PDA

View Full Version : Йеховистите



avitoholbg
12-02-2010, 16:25
Напоследък доста Йеховисти чукат на вратата ми. Е какво мислите за тези хора. До колкото разбрах според тях Бог си има име и това е Йехова. Изглеждат доста приятни но знам, че това е само маска за да могат да зарибят хората. Иначе аз нямам проблем да си общувам с тях.
Е какво мислите за тях. Според вас сектанти ли са или не, ако вие сте Йеховисти разкажете малко за себе си и вашите възгледи.

gandalfepi4
12-02-2010, 17:45
иисус е архангел михаил който е първото творение на яхвето, роден само и единствено човек и ставащ магически след като е кръстен.

смятат че кръстът е езически символ който не трябва да бъде почитан (което парадокслано е напълно вярно)

исус е закован на дъска, заровен и унищожен от яхвето. после пресъздаден в различни тела по различно време () и после е отишъл в рая където пак е станал ангел михаил.

на армагедон ще унищожи всички освен свидетелите на йехова. само 14400 от хората и то само йеховисти отиват в рая.



ма това съм го чел отдавна и от не много достоверен източник тъй че вероятно бъка с грешки.

npp
12-05-2010, 16:40
Най-голямата грешка е да угаждаш/служиш на секта или сектанти, всеки който е правил някога това с сигурност е съжалявал. По принцип йеховистите са една от сектите световни известни именно с най-много подадени оплаквания от страна на други хора за посегателство над личноста. Веднъж по телевизията имаше репортаж за тези неща, и съобщиха че в агенцията по вероизповеданията в България има най-много подадени оплаквания от граждани именно против свидетелите на йехова, като не само физически тормоз, но и терор причиняван по мисловен път т.е. по духовен/окултен път, и въпреки това дори и в България е възможно да срещнеш и по-опасни от йеховистите секти. Дори и езотеричните и религиозните книги са източник на проклетия, и е най-добре човек да не притежаваш и да не се води от такива.

sedef777
07-08-2014, 09:35
Йеховистите подлудяват хората много съм распознат с тях несе хващайте с тях . И те самите не знаят чеви заблуждават това е самият сатана исус каза ас съм пътят към отца. Никой не може да влезе при отца освен чрез исус

an7raks
07-08-2014, 11:09
Напоследък доста Йеховисти чукат на вратата ми. Е какво мислите за тези хора. До колкото разбрах според тях Бог си има име и това е Йехова. Изглеждат доста приятни но знам, че това е само маска за да могат да зарибят хората. Иначе аз нямам проблем да си общувам с тях.
Е какво мислите за тях. Според вас сектанти ли са или не, ако вие сте Йеховисти разкажете малко за себе си и вашите възгледи.
Последния такъв се наложи да го заплашвам с бой, за да излезе от нас...

anonymous908491
07-08-2014, 15:45
Никой не може да влезе при отца освен чрез исус

Всъщност може, достатъчно е да те ударят силно по главата, ти си един от примерите/

Имаме/хме в моя квартал една цяла къща, в която се събират/аха, от години не съм минавал покрай тях и не съм сигурен, че още са там.

yakuza_
07-08-2014, 23:16
веднъж бяха минали през квартирата ми, като бях студент :lol: бяха 2 възрастни жени около 50-60г., доста се посмяха тия дето бяха в квартирата докато слушаха обясненията ми

anonymous708973
07-08-2014, 23:16
Ооо, майка един път на тия един път хубава лекция им беше чела, че нещо обясняваха как имало само един начин да се чете името на Бог и той бил именно Йехова, та тя хвана да ги пита откъде да сигурни, като аджеба на тоя език няма гласни звукове и преспокойно може да бъде Яхве, например :д
И младоците останаха без ума и дума :д

galaxy29
07-08-2014, 23:49
бих им казала да вървят да танцуват в култ на демона си и да се жертвопринесат

HollyGolightly
07-09-2014, 13:38
Разбира се, че са сектанти. Всички, които преиначават Библията и си добавят/премахват неща от нея се водят сектанти. Отхвърлят идеята за Исус Христос, за тях той е просто пратеник тук, не син на Бог.
Само едно не разбирам, вярват, че само определен брой хора могат да се спасят (144000) и тази бройка е премината преди доста години, тогава защо им е да продължават да безпокоят хората по домовете им и да ги тикат към храмовете си?

Имам лошият късмет да живея на около 10 минути от такъв храм и са постоянно на вратата ми. Чукат, тропат, докато не им се отвори. Принципно нямам проблем да си поговоря с тях ВЕДНЪЖ, да им обясня как ги виждам нещата и след това да си ги изпратя. Но те идват постоянно и все едно и също ми говорят. Случвало се е да не им отворя и по-късно през деня пак да дойдат.

an7raks
07-09-2014, 14:13
Аз, пък, не виждам защо трябва да се заклеймяват като "зли" сектанти, след като библията е така написана, че всеки може да я тълкува, както му е удобно и няма 100% правилно тълкувание... Дали православния поп ще ми бълва недоказани неща и ще чука малолетни "зад кадър", или йеховисткия пастор ще прави същото, е все едно..

HollyGolightly
07-09-2014, 16:12
Никой в случая не говори за "зли" или добри. Това което казах е, че това, което говорят няма логика, както и че са досадни и нахални.

d-r.Zob
07-09-2014, 19:53
Искат да припечелят някой лев.

npp
07-09-2014, 21:03
типично за такива сектанти е, че не разсъждават правилно за нещата във вярата, при това тъпотията им може да стигне до границите на голямо смехотворно безумие, като например: "Бог няма господари, затова може да си позволи да бъде зъл колкото си иска, понеже няма кой да го осъди/накаже", пропускайки факта че Той е безгрешен/праведен, иначе нямаше да бъде Бог, но нещо друго, или пък: "вечният живот няма край", пренебрегвайки факта че настоящата вечност е започнала преди около 5-6 хилядолетия, и че в този свят имаше милиарди човеци и други одушевени същества под греха, което означава че вечният живот има край, иначе нямаше да има нова вечност, нито щеше да има хора и други одушевени под грях, защото нямаше да има край и всички души щяха да си останат в рая на вечния живот, или друг пример: "има прераждане и карма", пропускайки факта че Бог никога не би направил да има страдания за повече от едно раждане в рамките на една вечност, и че Неговият закон е онзи на любовта, милостта, правдата и верността, а не на някакви си безумни механични принципи, и т.н.

an7raks
07-10-2014, 11:11
нпп, още не схващам защо Бог не се появи и да вземе да си върши чудесата на земята директно пред очите на грешниците? Убеден съм, че така е щяла да бъде избегната Инквизицията, кръстоносните походи и всички други престъпления в Неговото име. Също и едно 60-70% от хората на Земята ще станат вярващи Християни и така ще избегнат вечните страдания в дълбините на Ада... или добрият Господ обича да гледа сеир?

tori
07-10-2014, 21:17
Досадни са, като ми дадат такива брошури и диплянки ги късам и изхвърлям пред тях.

anonymous708973
07-10-2014, 21:20
Разбира се, че са сектанти. Всички, които преиначават Библията и си добавят/премахват неща от нея се водят сектанти. Отхвърлят идеята за Исус Христос, за тях той е просто пратеник тук, не син на Бог.

Това е силно невярно по една много проста причина - няма единствено правилно тълкувание на Библията, следователно няма как да е възможно преиначаване.
По дефиниция секта е всяка една група, изповядваща религия, която не е официално призната от държавата.

AnarchyBoy
07-10-2014, 21:52
Последните такива, ги изхвърлих от баба ми, с шутове..
А веднъж имахме точно над един наш апартамент , то никой не живее там, аз го ползвам за купончета главно, ма тия дразнеха много с едно пиано отгоре... Колони от дискотека, на гардероба /буквално на мм от тавана/ AC/DC на макс и така цял ден, повече пиано не чух, че и май се изнесоха...

npp
07-11-2014, 09:18
нпп, още не схващам защо Бог не се появи и да вземе да си върши чудесата на земята директно пред очите на грешниците? Убеден съм, че така е щяла да бъде избегната Инквизицията, кръстоносните походи и всички други престъпления в Неговото име. Също и едно 60-70% от хората на Земята ще станат вярващи Християни и така ще избегнат вечните страдания в дълбините на Ада... или добрият Господ обича да гледа сеир?

просто е в състояние на сън и затова не може да направи повече от това, което успява, но не са ли големи чудеса и тези че Той все още създава човеци и други одушевени същества и поддържа живота им, понеже прави и да растат житни култури, дървета и храсти, които раждат различни плодове и ядки, зеленчуци, бобови и маслодайни, от които хората и животните се хранят, освен това Той направлява живота им, макар и в случай на успех разни хора да са си мислили, че просто са имали късмет по чиста случайност, но всъщност Бог им помага, да не уточняваме и това че всички биологични процеси, било то на клетките, органите, обмяна на веществата, или каквото и да е др., се извършват от Него, а за да има по-скорошно решение на проблемите, трябва да се упражнява вярата в Него чрез добри молитви, понеже само така може да бъде най-сигурно, че Той ще се събуди възможно най-скоро за да реши проблемите

an7raks
07-11-2014, 09:43
Ясно... Защо ли се надявах да получа логичен отговор... :/

defender
07-11-2014, 11:26
просто е в състояние на сън

нпп, свидетелю, ти като най-удостоен с чест сред нас простосмъртните в този форум, облагодетелстван с дарове и достойнства от спящи божества, засвидетелствай кой ще стане световен шампион в Бразилия? ............. моля

tori
07-11-2014, 12:02
нпп, свидетелю, ти като най-удостоен с чест сред нас простосмъртните в този форум, облагодетелстван с дарове и достойнства от спящи божества, засвидетелствай кой ще стане световен шампион в Бразилия? ............. моля
А, то това и аз го знам, без да имам допир с хъркащи божества или самата аз да съм богиня. (нищо, че са ми казвали така, то е било заради друго :д) Та тъй де, Германците ще бият. :3 Искааааам. :3

npp
07-11-2014, 18:55
Ясно... Защо ли се надявах да получа логичен отговор... :/

какъв по-смислен отговор очакваш?!, ако ти не би допуснал да има зло, колко повече Бог не би допуснал, особено ако е напълно буден?!, или ти още, подобно на дифендър, си мислиш че Бог е по-лош от човеците?!

npp
07-11-2014, 19:00
нпп, свидетелю, ти като най-удостоен с чест сред нас простосмъртните в този форум, облагодетелстван с дарове и достойнства от спящи божества, засвидетелствай кой ще стане световен шампион в Бразилия? ............. моля

защо реши, че ми е дадено да познавам такива неща?!, по-принцип свидетел на Божието Слово не означава спортен коментатор/анализатор

an7raks
07-11-2014, 19:23
по-принцип
Не ти ли е дадено поне граматиката да познаваш?

HollyGolightly
07-12-2014, 03:48
по-принцип
принцип, по-принцип, най-принцип

npp
07-13-2014, 10:05
да, допуснал съм малка граматична грешка, но не чак дотолкова, че въобще да не разбирате смисъла на текста - това е още един урок от страна на истинския Бог, понеже понякога Той дори нарочно допуска да правя такива грешки за да напомня, че по-важно е ефективното спасение отколкото граматичното правило, понеже какво ви ползува граматиката ако човеците не се спасяват?!, затова "работете за хляба, който не се разваля", а не за нещо, което е временно, защото е от човеци(те)

defender
07-13-2014, 10:46
"Свидетелю", образът на богът, който е изградила човешката ти логика не е истинския Бог,

Престани да обожествяваш ума си и боговете, които ти създава според границите на логиката му..........така по нищо не се различаваш от езичниците и техните езически богове.
Бог не е спящ.

npp
07-13-2014, 11:30
"Свидетелю", образът на богът, който е изградила човешката ти логика не е истинския Бог,

Престани да обожествяваш ума си и боговете, които ти създава според границите на логиката му..........така по нищо не се различаваш от езичниците и техните езически богове.
Бог не е спящ.

