PDA

View Full Version : Откакто я няма компанията ми, цари скука!!!Помощ!



Luscious_Heart
12-03-2010, 19:01
На 16 съм. Лято 2009 беше последната година с предишната ми компания. Те са 91 и 90 набор... И сега всички са в чужбина и в София. Аз бях единствената по-малка от тях (94 съм).
Тогава беше лесно. Нашите ме пускаха навсякъде с тях, защото познаваха 2-3 човека и бяха сигурни.
Но откакто останах без тази компания, се размотавах почти цяла година без никаква група от приятели (само поединично).
Спрях да ходя по дискотеки, защото не ми останаха хора. Сама да отида - сещате се - не става. Приятелите ми - или поне тези, които мога да нарека така - не ги пускат също...
Сегашната ми компания е от 94 и 93 хора... И тук е най-големият проблем - не мога да ги запозная с нашите, просто този вариант го изключвам!
Чувствам се като някво суперзадръстено лапе... Причината - големият ми първи братовчед загина преди година и оттогава всички треперят над мен. Знам, че ще прозвучи отвратително, но на нашите им пука ПРЕКАЛЕНО много за мен и понякога ми се иска да могат да забравят за опасностите.. и да не се интересуват дори къде съм. Хубаво е, че ме ценят, обаче това тяхното прекалява... Имам нужда да се забавлявам, а откакто нямам ПОСТОЯННА компания, никви събития и забавления няма на хоризонта. С много мъки увещавам родителите си да преспя дори у приятелка. На по 50 години са горе-долу, тъпата старческа консервативност си казва думата. :Х
И сега ми идва 16-тия рожден ден. Не само че отказаха да ми преотстъпят единия от апартаментите ни в града, ами и ще ми осигурят зала само до 10 - максимум 10.30 вечерта. А то така знаете, че е много тъпооо.... :Х
Задушавам се, свободолюбив човек съм, много даже. Чувствам се като задръстенячка. Депресирам се. Липсва ми онова забавление, от което всички тийнове се нуждаем. Толкова съжалявам, че си нямам по-голяма сестра или брат!

Кажете ми някакви помощни съвети, трикове как да се прикривам?! Наближават още партита... Засега единственият ми вариант е, ако ще скитосвам някъде много до късно, направо да казвам, че ще спя у някоя приятелка... Чувствам се виновна, че ще лъжа, но.. трябва.

Нова компания да си търся също не става. Това лято възнамерявах да стана част от една група 93-91 набор, обаче се оказаха пълни тревомани, простаци и идиоти, които най-много да ме провалят. :?

Моля ви, дайте ми съветиии!!! :/

JylAdIznAsilvaCh
12-03-2010, 19:42
Хах, а не става ли вместо да ги лъжеш и увещаваш(това доста често постига точно обратния ефект, на желания), просто да поговориш със тях и да ги убедиш, че заслужаваш доверие(че приятелите ти заслужават доверие). Като за начало също, можеш да опиташ да се съобразяваш до някаква степен със техните изисквания, и най - важното - да вдигаш телефона когато ти се обаждат(^^). Пък и ако намериш правилните(за теб) хора(не просто изкуствено вмъкване в дадена компания), и ти самата се чувстваш на мястото си там, не виждам защо вашите биха искали да ти отнемат това нещо. След като ти си убедена, че това са правилните за теб хора, няма как да не направиш същото и със вашите. Бъди просто по - твърда, и отстоявай позицията си, вместо да изпадаш в излишни депресии.

minionka
12-03-2010, 20:35
Чувстваш се задръстенячка...защото?? ..не излизаш?? :shock: :shock: Ми намери си гадже..примерно. Аз те разбирам прекрасно.. и наще са така ..напоследък не излизам, защото нямам време.. а и едни приятели са с гаджета..други са на село. Но определено не се чувствам задръстена. Недей и ти. Намери си хоби..ходи да тренираш...на тренировките 100% ще си намериш нови приятели.

Luscious_Heart
12-04-2010, 11:59
minionka,
имам си гадже и всичко е наред при нас. :) Но неговата компания са само момчетии, сещаш се. :oops:
На тренировките ми не ми допадат хората просто... :? Затова спрях и да ходя.
Търся си интелигентни хора, които искат да се забавляват, ама все попадам на обратното. :lol:
Иначе благодаря за съветите, поуспокоих се, наистина. :)

Tempest
12-04-2010, 12:04
за интелигентност, айде, всички се измерват по една скала.. но за забавление - това вече за всеки е различно ;)

аз си кисна у нас, нищо, че съм на 18 и мога да излизам.. просто няма с кого ;] Пък то не е признак на задръстване.. просто си седиш у вас, бахти...

blackfireXx
12-04-2010, 12:45
хах твойто е нищо...мене даже не ме пускат сам на плаж...като изляза някъде все викат: облечи се да не ти е студено, внимавай, с кого излизаш?, къде отивате?, какво ще правите?, да си тука до 1 час че се притеснявам, внимавай че всякакви хора има.....твойто е нищо дето се тревожат вашите...дори и при приятели не ми дават да устана да спа....а колкото до компанията...и аз до някъде имам този проблем....немога да намеря някой свестни хора...намери си някакво хоби или спорт :)

SunC
12-04-2010, 12:57
minionka,
имам си гадже и всичко е наред при нас. :) Но неговата компания са само момчетии, сещаш се. :oops:
На тренировките ми не ми допадат хората просто... :? Затова спрях и да ходя.
Търся си интелигентни хора, които искат да се забавляват, ама все попадам на обратното. :lol:
Иначе благодаря за съветите, поуспокоих се, наистина. :)
попадаш на забавляващи се,които искат да станат умни ? :lol:
от CoNviCt :)

Luscious_Heart
12-04-2010, 14:28
minionka,
имам си гадже и всичко е наред при нас. :) Но неговата компания са само момчетии, сещаш се. :oops:
На тренировките ми не ми допадат хората просто... :? Затова спрях и да ходя.
Търся си интелигентни хора, които искат да се забавляват, ама все попадам на обратното. :lol:
Иначе благодаря за съветите, поуспокоих се, наистина. :)
попадаш на забавляващи се,които искат да станат умни ? :lol:
от CoNviCt :)
А, ти ме помниш. :P
Не, просто както ти казвам, гледам да се опазвам от системни пияндета и тревомани, пък повечето са точно такива. =/ Не ми се пропада, разбираш, нали?