PDA

View Full Version : аз учих



darkPaladin
12-01-2010, 21:07
учих 5г ветеринарна медицина бях в мръсотия и какви ли не лайна беше гадно и трудно не ми се ходеше на даскало като всеки друг но завърших
сега работя по това което съм учил и тъй като имам знания и знам какво да правя там където работя съм уважавам и никой не ми вика на главата
освен това получавам хубава заплата за разлика от другите които работят за 300лв нон стоп и се отнасят с тях като с животни

за това учете че след време да ви уважават ;)

SemperFidelis
12-01-2010, 22:10
Want some компот?

chemist9009
12-01-2010, 22:17
Учим бро не се тревожи :D :D

NawleK
12-01-2010, 23:45
Трудно ще ти повярва някой...

GossipGirl89
12-02-2010, 06:54
Всеки иска такова добро развитие за себе си в бъдеще ама не при всеки се получава :) По една или друга причина са малко тези, които успяват да се преборят с хилядите пречки и да пробият

SwEtyy
12-02-2010, 12:00
Учим бро не се тревожи :D :D

danibebi
12-02-2010, 12:41
Не е толкова важно да учим, колкото да изкласваме нагоре. Според мен, де. :lol:

StolenBliss
12-02-2010, 13:20
А наистина ли е така или както в много случай се получава да учиш като ненормален и после аджеба така или иначе да си работиш за по 300 на месец, а ?

amk933
12-02-2010, 13:23
Със средно-специално, к'вото и да си говорим, до никъде не се стига...

Ако си завършил висше, е съвсем друга историята...

anonymous546178
12-02-2010, 13:33
Ветеринарната медицина е висше образование, ако за това говориш

sexa_na_kompleksa
12-02-2010, 13:39
Със средно-специално, к'вото и да си говорим, до никъде не се стига...

Ако си завършил висше, е съвсем друга историята...

Изобщо не е друга история. И много пъти изобщо не опира до това какво можеш или какво образование имаш. Има стотици случаи на хора само със средно образование и доходоносна работа, и обратното.

amk933
12-02-2010, 13:50
Ветеринарната медицина е висше образование, ако за това говориш

Не е задължително...Има и ветеринарни техникуми и т.н.


Изобщо не е друга история. И много пъти изобщо не опира до това какво можеш или какво образование имаш. Има стотици случаи на хора само със средно образование и доходоносна работа, и обратното.

И още повече случаи на хора с висше образование и доходоносна работа. Един среднист никога не може да стигне един висшист в нормалния, цивилизован свят. Или, за да го стигне, ще му трябват години...Пък ти, ако искаш, си стой със средно... :)

anonymous546178
12-02-2010, 15:29
Ами специално ветеринарна медицина е магистарска степен
Иначе ветеринарни техникуми не знам дали има в България

amk933
12-02-2010, 15:58
http://pgvmsz.hit.bg/

Общо са 4 в БГ. :)

Infection
12-02-2010, 16:34
Учим бро не се тревожи :D :D
+1 учим я учим

chemist9009
12-02-2010, 17:06
Един среднист никога не може да стигне един висшист в нормалния, цивилизован свят. България в това число е изключение...защото ако нямаш връзки няма как да успееш в нашата държава.Имам една позната която е биотехнолог и взема повече пари като сервитьорка в обикновен ресторант.Явно ще има по платена работа ако запише доктурантура и след това се хабилитира като доцент :lol: :lol: Пък и много хора като завършат висше образование не работят по специалността си...а нещо друго

NawleK
12-02-2010, 20:07
Ти мое и PHD да си и пак мое чистиш кенефите.... Образованието е до 1 степен... После ти трябва мозък!

От нищо не можете да направите повече пари от купуване-продаване!

Greennight
12-02-2010, 20:17
И аз съм съгласен с тезата,че понякога висшето не играе чак такава роля,особено ако не си учил право или за доктор например...Аз лично имам позната,която е завършила ядрена физика и изкарва по 400 лева от БАН и още 200 от някви интернет обяви...Е извинявайте много...Средностатистическ кръчмар с основно образование и 70 кв.метра кръчма изкарва поне 3 пъти повече на месец...Това е България...

NawleK
12-02-2010, 20:25
И аз съм съгласен с тезата,че понякога висшето не играе чак такава роля,особено ако не си учил право или за доктор например...Аз лично имам позната,която е завършила ядрена физика и изкарва по 400 лева от БАН и още 200 от някви интернет обяви...Е извинявайте много...Средностатистическ кръчмар с основно образование и 70 кв.метра кръчма изкарва поне 3 пъти повече на месец...Това е България...

Ето доказателство на МОЯТА теза! И това не е България! Това е света!

Тоя кръчмар купува алкохола от някъде и го продава на 2-3 пъти по-виски цени...

amk933
12-02-2010, 20:43
И аз съм съгласен с тезата,че понякога висшето не играе чак такава роля,особено ако не си учил право или за доктор например...Аз лично имам позната,която е завършила ядрена физика и изкарва по 400 лева от БАН и още 200 от някви интернет обяви...Е извинявайте много...Средностатистическ кръчмар с основно образование и 70 кв.метра кръчма изкарва поне 3 пъти повече на месец...Това е България...