дон кихоте, или може би по-скоро санчо пансе?!, никак не ми е до междучовешки дуели, ти хулиш логиката, която е част от здравия разум, но пак пропускаш много от важните неща, правилната вяра е въпрос на търсене - а най-малкото да призоваваш Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, или да търсиш Неговата правда и Неговото царство - любовта към ближния, ако отново предпочиташ да интриганстваш вместо да кажеш кое е важното за решението на проблемите в качеството си на вярващ, то тогава си по-лош и от невярващ, лекарите и хирурзите не си губят времето с празни препирни, но спасяват пациентите, пожарникарите също спасяват хората от пожари и др. бедствия, и спасителите на плажа спасяват удавници, дори и работниците във фабриките, продавачите в магазините и разносвачите/куриерите спасяват много хора от недостиг на храна, дрехи, и много др. неща, но не си ли си задавал въпроса: "где съм аз по отношение на спасението в истинския Господ Бог?!", и: "не ме ли изпреварват в Божието царство дори и мнозина невярващи?!", ненапразно Исус е казал: "Истина ви казвам, че бирниците и блудниците ви изпреварват в Божието царство."(Матей 21:31), защото макар и да са считани за материалисти и порочни, те потвърдиха истинността на Божието Слово, като казаха: "да Йоане, не е добре да сме зли един към друг", когато Той, Кръстителят, им казваше: "покайте се!, принасяйте дела достойни за покаяние", но верните последователи на човешката религия Го похулиха и не повярваха в истинския Господ Бог, така и ти сега отново поставяш само някакво си противоборство за по-важно вместо да потвърждаваш нуждата от спасение и да изявяваш Божията правда, ти отново правиш Бога лъжец, като твърдиш че Той едва ли не нарочно допуска да погиват милиарди човеци, понеже ако Той не е в състояние на сън, тогава излиза че едва ли не, бидейки съвсем буден, предпочита да има зло на света, което означава че Той едва ли не е неправеден, по този начин ти не потвърждаваш, че Той е праведен, но Го изкарваш грешен, и всичко това заради сластите(похотите), които си последвал, и на които продължаваш да угаждаш/служиш, а именно заблудите, които си приел от нечистата човешка религия(в твоя случай нечистото християнство), с какво например си по-добър/по-праведен от другите потребители на този форум?!, нито изявяваш Божията любов, нито Божията правда, защото и очевидно не ти пука за ближния, след като никак не изявяваш спасението в Отца и Исус, иначе това дето не се доверяваш и дето изявяваш недоверие не би било лошо ако вярваше правилно в истинския Господ Бог, виж как представените в Библията ученици на Исус Христос са изявявали Божията правда свидетелствувайки Божията истина, изгонвайки бесовете от обладаните, изцелявайки болните, възкресявайки мъртвите, и пр., а ти не изявяваш нищо от тези дела - а именно Святите, а само знаеш да надигаш глас против праведните човеци, и то само и само за да изтъкваш някаква човешка духовна/религиозна традиция, на която си верен, и която отдавна се е видяло, че не е истинска, защото не съответства на истинската т.е. на представената в Новия Завет на Библията, така че ти гониш другите само защото те не следват някакво си суетно човешко предание, а човеци като теб очевидно никак не предпочитат да си носят "кръста" сами без да са безумно покорни на каквато и да било човешка традиция, все едно не истинският Господ Бог, но някакви си човеци са по-важни, защото и самата човешка религия беше поставяна като по-важна от самия Него - едва ли не човешката религията е по-висша от Бога?!

разбира се като казвам всичко това никак не осъждам човешки същества, но това не означава че истинските Светии са длъжни и ще търпят духовното беззаконие цяла вечност

defender
07-13-2014, 11:48
езическата огрниченост с която се разсъждава за Бог, ме плаши, по какво тогава твоя спящ бог се различава от Зевс или Хера например, те също са били продукт от човешко умообожествяване и израз страстни чувства, които в крайна сметка се предавани на самите божества като техен източник.

плюя на твоя езически спящ бог - изчадие, който иска да ме направи роб на твоето свидетелско умообожествяне.

приличаш на абсолютен манипулатор и освен това сякаш търсиш да се отличаваш с нещо повече от другите и също търсиш и възхищение на хората, които искаш да плениш с проповедите и свидетелствата ти , като си слагаш титли като свидетел например.

Нищо чудно да си член на някоя хамериканска секта, дето са плъзнали по улиците по бели ризки с вратовръзки.

npp
07-13-2014, 17:42
езическата огрниченост с която се разсъждава за Бог, ме плаши, по какво тогава твоя спящ бог се различава от Зевс или Хера например, те също са били продукт от човешко умообожествяване и израз страстни чувства, които в крайна сметка се предавани на самите божества като техен източник.

плюя на твоя езически спящ бог - изчадие, който иска да ме направи роб на твоето свидетелско умообожествяне.

приличаш на абсолютен манипулатор и освен това сякаш търсиш да се отличаваш с нещо повече от другите и също търсиш и възхищение на хората, които искаш да плениш с проповедите и свидетелствата ти , като си слагаш титли като свидетел например.

Нищо чудно да си член на някоя хамериканска секта, дето са плъзнали по улиците по бели ризки с вратовръзки.

освен всички да станем религиозни(православни или каквато и да ти е религията там) лигльовци, които само знаят да стоят като Богове, опълчващи се на всички хора с признаци за проява на правда, мъдрост, истинност, и т.н., хора като теб сигурно биха забранили на всеки да проявява всякакви такива признаци, и биха ги заробили на някакво старо човешко духовно/религиозно предание за спазване на много суетни традиции и изпълняване на много безплодни ритуали в храмове обкичени отвсякъде с икони на бай барабар петко, бай ганьо, бай кольо, баба къна, баба трънка, и пр. официално обявени за "Светци" наместо да се кланят само на Отца почитайки Сина - Исус Христос, че дори и най-висши Ангели/Светии са казали: "не се кланяй на мен, аз съм само твой съслужител, на теб и на братята ти, които държат/пазят свидетелството Исусово, но поклони се на Бог Отец, почитайки само Исус Христос като Господ/Син"(Откровение 19:9-10, 22:6-16), но някои хора си продължиха да заблуждават себе си и други, че някакви си човеци трябва да бъдат почитани като посредници между Бога и хората наместо Исус Христос, Който ненапразно е посочен за единствен посредник(1 Тимотей 2:5), това да застанеш да се молиш пред направен от човешка ръка образ, особено който не изобразява Господ Исус Христос, а друг, някак си не се връзва с посоченото в Св. Писание, и това бе видимо и разбираемо дори и за деца, които четяха Библията, но ти пак съдиш другите за неща, на които самия ти си бил роб досега

а след като толкова много си мислиш, че Бог е напълно буден насред толкова зло/неправда на сътворения от Него свят, отиди ако можеш да обясниш това примерно на децата, чиито родители са били убити, осакатени, обезобразени, или съсипани/съкрушени от (така да се каже) служители на неправдата, каза ти се, и на хиляди места в Библията е написано, че не трябва да се твърди какво да е, но си има конкретна Истина от Бога, иначе лесно може да се окаже, че Го правиш лъжец, а именно духовното беззаконие е първородният грях, същинският, и дори единственият, защото е причина за явлението на всички други злини на света, ето защо е написано:

"И известието, което чухме от Него и възвестяваме на вас, е това, че Бог е светлина, и в Него няма никаква тъмнина. Ако речем, че имаме общение с Него, а ходим в тъмнината, лъжем и не действуваме според истината. Но ако ходим в светлината, както е Той в светлината, имаме общение един с друг, и кръвта на Сина Му Исуса [Христа] ни очиства от всеки грях. Ако речем, че нямаме грях(сиреч, в случай че вършим неправда във вярата), лъжем себе си, и истината не е в нас. Ако изповядваме греховете си(сиреч, в случай че вършим духовно беззаконие), Той е верен и праведен да ни прости греховете, и да ни очисти от всяка неправда. Ако(сиреч, но ако в такъв случай) речем, че не сме съгрешили, правим Бога лъжец, и Неговото слово не е в нас." 1 Йоаново 1: 5-10

ето, без да се хваля със себе си, аз, който ти нарече "член на хамериканска секта", се съобразявам с Писанието, но ти отново престъпваш правилата във вярата, мислейки си че няма да има лоши последствия от това, но така си мислиха и хиляди друго като теб, защото докато бяха начинаещи/аматьори във вярата, всичко им се струваше допустимо, но след години затъване в множество духовни неправди, които те трупаха ден след ден като действуваха лекомислено във вярата/в качеството си на вярващи, в един момент "грехът" им се разви напълно, и роди "смърт"(Яков 1:14-15), така че ти в момента все още постъпваш като един от онези лекомислени "вярващи", които наричаха себе си окултисти, езотерици, йоги, индуси, набожни, и какво ли не, сякаш само и само за да престъпват Божиите Заповеди считайки себе си като че са най-големите тарикати на света, и именно чрез такива хора "грехът" влезе в света, а по този начин (чрез него) и "смъртта", и ето как досега цяло човечество страдаше заради това, така че такова държане във вярата/на Светото място като че си някакъв хашлак в кръчмата, който, плясвайки сервитьорката по задника, казва: "донеси ми бира да пием и кебапчета да замезим, че (аз баба меца) съм ожаднел и прегладнел", не води до нищо добро, но най-малкото е твърде посредствено за да е печелившо, но не те осъждам, това е просто истинно свидетелство от истинския Господ Бог и Неговите Светии - а сега сравни това с твоите драсканици, и ще видиш разликата между смислената Правда от Бога, и несмислената предавана по "стара" традиция суета

не съм манипулатор, защото не те карам да правиш каквото и да било, но ако те бях карал да се кланяш на някой или нещо с принуждение, тогава наистина щях да бъда някакъв род манипулатор, но след като не ти преча да правиш каквото си искаш, защото ето как ти все още следваш твоята си религия, сиреч онази, която на теб ти харесва, защото никой от страна на истинския Господ Бог не е насилник в това отношение, обаче ако грешиш във вярата, това ще си остане за твоя сметка, защото има "вечен съд", който е неизбежен, нещо като филм записан на dvd, който, независимо колко пъти е/ще бъде възпроизвеждан/гледан, всеки път е/ще бъде един и същ до най-малките детайли, така и така нареченият "вечен съд" е нещо подобно, всичко каквото правиш на другите, независимо дали добро или зло, в тази/настоящата вечност, ще ти правят и на теб в следващи вечности, и това е абсолютно неизбежно - именно това истинските Светии наричат "вечния съд"(Еклесиаст 1:9-11, Матей 7:1-2, Матей 7:12, Римляни 2:1-6, Евреи 6:2)

defender
07-13-2014, 19:57
спазване на много суетни традиции и изпълняване на много безплодни ритуали в храмове обкичени отвсякъде с икони на бай барабар петко, бай ганьо, бай кольо, баба къна, баба трънка, и пр. официално обявени за "Светци" наместо да се кланят само на Отца почитайки Сина - Исус Христос,

тези традиции са тайнства които са казани в Писанието и Преданието на апостолите (те не са установени щото кака ни е било кеф), а в иконите и светиите ние почитаме Бог и техния подвиг за вярата, а не тях сами по себе си. (дори първата икона е била нарисувана от апостол Лука)

А буквите с които е написана Библията, не са ли пак един вид икони на Словото, ами тогава не чети, защото буквите са икона и изображение на Словото.

Четох ти мнението до тук, не ми се губи време с езически простотии и своеволия.

anonymous708973
07-14-2014, 12:50
да, допуснал съм малка граматична грешка, но не чак дотолкова, че въобще да не разбирате смисъла на текста - това е още един урок от страна на истинския Бог

Не, не мога просто.
И ще ми говориш за логика.

heartshapedbox
07-14-2014, 13:04
Не, не мога просто.
И ще ми говориш за логика.

Мдаа :lol:

npp
07-14-2014, 13:10
тези традиции са тайнства които са казани в Писанието и Преданието на апостолите (те не са установени щото кака ни е било кеф), а в иконите и светиите ние почитаме Бог и техния подвиг за вярата, а не тях сами по себе си. (дори първата икона е била нарисувана от апостол Лука)

А буквите с които е написана Библията, не са ли пак един вид икони на Словото, ами тогава не чети, защото буквите са икона и изображение на Словото.

Четох ти мнението до тук, не ми се губи време с езически простотии и своеволия.

