PDA

View Full Version : Имам много сериозен проблем.



Greennight
12-03-2010, 19:52
Значи ще започна от самото начало за да ви се изясни всичко.Тази година на 6 февруари(още помня точната дата)Се случи нещо много странно...Изчезнаха абсолютно всичките пари на родителите им но,портофейлите не бяха взети с кредитните карти вътре,а само парите и естествено аз бях набеден като по-голям син...Спукаха ме от бой,обърнаха ми цялата стая с главата на горе,даже щяха да ме водят на детектор на лъжата...Е нищо не откриха...Не бях аз виновен.Помислих си,защото 2-3 дни преди това,бях правил купон у нас и беше възможно някой да е взел някакъв ключ и да е влезнал през нощта...Е да,но 1.Странно е,че никой не е чул нищо,при положение,че баща ми е с много лек сън 2.Едва ли някой 13 годишен пикльо ще има възможността и смелостта да влезне посред нощ в чужд дом. 3.Портмонето на баща ми е във вътрешен джоб,така че само близък човек би могъл да го намери бързо.Е,аз си изядох боя,даже още спим от страх под ключ от вътрешната страна на вратата...Говорил съм с близки приятели и хипотезите бяха хиляди...От това,че някой от родителите на поканените на купона са професионални крадци,до това,че ги е откраднала собствената ми майка и е направила цялото шоу,за да може да използва повечко пари...Да,но днес се случи нещо много странно.Майка ми тия 2 дни е на някакво обучение в Банско и беше разпределила парите за седмицата на мен,на брат ми и за уроците на брат ми..Е от 110 лева,40 изчезнаха...Естествено аз за порден път изядох скандала(периодично се случваше да се иззимат по 40-50 лева,но голямата кражба на 6 февруари) беше само 1.Е...майка ми е в Банско,няма как тя да е откраднала парите,баща ми пиеше вино и гледаше филм веднага щом се върна от работа...аз не съм и единствения друг човек в къщата е....брат ми...Забравих да отбележа,че парите бяха на видно място...1.Изключвам хипотезата да е влезнал крадец(щеше да вземе всичките пари)Освен това не би рискувал да влезне толкова навътре...=> Най-вероятно е собствения ми брат...Това беше като светкавица в мрака,след всички главоблъсканици,които съм преживял в опит да се досетя,кой би могъл да го направи....Даже по 1 време следях приятели си дали харчат много пари,за да ги набедя...Имам сериозни основания да се съмнявам в брат ми(въпреки,че е само на 11 години) е възможно всичко,и то не защото му трябват пари,а за да ми го връща...Например днес имаше някакъв спор за храната,при което аз го нарекох дебела свиня,а той приема нещата доста навътре...Утре сутринта е на тренировка и мисля да му обърна стаята с главата на горе и ако намеря парите направо да викам полиция,за да се разбере веднъж завинаги кой е виновника...Какво мислите ? Правилно ли постъпвам и някакви идеи,кой друг може да е виновника ?

wasch0
12-03-2010, 19:59
Не викай полиция. Това е между вас. Не излагай семейството ви.
С детето трябва да се поговори,трябва да проумее, че така не е правилно и че преди всичко ти си му брат колкото и да се карате ти си част от семейството,а едно семейство трябва да е взаимно.

Greennight
12-03-2010, 20:15
Нали разбираш,че ако нещата не се оправят с Полиция,той никога няма да си признае :lol:

VilleBaby
12-03-2010, 22:28
Е кво няма да си признае , той ако намери парите някъде в стаята на брат му ще е ясно кой е виновен...Иначе честно казано още в началото на историята ти докато четох си помислих , че най-вероятно е брат ти. Не викай полиция , поговори с него и гледай да му повлияеш без заплахи , без обиди. Мисля че ако избереш правилния подход ще се вслуша в думите ти.

Greennight
12-04-2010, 06:49
Ако ги намеря веднага може да каже,че си ги е събрал,докато ако се викне полиция ще го хване шубето и ще си изпее всичко...А иначе никой дори не будеше най-малки подозрения,че може да е брат ми,защото той тогава беше още само на 10 години...Даже се бяха осъмнили в братовчед ми,който живее близо от нас и казаха,че може да е взел ключ и да е влезнал,но никой дори не си и помисли за брат ми..

amk933
12-04-2010, 07:09
Няма да е зле всичко това, което сподели тук, да го кажеш на майка ти и на баща ти.

А това че те бият и набеждават ей така е потресаващо. :)

Greennight
12-04-2010, 07:30
Няма да е зле всичко това, което сподели тук, да го кажеш на майка ти и на баща ти.

А това че те бият и набеждават ей така е потресаващо. :)Най-много да ми се изсмеят и да кажат "хаха дабе брат ти на 10 годинки",още по-малко,че ако го кажа,брат ми ще се усети и ако е откраднал парите ще ги скрие някъде още по-скришно и изобщо няма да ги намеря,а иначе не бих казал,че ме пребиват или нещо такова,но определено тогава изядох няколко шамара...И да набеждават ме... :?.Иначе съм пробвал да ги убедя,че може да е всеки,но не и аз и те ми викат "еми няма кой друг да е,освен това ако не беше ти нямаше да се оправдаваш" :lol:

gandalfepi4
12-04-2010, 09:22
ми лапе е все още следователно или е скрил парите някъде из къщата, или ги е изхарчил моментално.