Ето доказателство на МОЯТА теза! И това не е България! Това е света!

Тоя кръчмар купува алкохола от някъде и го продава на 2-3 пъти по-виски цени...

Не, това е България, а не светът. ;)

В света, ако кръчмаря изкарва 2000 лева на месец, то ядрения физик ще изкарва 6000.

blackfireXx
12-03-2010, 12:00
познавам 3 момичета които имаш висше две от тях са сервитйорки другата работи продавачка в някъв магазин....затова не си мислете, че висшето ще ви направи богати.....

chemist9009
12-03-2010, 12:03
Висшето може да ни направи богати само в чужбина...а там кадри се търсят във всеки сектор.В България висшистите имат бъдеще само ако имат връзки или се набутат да работят в някой университет(ако искат да работят по специалността си) и то за някви жълти стотинки 8) 8)

darkPaladin
12-03-2010, 16:33
амк

пиле ако си работиш по това което си учил дори и със средно специално ще искарваш доста

малък си още ще разбереш

amk933
12-03-2010, 18:42
амк

пиле ако си работиш по това което си учил дори и със средно специално ще искарваш доста

малък си още ще разбереш

Не искам да разбирам. Няма да живея в България никога, а в цивилизованите страни има огромна разлика между среднист и висшист, и висшист и доктор. А и колкото и да спорим, със средно специално никога няма да имаш стартова заплата от $500, 000 на година, колкото получава един финансов адвокат току-що завършил Йейл или Харвард.

Другото - в САЩ един доктор получава с около 40% повече от един магистър, например...Разликата между среднист и висшист даже няма нужда и от коментар.

И да пак в нормалните страни повечето хора си работят по професията, а не стават чистачки на кенефи с висше икономическо (образно казано)...

chemist9009
12-03-2010, 20:51
Така е то в тази държава....икономистите чистят кенефи....инженерите са таксиметрови шофьори живеем си "весело" със заплати които стигат поне за хляб...а тези които са с основно или средно образование стават министри... 8) 8) 8)

NawleK
12-04-2010, 02:50
Драги ми професори, всички вие обяснявате колко добре са хората с образование извън България, ма като изключим АМК някой от вас да е бил извън България за малко по-дълго?

Не... На този свят има определен брой работни места.. И ако например има 100 работни места за ядрени физици и има 500 човека завършили ядрена физика то ще има surplus от 400 човека... Или казано иначе 400 човека няма да работят по специалноста си..

Вие ако сте завършили нещо такова "велико" в България никой нема ви брой и за кисела краставичка в великата америка защото нямате техния лиценз...

И да се върнеме към моята теория че човека който се занимава с някакъв бизнес е по-добре от тоя ядрен физик. Като най-малкото тоя
ядрен физик има ли живот? :lol:

ДаркПаладин, ти не беше ли тоя дето раздаваше целувки на всички момичета в този форум? Или пък тоя дето обесняваше как трябва да биеш кучетата.... Доста сеир сме чели... Трудно ми се вярва че ти въобще имаш работа!

ПС: Приятно спорене с мене, и макар да не отговарям на повечето постове то поне ми е интересно да ги чета... :lol:

darkPaladin
12-04-2010, 03:00
амк

пиле ако си работиш по това което си учил дори и със средно специално ще искарваш доста

малък си още ще разбереш

Не искам да разбирам. Няма да живея в България никога, а в цивилизованите страни има огромна разлика между среднист и висшист, и висшист и доктор. А и колкото и да спорим, със средно специално никога няма да имаш стартова заплата от $500, 000 на година, колкото получава един финансов адвокат току-що завършил Йейл или Харвард.

Другото - в САЩ един доктор получава с около 40% повече от един магистър, например...Разликата между среднист и висшист даже няма нужда и от коментар.

И да пак в нормалните страни повечето хора си работят по професията, а не стават чистачки на кенефи с висше икономическо (образно казано)...

защо ми казваш това?

аз казах че и човек със средно специално изкарва доста ти тръгваш да ми викаш колко изкарва вишиста и адвоката завършил един къде си съгласен съм така никога не съм спорил че тоя с висшо взима повече както виждаш

кажи сега защо си търка клавиатурата

amk933
12-04-2010, 07:33
Защото го каза по-толкова повелителен начин, като че ли си стигнал върха на света, а средното специално не е върхът на борчето в нито едно отношение спрямо дългосрочни преспективи и преспективите за развитие и разтеж в дадена кариера. ;)

Ок. Хубаво е, че си си намерил някаква прилична работа, но...

Не можеш да ме убедиш, че твоето "доста" наистина е доста...

А и "доста" е адски разтегливо понятие. За село и малък град сигурно и 400 кинта са доста, но за София хиледарка трудно те оправя, ако си сам.

Та мислите ми са:
1) Средното специално може да ти стига да живееш в провинцията, където 90% от населението е нискообразовано, но не значи, че това важи за големите градове.

2) Това че имаш средно-специално не ти гарантира нищо повече от поста на чиновник в дадена институция и едно заварено положение, от което не можеш да се изтигнеш повече на никъде.