значи само твоите/вашите образи/подобия са святи, така ли?!, и с какво твоята вяра/църква е (много) по-добра от (на) другите?!, особено след като и вие досега подобно на много други не възкресявахте мъртъвците (ефективно), нито излекувахте болните, нито изгонвахте бесовете както трябва, нито свидетелствувахте истинското Божие Слово, а Исус и Неговите ученици не чакаха нуждаещите се да отидат при Тях, но Те сами(те) отиваха при нуждаещите се, като обикаляха от град на град и улица на улица за да търсят погиващите/погиналите с цел да ги намерят и спасят още сега, така като ти чета драсканиците, все едно че някакъв (си) селски кръчмар излиза на улицата и се провиква: "елате у нашето кръчме - при назе е най-убаво", дори и ако вашите красоти са по-превъзходни от на други, какво толкова е много по-доброто, което да си заслужава труда?!, това вашето е като някаква улична търговия - всеки си продава неговите си евтини джунджурии, каквито могат да се купят и дори да се намерят безплатно навсякъде, то ако ми е за потребление в ситуацията на неспасението и погибелта, аз мога да отида навсякъде за да си напълня търбуха с всякакви превъзходни "ястия", но къде е истинската любов към ближния, която Господ и Неговите Светии показваха на дело?!, къде е онова тяхно ефективно спасение дето мъртъвците възкръсваха, болните бяха изцелявани, обладаните - очиствани, и съвсем добро(то) Слово бе проповядвано без поставяне на тежки изисквания към човеците?!, говориш за манипулация, но не е ли манипулация това дето ти и другите като теб се опитвахте да прокламирате и налагате досега?!, а именно всичко друго, но не и истинско спасение за човеците, каквото Исус и Неговите ученици показаха на дело преди около 2 хилядолетия

defender
07-14-2014, 13:30
говориш за манипулация, но не е ли манипулация това дето ти и другите като теб се опитвахте да прокламирате и налагате досега?!, а именно всичко друго, но не и истинско спасение за човеците, каквото Исус и Неговите ученици показаха на дело преди около 2 хилядолетия

всичко, което правя е да си казвам мнението,................. нито съм си преписвал титли за компетентост (като например "свидетел на Словото"), нито, че спасявам хора и ако някой не ме слуша няма да е спасен (както го правиш), нито казвам, че говоря от името на Бог както ти казваш, че говориш ............. изобщо нищо с което да предизвиквам в хората някаква почит към мене като някакъв авторитет и представител на Бог за Земята ООД и по този начин да манипулирам волята им.

draid
07-14-2014, 16:37
Глупави работи. Всичко е една голяма секта, дали ще е християнство, дали ще е будизъм и т.н. Религиите са сътворени за да се управлява и манипулира масата. В Библията има тонове противоречия в Корана също. В един момент ми твърдят, че бог е добър и прощава, а в следващият ми казват, че ако не се кланям или не ходя на църква значи няма да ми обърне внимание, пълни щуротии. Човек може да почита Бог без да ходи на църква и без да се кланя. И като цяло идеята за Бог ми е малко странна, за създател/и да говорим е доста по-разумно. Да не говорим, че всички стари сведения сочат Богове, а не Бог което предполага повече от един, дори и в християнските писания се споменават подобни неща.

Само се замислете колко убийства и мъчения са причинени в името на Бог и ще си отговорите на много въпроси. После ми обяснете как може да вярваш сляпо в нещо което не познаваш и не разбираш, какво остава да си виждал.

defender
07-14-2014, 19:03
Глупави работи. Всичко е една голяма секта,

атеизма и материализма също е секта, идеологията на комунизма, капитализма също е секта.

anonymous895156
07-14-2014, 19:32
атеизма и материализма също е секта

лололо

defender
07-14-2014, 19:41
даааа, в тая секта вождовете на сектата са най-зли и манипулират по-слабите от към власт и богатство.

anonymous895156
07-14-2014, 19:47
а как трябва да бъде, слабите да имат повече власт от силните и нещата пак да са същите?

defender
07-14-2014, 20:01
придобиването на материя да не ти става бог, така трябва да бъде. т.е. отношението между слабите и силните да не бъде с цел кой да придобие повече материя от другия и кой е по-големия тарикат от другия и да гледа на друга като на касичка в зелено, а любовта и уважение и взаймосъдействието.

anonymous895156
07-14-2014, 21:11
остави хората да бъдат хедонисти и гледай собствените си ценности

defender
07-14-2014, 21:26
когато удоволствието стане по-важно от любовта, това ще доведе до трагедия в обществото.

Богатите търсейки удоволствие ще паразитира над бедните, бедните лишени от удоволствие ще правят бунтове срещу богатите................. ще стават и войни между различните прослойки от населението, когато едната в търсене на удоволствие наруши удоволствието на другата прослойка.......................... така търсенето на удоволствие ще се изроди в страдание и в непрекъснати размирици за всички.

Богът на любовта ще донесе автоматично и удоволствие, а богът на удоволствието автоматично ще отнеме любовта и самото удоволствие.

хедонизма е илюзия и лъжа.

npp
07-14-2014, 22:50
всичко, което правя е да си казвам мнението,................. нито съм си преписвал титли за компетентост (като например "свидетел на Словото"), нито, че спасявам хора и ако някой не ме слуша няма да е спасен (както го правиш), нито казвам, че говоря от името на Бог както ти казваш, че говориш ............. изобщо нищо с което да предизвиквам в хората някаква почит към мене като някакъв авторитет и представител на Бог за Земята ООД и по този начин да манипулирам волята им.

а не ти ли е хрумвало, че ако истинският Господ Бог е дал на някого да свидетелствува Неговото Слово, то той не е виновен за това?!, например каква е била вината на пророк Йона задето Бог му казал да отиде да проповядва на ниневия?!, а и истинското Божие Слово е достатъчно явно - просто си личи, че е съвършена(та) истина, защото когато истински свидетел/пророк свидетелствува/пророчествува, говори само онова, което е чул от Отца и Исус

"Истина, истина ти казвам, това, което знаем, говорим, и свидетелствуваме за това, което сме видели, но не приемате свидетелството ни." Йоан 3: 11,

"Онзи, Който дохожда отгоре, е от всички по-горен; който е от земята, земен е, и земно говори. Който дохожда от небето е от всички по-горен. Каквото е видял и чул, за Него свидетелствува; но никой не приема свидетелството Му. Който е приел Неговото свидетелство потвърдил е с печата си, че Бог е истинен. Защото Тоя, Когото Бог е пратил, говори Божиите думи; понеже Той не Му дава Духа с мярка." Йоан 3: 31-34,

"Ако свидетелствувам Аз за Себе Си; свидетелството Ми не е истинно. Друг има, Който свидетелствува за Мене; и зная, че свидетелството, което Той дава за Мене, е истинно." Йоан 5: 31-32,

"Исус пак им говори, казвайки: Аз съм светлината на света; който Ме следва няма да ходи в тъмнината, но ще има светлината на живота. Затова фарисеите Му рекоха: Ти сам свидетелствуваш за Себе Си; Твоето свидетелство не е истинно. Исус в отговор им рече: Ако и да свидетелствувам за Себе Си, пак свидетелството Ми е истинно; защото зная от къде съм дошъл и на къде отивам; а вие не знаете от къде ида или на къде отивам. Вие съдите по плът; Аз не съдя никого. И даже ако съдя Моята съдба е истинна, защото не съм сам, но Аз съм, и Отец, Който Ме е изпратил. И в закона, да, във вашия закон е писано, че свидетелството на двама човека е истинно. Аз съм, Който свидетелствувам за Себе Си; и Отец, Който Ме е пратил, свидетелствува за Мене. Тогава Му казаха: Где е Твоят Отец? Исус отговори: Нито Мене познавате, нито Отец Ми; ако познавахте Мене, бихте познавали и Отца Ми." Йона 8: 12-19,

"Те, прочее, Му рекоха: Ти кой си? Исус им каза: Преди всичко, Аз съм именно това, което ви казвам. Много нещо имам да говоря и да съдя за вас; но Този, Който Ме е пратил, е истинен; и каквото съм чул от Него, това говоря на света. Те не разбраха, че им говореше за Отца." Йона 8: 25-27,

"А когато дойде Утешителят, когото Аз ще ви изпратя от Отца, Духът на истината, който изхожда от Отца, той ще свидетелствува за Мене." Йоан 15: 26,

"А когато дойде онзи, Духът на истината, ще ви упътва на всяка истина; защото няма да говори от себе си, но каквото чуе, това ще говори, и ще ви извести за идните неща." Йоан 16: 13,

"никога не е идвало пророчество от човешка воля, но [светите] човеци са говорили от Бога; движими от Светия Дух." 2 Петрово 1: 21,

"Духът е, който свидетелствува, понеже Духът е истината." 1 Йоаново 5: 7

и какво лошо има в това да кажеш какъв те е направил Бог да бъдеш?!

"Петър, апостол Исус Христов, до избраните пришелци, пръснати по Понт, Галатия, Кападокия, Азия и Витиния" 1 Петрово 1: 1,

"Павел, слуга Исус Христов, призван за апостол, отделен да проповядва благовестието от Бога, (което по-напред Той беше обещал чрез пророците Си в светите писания), за Сина Му нашия Господ Исус Христос, Който по плът се роди от Давидовото потомство, а по Дух на светост биде със сила обявен като Божий Син чрез възкресението от мъртвите; чрез Когото получихме благодат и апостолство, та в Неговото име да привеждаме в послушност към вярата човеци от всичките народи;" Римляни 1: 1-5,

"на вас, които бяхте езичници, казвам, че, понеже съм апостол на езичниците, аз славя моята служба" Римляни 11: 13,

"Павел, с Божията воля призован да бъде апостол Исус Христов" 1 Коринтяни 1: 1,

"Не съм ли свободен? Не съм ли апостол? Не видях ли Исуса, нашия Господ?" 1 Коринтяни 9: 1,

"Бог е поставил някои в църквата да бъдат: първо апостоли, второ пророци, трето учители, други да правят чудеса, някои имат изцелителни дарби, други с дарби на помагания, на управлявания, на говорене разни езици. Всички апостоли ли са? всички пророци ли са? всички учители ли са? всички вършат ли велики дела? Всички имат ли изцелителни дарби? всички говорят ли езици? всички тълкуват ли? Копнейте за по-големите дарби; а при все това аз ви показвам един превъзходен път." 1 Коринтяни 12: 28-31,

"Наистина, признаците на апостолите се показаха между вас с пълно търпение, чрез знамения, чудеса и велики дела." 2 Коринтяни 12: 12,

"Павел, апостол, не от човеци, нито чрез човек, но чрез Исуса Христа и Бога Отца, Който Го е възкресил от мъртвите" Галатяни 1: 1,

"който подействува в Петра за апостолство между обрязаните, подействува и в мене за апостолство между езичниците" Галатяни 2: 8,

"по откровение ми стана известна тайната, (както и по-преди вкратце ви писах, от което, като прочитате, може да разберете моето проумяване в Христовата тайна), която в други поколения не биде известна на човешкия род, както сега чрез Духа се откри на Неговите свети апостоли и пророци, а именно, че езичниците са сънаследници, като съставляват едно тяло, и са съпричастници на [Неговото] обещание в Христа Исуса чрез благовестието, на което станах служител според Божията благодат, - дар, който ми е даден по действието на Неговата сила." Ефесяни 3: 3-7,

"Той даде едни да бъдат апостоли, други пророци, други пък благовестители, а други пастири и учители" Ефесяни 4: 11,

"аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината." 1 Тимотей 2: 7

"аз бях поставен проповедник, апостол и учител; за която причина и страдам това. Но не се срамувам; защото зная в Кого съм повярвал, и съм уверен, че Той е силен да опази до оня ден онова, което съм му поверил." 2 Тимотей 1: 11-12,

"Павел, слуга Божий и апостол Исус Христов за подпомагане вярата на Божиите избрани и познаване на истината, която е по благочестието" Тит 1: 1

що се отнася до Спасителя на човечеството и въобще (за) Божието спасение, никога не съм казвал, че съм спасител, нито че съм спасил някого, нито пък съм твърдял, че всеки е длъжен да слуша(следва) мен, защото важно(то) е спазването на Св. принципи

"Обрязването е нищо, и необрязването е нищо, но важното е пазенето на Божиите заповеди." 1 Коринтяни 7: 19

а не допускаш ли, че след като не говориш в името на истинския Господ Бог, тогава има вероятност да си се отрекъл от Него?!, защото всеки един от истинските Светии, чиито писания са представени в Библията, твърди че говори/свидетелствува в Негово име (сиреч по Неговата воля)

и защо ми е да предизвиквам у хората да се кланят на мен, след като ти сам видя как отначало свидетелствувах, че поклонението трябва да бъде само на истинския Господ Бог, докато аз съм просто човешко същество, при това осъзнат, че съм просто марионетка, докато само Той(истинският Господ Бог) - истински(ят) кукловод - винаги съм твърдял, че не си заслужава вярващият да приема дух от никого освен единствено от Него

anonymous708973
07-14-2014, 22:53
Неговите ученици показаха на дело преди около 2 хилядолетия

Ти там ли беше?
Какво е това минало време, сякаш си бил свидетел? Явно Бог така очаква от всички евангелисти ли, знам ли?

