PDA

View Full Version : Ако сте "за" човешките права



gandalfepi4
11-28-2010, 17:38
Според резолюцията която подписаха скоро в ООН да бъде екзекутиран човек заради сексуалната му ориентация е нещо нормално. Това директно противоречи на човешките права и на ценностите които тази организация уж защитава.

Тази петиция ще ви отнеме около 5-10 секунди за попълване. Трябва само име, град и държава (може и фиктивни, но просто може и да си скриете подписа ако желаете да не ви виждат името) да напишете и това е.

Благодаря на всички решили да се включат предварително. Моля попълнете само веднъж, тъй като се следи колко ип адреса пускат едно име.

http://www.petitions24.com/stop_this_violation_of_human_rights



Ако сте против лезбийките, гейовете, бисексуалните и тн. моля обърнете внимание на факта че е важен прецедентът който се създава, а именно нарушаването на човешките права от правозащитна организация, а не толкова мнението на мнозинството. Правили са подобни извращения и в миналото, крият се зад имунитета си като зад щит и избягват отговорност от действията си (говоря за клането в Сребреница от сърбите за което те носят огромна вина но не понесоха нищо).

Поне отделете тези 10-ина секунди ако не от човеколюбие то за справедливост защото като нищо в бъдеще това може да доведе до още по-големи потъпквания на НАШИТЕ права от тези които трябва да ни защитават.

Покажете че ви пука за света. Благодаря ви

Serseri91
11-28-2010, 17:42
Wait, what ... ?! Да те екзекутират ако си хомосексуален ?! o.O

gandalfepi4
11-28-2010, 17:45
^ В много държави могат, да. ООН просто казаха че са напълно ОК с това след гласуване. Мисля че главно заради дивите арабеци там ама няма как да се каже със сигурност.

И не е само заради хомосексуалност ами заради различна от хетеро такава. Има доста повече хора които са заплашени, около 10% от популацията са не-хетеросексуални.

NomNomNom
11-28-2010, 19:32
Подписах.
Това е безумие.

KiLLeR_InSTiNkT
11-28-2010, 19:41
Подписах.
Това е безумие.

На същото мнение съм, и аз подписах.

semantics
11-28-2010, 20:20
Покажи резолюцията. Дай детайли не само за дата и гласове, но и документи - всичко, което е възможно.

Хвърляш сериозна теза без сериозни аргументи. Подобно впечатление ми направи и текста в петицията - три изречения проблем и трийсет - охулване.

Не ми изглежда и авторът на петицията да знае много неща - цитира май Нюс Агенцията, не Учредителния договор.

Допускам, че се вади от контекста.

SolemnityOfDeath
11-28-2010, 20:24
^ Подкрепям.
ООН имат пропуски на места (оттук и разните протоколи, с които допълват разпоредбите), но чак такова омазване ще им струва доста, не мисля, че биха рискували.

gandalfepi4
11-28-2010, 21:04
http://www.reuters.com/article/idUSTRE6AG0BB20101117

http://thenewcivilrightsmovement.com/un-general-assembly-votes-to-allow-gays-to-be-executed-without-cause/politics/2010/11/20/15449

http://usun.state.gov/briefing/statements/2010/151133.htm

cherinka
11-28-2010, 21:11
Честно казано ако нямаше хомосексулани не знам на какво дередже щяхме да бъдем.
Всяко действие си има и противодействие.

Аз съм потресена от ОРД :-x

semantics
11-28-2010, 21:14
^УбИ ме, ако разбрах какво каза...

Иначе ще се поровя в предложните страници и ще пиша по-късно тия дни.

cherinka
11-28-2010, 21:15
противореча си, но главно съфорумисти разбират какво имам предвид 8-)

gandalfepi4
11-28-2010, 21:23
^ бе разбирам ти скептицизма ма чак па толкова. освен групата която дадох, групата във фейстбук, разни организации, дадените цитати, целият шум който се вдига сега в ютюб...

не мое всичките да грешиме майна. в крайна сметка това са го направили арабеците в оон. това си е вот и мнозинството ако са мангали се полу

semantics
11-28-2010, 21:27
Възможно е и това да е станало, да.