3) Средното специално може да важи в БГ, но отиди в чужбина и си покажи българската диплома за средно-специално ветринар и ми опиши реакцията на гледащия те.

4) Не си се преучил чак толкова, та да го раздаваш като епитомизиращ някакъв съвършен идеал. По пътя до истинската медицина (която се различава от преглеждането на прасе и кокошки) има още много години.

MegiBoOm
12-04-2010, 07:56
Еми евалата брат! 8)

darkPaladin
12-04-2010, 15:44
Защото го каза по-толкова повелителен начин, като че ли си стигнал върха на света, а средното специално не е върхът на борчето в нито едно отношение спрямо дългосрочни преспективи и преспективите за развитие и разтеж в дадена кариера. ;)

Ок. Хубаво е, че си си намерил някаква прилична работа, но...

Не можеш да ме убедиш, че твоето "доста" наистина е доста...

А и "доста" е адски разтегливо понятие. За село и малък град сигурно и 400 кинта са доста, но за София хиледарка трудно те оправя, ако си сам.

Та мислите ми са:
1) Средното специално може да ти стига да живееш в провинцията, където 90% от населението е нискообразовано, но не значи, че това важи за големите градове.

2) Това че имаш средно-специално не ти гарантира нищо повече от поста на чиновник в дадена институция и едно заварено положение, от което не можеш да се изтигнеш повече на никъде.

3) Средното специално може да важи в БГ, но отиди в чужбина и си покажи българската диплома за средно-специално ветринар и ми опиши реакцията на гледащия те.

4) Не си се преучил чак толкова, та да го раздаваш като епитомизиращ някакъв съвършен идеал. По пътя до истинската медицина (която се различава от преглеждането на прасе и кокошки) има още много години.

ами пич сега търсят вет техници за англия които да се упражняват професията даже днес имах предложение да ида да работя в букурещ защото румънските колеги ме харесаха

а ти като си нямаш хал хабер не пиши глупости защото точно това правиш
и моята работа не е да отглеждам животни за това си има гледачи

и да те питам 1500лв на месец как ти се виждат защото точно толкова взимам дали ще ми стигнат за да живея в столицата?

amk933
12-04-2010, 18:31
В Румъния!???? в РУМЪНИЯ?!!?!!??? Сигурен ли си, че точно с т'ва ми се похвали, защото може да ти изглеждам много глупав, но Европа я познавам доста добре от преживявания първа ръка и да не продължавам с коментара...

Не казах отглеждане, а ПРЕглеждане...има лека разлика.

Зависи как живееш...може и да ти стигат.

darkPaladin
12-04-2010, 18:34
напомняш ми един мой даскал Колю фантазията му викахме че и твоята същата ''бил съм где ли не уча тва уча онова'' аде стига ;)

не само ти си ходил в чужбина ;)

и сега какво ще ми кажеш че всеки софианец взима над 1500лв за да живее ли?

amk933
12-04-2010, 18:39
напомняш ми един мой даскал Колю фантазията му викахме че и твоята същата ''бил съм где ли не уча тва уча онова'' аде стига ;)

не само ти си ходил в чужбина ;)

и сега какво ще ми кажеш че всеки софианец взима над 1500лв за да живее ли?

Факт е, че съм бил на много места. А за даскала Колю фантазията не ме интересува особено много...

Казах зависи как живееш. Естествено, че не всеки софианец взима 1500 лв...но голяма част от работещите в София да.

darkPaladin
12-04-2010, 18:45
напомняш ми един мой даскал Колю фантазията му викахме че и твоята същата ''бил съм где ли не уча тва уча онова'' аде стига ;)

не само ти си ходил в чужбина ;)

и сега какво ще ми кажеш че всеки софианец взима над 1500лв за да живее ли?

Факт е, че съм бил на много места. А за даскала Колю фантазията не ме интересува особено много...

Казах зависи как живееш. Естествено, че не всеки софианец взима 1500 лв...но голяма част от работещите в София да.

абе то и оня беше обикалял 4 пъти света с балон ама тва е друго :D
но дори и да си бил това за мен не значи нищо
за сега си само едно момче което ходи на училище нищо друго
а какво остава да държиш компетентно менение за такъв въпрос в който нямаш никакъв жизнен опит ;)

amk933
12-04-2010, 19:02
Оооооо...завършил преди 5 месеца даскало и тръгнал преди 1 на работа и вече ми говори като че ли е слязал от луната...

Жизненият ми опит точно ти не си човекът, който може да го преценя, защото най-малкото не ме познаваш. Като ти гледам мисленето ми е ясно що свят си видял и що реагираш така.

Хубаво бе...ходи в Румъния и се хвали на ляво и на дясно. При мен тия номерца със
-Знаеш ли къде ме поканиха?
-В Хондурас.
-Уау.
не минават, обаче. Можеш да ги лъжеш лапетиите из форума колко е велико да си ветеринарен техник в Букурещ, но на мен картинката ми е ясна и то не от филма или от новините (говоря за страната, не за професията). И не в Румъния не е лошо, но изобщо не е това, което си мислиш, защото се обзалагам, че не си стъпвал там, по начина, по който говориш или се опита да се изфукаш, надявайки се никой да не знае к'во е там.