Показали - преизказно наклонение.

defender
07-14-2014, 23:15
ми докато Христос сам е избрал своите Апостоли и ни ги е казал кои са, аз не помня след това Христос да е казвал че и нпп е негов апостол, тва само нпп го казва.

Нужните апостоли за откриване на Словото Бог ги е избрал колкото е трябвало и те са ни разкрили Словото колкото трябва, от там нататък други апостоли и допълнения към Словото не са нужни.

ПП: няма смисъл някой да ми идва да ми чука на вратата (или да ми чука на форума) и да ми казва "аз съм апостол алилуя" .........ами добре, ае къш.

npp
07-15-2014, 09:17
Ти там ли беше?
Какво е това минало време, сякаш си бил свидетел? Явно Бог така очаква от всички евангелисти ли, знам ли?

Показали - преизказно наклонение.

не стриктното спазване на граматични(те) правила е важното във вярата, но Божията правда, то е както например когато човек очаква да вземе пари от някого, и го интересува най-вече това да ги получи, а не толкова дали (ще) е граматически коректно говоренето на онзи, който има да му ги дава, иначе си права за граматиката

npp
07-15-2014, 09:30
ми докато Христос сам е избрал своите Апостоли и ни ги е казал кои са, аз не помня след това Христос да е казвал че и нпп е негов апостол, тва само нпп го казва.

Нужните апостоли за откриване на Словото Бог ги е избрал колкото е трябвало и те са ни разкрили Словото колкото трябва, от там нататък други апостоли и допълнения към Словото не са нужни.

ПП: няма смисъл някой да ми идва да ми чука на вратата (или да ми чука на форума) и да ми казва "аз съм апостол алилуя" .........ами добре, ае къш.

не съм казал, че съм апостол, а просто цитирах разни стихове от Писанието, с които е посочено/представено какво е положението във вярата що се отнася до този род неща, тъй като същото важи и за другите чинове: дякон, епископ, презвитер, проповедник, пророк, свидетел, и пр.

а след като не ти трябват други допълнения към Словото, тогава защо си приел цяла религия с много други изобразени на икони и пр.?!, и ако не си прочел в Библията Христос да е казал, че съм Негов свидетел, тогава не си прочел и за другите, които не са посочени поименно/изрично там, обаче ги почиташ - ето как ти сам свидетелстваш за себе си, че проявяваш презрение/омраза на лична основа

плюс това, отгде знаеш дали някой от онези вярващи, които ти чукат на вратата не е истински Светия, ами ако е?!

anonymous895156
07-15-2014, 10:16
когато удоволствието стане по-важно от любовта, това ще доведе до трагедия в обществото.

Богатите търсейки удоволствие ще паразитира над бедните, бедните лишени от удоволствие ще правят бунтове срещу богатите................. ще стават и войни между различните прослойки от населението, когато едната в търсене на удоволствие наруши удоволствието на другата прослойка.......................... така търсенето на удоволствие ще се изроди в страдание и в непрекъснати размирици за всички.

това винаги го е имало, но въпреки всичко хората са намирали начини да бъдат щастливи
откога любовта не представлява удоволствие и наслада
не знам защо приемаш по default, че удоволствие има само в това да паразитираш над простолюдието и да задоволяваш душевни празнини със скъпи вещи
богове няма, има човешки добродетели
какъв е проблемът, когато някой се чувства щастлив като материалист? не всички искаме да живеем като аскети и да се подлагаме на малоумни неистови лишения в името на несъществуващ мъж, който много ни обича, защото ни е страх да не ни прати на вечни мъчения в ада

defender
07-15-2014, 10:44
а след като не ти трябват други допълнения към Словото, тогава защо си приел цяла религия с много други изобразени на икони и пр.?!, и ако не си прочел в Библията Христос да е казал, че съм Негов свидетел, тогава не си прочел и за другите, които не са посочени поименно/изрично там, обаче ги почиташ - ето как ти сам свидетелстваш за себе си, че проявяваш презрение/омраза на лична основа

Тези светии никога не са говорили сами за себе си, че са светии, дори са се смятали за най-лоши от всички, но Бог, живота им, подвига им и смирението им е говорило и свидетелствало за тях, а не те сами да се рекламират и да се натрапват на хората за спасители и светии, затова често са били канонизирани след смъртта си, защото приживе те не са се смятали за достойни за святост и не са търсели показност пред хората и почит, камо ли за достойна да спасяват хора.

Остави на Бог да говори за тебе, не говори сам за себе си и не търси слава и святост, ако наистина си светия то Бог сам ще те прослави няма нужда ти сам да се натрапваш и самообожествяваш, колко си бил свят.


ПП: говори са там приказките, но остави всеки човек за себе си да си реши дали си свидетел и спасител, а не ти сам да му го внушаваш, не бъди скапан манипулатор..

draid
07-15-2014, 12:56
атеизма и материализма също е секта, идеологията на комунизма, капитализма също е секта.

Аз не съм атеист, аз съм реалист. Също така думата свръхестествено е некоректна за мен. Хората от край време наричат свръхестествено и бог много неща които не разбират. Последните 3-4хил години са го доказали.

defender
07-15-2014, 13:01
ми то всеки създава своята реалност в зависимост от това в какво вярва, че е истина.

разкажи ни за твоята реалност.

npp
07-15-2014, 14:26
Тези светии никога не са говорили сами за себе си, че са светии, дори са се смятали за най-лоши от всички, но Бог, живота им, подвига им и смирението им е говорило и свидетелствало за тях, а не те сами да се рекламират и да се натрапват на хората за спасители и светии, затова често са били канонизирани след смъртта си, защото приживе те не са се смятали за достойни за святост и не са търсели показност пред хората и почит, камо ли за достойна да спасяват хора.

Остави на Бог да говори за тебе, не говори сам за себе си и не търси слава и святост, ако наистина си светия то Бог сам ще те прослави няма нужда ти сам да се натрапваш и самообожествяваш, колко си бил свят.


ПП: говори са там приказките, но остави всеки човек за себе си да си реши дали си свидетел и спасител, а не ти сам да му го внушаваш, не бъди скапан манипулатор..

все ми едно дали някой ще ме признае за нещо, лично аз считам себе си за нищо, нито пък съм се втурнал да натрапвам/налагам каквото и да е на когото и да било

който иска да вярва правилно в истинския Бог, е свободен да го прави, а това че ти сам идваш да се заяждаш с мен и да ме злепоставяш, не е по моя вина, защото въобще не съм те карал да ме презираш/мразиш, нито да воюваш срещу мен, ти въобще не знаеш през какво съм преминал, какво съм преживял, откъде идвам, откъде съм тръгнал, как съм стигнал дотук, и накъде отивам, а пък аз (без да се хваля със себе си) помня и зная това

казваш, да оставя Бог да говори за мен, но ти не Го слушаш за да чуеш нещо от Него, и да не търся слава и святост, ала аз не търся нещо свое, но търся Неговата правда, защото така и е писано, че е редно да бъде(Матей 6:33), плюс това никой не може сам да направи себе си свят, или истинският Бог го прави такъв, или няма как той да стане такъв от себе си, но това не означава, че не трябва да се полагат усилия във вярата за придържане към Божията правда и воля, а и едно е Бог да посочи някого за истински свят, а друго е човеци да го канонизират, дори и православието изтъкваше всякакви личности явили се след Светиите представени в Новия Завет на Св. Писание, но не се придържаше вярно към преданието на Исус и Неговите първо-/най-официални Апостоли/ученици, а ето че и ти отново държиш на външни(те) неща: поведение, букви, и пр., а вътрешните, като най-вече ефективно спасение за човеците в истинския Господ Бог (дори още) сега, не изявяваш - сиреч не предпочиташ да има спасение за човеците, защото и никак не проявяваш усърдие по отношение на Спасението, и това е понеже не наблягаш и не се упражняваш в любовта към ближния(съжителя), а ненапразно е писано (че) "Бог е любов"

манипулатор е някой, който ощетява другиго като го манипулира, а аз с какво ощетявам някого, било то чрез манипулация, или по друг начин?!, ето например как ти все още следваш своята си "вяра"/религия, защото и никак не съм те принуждавал да правиш каквото и да било, иначе сега положението щеше да е друго

как така очакваш/искаш от човеците, които Отца и Исус са ги направили Свои свидетели за да свидетелствуват Тяхното (истинско) Божие Слово, да не Го свидетелствуват?!, дори и най-обикновените жители на вселената имат право да говорят истината от Бога, а какво остава за избраните от Него?!, а ти ме съдиш задето свидетелствувам Словото на Бог и Исус в този форум, че едва ли не като Го свидетелствувам, така се хваля със себе си, или изтъквам себе си, или се рекламирам, и тям подобни тъпи обвинения от твоя страна, свидетелят не е длъжен да се съобразява с човешки предразсъдъци, но каквото истинският Господ Бог му дава, това свидетелствува, защото и по-важна е полезната правда от Бога, отколкото някаква си човешка суета

и ако трябва да оставя човеци да решават съдбата ми, то тогава най-малкото сектанти като теб могат съвсем лекомислено да ме заклеймят като еретик или недостоен да бъде верен на истинския Господ Бог, ето защо не приемам слава от човеци, но оставам верен на Онзи, Който изпревари "тъмнината" и всички нейни явления с безброй много пъти, и Който от собствената Си воля ме направи да живея когато аз нямах дори и съзнание за да мога въобще да мисля и да пожелая нещо, пък и ето как ти сам каза, че разни личности са били канонизирани от православието чак след смъртта си, което означава, че няма как да се разчита на такава "църква", иначе, ако Светията разчита на такива духовници, тогава никога не би могъл да се изяви като Светия, защото няма да доживее тяхното забавяне в случай че те въобще го признаят

defender
07-15-2014, 14:52
и ако трябва да оставя човеци да решават съдбата ми, то тогава най-малкото сектанти като теб могат съвсем лекомислено да ме заклеймят като еретик или недостоен да бъде верен на истинския Господ Бог,

Православието и съществувало много преди ти да си се пръкнал на белия свят ве лъжесвидетелю, ти си тоя който изведнъж се появява и почва да новаторства и да се отцепва.


кво, като някакъв втори Мохаммед ли се изживяваш, на него също му се явявал ангел и му написал Корана, както на тебе...

draid
07-15-2014, 18:02
ми то всеки създава своята реалност в зависимост от това в какво вярва, че е истина.

разкажи ни за твоята реалност.

Важни са фактите, не в какво вярваш.

defender
07-15-2014, 20:16
и какви ти са фактите, особено ако страдаш от незнание (а всеки човек знае до някъде, дори нищо не знае). Те са факти защото вярваш, че са факти според потенциала си.

Било е факт, че Земята е плоска.

Auriss
07-15-2014, 21:25
^това ви се случва, мили деца, когато не внимавате в час по математика.

defender
07-15-2014, 21:33
ми щом реалността е само математика , значи ти си зомби, машина и живота ти математически предвидим, няма нищо неизвестно в твоята реалност, направо да ходим да умираме, няма за какво да се надяваме, всичко се знае.

Auriss
07-15-2014, 21:39
^това ви се случва, мили деца, когато хал хабер си нямате от физика.

Няма да ти отговоря на коментара директно. Ще ти кажа само, че допреди 1/2 век е имало хора, които са вярвали в това, но определени научни открития противоречат на тази хипотеза ;3

defender
07-15-2014, 21:42
добре бе, хайде да си направим викторина по физика да видим с какво толкова ме превъзхождаш, че ми се подиграваш че съм вярващ.

