма да ви уважат мнението. :)
Съгласен съм с тебе те хора няма да спят едва ли не 3 дена,че да не могат да станат."Хубаво да си отпочиним" Интересно ми е на работа като земите да ходите какво ще ви е дережето...

dob4y
12-12-2010, 09:23
Против....То за нас учениците не може да ни се угоди. Какво значение има следа като половината така или иначе рядко влизат в училище. Твърдо против съм както казаха след време като имаме 20 дни отпуск за цяла година какво ще правим. Това ни е задължението да учим...
:-x :-x

tom4ee
12-13-2010, 14:19
Мисля,че и предната ваканция беше толкова до 3-ти ако не се лъжа.. :? Ученето до едно време мама тати там до 6 клас.. от там нататък 7 клас дрога наркотици,гаджета маджета алабала там да не говорим - ниски оценки..!! :D е после може да се земем в ръце Наистина трябва да учим, но и ние се нуждаем от почивка. Имаме си коледна ваканция, лятна, дървена, великденска абе много са.. !! Та тъй де ще се молим да има повечко сняг тази година та и догодина за да имаме дървена ваканция.. :D [надяваме се сички предполагам] Та относно удължаването на Коледната ваканция аз съм ЗА обаче нищу не можем да напрайм защото те са го решили това от началото на тази година. Ама да се надяваме.. \:D/