Жалко е. Съжалявам. Тая тема изглежда точно като "Да ви се изфукам, че съм със средно-специално и получавам 1500 лв и ще ходя в Румъния." Супер, браво, ама не буди възхищение начина, по който го казваш/ демонстрираш.

ПП: И не не съм едно момче, което ходи на училище и нищо друго най-малкото, защото името ми се знае не на едно или две поприща, но говорим за свят, до който е малко вероятно да се докоснеш и, който е на 1000 мили от ветеринарната ти натура.

darkPaladin
12-04-2010, 19:23
колкото по горд толкова повече падаш истината е че си на 1000мили от това което мислиш че си
нека ти кажа какъв си
за хората за света си никой нищо нещо което не съществува и не си мисли че като си опс какво си?ще ти кажа ти си едно егн
и не си мисли че някой ще те издигне ще те подмятат насам натам за да си напълнят джоба и като си им непотребен ще ти бият шута и няма да им дреме

и аз съм завършил за разлика от теб като вземеш диплома и ми кажеш

ето ти черно на бяло аз такъв и такъв тогава ми говори защото пред работодателя това ''мене ме знаят всички и се движа в еди каква си среда'' не важи ка моли да му кажеш такова нещо мечтай си да работиш там а друг е въпроса дали ще вземе теб или някой негов познат който няма и процент от твоите знания които са ми под въпрос защото не си ги затвърдил окончателно

сега си просто едно момче което много говори за ''светлото бъдеще''

нали знаеш какво е казал Хайтов едно е да искаш второ е да можеш

трето и четвърто е да го направиш ;)

и като казах за бъдещето аз ти говоря за сега
точно сега аз започвам да градя кариера от скоро съм на работа и вече имам предложения от много големи фирми

и се замисли нали моя ветеринарлък е на 1000мили от теб какво ще стане ако пусна на пазара да речем 15тона храна която е заразена с нещо и ти хапнеш точно от нея?ще ти помогне ли света до който не мога да се докосна?

и аде кажи какъв е тоя свят който не мога да докосна?

аз поне съм се докоснал до реалния свят за разлика от теб

amk933
12-04-2010, 19:56
Харитов, Харитов...

живееш в съвсем друга галактика от моята. Съответно и аз от твоята.

На добър ти час.

Дори мисленето ти ми е далече. Както и на теб моето.

И е нормално.

Лека вечер.

ImmortalSportFreak
12-05-2010, 10:30
Учим бро не се тревожи :D :D :smt023

darkPaladin
12-05-2010, 17:33
Харитов, Харитов...

живееш в съвсем друга галактика от моята. Съответно и аз от твоята.

На добър ти час.

Дори мисленето ти ми е далече. Както и на теб моето.

И е нормално.

Лека вечер.

не се излагай ти се поредния пубер който ми казва това :D

да не мислиш че го чувам за първи път :lol:

amk933
12-05-2010, 17:42
Поне като правя нещо ме ми се налага да се "хваля" по форумите, за да получа потупване по рамото, защото имам нужда някъде да си начеша егоцентризма и да се "изфукам"...

Но както и да е...нямаше ли да тръгваш към Марс....ъ Букурещ? :lol:

fear4o
12-05-2010, 17:44
напомняш ми един мой даскал Колю фантазията му викахме че и твоята същата ''бил съм где ли не уча тва уча онова'' аде стига ;)

не само ти си ходил в чужбина ;)

и сега какво ще ми кажеш че всеки софианец взима над 1500лв за да живее ли?

Факт е, че съм бил на много места. А за даскала Колю фантазията не ме интересува особено много...

Казах зависи как живееш. Естествено, че не всеки софианец взима 1500 лв...но голяма част от работещите в София да.

Хахаха е това беше най-голямата простотия в цялата тема...
Кой по-точно зима 1500 лв? Чистачите? Охраните на училищата? Лекарите? Полицайте? Продавачите? Учителите?
Коя е по-голямата част от работещите в София я се замисли...

amk933
12-05-2010, 17:52
Казах голяма част (а не по-голямата) и е така. Офисите на всички големи западни фирми са в София - банки, хотели, софтуерни компании...освен това има един куп адвокати, нотариуси, лекари, съдии и т.н., които получават толкова.

Ватманите, сервитъорките, продавачките и чистачките не са мнозинството от работещите хора тук. София не е индустриален център, нито селкостопански, та да говорим за шивачки получаващи по 5 лева на ден. И това със заплатите го наблюдавам от край време...

ПС: В София точно сега гледам СРЕДНАТА заплата е 900 лв. при 500 и малко за страната.

darkPaladin
12-05-2010, 17:55
Поне като правя нещо ме ми се налага да се "хваля" по форумите, за да получа потупване по рамото, защото имам нужда някъде да си начеша егоцентризма и да се "изфукам"...

Но както и да е...нямаше ли да тръгваш към Марс....ъ Букурещ? :lol:

пич аз като мога да се хваля ще се хваля защо да не го правя

а ти защо не ми отговори на последните въпроси?