А и те наливат луди пари. Допълнително, консервативните течения по цял свят се засилват много сериозно, което си е стряскащо...

amk933
11-28-2010, 22:33
В Близкия Изток и един куп азиатски страни смъртното наказание срещу хората с различна сексуална ориентация (не само хомо) си е в сила от една сума време. Нищо ново...

Аз я подписах вече, но в Асамблеята няма как да мине това.... :)

realantisocial
11-28-2010, 22:36
Аз само едно не разбрах ? За какво се борите ? За правата на пед.. аа хомосексуалистите на изток или за нещо друго ? :lol:

amk933
11-28-2010, 22:48
Детето ти, ако се роди обратно (чисто ххипотетично), ще ти е кеф ли ако го екзекутират в Сингапур или Иран, например?

realantisocial
11-28-2010, 22:54
Децата не се раждат обратни, но това е много дълъг спор, който е обречен на неуспех и на двете страни.
Пък точно ти, американо-защитника, моля да не ми говориш за човешки права :)

amk933
11-28-2010, 23:33
Това също е непократка тема за спор, така че наистина да не започваме.

Аз може да съм американозащитник, но това не значи, че всичко, което прави Америка е хубаво и , че ми дефинира живота и начина на мислене.

Ок. Да приемем, че децата не се раждат обратни.

Ако детето ти стане обратно по някаква причина, която ти не можеш да контролираш, ще ти бъде ли кеф, ако го екзекутират някъде си?

semantics
11-29-2010, 06:09
Вижте кво, дайте да опитаме да избегнем това, кой какво мисли за хората с различна сексуална ориентация. Истината е, че това не е най-важното в случая.

Фактът е, че ако описаното в подписката е вярно, значи се оставя врата за екзекуции на хора - без значение какви - от страна на структура, която се е обявила в защита на населението от подобен род действия.

Подчертах "оставя", защото подозирам, че по същество нищо не е променено във въпросната резолюция, просто натискът на определени страни се е засилил. Те винаги са имали подобна позиция, а все пак имат глас в ООН.

Освен това наистина, някаква си подписка няма начин да мине пред ГА.

gandalfepi4
11-29-2010, 08:13
[quote=manliftingbanner][quote=gandalfepi4]

не мое всичките да грешиме майна. в крайна сметка това са го направили арабеците в оон. това си е вот и мнозинството ако са мангали се полу

gandalfepi4
11-29-2010, 08:33
100% съгласен. знам че както те (както ти каза доста удачно) мятат бомби по нас така и ние, представяни от американците, мятаме по тях и това е лошо.

ама проблема ми е в това че когато "ние" сме там биваме възприемани по един доста негативен начин и сме ограничавани и стигматизирани на голямо ниво (не нетърпимо на повечето места наистина) НО когато те са тук имат само традиционното към чужденци подозрение и неразбиране И ВЪПРЕКИ ТОВА те държат да вкарат техния начин на живот в нашата система.

не мое като тръгнеш към мека да видиш знак "забранено за не-мюсюлмани", да ти е забранено да строиш църкви и тн НО ти да позволяваш на същите хора които ограничават правата ти когато са в такава позиция не само да се ползват с правата които имат всички в твоята страна но и да искат да наложат своите.

и преди да питаш "да", бил съм "там" и знам за какво става въпрос (при това дайе бях в една от най-евpопеизираните страни и пак ми се прищя да се гръмна)

realantisocial
11-29-2010, 09:28
Ти говориш пълни глупости, небивалици и измишльотини.
В коя страна са накърнили псевдо-европейското ти чувство за величие ?

gandalfepi4
11-29-2010, 09:38
кувейт

и ми писна да споря (въпреки че не мога да се спра) ако искаш да се включиш си свободен, ако не искаш да се включиш пак си свободен.

