PDA

View Full Version : Възможно най-ранната овулация каква може да е..?



make_you_mine
11-29-2010, 13:26
Ми значи интересува ме следното. Моят цикъл е супер нередовен,смисъл идва си,когато си реши в общи линии. Предния месец вместо да ми дойде след 28мия ден,ми дойде на 35тия..закъсня ми с др.думи..сега тоя месец ми дойде на 17ти и се чудя кога съм в овулация..дали е задължително да е на 14тия ден..и при положение,че ми закъсня последния път нали шанса овулацията да ми е по-ранна се намаля доста? Понеже правихме секс с приятеля ми без презерватив в 12 ден от месечния ми цикъл и мисля,че не бива да се притеснявам,но все пак да попитам жените с повечко опит. Каква е била най-ранната ви овулация и при нередовен цикъл може ли изобщо да се определи ? Също така кога се правят тестовете за овулация? Знам,че има шанс,дори и малък белята да стане, ако не си в овулация,но все пак с приятеля ми предпочитаме да го правим без презерватив. Най-много на повърхността на влагалището ми да е попаднала сперма..но няма риск,нали ?Също така какви контрацептиви бихте ми препоръчали ? (да не са на хормонална основа) Глобули или кремче,или някакви свещички ? Мерси.

xShadyx
11-29-2010, 13:40
почеши се

_butterfly_
11-29-2010, 14:40
За нередовния цикъл се консултирай с гинеколог, той също ще ти каже кога ти е овулацията
А доколкото контрацептивите- за мен най-доброто решение са презервативите и момчето да не свършва в теб.

kalpazanka
11-29-2010, 15:42
За овулацията си има тестове!

Правете тестове за овулация, като започнете от 10-тия ден. Купете си направо десет броя, за да не се наложи да прекъснете твърде рано. За да сте сигурни, че тестовете ще си свършат работата, ги правете следобед след прибиране от работа и не пийте течност и не ходете до тоалетна през 4-те часа преди тестуването. (Сутрин не е подходящото време да се правят тестове за овулация, защото рязкото повишаване нивото на лутеинизиращия хормон,к оето се изследва с тях, се случва по някое време през деня, а не рано сутрин). Прочетете внимателно упътването за тестовете, защото бледата линия НЕ означава положителен тест, необходима ви е линия, която е по-тъмна от тестовата линийка. Лутеинизиращият хормон се произвежда по време на целия цикъл и предсказва овулация само когато внезапно се отдели в голямоколичество.
http://www.biberonbg.com/info/plan_za_zabremeniavane.htm
Настъпването на овулацията е във връзка с продължителността на МЦ. Ако МЦ ти е 21 дни, овулацията ти се пада на седмия. Не знам какви са тези митове, че овулацията е задължително на 14тия ден от МЦ.

Този метод намалява значително опасността от забременяване, без напълно да я подтиска, ето защо неговата ефективност зависи от строгото спазване на правилата за употреба.

Не трябва да се употребява едновременно със сапун и с други продукти, освен по лекарско предписание.

Външното измиване непосредствено ПРЕДИ или СЛЕД сексуален контакт може да бъде извършвано САМО с чиста вода или със специалното средство ФАРМАТЕКС® вагинални капсули свободно от сапун. Не трябва да се прилага ФАРМАТЕКС вагинални капсули, ако има увреждания по лигавиците на гениталиите или ако се наблюдават такива след приложение на продукта Ако се наложи друго вагинално лечение с други продукти, изчакайте да завърши лечението с тези продукти, преди да използвате ФАРМАТЕКС вагинални капсули отново.

НЕЖЕЛАНИ ЕФЕКТИ: възможни алергични реакции, локална непоносимост, чувство за парене и дразнене.
http://apteka.framar.bg/30000066/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BA%D 1%81-%D0%B2%D0%B0%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D 0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-18-9-%D0%BC%D0%B3-10
http://www.medicine.bg/lekarstva/patentex-oval-n
Прочети ги обстойно и си прецени дали са удачен вариант.