и защо даваш пример за човек който е постигнал нещо повече от мен самия себе си? това се нарича завист от психологическа гледна точка или български синдром(кой си ти виж ме мене)

и да това е върхът моя връх имам хубава работа и заплата сега се стремя към повече а този комплекс в Букурещ е един от най-модерните и големите в Европа

и мен има кой да ме потупа по рамото пуснах темата за да стимулирам другите не за да се хваля и не съм се правил на велик
защото и мен ме знаят в не едно поприще ама тва е друга работа
и знаеш ли какъв е броя на 17г деца които говорят точно като теб?

darkPaladin
12-05-2010, 17:59
Казах голяма част (а не по-голямата) и е така. Офисите на всички големи западни фирми са в София - банки, хотели, софтуерни компании...освен това има един куп адвокати, нотариуси, лекари, съдии и т.н., които получават толкова.

Ватманите, сервитъорките, продавачките и чистачките не са мнозинството от работещите хора тук. София не е индустриален център, нито селкостопански, та да говорим за шивачки получаващи по 5 лева на ден. И това със заплатите го наблюдавам от край време...

ПС: В София точно сега гледам СРЕДНАТА заплата е 900 лв. при 500 и малко за страната.

абе пиле баща ми по документ получава 300лв а взима 1200лв така се спестяват пари за данъци
не ми говори какво пише на листовете хартия реалността е друга
и само в София ли има адвокати бре в другите градове няма или ако има взимат по 500лв заплата :lol:

fear4o
12-05-2010, 18:01
Хаха точно бизнес-хората са мнозинството от работещите в столицата да знаеш... и нали се сещаш, че по-голямата от част от "интелектуалците" взимащи повече от 1500-2000 лв са синове/дъщери на известни личности и са пробили с връзки...
А нали се сещаш, че средната заплата в столицата е по-голяма(което е нормално за повечето държави в света) защото има много повече хора от другите градове, следователно хората от "висшата" класа са повече, но не са мнозинство от работещите!
И спокойно не си единствения, който следи как вървят заплатите в София!

amk933
12-05-2010, 18:06
Непомалък от този на 20 годишните, които говорят така... ;)

И за к'во да ти завиждам по-точно?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Нещо не разбрах, но ок...

Аз също има неща, в които съм постигнал достатъчно, но никога няма да седна да се хваля с тях. Селско и комплексарско е. Когато другите ти кажат браво и те поздравят, тогава ок.

Не ти отговорих на въпросите, защото цялата тема е пълен фарс и образец на типчния булгАрски синдром - да се покажем...

Нямам за какво да ти завиждам. Смешно ми е...последно нещо което искам да стана е ветеринарен техник със средно специално, но не това е въпросът тук. За всеки си има върхове. За някои по-ниски, за други - по-високи...въпросът е да не изкарваме софийското поле за Еверест и то по тоя начин с "вижте ме кой съм".

amk933
12-05-2010, 18:07
А с постовете си за парите двамата точно ми потвърдихте тезата, за което ви благодаря. Поне сами си се контрирате. :lol:

darkPaladin
12-05-2010, 18:13
Непомалък от този на 20 годишните, които говорят така... ;)

И за к'во да ти завиждам по-точно?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Нещо не разбрах, но ок...

Аз също има неща, в които съм постигнал достатъчно, но никога няма да седна да се хваля с тях. Селско и комплексарско е. Когато другите ти кажат браво и те поздравят, тогава ок.

Не ти отговорих на въпросите, защото цялата тема е пълен фарс и образец на типчния булгАрски синдром - да се покажем...

Нямам за какво да ти завиждам. Смешно ми е...последно нещо което искам да стана е ветеринарен техник със средно специално, но не това е въпросът тук. За всеки си има върхове. За някои по-ниски, за други - по-високи...въпросът е да не изкарваме софийското поле за Еверест и то по тоя начин с "вижте ме кой съм".

всъщност ти хленчиш плюеш и си овърташ езика на 180 градуса с цел да замажеш положението но да не забравяме че ти започна този фарс като реши да спориш с мен и сега ще с отговаряш на въпросите

и още нещо ти как пишеш БългЪрия или България от там се досети за български и бългърски това са елемнтарни неща които човека като теб (или поне за какъвто се представя) трябва да знае

и аде кажи кво си постигнал?

аде чакам да не решиш да мълчиш сега щото не съм ти на нивото

всеки може да каже аз такъв и онакъв но делата говорят сами ;) за това кажи ми какво си направил

или нека да имитирам теб

с твоето мислене разбрах че въобще не знаеш за какво става дума и в това се убдеждавам след всеки твой пост
сам показваш че нищо не знаеш

подобен коментар пускаш на всеки който спори с теб казвам го от личен опит

fear4o
12-05-2010, 18:13
Не сме ти потвърдили тезата най-малкото, защото не сме засегнали и другите градове, а разглеждаме София...
Както паладина каза в последния пост, бизнесмени, адвокати, банкери, частни лекари, нотариуси и т.н. има и в другите големи градове. За да разбереш къде хората взимат повече не гледай статистики за средни заплати, а гледай къде хората живеят по-добре.

darkPaladin
12-05-2010, 18:17
Не сме ти потвърдили тезата най-малкото, защото не сме засегнали и другите градове, а разглеждаме София...
Както паладина каза в последния пост, бизнесмени, адвокати, банкери, частни лекари, нотариуси и т.н. има и в другите големи градове. За да разбереш къде хората взимат повече не гледай статистики за средни заплати, а гледай къде хората живеят по-добре.