причината поради която е възниканала подписката е лесна и ясна:

оон е правозащитна организация щото проблеми от такова естество има и тук, и там и навсякъде

оон е направила поправка според която е ок да се потъпкват човешките права на група хора (и нямаше да ме грее дали са лезбийките или ромите, или на баба ми хвърчилото)

това е пъро грешно и второ създава опасен прецедент



точка.


не мисля че са по-долни от нас хора (щото и ние щяхме да правиме така ако бяхме отраснали в такава среда) ако с такова впечатление си останал не е това случаят. не мисля и че навсякъде из арабските страни имат такива проблеми, не мисля и че са супер, ултра, мега тежки.

ако ти се включва идвай, ако не не ти се включва недей. каузата не е лоша и усилието е минимално.

ако ще ми спориш дали изобщо там се убиват хора за не-хетеросексуалност, не-мюсюлманство, сексуални отношения и тн въпрсът не е за тая тема, направи друга и с удоволствие ще се включа (сериозно и не на шега).

PainMonopoly
11-29-2010, 11:53
За да бъде законно в тези държави да се екзекутират хомосексуалисти, трябва да има широка обществена подкрепа за това. Няма как да стане само имамите да го искат, а народа да симпатизира на педалите.

Затова западните опити да се наложат права на човека в тези държави са обречени на неуспех и не взимат предвид културните различия, които са решаващи в случая.

Оставете арабите да правят каквото си искат в ТЕХНИТЕ държави. Когато дойдат в нашите, тогава трявба да ги съдим според нашите закони и ценностна система.

Тази резолюция не означава, че в Западна Европа ще започнат да екзекутират педали. Означава, че арабите ще бъдат оставени да правят каквото си искат в собствените си държави, както и трябва да бъде.

"Every country has the government it deserves."
Joseph Marie de Maistre

semantics
11-29-2010, 12:15
На едно ниво си прав, но на друго - обезсмисляш цялата идея на Световната общност и стремежа към развитие.

Културната сензитивност е едно, социалната несправедливост - друго.

realantisocial
11-29-2010, 12:18
Така. Ще бъда кратък и ясен, до колкото мога.
Първо ООН по същество НЕ Е правозащитна организация, макар и да има такива функции.
Второ т.нар. харта за човешките права е абсолютно класически пример за мост, който позволява вмешателство във вътрешната политика на други държави. Тези споразумения НЕ СА насочени към това на човечеството да му е по-добре, а към това една международна система да има права да се намесва безнаказано в чужди държави. / Например международните атаки срещу Иран в повече от 50 % от случаите са на такава тематика, а това е практически недоказуемо /
Трето - гореспоменатото споразумение, подписано, между другото, в първата среща по време на "разведряването" /студена война, ала-бала, говори ли ти нещо това ? / не случайно се нарича третата кошница. Срещата в Хелзинки е имала за цел съвсем различни неща, но това често се избягва като факт.

Темата е приключена - който иска да се бие с вятърни мелници да продължава.
Как никой не пропищя от това, че ежедневно съставителите на правозащитните органи в ООН гласуват резолюции за нападение и избиване на стотици хиляди, най-често невинни, именно в този т.нар. "Трети Свят", чрез военни операции на световния полицай ? Как веднъж не се спомена за това, че най-големите защитници на човешките права всъщност са най-големите човекоядци, които умеят да защитават педалите, но да плюват по забрадките.

semantics
11-29-2010, 12:31
ПИЧ, КАКВО ВМЕШАТЕЛСТВО?

Искаш ли да ти кажа колко приятели на мои колеги са избити от терористични атаки в офисите си в Арабския свят?
Искаш ли да ти кажа, че, например, ФНООН в Египет, ДА РЕЧЕМ, започна по-смислена дейност преди няма и година. ЗАЩО? Защото преди 5 (ПЕТ) години едни младежи решиха да раздават презервативи! Глупаво от тяхна страна (а уж се постараха), но държавата ги усети, събра всички капути на камара в центъра на Кайро, изгори ги и забрани дейността на Фонда за маса време (неофициално, при това!).
С какво тази агенция, като пример, се вмешава ПО СЪЩЕСТВО и В ЛОША НАСОКА в политиката на дадена страна?
Искам примери!