PDA

View Full Version : пъпки



sweetybebi
11-28-2010, 17:13
в побертета съм и имам много досадни пъпки. как мога да ги махна? има ли някакъв "елексир", който мога да си направя в къщи?

anyfany2
11-28-2010, 17:23
Аз също съм тяхна потърпевша :-D
и единственото нещо, което мога да ти препоръчам е да отидеш на дерматолог
много е трудно обаче (имай предвид) да ти избере подходящите продукти, които са точно за твоята кожа
Но не е невъзможно, а и при някои много бързо проблемът се овладява
Е, при мен не беше така.. и чаках не малко време за подходящите кремчета, ако искаш ми пиши на лично (за тях), но определено мисля, че кожите са различни и на една - едно, на др.-др. понага 8-)
Всичко добро ти желая и най-вече бързо да се оправиш ! :)

FuckingFreak
11-28-2010, 17:24
Ако имаше "елексир" никой нямаше да има пъпки и всички щяхме да сме с перфектни лица. Вземи си някакъв измиващ гел на някоя по-добра марка, съобразен с твоята кожа и се мий всеки ден. Не слагай пудри/фдт, 1во че нищо не се закрива и 2ро запушва порите и положението става доста по-лошо. Ако резултата не те устройва отиди и на козметик, там ще ти почистят лицето и отиди на дерматолог и ще ти кажат точно с какво да се мажеш/миеш. Имам една приятелка от 2 години се бори с акнето, 4-5 пъти е ходила на дерматолог, но нищо. Използва рекламиращи се и уж добри продукти като Гарниер пюр sos и други, но нищо.

pilencaaa
12-30-2010, 19:15
Вземи си от аптеката Измиващ гел на Виши Нормадерм и един силицилов спирт. На мен страшно много ми помага. Гела е около 10 лв , а спирта е 1,50 мисля .


Дано да помогна! Успех!

tenismaster
12-31-2010, 05:17
Зинетит върши чудеса при мен, но трябва търпение. Ходя през две седмици на козметик за почистване и се мажа със Зинерит сутрин и вечер. За два месеца почти изчезнаха. По-добре е да заложиш на медицинска козметика. На мен пъпките ми се увеличиха двойно от гарниер. Използвай медицинска козметика

ValLoveYa
12-31-2010, 08:01
Вече всяка втора тема е за тези пъпки.
Не разбрахте ли, че докато не излезете от пубертета няма да ви се изчисти лицето.
Има 3 стъпки за почистване на лицето, колкото да не го занимарявате и да подтискате появата на пъпки.
1 - измивате си лицето с измиващ гел;
2 - нанасяте тоник за лице;
3 - хидратирате с крем.
И трите продукта трябва да са за един тип кожа и е желателно да са от една и съща марка. Ако имате възможност си вземете медицинска козметика.
Също така е желателно да си правите домашни маски за лице. Препоръчвам маска с мед и хума, прави се през 2-3 дена и се стои с нея 15-20 мин.

alabama4151
12-31-2010, 08:14
Голяма част от младежките пъпки се дължат на бушуващите хормони, за това е най-добре хапчета които да ги контролират като противозачатъчни, но за целта трябва да посетиш лекар !