PDA

View Full Version : Скоци



grig0
11-29-2010, 16:12
Ако може да прапоръчате някои упръжнение за свикване да скачаш от един крак (до сега съм скачал от два) и някакви упражнения за по- висок скок ?? :?:?

fatrat
11-29-2010, 16:23
скачане на въже джогинг ! Клекове експлозивни!

atractive
11-30-2010, 09:31
Мъчи се да докосваш тавана - има ефект :) :smt085

grig0
11-30-2010, 11:28
Мъчи се да докосваш тавана - има ефект :) :smt085
Хах : :D

dimdim
12-13-2010, 21:03
аз имам една идея,която споделих с един приятел и ми каза че има невероятно подобрение
та идеята ми е следната:
трябва ти лост , не прекалено нисък, да е на място с равна повърхност,упражнението е и за ръце и за отскок
1.скачаш,хващаш се за лоста
2.правиш набиране
3.пускаш се
4.правиш лицева упора на земята
5.изправяш се до клек
6.скачаш от клек
7.хващаш се за лоста,набиране...
така всичко повтаряш
нормално е в началото да правиш само по 4-5-6,но с времето ще увеличаваш броя и издръжливостта

п.п. никога не забравяй да загрееш и да се разтегнеш преди това,не искаме сакатлъце :)
успех,дано ти помогне

wolf23
12-15-2010, 17:25
Като цяло за отскок най добра работа ще ти вършат кляканията и клякания с подскоци. :wink:

fatrat
12-16-2010, 12:58
аз имам една идея,която споделих с един приятел и ми каза че има невероятно подобрение
та идеята ми е следната:
трябва ти лост , не прекалено нисък, да е на място с равна повърхност,упражнението е и за ръце и за отскок
1.скачаш,хващаш се за лоста
2.правиш набиране
3.пускаш се
4.правиш лицева упора на земята
5.изправяш се до клек
6.скачаш от клек
7.хващаш се за лоста,набиране...
така всичко повтаряш
нормално е в началото да правиш само по 4-5-6,но с времето ще увеличаваш броя и издръжливостта

п.п. никога не забравяй да загрееш и да се разтегнеш преди това,не искаме сакатлъце :)
успех,дано ти помогне
ъ и набирането кво общо има с клека или пък лицевата? :-o

wolf23
12-17-2010, 08:39
да поддържа форма може би :)

fatrat
12-17-2010, 17:31
ъ а човека пита за скоци????

firstdiesel
12-17-2010, 20:05
....
ъ и набирането кво общо има с клека или пък лицевата? :-o

Това упражнение е правено за бойците, има невероятен ефект върху издръжливостта.
И не го ли научихте, че мускулите когато растат по естествен начин (без зоб и тем подобни), растат по цялото тяло в синхрон

пък както се досещам автора на темата е баскетболист, няма да му се отрази зле ако заякне малко, силата и пъргавостта никога не са вповече ;)

fatrat
12-18-2010, 07:13
Братле на мене не ми обяснявай! Знам кое как расте и със зоб и без зоб!

firstdiesel
12-18-2010, 07:43
Братле на мене не ми обяснявай! Знам кое как расте и с зоб и без зоб!

.. личи ти :smt023

resend
12-20-2010, 10:30
Това упражнение се казва burpee
http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M
Това е много добро упражнение,но не и за вертикален отскок,това е упражнение използвано за подобряване на издръжливостта,използва се в много комплекси,използва се за редукция на мазнините,сащо!Имам една книга с много програми,идеи и методики (книгата е в pdf формат,не книжна).По-добър отскок се постига с плиометрия-различни видове подскоци (depth jump,box jump,rikochets,fast jumps,pogo jumps,long jumps,halfsquat-jump и още поне стотици плиометрични упражнения) и не само подскочни упражнения!Разбира се,много е важно правилното съчетаване на упражненията,интензивност а,броя тренировки,серии,повторени я,хранене,възтановяване и някои други фактори.Преди да се ориентираш към подобна плиометрична програма,за да не се контузиш трайно (колене,глезени,кръст)е много важно да имаш базова сила.Тя се постига с упражнения със свободни тежести (нямам предвид собствено тегло!).Тяга,клек,лежанка(3т най-важни),набирания,напади,отп ади,упражнения за поясната мускулатура и още други силови движения.А повишиш ли си силата на тези упражнения,това със сигурност ще доведе и до покачване на вертикалния отскок.Тук искам да вметна нещо.''пфф..набираняи..аз искам висок отскок,за какво са ми набирания''.Скока е комплексно движение.Той зависи от краката-ДА!Те са много важни,но също много важен е и корема (той е важен за всички движения,явява се връзка между долна и горна част на тялото)Много важна е и горната част на тялото.Ти си толкова силен(в твоя случей-ще скачаш толкова високо),колкото ти е най-слабия мускул.Чували ли сте израза-''спринтьорите бягат с ръцете,а боксьорите удрят с краката''?
В книгат,която споменах,че имам се казва,че е добре преди да започнеш каквато и да е плиометрична програма/потготовка,да можеш да направиш клек със щанга 1,5пъти по собственото ти тегло.Тоест ако тежиш 100кг,да можеш да клекнеш със 150кг.При положение,че си 100кг и клякаш със максимум 50кг,рискът от контузии в ставите,най-вече,при различни видове поскоци и подобни упражнения е огромен.
Моят съвет е:Намери си свестен кондиционен треньор (ако си от София не е трудно),да те научи на правилното изпълнение на клекове,тяги,лежанки и останалите силови упражнения,които ще ти помогнат.Упражнявай им техниката с по-малки килограми първите месец-два.После започни да тренираш силово,с нисък брой повторени и по-големи килограми (80-90% от максималните).Ще вдигнеш силата бързо,понеже си начинаещ.За 6 месеца силово трениране ще имаш много добри резултати,със сигурност за това време ще качиш и вертикалния отскок,а и всички атлетически качества.Гледай да качиш силата на клека близка до 1,5пъти по твоето тегло,напредни в силовата фитнес потготовка и тогава вече ще можеш да започнеш някоя плиометрична програма,ще можеш да тренираш по плиометричните методи.Сега със сигурност ти е рано за подобни движения.
И преди всичко-практика!Самото практикуване на спорта ти и опитите за забивки,докосвания на ринга,ще ти помогнат също.
Дано съм ти помогнал!