PDA

View Full Version : Стачка в Пловдив



Burn94
12-01-2010, 19:33
Драги съфорумници от Пловдив както най вероятно сте забелязали стачката в Пловдив се разпусна заради несериозността на организатора та искам да запитам има ли навити да организираме истинска стачка? Става въпрос че не трябва да стачкуваме само за по-дълги ваканции а и за промяна на образователната с-ма защото от там ни идват дертовете. Ако има навити да организираме нещо нека пишат и по едно ЛС имам идеи за организацията както и за други неща.

Вече има страница във facebook (http://www.facebook.com/event.php?eid=110739498994588)

SemperFidelis
12-01-2010, 19:36
Като си толкова голям мераклия, да са беше сетил, че форумите могат да се посещават от едни хора с униформи, които възпрепятсват всичко, което им наредят едни други, на които няма да им хареса да се почувстват несигурни.

Burn94
12-01-2010, 19:46
Като си толкова голям мераклия, да са беше сетил, че форумите могат да се посещават от едни хора с униформи, които възпрепятсват всичко, което им наредят едни други, на които няма да им хареса да се почувстват несигурни.

Ако беше се замислил малко преди да ме затапваш щеше да видиш в интернет че стачките са разрешени от конституцията дори стига да са организирани както трябва.

Remixa92
12-01-2010, 19:51
Вие тука сте ебаси глупаците.Стачките са разрешени ако си поискал от общината разрешение и те трябва да решат дали да ти разрешат.Не всяка стачка е законосъобразна.Също никой от тея така наречените униформени батковци няма да се занимава с коментите на някакъв дечко в някакъв сайт за някъква стачка.
Аз съм за стачка.Но да не мислиш,че ще има някакъв ефект освен символичен и как по-точно ще промениш образователната система.Да тя си е за основен ремонт,но какво предложение ти можеш да дадеш да се промени и мислиш ли,че като отидеш да стачкуваш ще я променят,като в тази държава за много по-важни работи не се взимат мерки независимо протести,стачки и т.н.
ПП:Аз съм от Пловдив.

Cybershot
12-01-2010, 19:57
Тя цялата държава е недоволна и нищо не се прави по въпроса, хамоли за вашата ваканция някой ще си мръдне пръста - най-много да си го преместят от единия крачол в другия.

Burn94
12-01-2010, 19:58
Добре не разбирам защо всички си мислят че като си седим пред компютрите или в кафетата ще променим нещо. Всичко се започва от някъде. Ремикса ако искаш ми пиши на лично някакъв скайп или да ти дам моя да обсъдим това онова ако си навит. А относно стачките до колкото прочетох закона са разрешени ако съответната институция е предупредена в срок не по кратък от 1 седмица и стачката не нарушава обществения ред и нормалното протичане на околния живот така да се каже :)

Greennight
12-01-2010, 20:03
Тука във форума има 100тина човека от Пловдив,от който да речем 20 човека ще видят тая тема и само 1 ще каже на приятелите си за идеята...Няма смисъл...То щом в София-СОФИЯ!!! 1,4 милиона души град не можахме 1 протест да напраим,значи нищо няма да стане...

Burn94
12-01-2010, 20:07
Аз пък ще ти кажа защо не успяха да станат стачките в София и Пловдив първия път. Защото това са големи градове и всеки си вика "Ми аз в какъв голям град живея то толкова хора ще ходят с мен без мен все тая , я дай да си седя в къщи." Вижте че шумен , дупница дето са шепа хора сравнение със София се сабраха близо по 1000 човека че и повече...

Xriiskaa
12-01-2010, 20:38
От Пловдив съм и съм за стачката.Има много неща с който аз не съм съгласна а и съм сигурна,че не съм единствена :) Подкрепям с две ръце идеята Ви !!! :)

Burn94
12-02-2010, 14:35
Пуснахме събитие във фейсбук тук (http://www.facebook.com/event.php?eid=110739498994588) можете да се запишете. Освен това помолихме за помощ Младежки съвет Пловдив и очакваме отговор.

darkPaladin
12-03-2010, 16:41
що не дойдете да поработите при мен да ви понауча как се бачка по празниците и ще ви дам най-приятната работа да чистите лайна

а аз ще си кибича по цял ден както правя и в момента на работата си