Auriss
07-15-2014, 21:49
е не може ли да ти се подигравам :(

неприятно ли ти е :( ?

defender
07-15-2014, 21:53
ми подигравай ми се правдиво

npp
07-16-2014, 10:50
Православието и съществувало много преди ти да си се пръкнал на белия свят ве лъжесвидетелю, ти си тоя който изведнъж се появява и почва да новаторства и да се отцепва.


кво, като някакъв втори Мохаммед ли се изживяваш, на него също му се явявал ангел и му написал Корана, както на тебе...

то ако става за въпрос ние двамата свидетели на Бог и Исус бяхме представени в Писанието като два херувима, които пазят пътя към дървото на живота, и които са изобразени върху златния ковчег на завета, в който бяха положени двете каменни плочи с десетте Божии Заповеди, но ето че сега в последното време бяхме родени като човеци в този свят чрез женски утроби, което означава, че нашата реална възраст е около 5-6 хилядолетия, но не се хвалим с това

а православието не прилича ли на някогашната юдейска/фарисейска религия?!, дори и с тези черни одежди, които доста приличат на някогашните фарисейски:

http://www.rostova-kukla.kiev.ua/products_pictures/farise_b.jpg

http://www.pravmir.ru/wp-content/uploads/2012/07/3227512-lg.jpg

defender
07-16-2014, 11:34
то ако става за въпрос ние двамата свидетели на Бог и Исус бяхме представени в Писанието като два херувима, които пазят пътя към дървото на живота, и които са изобразени върху златния ковчег на завета, в който бяха положени двете каменни плочи с десетте Божии Заповеди, но ето че сега в последното време бяхме родени като човеци в този свят чрез женски утроби, което означава, че нашата реална възраст е около 5-6 хилядолетия, но не се хвалим с това

какво се случва................. говоря с херувим на 6000 години

Добре и за какво сте се родили като човеци в последните времена

Нали беше медитирал при над 200 градуса температура и Христос ти се явил и те направил свидетел, сега друго разправяш.

npp
07-16-2014, 15:40
какво се случва................. говоря с херувим на 6000 години

Добре и за какво сте се родили като човеци в последните времена

Нали беше медитирал при над 200 градуса температура и Христос ти се явил и те направил свидетел, сега друго разправяш.

стига си лъгал по мой адрес, никога не съм (твърдял, че съм) медитирал при над 200 градуса температура, а бях преследван от царството на лукавия, който успя чрез негови духовни служители да ме порази с адски огън, така те дори успяха да ме убият, защото аз паднах мъртъв на земята в онзи час, но Отца и Исус ме съживиха, обаче дори и след това лукавите работници някак си успяха да продължат да ме товарят с онази сатанинска сила, и така аз трябваше да търпя (това) тялото ми да гори при висока температура от стотици градуси в продължение на седмици, което дори беше доста мъчително, но истинският Господ Бог ме опази от всякакви увреждания подобно на Своите трима пророци Седрах, Мисах, и Авденаго, а ако искаш да разбереш защо Бог направи да се родим като човеци в този свят, прочети Откровение 11 и ще видиш, и престани да ни занимаваш с твоите шикалкавения, губейки така дори и своето време

defender
07-16-2014, 20:13
Ама без сперма ли сте били заченати?
Ще се биеш със звяра ли? А как ще се биете, с камъни ли ще се мерите или виртуално във фейса?

npp, кой от нас има по-голям шанс да отиде в Ада: дефендер или гандалфепич?

ПП: или Доктор Сатан


А какво означава "нпп" - някаква свръхестествена извънземна абревиатура ли?

npp
07-17-2014, 10:18
Ама без сперма ли сте били заченати?
Ще се биеш със звяра ли? А как ще се биете, с камъни ли ще се мерите или виртуално във фейса?

npp, кой от нас има по-голям шанс да отиде в Ада: дефендер или гандалфепич?

ПП: или Доктор Сатан


А какво означава "нпп" - някаква свръхестествена извънземна абревиатура ли?

ти отдавна се доказа, както с този си пост, така и в много други, че си хулител и присмивател/подигравател във вярата, ако гандалфепич не упражнява спиритизъм, окултизъм, магьосничество, и въобще духовно беззаконие, и не се бърка в(не съсипва) Божиите работи, тогава би имал по-голям шанс от теб да не се озове в ада, същото важи и за доктор сатан, обаче ако ти си вярващ, още повече приел/приемащ Христос за свой Господ/Спасител, а престъпваш Неговите заповеди, тогава шансът ти да се озовеш в ада е по-голям, "npp" е име, при все че някои го интерпретираха като "няма проблеми пич", ти също служиш на звяра като воюваш против мен, а ето и че отново не се интересуваш от всеобщото спасение в Отца и Исус, но пак изявяваш други неща, което показва, че ти не си от праведните, но си от нечестивите, още повече, че ти си по-голям мастурбатор не само от всички сексуално активни хора, защото ето как предпочиташ да удовлетвориш егото си като дон-кихотстваш против истинските Светии вместо да допринасяш с нещо към тяхната Св. мисия

yakuza_
07-17-2014, 10:38
стига си лъгал по мой адрес, никога не съм (твърдял, че съм) медитирал при над 200 градуса температура, а бях преследван от царството на лукавия, който успя чрез негови духовни служители да ме порази с адски огън, така те дори успяха да ме убият, защото аз паднах мъртъв на земята в онзи час, но Отца и Исус ме съживиха, обаче дори и след това лукавите работници някак си успяха да продължат да ме товарят с онази сатанинска сила, и така аз трябваше да търпя (това) тялото ми да гори при висока температура от стотици градуси в продължение на седмици, което дори беше доста мъчително, но истинският Господ Бог ме опази от всякакви увреждания подобно на Своите трима пророци Седрах, Мисах, и Авденаго, а ако искаш да разбереш защо Бог направи да се родим като човеци в този свят, прочети Откровение 11 и ще видиш, и престани да ни занимаваш с твоите шикалкавения, губейки така дори и своето време

кажи номера на дилъра си, както и на лекаря, който те е пуснал

defender
07-17-2014, 11:08
ти отдавна се доказа, както с този си пост, така и в много други, че си хулител и присмивател/подигравател във вярата, ако гандалфепич не упражнява спиритизъм, окултизъм, магьосничество, и въобще духовно беззаконие, и не се бърка в(не съсипва) Божиите работи, тогава би имал по-голям шанс от теб да не се озове в ада, същото важи и за доктор сатан, обаче ако ти си вярващ, още повече приел/приемащ Христос за свой Господ/Спасител, а престъпваш Неговите заповеди, тогава шансът ти да се озовеш в ада е по-голям, "npp" е име, при все че някои го интерпретираха като "няма проблеми пич", ти също служиш на звяра като воюваш против мен, а ето и че отново не се интересуваш от всеобщото спасение в Отца и Исус, но пак изявяваш други неща, което показва, че ти не си от праведните, но си от нечестивите, още повече, че ти си по-голям мастурбатор не само от всички сексуално активни хора, защото ето как предпочиташ да удовлетвориш егото си като дон-кихотстваш против истинските Светии вместо да допринасяш с нещо към тяхната Св. мисия


Доктор Сатан и Гандалфепич, мисля че "свидетеля" ясно каза, че ви надминах момчета, не знам как ше го преживеете, че съм пред вас, аматьори ........... муахахаххаа :D

ПП: абе нпп те двамата пророци няма да се родят от жени ве

Auriss
07-17-2014, 11:17
че ти си по-голям мастурбатор не само от всички сексуално активни хора
лололололо

галиш ли змея дифендъре :lol: признай си маймунке похотлива :lol:

defender
07-17-2014, 11:20
"галиш", кво говориш, "свидетеля" каза, че съм по-голям от всички сексуално активни хора взети заедно бе братче, думата "галиш" ме принизява от сексуалните ми висини........... дай нещо по хард

npp
07-17-2014, 20:17
Доктор Сатан и Гандалфепич, мисля че "свидетеля" ясно каза, че ви надминах момчета, не знам как ше го преживеете, че съм пред вас, аматьори ........... муахахаххаа :D

ПП: абе нпп те двамата пророци няма да се родят от жени ве

не съм казал, че съм сигурен, че ги превъзхождаш, понеже по принцип не знам кой какви ги върши

ако самият Господ е бил физически роден чрез женска утроба на земята, то колко повече онези, които са по-долни от Него биха били родени чрез утробите на жени?!

defender
07-17-2014, 20:45
Ама те са се вече родили и живи са отишли на небето, няма как да се раждат пак, те си имат тела на възрастни мъже.

an7raks
07-20-2014, 09:54
Не, не мога просто.

http://www.youtube.com/watch?v=3-7a9YvrYAY

anonymous895156
07-20-2014, 11:56
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10516846_799751786732301_1296778261039152925_n.jpg

важи и за тези като npp

anonymous708973
07-20-2014, 15:43
Много некоректно.

DoctorSatan666
07-20-2014, 16:34
не упражнява спиритизъм, окултизъм, магьосничество, и въобще духовно беззаконие, и не се бърка в(не съсипва) Божиите работи, тогава би имал по-голям шанс от теб да не се озове в ада, същото важи и за доктор сатан,

http://prikachi.com/images/561/7482561c.jpg

Все едно ми пука...

ПП: И не ме намесвайте в жалките си словоблудства, отдавна нямам никакво отношение към простотиите в тоя раздел.

defender
07-20-2014, 19:57
, отдавна нямам никакво отношение към простотиите в тоя раздел.

Докторе, да не отиде в раздел секс бе?

draid
07-20-2014, 20:26
Стига сте вярвали в глупости бе хора. Не всъщност като се замисля, ако ви помага с нещо вярата в библейският Бог и неговото съществуване няма нищо лошо, просто не се опитвайте да пропагандирате Единствено слово, Единствен Бог, Единствена религия и т.н. Библията е преиначена изначално при превода или по-точно при редицата преводи. Изхвърлени са камара евангелия и в различните вариации на християнството се срещат различен набор от "книги" съставляващи библиите. Хайде сега ми кажете, мислите ли че различен бог е създал нас християните, мюсюлманите и будистите ? Нима създателя е различен за всички народи ? Обяснете ми защо и при най-древните цивилизации се наблюдава политеизъм ? Библията сама по себе си е пълна с противоречия и за мен е базирана на много по-стари текстове, много от сляпо вярващите не подлагат на тълкуване библията или просто я тълкуват едностранно насочено към обяснението от божията страна. Ето един пример:

Битие, гл.6
1. Когато човеците взеха да се умножават на земята и им се родиха дъщери,
2. тогава синовете Божии видяха, че дъщерите човешки са хубави и взимаха си от тях за жени, кой каквато си избереше.
4. В онова време имаше на земята исполини, особено пък откак синовете Божии почнаха да влизат при дъщерите човешки, и тия почнаха да им раждат: това са силните, от старо време славни човеци.

Говорим за синове Божии, които очевидно са над обикновените хора, не са възпрепятствани да си изберат жена от хората и да я вземат.

Битие, гл.1
26. След това рече Бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие; и да господарува над морските риби, и над небесните птици, (и над зверовете) и над добитъка, и над цялата земя, и над всички гадини, които пълзят по земята.

Защо Бог говори в множествено число ? Създава хората по техен образ и подобие. И тук троичноста на Бог според мен е просто начин за обяснение на множественото число, но както казах трудно може силно вярващ да подложи на съмнение тези текстове.

И да аз вярвам в еволюцията, вярвам и в създателя, аз вярвам че в нашето развитие има вмешателство. Хората от своя страна са доказали особено преди доста години, че са обяснявали с Бог всичко което не разбират.

npp
07-21-2014, 13:34
Стига сте вярвали в глупости бе хора. Не всъщност като се замисля, ако ви помага с нещо вярата в библейският Бог и неговото съществуване няма нищо лошо, просто не се опитвайте да пропагандирате Единствено слово, Единствен Бог, Единствена религия и т.н. Библията е преиначена изначално при превода или по-точно при редицата преводи. Изхвърлени са камара евангелия и в различните вариации на християнството се срещат различен набор от "книги" съставляващи библиите. Хайде сега ми кажете, мислите ли че различен бог е създал нас християните, мюсюлманите и будистите ? Нима създателя е различен за всички народи ? Обяснете ми защо и при най-древните цивилизации се наблюдава политеизъм ? Библията сама по себе си е пълна с противоречия и за мен е базирана на много по-стари текстове, много от сляпо вярващите не подлагат на тълкуване библията или просто я тълкуват едностранно насочено към обяснението от божията страна. Ето един пример:

Битие, гл.6
1. Когато човеците взеха да се умножават на земята и им се родиха дъщери,
2. тогава синовете Божии видяха, че дъщерите човешки са хубави и взимаха си от тях за жени, кой каквато си избереше.
4. В онова време имаше на земята исполини, особено пък откак синовете Божии почнаха да влизат при дъщерите човешки, и тия почнаха да им раждат: това са силните, от старо време славни човеци.