Според статистиката най-добрия град за живеене е Варна :D

fear4o
12-05-2010, 18:23
Това е така отдавна.
И мисля, че наистина няма смисъл да се продължава спора, защото никой не е специалист по това което обсъждаме.
И амк остави на Паладина като по-голям(изживял повече, видял повече, научил повече) да знае една идея повече от нас другите как стоят нещата.

WaterLilly
12-05-2010, 18:33
Браво, искаш ли бисквитка?

amk933
12-05-2010, 19:19
Това е така отдавна.
И мисля, че наистина няма смисъл да се продължава спора, защото никой не е специалист по това което обсъждаме.
И амк остави на Паладина като по-голям(изживял повече, видял повече, научил повече) да знае една идея повече от нас другите как стоят нещата.

Живял не значи научил и видял. ;)

За видял особено доста мога да поспоря...

За научил - може да си разбира от ветеринарната медицина, но съм му виждал издънките в други сфери на науката, като политика, например, а там знам много повече от 99% от потребителите във форума (за разликата от медицината, където той знае повече от мен). ;)

Така че тая фраза не минава тука.

ПС: Да не говорим, че като цяло доста мога да поговоря за българската образователна система и кой колко знае, като излезе от нея, освен, ако не иска да уча, а 90% не искат и това е факт. Изобщо не казвам, че това е случаят тук. Отклоних се, но научил е много разтегливо понятие.

:)

chemist9009
12-05-2010, 19:24
Според статистиката най-добрия град за живеене е Варна :D

Варна е за 2009.....най-добрия град за живеене за 2010 е Бургас 8) 8)

anonymous546178
12-05-2010, 19:48
за 2010 мисля че е софия, но дори и да е, е незаслужено

Lucho
12-05-2010, 20:04
за 2010 мисля че е софия, но дори и да е, е незаслужено

Не е вярно.

Според интернет гласуването

1. Бургас
2. Благоевград = Варна


По точки:

1. Бургас
2. Варна
3. Благоевград


.... А сега по темата.

Наистина смятам за неуместно подобен тип хвалба. Хубаво, учил си, мен това най-малко ме интересува. Лошото е, че учебните програми са претрупани и трябва хубава образователна реформа и да се направи така, че на ученикът от малък да му се казва, че е хубаво да се учи и че има полза от ученето. А не както е сега - 13 - 15 годишни кифли, издокарани с униформи или облекла, по-подходящи за нощен клуб или магистрала, но не и за училище, същевременно с претенции и мнение за себе си до небето, подпиращи масите на кафетата по градовете. Не, така няма да излезе нищо хубаво. Вместо към прогрес нацията върви към упадък. А, забравихме онези 10% от които малка част им пука за училището, а на останалите са просто бележкарските синчета и дъщерички на авторитарните си родители.... а ако пък решиш да учиш като хората, това просто няма как да стане, тъй като програмите са претрупани....

chemist9009
12-05-2010, 20:56
Въпросът не е само за промяна в образователната система.Но и реализацията след това.Не може да учиш висше 5 години и да придобиеш някаква специалност и после да работиш след това друго защото в държавата по една или друга причина няма работа или не те взимат по простата причина,че искат по няколко години стаж,или чакат някой техен служител да се пенсионира или да умре!

darkPaladin
12-06-2010, 03:13
Това е така отдавна.
И мисля, че наистина няма смисъл да се продължава спора, защото никой не е специалист по това което обсъждаме.
И амк остави на Паладина като по-голям(изживял повече, видял повече, научил повече) да знае една идея повече от нас другите как стоят нещата.

Живял не значи научил и видял. ;)

За видял особено доста мога да поспоря...

За научил - може да си разбира от ветеринарната медицина, но съм му виждал издънките в други сфери на науката, като политика, например, а там знам много повече от 99% от потребителите във форума (за разликата от медицината, където той знае повече от мен). ;)

Така че тая фраза не минава тука.

ПС: Да не говорим, че като цяло доста мога да поговоря за българската образователна система и кой колко знае, като излезе от нея, освен, ако не иска да уча, а 90% не искат и това е факт. Изобщо не казвам, че това е случаят тук. Отклоних се, но научил е много разтегливо понятие.

:)

аз пък виждам груби правописни грешки забележи груби ама какво да правя нищо не казвам ти се неграмотен на другите се смееш

пък и кой си ти че да казваш какво са научили другите?

Greennight
12-06-2010, 07:50
darkpaladin,ти най-малко можеш да обвиняваш амк за правописа му,ти дето пред "че" редовно не пишеш запетая,това се учи в 4 клас...амк,ако е допуснал някакви грешки е най-вероятно е без да иска,всеки допуска грешки(още по-малко,че това е форум и не сме длъжни да спазваме всички граматични норми)

Sham
12-06-2010, 08:31
//виждам, че темата доста се е отдалечила от изходната си позиция, та да отбележа само:

основното разминаване и причина за не(до)разбиране на хората е разликата в понятийните им и тълковни речници.

