PDA

View Full Version : Прически .. съветии : )))) !!



sunshiinee
11-29-2010, 17:47
Мм първо искам да попитам грешноли е всеки ден изправяне и топиране като се има впредвид че косата ми е тънка и не мн дълга. Знам че мн я изтощава и искам да спра обаче лицето ми е с кръгла форма така да го кажа и като ми е прилепнала косата .. смисъл не топирана стои смешничко :дд .. също така мн се начупва между границите на етажите ( косата ми е на етажи подстригана ) ии съвсем стои ужасно :дд .. Ако някой може да каже някакви прически които по не изтощават косата и да не се налага толкова често да я топирамм .. смисъл за всеки ден прическа не някаква специална или нещо такова ама все пак сладка ;дд .. Мерси на тези които ще помогнат : )) :-)

blueberryyy
11-29-2010, 17:56
Пробвай да се накъдриш на плитки или на рибена кост (става мноого яко) , за да видиш дали ти отива ...
И да ,изправяне и топиране всеки ден изтощава много и не мисля ,че е чак толкова красиво...по-добре лъскава и здрава коса ,отколкото цъфтяща ,накъсана и т.н.

FuckingFreak
11-29-2010, 18:18
Косата ми попринцип е къдрава и също няма обем и е нужно сама да си го придавам. Доста рядко се топирам, по-често използвам едно като балсам без отмиване е, но се пръска и е попринцип за блестяща коса, но за си слагам в корените и по дължината на косъма и тя ми се начупва и си придава форма а и мирише хубаво. Също става и с пяна, но аз немога да я разнеса равномерно и на втория ден косата ми е мазна и твърда (на клечки) и се дразня. :booooomb:

rosencetooo
11-29-2010, 18:55
Определено се изтощава много , по-добре спри с това :)
Защо не си премахнеш етажите, така няма толкова много да ти се начупва косата и ще бъде по-лесна за оформяне :) Както казаха по-горе плитки , начупване с пяна , вързана :P

glamourr
11-29-2010, 20:58
как да си премахне етажите ? :lol: за да си ги премахне трябва поне 3 години да чака и да не ги пипа... иначе най-добрия вариант е да я вържеш на конска опашка :) аз ходя така много често и се харесвам ,защото ми се открива лицето и стои много сладко , а и отнема 5 секунди да си я вържеш 8-) и примерно ако ходиш вързана 2-3 дни в седмицата косата ще може да си почине и няма да е толкова зле

rosencetooo
11-30-2010, 03:49
Да, да сигурно .. отиваш при добър фризьор и казваш , че не искаш да си на етажи , да ти ги прибере.. на мен като ми го направиха това нито останах без косата , нито ми намалиха дължината :)

FuckingFreak
11-30-2010, 08:45
Да, да сигурно .. отиваш при добър фризьор и казваш , че не искаш да си на етажи , да ти ги прибере.. на мен като ми го направиха това нито останах без косата , нито ми намалиха дължината :)

Може ли да обясниш как по-точно става, защото аз го разбирам като да скъсиш косата до дължината на най-късия етаж иначе незнам как ще стане. Аз също съм на етажи и мисля да експериментирам но да се подстрижа както по-горе казах ще съм като овца, с къса и бухнала коса :-D

PrettyPrincess
11-30-2010, 17:44
Да, да сигурно .. отиваш при добър фризьор и казваш , че не искаш да си на етажи , да ти ги прибере.. на мен като ми го направиха това нито останах без косата , нито ми намалиха дължината :)

Може ли да обясниш как по-точно става, защото аз го разбирам като да скъсиш косата до дължината на най-късия етаж иначе незнам как ще стане. Аз също съм на етажи и мисля да експериментирам но да се подстрижа както по-горе казах ще съм като овца, с къса и бухнала коса :-D

И аз тази седмица ще отидя при личния ми фризьор, за да ме постриже на черта, но не знам дали може да се приберат по някакъв начин пластовете, дори ако най-горния пласт е много къс. :)

BabySun
11-30-2010, 19:08
Наистина много изтощава Защо не пробваш с плитки ставам много хубаво и косата ти е мека ако не се харесаш може вързана а като ти се върне предишния облик на косата пак може да си я изправяш и да си правиш обем но не толкова често (смисъл не всеки ден ) :-) :-) Надявам се да съм помогнала :)

koni
12-01-2010, 18:46
Това е много изтощаващо. Ако искаш опитай да я заздравиш с натурална къна. Сега има безцветни балсами на основа на къната. Аз съм много доволна и мирише божествено.

herassmant
12-01-2010, 19:56
Накъдри се с ролки и пяна. :)

SUNinTHEsunset
12-01-2010, 20:25
От преди две години до лятото на тази третирах косата си по същия начин и единственото,което постигнах беше ефекта ''къса коса''.Но се осъзнах и спрях с ежедневното топиране и изправяне.Сега косата ми е в значително по-добро състояние.Вместо да я изправяш,защо не я къдриш,но не с преса или маша а с ролки,а за да има обем, сплитай косата в корените на малки плитки, но не по цялата дължина,а по-малко от половината и останалата част вече я навиваш на ролките. :P :P