Говорим за синове Божии, които очевидно са над обикновените хора, не са възпрепятствани да си изберат жена от хората и да я вземат.

Битие, гл.1
26. След това рече Бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие; и да господарува над морските риби, и над небесните птици, (и над зверовете) и над добитъка, и над цялата земя, и над всички гадини, които пълзят по земята.

Защо Бог говори в множествено число ? Създава хората по техен образ и подобие. И тук троичноста на Бог според мен е просто начин за обяснение на множественото число, но както казах трудно може силно вярващ да подложи на съмнение тези текстове.

И да аз вярвам в еволюцията, вярвам и в създателя, аз вярвам че в нашето развитие има вмешателство. Хората от своя страна са доказали особено преди доста години, че са обяснявали с Бог всичко което не разбират.

досега имаше много суетни религии, но вярата, за която се говори в библейските писания е нещо достатъчно обяснимо и разбираемо дори и без писание(то), защото както всеки, който отива да кандидатства за работа в някаква компания(фирма), за да го приемат и да работи там, разбира, че (ще) трябва да внимава в отношението и поведението си на работното място/в работно(то) време за да не го отхвърлят или уволнят, така и във вярата човек може да се окаже изправен пред двама или повече богове, от които само един е истински(ят), поради което той(вярващият) трябва да внимава да не угажда на друг(и) освен само на истинския, точно както човек не бива да престъпва изискванията на шефа, за който работи, така и във вярата не бива да има погрешни вярвания/убеждения наричани още "ереси", които могат да се явят под формата на лъжлива мъдрост, лъжливи пророчества, или погрешни духовни/религиозни традиции/дейности - било то (под формата на) ритуали или практики, а всичко това, за което вярващият/поклонникът трябва да внимава, е съвсем разбираемо и обяснимо, защото както пътешественик тръгвайки на път до определена дестинация трябва да знае на къде отива, така и духовният служител/работник трябва да е наясно какво въобще (е започнал да) прави, понеже обикновено е прието за нормално човеците да правят неща, които са/намират за смислени

"дъщерите" в книгата Битие 6гл. са различните човешки духовни/религиозни учения, например такива като: учение(то) за карма(та), учение(то) за прераждане(то), учение за трансцедентална медитация, учение за поклонение на един или друг бог, и пр., понеже става въпрос за превратността на човешката религия/духовност, за това как нейните духовни служители/работници/поклонници са склонни да вършат беззаконие във вярата

"имало е лъжливи пророци между людете, както и между вас ще има лъжливи учители, които ще въведат тайно гибелни ереси, като се отричат даже от Господаря, Който ги е купил, та ще навлекат на себе си бърза погибел. И мнозина ще последват техните похотливи дела, поради които човеци пътят на истината ще се похули. От лакомство те ще ви мамят с присторени думи; но тяхната присъда, отдавна приготвена, не се забавя, и тяхното погубление не дреме." 2 Петрово 2: 1-3

а в Битие 1:26 Бог се обръща към Своя единороден първороден Син, Господът Исус Христос, Който е помощник Администраторът на вселената, тъй като самият Бог Отец е Администраторът, понеже именно Те Двамата са вселенските Творци наричани единно "Господ Бог"

"Рече Господ на моя Господ" Матей 22: 44, Псалм 110: 1

истинският Бог никога не е правил да има биологична или реинкарнационна еволюция, защото Целта Му като системен Администратор на вселената е да осигури душите с изобилен и вечен живот, разбира се "обличайки" ги в пълни човешки(потребителски) форми, а не в продължение на милиарди години да ги прекарва през мъчителни прераждания или мъчна биологична еволюция на принципа на хаоса, ако ти например имаш деца и наистина ги обичаш, би ли ги прекарал през големи и непоносими мъки?!, колко повече истинският Бог не би причинил зло на Своите създания, на които е Небесен Отец - а именно човеците?!

draid
07-21-2014, 14:19
Общо взето изписа една камара редове и не каза нищо смислено. Говориш, че трябва да се вярва само в един Бог за да не се обиди видиш ли. Кажи ми кой казва, че има само един Бог и кой казва кой точно от всички е правилният ? Религията ли, която е сътворена от хора ? Или пък библията, писана пак от хора ? Недей да ми правиш смешни сравнения с шефове и работа и като цяло материални неща. Ти се кланяш на Бог създаден от хората, нямаш никакви научно или емпирично доказателство за съществуването на конкретен Бог. Бог не е материален според всички религиозни книги и все пак хората вярват сляпо на пророците които са уж по-близо до него. И понеже много тънко и избирателно си тъпчеш на едно място, пак ще ти копира:

4. В онова време имаше на земята исполини, особено пък откак синовете Божии почнаха да влизат при дъщерите човешки, и тия почнаха да им раждат: това са силните, от старо време славни човеци.

И не ми говори, че дъщерите човешки се представя в преносно значение, защото религиозните тълкуватели на библията винаги я тълкуват както им е угодно, дали даден текст, ще е конкретен и директно поставени или пък в преносно значение. Искам да ми обясниш също така защо Галилей и Коперник за били заклеймени от църквата, а първият обявен като еретик и с достатъчно проблеми от светата инквизиция, задето имал смелостта да предположи, че не всичко се върти около земята, т.е не слънцето се върти около неподвижната земя, а обратно. Нещо което разклаща фалшивите устои на църквата за това как всичко е създадено да служи само на човека и как Бог е създал вселената за нас.

Хайде сега ми отговори имаш ли представа каква прашинка е нашата галактика спрямо мащабите на вселената ? А знаеш ли каква прашинка е нашата земя спрямо нашата галактика с диаметър приблизително 100 000 светлинни години при диаметър на земята малко на 12 700km ? И искаш да ми обясниш, че нашият Бог е създал само нас и всичко това за да ни служи и да се върти около нас ???

npp
07-21-2014, 20:31
Общо взето изписа една камара редове и не каза нищо смислено. Говориш, че трябва да се вярва само в един Бог за да не се обиди видиш ли. Кажи ми кой казва, че има само един Бог и кой казва кой точно от всички е правилният ? Религията ли, която е сътворена от хора ? Или пък библията, писана пак от хора ? Недей да ми правиш смешни сравнения с шефове и работа и като цяло материални неща. Ти се кланяш на Бог създаден от хората, нямаш никакви научно или емпирично доказателство за съществуването на конкретен Бог. Бог не е материален според всички религиозни книги и все пак хората вярват сляпо на пророците които са уж по-близо до него. И понеже много тънко и избирателно си тъпчеш на едно място, пак ще ти копира:

4. В онова време имаше на земята исполини, особено пък откак синовете Божии почнаха да влизат при дъщерите човешки, и тия почнаха да им раждат: това са силните, от старо време славни човеци.

И не ми говори, че дъщерите човешки се представя в преносно значение, защото религиозните тълкуватели на библията винаги я тълкуват както им е угодно, дали даден текст, ще е конкретен и директно поставени или пък в преносно значение. Искам да ми обясниш също така защо Галилей и Коперник за били заклеймени от църквата, а първият обявен като еретик и с достатъчно проблеми от светата инквизиция, задето имал смелостта да предположи, че не всичко се върти около земята, т.е не слънцето се върти около неподвижната земя, а обратно. Нещо което разклаща фалшивите устои на църквата за това как всичко е създадено да служи само на човека и как Бог е създал вселената за нас.

Хайде сега ми отговори имаш ли представа каква прашинка е нашата галактика спрямо мащабите на вселената ? А знаеш ли каква прашинка е нашата земя спрямо нашата галактика с диаметър приблизително 100 000 светлинни години при диаметър на земята малко на 12 700km ? И искаш да ми обясниш, че нашият Бог е създал само нас и всичко това за да ни служи и да се върти около нас ???

първо, вярата не е задължителна за всеки човек, ала е дадена като опция за онези, които биха искали да (по)вярват в истинския Бог, но дори и всеки човек има право и може да я упражнява, понеже и упражняването на правилна(та) вяра никога не е излишно, но винаги е от полза, при все че вяра в истинския Господ Бог е дори и когато човек не вярва в/няма други богове и не върши духовно беззаконие като цяло, макар и да (си) е (останал) невярващ/неокултист, защото на първо място библейската дума "вяра" значи "вярност"

а правилната вяра в истинския Бог е (така да се каже) въпрос на търсене (дори и) просто чрез призоваване на и вярност към Онзи, Който наистина е истинският Бог, макар и (както пише и в Библията) никой никога да не Го е виждал и познавал напълно така както Той Сам познава Себе Си - ето какво значи съзнателно упражняване на правилна(та) вяра в Него, което е и отговор на въпроса ти, зададен и от много други хора досега, за това от къде човек може да бъде сигурен Кой е истински(ят) Бог и кой не (е), а до правилния отговор на въпроса, защо само един единствен истински Бог, а не няколко или много такива?, пак се достига по същия път/начин - именно чрез упражняване на правилна вяра, най-малкото чрез проява на вярност към чистата/съвършената Истина, например веднъж срещнах интересуващ се от темата за Бог младеж, който ми каза: "аз не смея да се доверя дори и на информацията в учебниците и научните книги, включително и за това, че земята е представяна като кръгла - за мен е така че не бих могъл да бъда сигурен дали земята наистина е кръгла ако самият аз не я зърна от достатъчно разстояние за да се уверя с очите си", като споделям това, не искам да коментирам това дали този човек прекаляваше с тези си изказвания или не, а просто да потвърдя факта, че не е погрешно само по себе си това ако човек се съмнява за онова, относно което не е сигурен, особено във вярата, понеже вярващият трябва да бъде/остане верен на истинския Бог или най-малкото на истинската Правда (сиреч онази на/от истинския Бог), като чистата съвест и благоразумието също са много добри съветници, понеже са от Господ, например, ако помислим върху този въпрос за един Бог или повече, как би могло безпроблемно да има двама или повече на брой равноправни Богове така щото човек да се окаже в положението на дилема, трилема, и пр., в случай че трябва да угоди на всеки от Тях, понеже не би ли настанала дори и война между Тях, тъй като ако Те са равноправни като Богове, тогава всеки от Тях лесно би могъл да (по)желае (така да се каже) да притежава колкото се може повече човеци, и така лесно биха си станали конкуренти и съперници, понеже ако единия види, че някакъв човек угажда на друг(и) Бог(ове), тогава би могъл да се опита да му заповяда да Му стане/бъде служител, като му каже: "Аз също съм всемогъщ Бог като другия(ите), и дори мога да те накажа с най-тежко наказание, в случай че Ми откажеш", а на въпроса дали въобще е имало/има друг бог сиреч фалшив?, след като досега е имало/имаше не само добро, но и зло на света, в такъв случай е сигурно, че освен истинския Бог, Който е Господарят на доброто, е имало и друг "бог", който е господар на злото, при това в разни вероучения се говореше за множество различни богове, както е случаят с т.нар. индуизъм, където се проповядваше за съществуването на хиляди и дори милиони богове, такива като: брахма, вишну, шива, индра, ваю, варуна, ганеша, яма, нараяна, санкаршана, баладева, бхагаван, и пр., а всички те се явяват други сиреч фалшиви/лъжливи богове, защото, както вече казахме, няма как да има повече от един Бог на вселената, поради това че не биха могли да се спогаждат мирно и безпроблемно за човеците/одушевените, ето защо Господът, Исус Христос, каза: "Никой служител не може да служи на двама господари; защото или ще намрази единия и другия ще обикне, или ще се привърже към единия а другия ще презира. Не можете да служите на Бога и на мамона(т.е. хем на истинския Бог, хем на лукавия)."(Лука 16:13)

"Съучаствувай в страданията като добър войник Исус Христов. Никой, служещ като войник, не се вплита в житейски работи, за да угоди на този, който го е записал за войник. И ако се подвизава някой в игрите, не се увенчава, ако не се е подвизавал законно. Само трудещият се земеделец трябва пръв да вкуси от плодовете. Размишлявай върху това, което ти казвам; и Господ ще ти даде да разбереш всичко." 2 Тимотей 2: 3-7

ако думите на Св. Писание бяха съвсем разбираеми за всички човеци, тогава нямаше ли сега всички те да бъдат Святи, особено след като Библията (беш)е популярна от хилядолетия насам?!, обаче Св. Писания са написани на такъв език, че не е просто староеврейски и старогръцки, но са използвани много специфични духовни термини, които много хора наричаха символични/метафорични/алегорични, понеже и много от библейските понятия са различни от онези, които са описани в речниците и енциклопедиите съставени от невярващи(те) учени, тъй като са духовни понятия, докато онези от езическите речници и енциклопедии не са така духовни, плюс това именно истинският Господ Бог е съставил Св. Писания макар и чрез човеци, Негови пророци, затова и е писано:

"никога не е идвало пророчество от човешка воля, но [светите] човеци са говорили от Бога; движими от Светия Дух." 2 Петрово 1: 21

понеже такива човеци са нещо като марионетки в ръцете на истинския Бог, а Той - като техен кукловод

има много места в Писанието където библейската дума "жена/дъщеря" означава човешко духовно учение или вероучение, сиреч, което не е от Бога, поради простата причина, че не мъжа се излъга когато дяволът се яви на човеците изпърво, но жената

"И Адам не се излъга; но жената се излъга, та падна в престъпление." 1 Тимотей 2: 14

ето защо и относно истинските Светии е писано: "пееха като че ли нова песен пред престола и пред четирите живи същества и старците; и никой не можеше да научи песента освен сто и четиридесет и четирите хиляди, които са били изкупени от земята. Те са ония, които не са се осквернили с жени, защото са девственици; те са които следват Агнето(сиреч Христос), където и да отива; те са били изкупени измежду човеците за първи плодове на Бога и на Агнето. И в устата им не се намери лъжа; те са непорочни." Откровение 14: 3-5

това означава, че истинските Светии са непорочни именно защото (много) внимават да не грешат във вярата, ето защо в петия стих се казва, че Те са непорочни именно защото не се заблуждават във вярата и не лъжепророчествуват

за вселената си прав, тази планета, на която живеем тук, не е единствената, но има още много други в космоса, и това е било потвърдено още преди хилядолетия, при това дори и лично от самия истински Господ - Исус Христос: "И други овце имам, които не са от тая кошара, и тях трябва да доведа; и ще чуят гласа Ми; и ще станат едно стадо с един пастир." Йона 10: 16

"кошарата", за която Той говори, е именно тази планета

а защо мислиш, че Бог е създал цяло(то) вселенско творение населявано най-вече от човеци, понеже именно те винаги са били доминиращия биологичен вид?!, не е ли именно за да им даде изобилен и вечен живот?!, иначе защо въобще ще го прави?!

draid
07-21-2014, 20:56
Виж сега ти си патологичен случай. Зададох ти няколко прости въпроса на които ти очевидно се затрудняваш да дадеш точен, коректен и ясен отговор, а вместо това само увърташ и правиш словоизлиянията си трудно разбираеми и без ясна логическа последователност. Съжалявам ако поставям вярата ти на изпитание с тия въпроси, ама все пак нали трябва да доказваш вярата си в Истинския Бог дори и когато си подложен да се изкушиш от съмнението. Да не говорим, че пак отговори избирателно на поста ми, жалко че няма странични наблюдатели да ти се радват как потъваш в собствените си плетеници. Нищо аз мога да попитам още нещица, на които се надявам да отговориш с по няколко реда, а не с 2 страници.

Кажи ми от къде според теб произлиза идеята за Бог и отново ще те попитам, защо цивилизации много по древни от нашите са политеични ? Вземи например Шумерската и Египетска цивилизации. Как тези цивилизации са стигнали до заключението, че има повече от един Бог ? И как хиляди години след тях ние решаваме, че нашият наскоро открит от нас е истинският и единствен ? Че даже ни казва: "Да нямаш други богове освен мене" Очевидно е, че не съзнаваш същността на проблема. Хората са създали Бог такъв какъвто го познаваш от книгите и от религиите. Това не е създателя, ако търсиш най-неподправена форма на Бог търси я в най-древните цивилизации, които са били най-близко до внезапният прогрес на човечеството.

Да предположим за момент, че сме създадени или модифицирани от друга по-висша цивилизация. В подкрепа на тази тема има много доказателства и от чисто научна гледна точка е напълно възможна. Обясни ми ако случаят е такъв и ние сме създадени от друга цивилизация или поне такава има вмешателство в нашето развитие, то как Бог може да е само един ? В такъв случай ако не разглеждаме цялата цивилизация като Бог, то те за нас са Богове. За това аз говоря за Създател/и а не за Бог.

anonymous895156
07-22-2014, 01:58
тлдр

Auriss
07-22-2014, 03:03
дрейд му се е отворило свободно време тия дни май май

Fisherman
07-22-2014, 14:40
live footage of Auriss

http://x2.fjcdn.com/comments/5227663+_07fd6d10d6bb8bf7449eb85e5df906b1.jpg

Auriss
07-22-2014, 15:57
^тоя изглежда голям симптяга ;3

Auriss
07-22-2014, 15:58
то не стига хомосексуалните, чужденците и жените че храниш, па са почна и по пълничките хора да сипеш лайна

моралист брат

Fisherman
07-22-2014, 16:18
моралист брат

npp
07-22-2014, 16:31
Виж сега ти си патологичен случай. Зададох ти няколко прости въпроса на които ти очевидно се затрудняваш да дадеш точен, коректен и ясен отговор, а вместо това само увърташ и правиш словоизлиянията си трудно разбираеми и без ясна логическа последователност. Съжалявам ако поставям вярата ти на изпитание с тия въпроси, ама все пак нали трябва да доказваш вярата си в Истинския Бог дори и когато си подложен да се изкушиш от съмнението. Да не говорим, че пак отговори избирателно на поста ми, жалко че няма странични наблюдатели да ти се радват как потъваш в собствените си плетеници. Нищо аз мога да попитам още нещица, на които се надявам да отговориш с по няколко реда, а не с 2 страници.

Кажи ми от къде според теб произлиза идеята за Бог и отново ще те попитам, защо цивилизации много по древни от нашите са политеични ? Вземи например Шумерската и Египетска цивилизации. Как тези цивилизации са стигнали до заключението, че има повече от един Бог ? И как хиляди години след тях ние решаваме, че нашият наскоро открит от нас е истинският и единствен ? Че даже ни казва: "Да нямаш други богове освен мене" Очевидно е, че не съзнаваш същността на проблема. Хората са създали Бог такъв какъвто го познаваш от книгите и от религиите. Това не е създателя, ако търсиш най-неподправена форма на Бог търси я в най-древните цивилизации, които са били най-близко до внезапният прогрес на човечеството.

Да предположим за момент, че сме създадени или модифицирани от друга по-висша цивилизация. В подкрепа на тази тема има много доказателства и от чисто научна гледна точка е напълно възможна. Обясни ми ако случаят е такъв и ние сме създадени от друга цивилизация или поне такава има вмешателство в нашето развитие, то как Бог може да е само един ? В такъв случай ако не разглеждаме цялата цивилизация като Бог, то те за нас са Богове. За това аз говоря за Създател/и а не за Бог.

вече ти се обясни, че за да можеш да разбираш правилно и да си сигурен относно нещата във вярата, трябва да започнеш и да продължиш до последно да я упражняваш правилно, то е както с другите неща, които изискват достатъчно сериозна практика и достатъчно голям опит, например, бойно изкуство като кунг фу или айкидо не може да бъде усвоено без практика, дори и ако си прочел всички книги за него, няма да го увладееш без достатъчно сериозни упражнения, така е и във вярата, за да разбираш нещата там, трябва да се упражнява, понеже немалко от истинските Светии са я упражнявали и затова са успяли да достигнат до просветлението да разбират и свидетелствуват съвършената (Божия) истина

какви богове?!, откъде можеш да бъдеш сигурен дали/че онези т.нар. "богове" не са някакви демони/бесовски духове, когато нито можеш да разбереш това чрез гледане, нито като им се отдадеш, нито ако ги слушаш, нито като им служиш?!, ти казваш, защо само един Бог, а не много богове?!, но по същата логика може да се каже и, защо непременно много богове, а не само един?!, това че някакви си човеци, макар и под формата на велики цивилизации или велики философи/мъдреци, са засвидетелствали някакви си неща, не е гаранция, че не са се заблуждавали и че не са лъгали било то непредумишлено или нарочно, особено като се има предвид, че цивилизациите, които ти посочваш са представени в Св. Писание като нечестиви, а именно древните египтяни и персийци, защото най-малкото от Библията е явно как Бог е порицал и поразил вавилонците като им е разбъркал езиците(Битие 11), и е наказал египтяните с десет големи язви(Изход 7-14), откъде-накъде да вярвам на някакви си книги, които дори отначало не са били представени за Св. Писания, а библейските, за които има пълно свидетелство че са Св. - да пренебрегна?!, плюс това, дори и без да се четат книги, има достатъчно разумни доказателства за тези неща, обаче хора като теб не предпочитат да вярват на Истината, защото ето как вече ти се дадоха достатъчно обяснения относно тези въпроси, но ти сякаш въобще не си им обърнал внимание

вярата е като много други неща, за които човек трябва да има интерес за да се ангажира с тях, като например музиката, никой човек не би започнал да свири на музикален инструмент ако не проявява интерес към това, така е и с вярата, или искаш да вярваш и започваш да го правиш, или не, понеже както у някои хора дори още в детска възраст се е проявявала склонност, дарба, и дори способност да свирят на някакъв инструмент (например моцарт, който започнал да свири на пиано още когато бил дете), така и вярата се е проявявала по подобен начин у мнозина човеци

draid
07-22-2014, 17:39
Единственият който не прозира истината тук си ти. Оплиташ се все по-дълбоко и по-дълбоко. Библията и т.н. твои свети писания са писани от хора, не са дадени свише. А човек може да напише всичко на хартия. Кой казва как се упражнява правилно вяра ? Ако са те възпитали, че е правилно да се самоубиеш за да влезеш в рая, ще смяташ, че това е правилното упражняване на вярата. А любимото ти свето писание и неговите проповедници от край време слагат всичко което не могат да обяснят или не им е изгодно под знаменателя на ерес, нечисто, вещерство, отдаване на демони, обладаване и т.н. Съжалявам но истината боли, а истината, е че науката убива религията. Дадох ти доста доводи по тоя повод, но ти си тъпчеш на едно място и говориш само едно и също. Смисъл да продължавам дискусията няма, същият си като един пастор на който братовчеда показа една снимка на земята от доста далеч и го попита едни конкретни въпроси. Знаеш ли какъв беше отговора ? "Не вярвай в тая ерес". И не Бог не е пратил скакалци, нито земетресения или наводнения. Тия неща не ги праща Бог съжалявам. Приключвам дискусията с теб, ако някой друг се включи, ще я продължа с удоволствие.

npp
07-22-2014, 23:01
Единственият които не прозира истината тук си ти. Оплиташ се все по-дълбоко и по-дълбоко. Библията и т.н. твои свети писания са писани от хора, не са дадени свише. А човек може да напише всичко на хартия. Кой казва как се упражнява правилно вяра ? Ако са те възпитали, че е правилно да се самоубиеш за да влезеш в рая, ще смяташ, че това е правилното упражняване на вярата. А любимото ти свето писание и неговите проповедници от край време слагат всичко което не могат да обяснят или не им е изгодно под знаменателя на ерес, нечисто, вещерство, отдаване на демони, обладаване и т.н. Съжалявам но истината боли, а истината, е че науката убива религията. Дадох ти доста доводи по тоя повод, но ти си тъпчеш на едно място и говориш само едно и също. Смисъл да продължавам дискусията няма, същият си като един пастор на който братовчеда показа една снимка на земята от доста далеч и го попита едни конкретни въпроси. Знаеш ли какъв беше отговора ? "Не вярвай в тая ерес". И не Бог не е пратил скакалци, нито земетресения или наводнения. Тия неща не ги праща Бог съжалявам. Приключвам дискусията с теб, ако някой друг се включи, ще я продължа с удоволствие.

