PDA

View Full Version : ipod и mp4??



mee3
12-01-2010, 15:03
Каква е разликата междуу ipod и mp4??

ri41
12-01-2010, 15:14
тука не е мястото на темата, ipod е по-качествен от mp4 с повече екстри и въобще е по-голяма гъзария, общо взето е това, има и други разлики де

peti123
12-01-2010, 15:42
хехех Ipod nano е каде каде по голяма газария . Има повече функций мога да кажа , че разполага с по добър звук и по силен поне по добър от тези на mp4 , но е и по скъпичък . Иска iTunes ( програма специална за всичко на Apple ) .. Аз имаХ , ноо излезе доста "калпъв" , защото ми се развали от нещото . Леля ми имаше два и ги изпра в пералнята :grin: .. но съм чувала , че били и доста дефектни незнам . Като цяло си е газарийка .. Моя беше 4 GB има по 8 GB , а сигурно вече и по 16 .. :?

tonie__
12-01-2010, 17:07
нз на рeti123 какво и се е разваляло на Айпода,обачер моя не е мръднал от сума ти време :) вземи си Айпод,ако за това питаш ;)

LaffyTaffy
12-01-2010, 17:23
нз на рeti123 какво и се е разваляло на Айпода,обачер моя не е мръднал от сума ти време :) вземи си Айпод,ако за това питаш ;)
+1 Железни са! Моя колко пъти съм го изпускала.. няма му нищо. За единстшения минус ,така да кажа, за който се сещам , е че фабричните слушалки които са към айпода са много калпави и ще е по-добре да си вземеш др. Мойте издържаха около 1 месец и после гумичките им се разкъсаха и накрая едната спря да работи 8-)

tonie__
12-01-2010, 17:26
аз си взех нови да не кажа веднага,защото исках розови да ми отиват на калъфа :Д

mee3
12-01-2010, 17:47
аа ако можее и за цената да ме оведомите г/д от колко до колко лева ее??

tonie__
12-01-2010, 17:52
моя беше 350-400

Paramour
12-01-2010, 18:44
Айпода е на Apple, а mp4-тата са всякакви други марки.
Разликата.. за качество не мога да кажа. Зависи от това каква марка е mp4-то.
Като цена.. Ipod-ите са доста по-скъпи ии май са им малко по-различни слушалките.

vilss
01-13-2011, 17:54
Имам Mp4 в къщи и се чудя дали да си купя i-pod :?: помогнете ми да реша... Благодаря предварително!

anonymous708973
01-13-2011, 19:22
^Не, според мен е чиста загуба на пари. :)

Paramour
01-13-2011, 19:33
^ и аз така мисля.

LipSy
01-13-2011, 19:47
iPod има много повече функции и екстри отколкото MP4 и просто iPod сега е по-модерен от MP4. Обаче и разликата в цената е много по-голяма. Зависи все пак кой модел iPod ще се избереш!

TheNewReligion
01-13-2011, 19:48
На едното има отхапана ябълка.

RY
01-13-2011, 20:09
Има си разлика и то голяма.Звукът е по-качествен,има и разни изгъзици,които повишават цената,но ако искаш нещо добро си заслужава.Моят вече една година не е мръднал,слушалките си работят.А съм го изтървала 100 пъти.

vampire_girl_
01-13-2011, 20:17
Ползвах ipod-а няколко седмици и го дадох на майка ми 8-) Много ми е неудобно менюто...За мен най-добрият избор е простичка МР3ка с 2 гб,че ако е с повече много бавно си намирам песните,а и като зацикля на една песен я слушам с дни/седмици/месеци...
МР4ките много бързо се бъгват :o Имала 6...все на различни марки и нито едната не е оцеляла повече от няколко месеца.
Обаче МП3ките едната от 512мб,другата 2 гб - три години не са мръднали!!


ipod-излишен разход на пари и нерви :booooomb:

Paramour
01-13-2011, 20:17
Има си разлика и то голяма.Звукът е по-качествен,има и разни изгъзици,които повишават цената,но ако искаш нещо добро си заслужава.Моят вече една година не е мръднал,слушалките си работят.А съм го изтървала 100 пъти.

Качеството на музиката не зависи само от това на какво я слушаш.
зависи от самото качество на записа, от слушалките...

Spider4eto
01-13-2011, 22:55
Има си разлика и то голяма.Звукът е по-качествен,има и разни изгъзици,които повишават цената,но ако искаш нещо добро си заслужава.Моят вече една година не е мръднал,слушалките си работят.А съм го изтървала 100 пъти.

Качеството на музиката не зависи само от това на какво я слушаш.
зависи от самото качество на записа, от слушалките...

Това също е вярно, но до няколко седмици ползвах ipod nano от по-старите поколения, взех си ipod touch и същите песни с абсолютно същите слушалки се чуват в пъти по-добре. Аз съм доволна и от двата вида и не съжалявам за парите, които съм дала. Наното го ползвах към година и нещо като батерията не е мръднала, издържа много повече в сравнение с предишните мп3ки, които съм имала. Батерията на тъча също е доста силна при слушане на музика и гледане на филми, но при използване на прекалено много приложения пада бързо. Другият недостатък на тъча е, че не можеш да използваш пълната му функционалност, освен ако не го jailbrake-неш. Епъл са сложили ограничения и например можеш да качваш приложения само от аппстор, докато с джейлбрейка го няма този проблем. Тъча притежава и други доста полезни екстри, но ако ти трябва машинка, на която само да слушаш музика, един тъч ще бъде излишен разход. Но като цяло продуктите на Епъл са добри, и издържливи. Отиди в някой голям магазин за техника като Техномаркет или Технополис, хвани си някой от персонала и го помоли да ти направи сравнение между различните мп3ки и айподи, и прецени какво ще ти подхожда най-добре според нуждите ти. :)

kalpazanka
01-14-2011, 05:09
Грешен раздел.