ако е първото можеш да издебнеш някой момент и да изтършуваш из мястото добре (неговите неща най-вече) и ако му намериш сташчето да метнеш всите кинти на ваш'те да посочиш брат си и да гледаш с блаженство как му скубят перушината.

ако е второто пък (което ме съмнява) значи са заминали вече, номера е че няма за какво освен за наркотици, а се съмнявам че нямаше да забележите ако хлапето се друсаше. все пак можеш да видиш дали няма някакви мистериозни придобивки или не излиза някъде където се искат паре.




хммм, "малко" шпионски ще прозвучи ама може и да оставиш няколко банкноти на видно място и да скриеш някъде едно от тези

http://spy.bg/skriti-kameri/

ако можеш да си позволиш нещо такова де. ако пък "ne" можеш да си направиш своя

http://www.youtube.com/results?search_query=how+to+make+a+spy+camera&aq=f




и колкото и лудо да звучат предложенията ми те МОЛЯ да пробваш щото ще си умра от кеф ако го сгащят дребното и ти се окажеш невинна жертва на дискриминация, а родителите ти нек'ви непридвидливи тирани 8)

blackfireXx
12-04-2010, 09:48
ако намериш парите...
земи половината от тях и си направи кефа за всичко това което ти е се е случило като компенсация а другата половина ги предай на вашите и кажи че си ги намерил в стаята на брат ти... :D

Greennight
12-04-2010, 10:04
Така,досега тършувах из стаята му.Намерих някаква скрита касичка вътре с 10-15 лева,като имаше 2х5 лева,а родителите ми му дават по 1 лев на ден => тези пари най-вероятно са плячкосани от джобовете на баща ми.Отделно открих и някакви роботи и енциклопедии,за които не съм и подозирал,че съществуват.Иначе е много възможно просто да си внушавам,търсейки вината в хората около себе си,и не мисля,че трябва да се стига до шпионски камери,при положение,че брат ми е със супер слаба психика и 1 разговор с полицията,при наличието на малко повече доказателства,ще го накара да си изпее всичко...А дори не се и надявам да намеря ония пари (от 6 февруари),ако ги е откраднал той,най-вероятно го е направил,за да ми направи гадно и вече ги е раздал на приятелите си(да съвсем сериозно,ако малко го полъжеш,че си му добър приятел е готов на всичко за теб(и много често го премятат)),а иначе просто с него никога не сме се разбирали...много сме различни и никога не сме намирали обща дума..Отделно,че винаги аз съм бил по грубият и пакостлив брат и съм с 3 години и половина по-голям и сигурно заради това никой дори не си е помислил,че може да направи такова нещо...

LoupGarrou
12-04-2010, 10:35
Не вярвам да е брат ти, не защото е малък, но просто е неестествено. По-вероятно е човек от купона да е замесен. Огледай компанията на брат ти, да не би да движи с по-големи и да ги кани "нагости".

Ако е брат ти, може някой да го рекетира ...

Иначе, представи си, ако лапето просто си е спестявало всяка стотинка, всеки ден. И да речем е прибирало някакви стотинки останали по рафта (50ст-1 лев), накрая отива и ги уедрява ... Много кофти ще е, ако накрая се окаже, че е някой от твоето обкражение, а ти си изтормозил брат си и си го прекарал през какво ли не ...

Yancheto
12-04-2010, 15:36
А не ти ли хрумва, че ако им покажеш парите, които си намерил в стаята на брат ти, те ще решат, че отново се опитваш да го набедиш и им показваш част от това, което сам си откраднал?

ludiqtzubar96
12-05-2010, 11:42
Тази тема е достойна за детективски роман! :-D
Иначе наистина остави малко пари някъде,обаче ги остави когато сте само ти и брат ти.Иначе провери цената на нещата-10-15 лева +робот,енциклопедия=+-40 лева,следователно има голяма вероятност той да е.Аз помня с моята сестра как не се разбирахме,така че е възможно да е той.И ако е той помисли как да го докажеш на ваще.

FuckedUp
12-05-2010, 15:57
АКО бях аз..1. Щях да го наритам здраво и да го питам от къде има тия пари (15-те лв.)..да видим как ще се оправдае..От там нататък си знаеш..

goblin0306
12-05-2010, 17:34
Така, от сега ти казвам, че е брат ти. Децата на 11 години по принцип не получават никакви пари от родителите си (евентуално едно левче от дъжд на вятър).

А нали се сещаш, че все пак като види неква играчка в някой магазин, ще иска да я има? И като няма пари, значи трябва да намери от някъде. Следователно краде от родителите си.

Децата на 11 години не пестят, а изпукват всичките пари които им се дадат при първа възможност. Предимно за сладки работи и играчки разни.

Това го знам, защото съм виждал много дечурлига да правят така, даже съм ги хващал като са ми крадяли рестото от масата в някое кафене. И като го питам що краде, "ми щото нямам".

Не знам, може да не е бил брат ти, но според мен е бил той.