в този смисъл:
1) кой какво разбира под "учил" (употребил го в мин. св.) на 20 г.?
2) кой какво съдържание вкарва в "реализация", "успех", etc.?

Факт е, че съвременният (световен и български) човек* мери успеха си в цифри - потенциални възможности, висок стандарт, материални придобивки. Съответно, няма за какво да се учудваме, когато родените в семейства на такива успели хора са попили сигурността за светлото си бъдеще в кръвта си от малки. Няма по-нормално нещо. Особено в България.

ПП: Успех на всички! Каквото и да искате да ви се случи / да случите.

*говоря за масовия човек, разбира се.

amk933
12-06-2010, 13:16
.....

Аз пък виждам груби правописни грешки - забележи груби. Ама какво да правя? Нищо не казвам. Ти сИ неграмотен - на другите се смееш.

Пък и кой си ти, че да казваш какво са научили другите?
С над 10 грешки в 3 реда, сметка ще ми държи... Дано образованието ти по ветеринарна медицина е малко по-добро от това по български.

Но до там ли падна? :) Всъщност изобщо не се учудвам. Не е първият раздел, в който нямаш аргументи и ставаш за резил.

Още по-жалък ставаш. С всеки пост. Като не можеш да кажеш нищо и до тук ще стигнеш, "успелия"...

ПС: Вкъщи не говоря български и не уча в българско училище --> не използвам български в ежедневието си изобщо от...5 години. Не чета на български, не пиша, не говоря (само много рядко)...освен тук. Аз поне имам някакво оправдание...за разлика от теб. И пак го правя по-добре, защото твоя правопис е просто "безупречен".

darkPaladin
12-07-2010, 16:31
мда не слагам пунктоационни знаци но пиша българин правилно за разлика от теб

не се ли замисляш че може нарочно да не слагам знаци

не недей знам че не ти се отдава

и аз съм си прав каквото и да говориш и точно ти си този който се изказва неподготвен защото не съм видял един твой аргумент а само изрчения от типа

ти нищо не знаеш и говориш глупости
както сега моля те кажи за какво искаш да ти дам аргумент кажи ми за кавко спориш с мен каква е темата на спора тук става въпрос за мен не за останалите говоря за себе си ама нейсе аде ти си правия

дано ти дойде акъла един ден



Непомалък

тука виждам 3 грешки ти правиш 3 грешки на дума на мене се смееш ох

пп
може да не съм успял много

но съм много по успял от теб имам си добра работа и заплата живота ми е подреден и добро семейство ;) живея си добре и това ми стига

Greennight
12-07-2010, 16:48
darkpaladin,нищо лично,но амк мисля,че учи политика,което хипотетично би могло да му донесе мноооогооо повече пари от твойта ветеринарна медицина...

darkPaladin
12-07-2010, 16:52
darkpaladin,нищо лично,но амк мисля,че учи политика,което хипотетично би могло да му донесе мноооогооо повече пари от твойта ветеринарна медицина...

еми пожелавам му го аз не съм казал че ще взимам повече пари от него

аз си живея един съвсем нормален живот


пък и не забравяй че сега учи само учи нищо друго ще му трябват още 6 7г за да започне някаква кариера ;)

amk933
12-08-2010, 13:30
мда не слагам пунктоационни знаци но пиша българин правилно за разлика от теб

не се ли замисляш че може нарочно да не слагам знаци

не недей знам че не ти се отдава

и аз съм си прав каквото и да говориш и точно ти си този който се изказва неподготвен защото не съм видял един твой аргумент а само изрчения от типа

ти нищо не знаеш и говориш глупости
както сега моля те кажи за какво искаш да ти дам аргумент кажи ми за кавко спориш с мен каква е темата на спора тук става въпрос за мен не за останалите говоря за себе си ама нейсе аде ти си правия

дано ти дойде акъла един ден



Непомалък

тука виждам 3 грешки ти правиш 3 грешки на дума на мене се смееш ох

пп
може да не съм успял много

но съм много по успял от теб имам си добра работа и заплата живота ми е подреден и добро семейство ;) живея си добре и това ми стига

ХАхахахУАхуАхахуа.

Радвам се, че виждаш 3 правописни грешки, безгрешния.

Както казах смешен си - не си струваш нито един аргумент, защото самите твои "аргументи" са нищо и никакви, което ясно си пролича във факта, че се захвана за правописа.

Да знам, не ти се отдава да спориш. Виждал съм ти свещените простотии в раздел "Политика". Нормално е да паднеш до тук.

ПП. По-успял бил от мен? Нима?
Мога само да те светна, че на 14 години изкарах първите си 150 000лв. в живота само и единствено със собствената си глава и фактът, че мога да мисля. И не, не са ми дадени от мама и от тати, или баба или дядо... Но стана. Горе-долу 100 месеца твоя работа. ;) Но никога не съм се хвалил с това, защото това ИЗОБЩО не е важно.

Въобще не исках да падам до тук, но като си говорим с цифри и кой колко знае и е успял, можеш малко да позамлъкнеш, че ми писна да ти чета ламерщината.

