PDA

View Full Version : Поредната тема за отслабване.



xdennyx
12-03-2010, 13:55
Опитвам се от няколко седмици да спра всичко което ни кара да пълнеем и да ям само диетични работи,но проблема е че и аз самата не знам какво е полезно да се яде..И ям само плодове и вечерта огладнявам зверски и почвам да се тъпча със сладко и каквото още се сетите.Правя онези упражнения за крака,корем и паласките на Пилатес,но мисля че заради храненето едва ли ще има особен ефект.Висока съм 167 и съм 60 кг.Мечта ми е да съм максимално 50,но и 52-53 ме устройват.Ако можете дайте примерно меню за деня,но да се наяждам поне..[/b]

SUNinTHEsunset
12-03-2010, 15:09
1-во,ако караш само на плодове не само няма да отслабнеш,но може и да качиш,защото всички съдържат лесноусвоимите от организма фруктоза и глюкоза.Естествено не казвам да не ядеш плодове просто да не прекаляваш с приема им.Ето ти едно примерно меню:закуска: купичка нискомаслено кисело мляко с плод(примерно банан,а ако го пасираш става много вкусно). За обяд нетлъсто месо или риба(но на скара,а не пържена)към 200 гр със салата от пресни зеленчуци.За вечеря хапни нещо леко(може отново салата или една зелена ябълка).И последно,но не и по важност пий много вода или чай,ако ти е по-приятен.Това е от мен дано да съм помогнала :)

Schtefito
12-03-2010, 15:11
Примерно:
- Закуска: 40-50гр мюсли с 100-125мл прясно или кисело мляко
- Обяд: салата(шопска,овчарска,зел на с риба тон) + пилешка паржола/парче риба
- Вечеря: омлет със сирене

Ако огладнееш между основните хранения можеш да хапнеш плод или 30гр ядки (бадеми,лешници).
Не се нахвърляй на продукти,на които пише,че са диетични - може да не съдържат захар,но като калории са същата работа.

miss_murderer
12-03-2010, 15:49
според мен има значение как си се хранила преди- ако намалиш много драстично калорийния си прием ще отслабнеш бързо, но главно ще свалиш мускулна маса, което хич не е добре. като за начало ограничи хляба- белия напълно го изключи, замени пърженото с печено или варено, включи повече зеленчуци- поне 3 пъти на ден и вместо вафли и шоколад хапвай плодове и сурови ядки.
ето примерно меню:
закуска(която е задължителна)- 3-4 с.л. овесени ядки със 150-200 мл. прясно или кисело мляко или филийка пълнозърнест хляб с яйце/сирене/кашкавал, чай с мед, по-късно хапни плод(ябълка, портокал,грейпфрут...по избор)
обяд- супа+салата или 200 гр. месо или риба+салата или 2 яйца+салата, може и нещо готвено, ако не е пържено, ако не ти стигне прибави и филийка хляб
следобяд- плодове, сурови ядки или мляко
вечеря- тук най- добре е месо и салата, може и омлет или пък нещо млечно
и не забравяй течностите- вода, фрешове, чайове- поне по 2 л. на ден
успех!!!

sexa_na_kompleksa
12-04-2010, 10:28
Ето ти една статия с някои полезни храни:

http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/36-%D0%B7%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5-%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82/783-%D0%AF%D0%B4%D0%B5%D1%88-%D0%B8-%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%B5%D1%88

ri41
12-04-2010, 10:50
трябва ти разнообразна храна, намали тия плодове защото са сладки, да ти кажа от личен опит имам наблюдения, че като спра да ям ябълки и тогава почвам да отслабвам 8-) за това салатки сега зеле+ морков варено месце, яйца, омлети без масло със сиренце, прави си сякви диетични боламачи, примерно, от тия замръзените зеленчуци яж, кашкавалче но по малко, че е мазно и то, залъгвай се с вода, кафета, айрянчета ако прериташ от глад, много обичам варени картофи, боб, леща, ориз не се лишавай от тези неща и всяка сутрин яж пълнозърнеста филийка с нещо, кисело мляко яж също и като си заситена няма да налиташ да се тъпчеш, то и аз правех така и напълнях, но сега се оправи положението и най-важното не мисли постоянно за храна, намери си други занимания :-)

loweistheanswer
12-04-2010, 16:07
наистина тези плодове съдържат доста захари, но примерно аз ям грейпфрути и те са много полезни и не съдържат много захари :-) закуската е най-важна и затова аз сутрин примерно ям филийка от пълнозърнест хляб с парче сиренце,кашкавал и така нататък, за да може да не огладнявам в училище и да си купувам супер вредните "пакетчета" с всякакви солети,бисквитки и т.н. за обяд може да ядеш супа или свежа салата с риба или месо----също така не са и много калорични готвените неща /стига да не са пържени/ и наистина трябва да пиеш много течности /аз лично пия по 3 литра на ден най-малко/ :P

ri41
12-04-2010, 16:30
също си пии по 1 2 чаши вода преди хранене, ще се чувстваш сита с по-малко храна, което е важно, да не се тъпчеш много наведнъж, но разбира се можеш да се разпускаш от време на време, от големината на порциите зависи колко бързо ще свалиш, без никакъв глад най-много 3/4 кг месечно което е здравословно :)

katericArofl
12-04-2010, 16:34
ри41.. не знам какви са ти наблюденията, но има продукти, които подпомагат разграждането на храната и ябълките са от тях.. :lol:

аз преди, когато си похапвах стабилно не ядях плодове и след това към обичайното ми хранене прибавих по 1 ябълка на ден и отслабнах 1-2 кг без никакви др ограничения само + едната ябълка :-o

ri41
12-04-2010, 17:07
при всеки е различно и честно да ти кажа изобщо не вярвам от прибавянето на ябълката да си отслабнала, от друго ще да е било, аз си отслабвам без ябълките, преди ядях по 2/3 сега ги заместих със салата и всичко е ок