какво са постигнали човеците с тяхната наука досега?!, успяха ли да възкресят мъртвец, чието мъртво тяло вече е започнало да се разлага или се е разложило напълно?, не!, успяха ли да излекуват всеки болен?, не!, защото за тях имаше и нелечими случаи, а успяха ли да реконструират телата на всички човеци с малформации или уродливости, и да възстановят изгубените крайници на всички хора с такъв проблем?, отново не!, и успяха ли да отмахнат напълно и безвъзвратно всички зли духове от обладаните?, пак не!, в такъв случай за каква наука и (за) какви човеци говориш, след като никой от този род никога не успял да постигне такива неща?!, ако трябва да се надяваме на човешка(та) наука да осигури хората с изобилен живот и да ги възкреси за вечен, то едва ли някога някой ще дочака такова време, а дори и да се борим с най-свирепи чудовища, каква полза ако това не ще (раз)реши проблемите както трябва?!, ето защо дори и сидхарта гаутама (буда), един от най-съвършените лъжепророци съществували досега под една или друга форма, също търсил спасение за мир и вечно безскръбие, понеже не намерил обещание за трайно решение на проблемите по друг начин освен по пътя на духовното, и при все че имал качествата да стане истински Светия, той не сполучил, и то само защото се родил на най-проклетото място на света, а именно в индия, земята на сатанинските ангели познати там като аватари, йоги и брахмини, при положение че баща му се опитал да го скрие от цялата онази най-голяма суета, но веднъж срещнал брахмините и духовните аскети, той вече бил "заразен" с проклятието на сатанинския "квас", и така по нататъшната му работа по пътя на вярата се оказала провал, тъй като той също станал подобен на кришна и останалите духовни служители/работници на лукавия от този род - а именно посочените в Битие 6гл. "исполини", и така от една страна е светът на окултизма, езотериката и идолопоклонничеството познат като "египет" и "содом", включващ: сатанизма, паганизма, окултисти, езотерици, магьосници, магове, врачки, медиуми, астролози, и пр., от друга страна е персийско-арабската духовна/религиозна традиция, включваща религии като: ислям, зороастризъм, автори от рода на омар хаям, и пр., а отгоре на всичко е и духовната/религиозната традиция от индийски тип, включваща: йога, индуизма, шиваизъм, вишнуизъм, сикхизъм, будизъм, джайнизъм, самкхя, веданта, и пр., като отгоре на всичко не можеше да се вярва/разчита и на лошата юдео-християнска традиция, която включваше: йеховизъм, юдаизъм, разни и странни християнства, и пр., така че ето в какъв свят живеем - на голямо духовно беззаконие, и именно то е грехът, за който се говори в официалните Св. писания(именно библейските), понеже никога не е имало хора, които да могат да осигурят човечеството с истински изобилен и вечен живот, защото само истинският Господ Бог е достатъчно благ и могъщ за да направи това, именно Създателят на света и човеците, тъй като си личи, че не е имало как да произлезе нещо съвършено добро от тяхната слабост, и че има Бог, Който ги е направил един вид от нищото, но и що се отнася до вярата, не може да го няма и типичното съпровождащо я съзнание за онова, което е по-голямо от човеците и незнайно за тях, затова и е наричана "вяра", защото те могат да го получат единствено от истинския Господ Бог, тъй като по принцип са само потребители на света, но въпроса е, има ли полза за истински изобилен и вечен живот в съответната дейност или не?!, това е важният въпрос, иначе защо им е било на истинските Светии, които са превъзхождали всички други човеци по правда/мъдрост/смисленост, да деянат толкова много като вярващи досега ако в това не може да има надежда за нещо по-добро?!, но както докторите, хирурзите и учените в областта на медицината се трудят за намиране на колкото се може по-добра профилактика и по-добро лечение на болните, така и истинските Светии работят за осигуряване на всеобщо спасение за изобилен и вечен живот, което е възможно единствено в истинския Господ Бог, а именно Отца и Исус Христос

"...Обаче, ако и да говорим така, надяваме се от вас, възлюбени, за нещо по-добро, нещо, което води към спасението." Евреи 6: 1-9

хора като теб намират библейските писания за глупост, ала за мен, както и за всеки един от истинските Светии, те не са пълни с някакви си примитивни безсмислици, но просто съдържат съвсем естествени и смислени напътствия за онова, което води към всеобщо спасение за истински изобилен и вечен живот, точно както учените са записали в своите (научни) дневници от къде са започнали и до къде са стигнали стъпка по стъпка, така и в Св. Писание са описани съвсем обясними неща, ти се хващаш за неща като: "Иеова е строг" и "Бог е зъл", но истината е, че Писанията не са толкова прости колкото са изглеждали досега според съответния превод, тъй като Истината наистина е проста, но за онези, които я разбират, обаче за хора, които са склонни да се заблуждават, Писанието може да ми изглежда като бъркотия

и ако никога не си упражнявал вярата правилно в продължение на месеци/години, тогава въобще не е за учудване, че не я разбираш, неведнъж съм срещал дори и уж много духовни/набожни хора, които все роптаеха против правилната вяра, обаче се оказа, че никой от тях не я е упражнявал както трябва за повече от няколко седмици, такива хора трябва да разберат едно, вярата не е шега работа, но изисква своите жертви, както не се става всепризнат лекар/хирург с пет булевардни книжки и няколко седмици четене, така и не се става истински Светия само за няколко седмици посредствено упражняване на вярата, но не напразно Господът, Исус Христос, е казал, че който не "вземе кръста си" (сиреч че който не се пази (чист) от световните духовни/религиозни заблуди и не упражнява достатъчно правилно вярата) и не последва истинския Бог, няма как да успее по този път

draid
07-22-2014, 23:28
Наистина мислех да не ти отговарям повече, защото е очевадно че граничиш с промит мозък. Аз разбирам религията и вярата също така, защото вярата не се изчерпва само с вярата в Бог, даже както виждам я разбирам доста повече от теб, защото мога да я погледна от много страни. Както и да е не отговарям за това, както вече казах по-горе дискусията с теб не носи нищо. Ти просто си тъпчеш на едно място. Когато те блъсне кола моли се на Бог да те спаси и не позволявай на лекарите да ти помагат. Защо седиш на компютър и пишеш в тоя форум ? Всичко което те заобикаля е постигнато от науката, живееш поради науката. Дори само един път да си боледувал по сериозно, то ти дължиш живота си на науката, защото в противен случай щеше да си говориш с Бог на 4 очи вече. Науката за един век е постигнала повече отколкото религията е успяла да постигне за над 2 хилядолетия. И да науката ще може да прави някой от чудесата за които говориш, някой даже прави и в момента, но очевидно си слабо информиран за да го знаеш. Ти за клониране дали си чувал и известно ли ти е изобщо какво представлява ? Хайде ще ти завърша с едно изречение в твоя стил и не си прави труда да ми отговаряш, ти вече за мен не представляваш обект на коментар.

Какво е дала твоята религия на хората ? Замисляш ли се, че за будистите твоята религия е лъжовна и ти се кланяш на фалшив Бог ? Не нека аз ти кажа какво е дала религията на хората през последните 2000г. Любимата ти вяра е дала на народа редица кръстоносни походи, три от които се открояват като доста значими. Знаеш ли кои са били кръстоносците ? Бандити и разбойници на които е обещавана прошка ако ходят да колят и грабят, като всичко това им е било простено от Бог. Твоята религия е преследвала и измъчвала жестоко хората които са мислили напредничаво, преследвала е редица велики умове, само защото те са били прави, но правотата им е противоречала с интереса на църквата. Твоята религия е горяла на клада невинни жени обвинени във вещерство. Любимата ти религия е проповядвала ненавист и е допринесла за милиони жертви. Твоята религия допринася години наред за разпространение на различни полово предавани болести, защото забраняваше до скоро ползването на презервативи, всичко това го прави твоята религия. Междувременно науката не е постигнала нищо значително, освен да те постави в свят в който ти не би оживял ако я нямаше и 1г с голите си проповеди.

npp
07-23-2014, 11:15
Наистина мислех да не ти отговарям повече, защото е очевадно че граничиш с промит мозък. Аз разбирам религията и вярата също така, защото вярата не се изчерпва само с вярата в Бог, даже както виждам я разбирам доста повече от теб, защото мога да я погледна от много страни. Както и да е не отговарям за това, както вече казах по-горе дискусията с теб не носи нищо. Ти просто си тъпчеш на едно място. Когато те блъсне кола моли се на Бог да те спаси и не позволявай на лекарите да ти помагат. Защо седиш на компютър и пишеш в тоя форум ? Всичко което те заобикаля е постигнато от науката, живееш поради науката. Дори само един път да си боледувал по сериозно, то ти дължиш живота си на науката, защото в противен случай щеше да си говориш с Бог на 4 очи вече. Науката за един век е постигнала повече отколкото религията е успяла да постигне за над 2 хилядолетия. И да науката ще може да прави някой от чудесата за които говориш, някой даже прави и в момента, но очевидно си слабо информиран за да го знаеш. Ти за клониране дали си чувал и известно ли ти е изобщо какво представлява ? Хайде ще ти завърша с едно изречение в твоя стил и не си прави труда да ми отговаряш, ти вече за мен не представляваш обект на коментар.

Какво е дала твоята религия на хората ? Замисляш ли се, че за будистите твоята религия е лъжовна и ти се кланяш на фалшив Бог ? Не нека аз ти кажа какво е дала религията на хората през последните 2000г. Любимата ти вяра е дала на народа редица кръстоносни походи, три от които се открояват като доста значими. Знаеш ли кои са били кръстоносците ? Бандити и разбойници на които е обещавана прошка ако ходят да колят и грабят, като всичко това им е било простено от Бог. Твоята религия е преследвала и измъчвала жестоко хората които са мислили напредничаво, преследвала е редица велики умове, само защото те са били прави, но правотата им е противоречала с интереса на църквата. Твоята религия е горяла на клада невинни жени обвинени във вещерство. Любимата ти религия е проповядвала ненавист и е допринесла за милиони жертви. Твоята религия допринася години наред за разпространение на различни полово предавани болести, защото забраняваше до скоро ползването на презервативи, всичко това го прави твоята религия. Междувременно науката не е постигнала нищо значително, освен да те постави в свят в който ти не би оживял ако я нямаше и 1г с голите си проповеди.

то и за всеки един от онези, които пускат тото фишове печелившата комбинация може да е различна от на другите, но истината е, че само една единствена комбинация ще бъде печелившата, която ще се открие при тегленето накрая, подобно беше и положението във вярата, множество богове и христоси, и много форми на вярата, обаче само представените в Библията Бог Отец, Господ Исус Христос, и вяра във Тях се оказват единствени(те) истински

и защо наричаш моя религия онази, която не следвам, тъй като, без да се хваля със себе си, (аз) не постъпвам като инквизиторите, нито се опитвам да забранявам/принуждавам като лошите църкви?!, кога съм се опитал да забраня на някой от потребителите от този форум да има полов живот (при все че не съм и препоръчал да се прави безумен секс/секс безумно)?!, или да бъде добре образован и учен?!, или да не упражнява своята вяра/религия?!, ето че дифендър все още следва източното православие, съответните кришнари също си продължиха да следват своя вишнуизъм/ваишнавизъм, и разни(те) езотерици и идолопоклонници пак упражняват своите окултни и идоложертвени дейности, дори и доктор сейтън също продължава да следва съответните свои неща - каквито и там да са те, ето че и ти си знаеш своето, и т.н., кой от вас се е покаял?!, Бог знае, обаче "едно си баба знае и си бае", имате си и презервативи(те), и нещата на научно-техническия прогрес, защото и кога съм отричал полезността на онези от тях, които наистина са полезни?!, ето че и аз ползвах електронни устройства като компютър и телевизор за да мога да ви пиша и да виждам какво се случва по света, понеже и, както е писано, нищо полезно, с което не се причинява зло на ближния не е за отхвърляне(1 Тимотей 4:1-5), обаче не забравяй и това, че този раздел на форума е и за вярата