Защото ти казах, че съм на 17, но не съм като останалите дечица, които си свикнал да будалкаш с посредственост.

И да...като казах, че образованието в БГ е доста мъгляво и неясно, подскочи до небето. - http://www.dnes.bg/obshtestvo/2010/12/07/bananovo-obrazovanie-decata-srichat-rastat-bez-knigi.105731

darkPaladin
12-08-2010, 16:06
кви аргументи бе пич аз нали ти казах че съм съгласен с теб :lol: :lol: :lol:

той си мислел че споря с него ох леле

и за 14г направо ме уби кво си направил бре спечели от тотото на 14 ?
сега не ми казвай че тези пари си ги заработил ти защото ще ме излъжеш ;) пък и едва ли са паднали от небето

:lol: :razz: :razz:

пък тва за образованието важи и за теб нали се сещаш сам се закопаваш ;)
а колко твои тъпотии в раздел зравни проблеми и болести съм виждал що не каза?

amk933
12-08-2010, 17:34
Естествено, че не съм ги заработил. Изкарал съм ги с главата си, както ти обясних, ако за теб е невъзможно...С интелект, мислене и акъл.

Не това за образованието не важи за мен, нали се сещаш? Уча по най-трудната програма за средно образование в света, с която учиш всичко до 2ра година в университета и е достъпна само за 400, 000 човека в света. Изобщо не ме топли българската образователна система, нито ми влияе по някакъв начин. А и се радвам, като те гледам и като си давам сметка какви кадри произвежда, като тези от Тринидад и Тобаго. :lol:

За Здравния пък изобщо не си човекът, който ще ми дава оценка:
1)Защото си ветеринар, а не хуманен лекар.
2)Защото си писал такива простотии там, че дори аз не мога да те стигна. И това не го казвам аз...

А и аз не претендирам да съм дървен философ. Гледам си политиката и това е. Не си вра гагата навсякъде и не търся похвала във форумите. :lol:

ПС: Не ми трябва тото, за да изкарам толкова пари. Имам глава на раменете си.

WaterLilly
12-08-2010, 18:04
Ще престанете ли да мерите пишки вече? Сериозно, друга работа нямате ли си?

darkPaladin
12-08-2010, 18:33
пич разсмиваш ме :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ама от сърце ти се смеем тука сумати хора ама както и да е :razz:

ти си гледай учебниците не ми давай оценка защото още не ти става като хората си тръгнал да се правиш на вижте ме кой съм

когато станеш нещо повече от никой(това си в момента) тогава си позволявай да даваш оценки
и това че съм ветеринар не значи че не съм учил и хуманна

ама какво да ти обеснявам за моята образователна система която може да се намери само на 1 място в България

и аз съм ходил в чужбина не само ти и мене са ме потупвали по рамото и какво?

разбери че тези хора за които говориш ти ще те използват за лични облаги никой няма да си мръдне пръста за теб ти не си незаменим но един ден ще си непотребен повярвай ми ;)


а в България какви кадри дават лелелел

като кажеш завършил съм в България вратите пред теб са отворени ;)

SemperFidelis
12-08-2010, 18:52
Ай джавкайте са на лично уе, вече бъркам на к'ва тема е темата се'еш са'?

JustAnotherGirl
12-08-2010, 19:33
И двамата сте прави в някои отношения, и и двамата грешите в други. Но знаете ли коя е най-голямата ви, че без да се познавате един друг, без да знаете какъв ЖИТЕЙСКИ опит има другия съдите що за човек е и какви знания има, а първоначалната ви тема е отишла по дяволите. Момчета смешни сте от страни!

А моето мнение за в България е, че ако в семейство на коняри се роди гений, то от него няма да стане нищо повече от едно талантливо конярче ... Което е жалко, но факт.

mecho888
12-11-2010, 14:20
Ти мое и PHD да си и пак мое чистиш кенефите.... Образованието е до 1 степен... После ти трябва мозък!

От нищо не можете да направите повече пари от купуване-продаване!


Е пробвай да направиш пари от купуване и продаване де. Така е било, но преди 10 години. Сега можеш в най-добрия случай да си издържаш семейството, но не и да забогатееш. Най-много да издържиш на конкуренцията на била или техномаркет, но дотолкова че да се изхраниш и да не фалираш.


И за образованието не си прав. Ако си луд да учиш физика - заповядай. Основно физици учат физика, защото не са приети друго.

Скоро завърших техническа специалност в техническия университет в софия. Сега съм с двойно по-висока заплата и с възможности за развитие, спрямо тази част от приятелите ми, които останаха глупави.

Те над сот, барман или общ работник на строеж е малко вероятно да стигнат. А и като гледам там си работят и нямат особено желание да се местят или да се развиват.


Е имам и един приятел - готвач е и той е със средно. Той е с една идея по-висока заплата от сотаджиите, но все пак си има умения и талант. И за готвач се учи, макарий не висше.

Така че без образование е трудно. Въобще не гледайте светлите примери, които умишлено се набиват в очите на хората.

Ermic
12-11-2010, 14:54
amk933 Интересно ми е как си изкарал 150 000 на 14 :lol: :razz: