PDA

View Full Version : No Ho-ho-ho!



jghgh
12-03-2010, 21:59
http://www.youtube.com/watch?v=r3MMlIvxew4&feature=player_embedded

по-дълга версия (http://www.youtube.com/watch?v=rpZs6HaSKqM&feature=player_embedded)
за ентусиасти (http://www.youtube.com/watch?v=xKW1KlkgduE&feature=player_embedded)

Какво мислите за каузата? Как възприемате идеята?
Подкрепяте ли я?
Мислите ли, че е проява на негативизъм или наистина на всички ни е втръснало от <еди-коя-си> песен?
Зареждат ли ви с настроение повтарящите се песнички, или и вас ви отблъскват? Дразнят ли ви? По-конкретно как ги намирате?

Надявам се тук да открием нашата истина и темата да служи като статистика/проучване и силно се надявам да не превръщаме темата в това колко изтъргуван е светлия празник, защото това е ясно.

Random коментари от Интернет-пространството (по-скоро от тук (http://polldaddy.com/poll/2319860/)):

Знаете ли, в началото тръгнах да гласувам, после обаче реших ... че малко или много всяка от тях ми харесва. ... В крайна сметка реших следното: да се слушат тези 10-ина песни NON STOP води до психични отклонения, повярвайте ми, случва ми се през последните 6 години на работното място всеки един от 15-ината дни (около новогодишните празници, та и след тях), в продължение на 13 часа дневно ... Та призива ми към композиторите и певците е: създавайте нови и хубави новогодишни песни, за да се обогати разнообразието им, а ние... ще си пускаме по малко от всички


Abe tva e nai novata glupost koqto moje da se postne v internet prostranstvoto teq pesni se slu6at po 10-20 max za 1 msec kvo goovrite gluposti 4e gi slu6ate 172 puti. Vsqka edna ot tqh kolkoto puti i da q puskate si ima svoq 4ar i kato se suberete nai-vajnite hora nqkade tezi pesni trqq se slu6at ne ivana,dragana ... Taka 4e toq sait i cqlata kampaniq sa 1 pulna glupost i sujelqvam 4e sa nalqti tolkova pari i zvezdi v cqlata rabota. Spored men tezi hora trqq podkrepqt nqkakva kampaniq za blagotvoritelnost ... a te kvo "koq pesen vi omruzna da slu6ate"


.Смятам, че тези пени са причината за коледните депресии и самоубийствата!


Пим-Пам с тяхното "коледааа КОЛЕДА коледаааа КОЛЕДА, дрън дрън дрън мрън мрън ... айде сиктииир" са способни да убият _всичко_ детско в мен. Тая песен имам чувството, че е писана за бавноразвиващи се - 2 минути нон-стоп монотонното им КОЛЕДА, и после как да не си ядосан шофьор, като час по час ти я пускат напоително от всички радиостанции...


През цялото време, докато гледах клипчето, си мислех, че накрая ще се обяви конкурс за, примерно, 3 нови песни/идеи за песни, а то - някаква глупава анкета какво да се махнело?! Как да се махне като нямаме нови?!


Добре, аз не мога да разбера не обичате ли Коледа, Нова година?Точно тези така "омръзнали" ни песни, когато ги чуем през останалото време от година ни карат да се сещаме за така топлата и приятна Коледна семейна атмосфера.Не съм против да излизат нови коледни песни, но замислете се колко различни вкусове има, на колко човека ще им харесат и на колко не.А очевидно дадените тук песни са се утвърдили като най-общоприети и харесани и затова ги пускат.Сигурна съм, че всеки един от вас харесва поне 1на от тези песни, замислете се, това са 10 песни и не всичките ви харесат, а ако излезе една нова и почнат да я въртят нон стоп, каква е вероятността да ви хареса?

Изкажете мнение!

http://www.nohohoho.org
Гласувахте ли вече? :)

Sham
12-03-2010, 22:20
Обожавам Коледа!
Обожавам коледната музика! Това е единственото време през годината, когато отвсякъде се чува джаз, просто... незаменимо<3

Без да отварям страницата им, всичко ми изглежда като ненужна (а може би самоцелна, кой знае) поза.
Вариациите/интерпретациите/изпълненията на песните са тоооооооооолкова много и различни, че няма да ни стигне времето около коледните празници, за да ги изслушаме всички. Цялата кампания ми идва като неприятно модернистична на сивите (тълкувам, възползвайки се от клипа:Д) хора. Кофти за тях.

//youtube не ми се отваря нещо, та по-късно ще поздравя с някое (втръснало им) парче:Д

ПП: щеше да е хубаво да запишат по някое коледно парче, както правят Колдплей, примерно, (че даже и момичешката група на Бонбоните) а не да мрънкат отегчено в черно-бялата гама.

SolemnityOfDeath
12-03-2010, 22:29
рядко има нещо по-дразнещо за мен от коледни песни.
особено някои от тях.
хейтърска кампания или не, си имат право за това хората. всекиму своето все пак.

arghhhrh!

jghgh
12-04-2010, 18:36
Аз като пълния негативист страшно много се изкефих на кампанията, но после се позамислих, че... оптимистът и детето в мен не са умрели, и всъщност много обичам тия предъвкани песни, въпреки че наистина идват В ПОВЕЧЕ и по-скоро стават като фон, а не като носители на емоция. Особено пък, когато ги чуваш 100 пъти всеки ден, а то наистина са си 10 песни.. и да, малко прекалено е. 8-)

Но иначе обичам Коледата, обичам приповдигнатото настроение, дори изнасиленото такова. Обичам сладникавите песнички, еленчетата, светлинките, и т.н.

Зачитайки се в коментарите на повечето потребители установих, че т'ва е Коледата - поне от медийната й страна. Досадните песнички са задължителни, и въпреки че адски много ми е писнало от Wham! - Last Christmas, сякаш е станала толкова знакова, че ще е странно празникът да минава без нея.
Разбира се, щеше да е хубаво, ако имаше и нови песни за въртене...


А за търговската страна на празника - вижда се навсякъде. Всичко се свежда до промоции, покупки, печелене на пари.
Въпросът е ти сам да си направиш Коледата лична и специална,а не част от мейнстрийма. Той си е просто неизбежен.

NomNomNom
12-04-2010, 18:50
Като започнат с гадните бозави песнички и тъпи филми - призлява ми . Не знам, ама коледният дух единствено го чувствам, когато пуснат коледните промоции (тази година мисля да си взема лаптоп от тях ). Така де, това е единственото хубаво в "празника".
Не знам, вместо да се спазва православната традиция, се получава някакъв пълен маскарад в продължение на 2 седмици .

Гласувах за Марая Кери, най-много ме изнервя.

strave
12-04-2010, 20:46
Всяка година са едни и същи песни едни и същи филми едни и същи светлинки из градовете.Всяка Коледа се случва едно и също и това еднообразие убива всякаквото желание за празник,поне за мен.

Pliok0019
12-04-2010, 21:12
Обичам Коледа. Да си почина на топличко, да ям вкусни неща, да гледам филми изобщо, да получа подаръци.

В ежедневието ми стоя на студено в училище, ям някой сандвич, докато бързам, гледам единствено Стъклен дом и то някога през седмицата ако си разпределя времето правилно. Тея няколко дни ще ми дойдат страхотно. Малко време със семейството ми...вярно, че ще имам много за четене ама...спокойствието е всичко :Д

Абе от няколко години изобщо не се интересувах от празника и всичко си минаваше покрай мен, ама сега се вълувам.

machoka
12-05-2010, 08:26
Абе ФАК ОФ на всички изнемощели от живота ретарди бе хахАХ.. на какво ще научите децата си, че няма Дядо КОледа, няма смисъл от кичозни елхички и живота преебава всички? Ще го лишите от трепета и вълнението какво го очаква утре сутрин под елхата? От емоцията да накичи елхата в празничната вечер с мама и тати?

На който му е режат вени - да ходи и да плиска в червено плочките в банята.. оставете ни нас, нормалните хора, радващи се ВСЕ ОЩЕ на приказки и на коледно настроение да си живеем в света, пълен с коледни лампички, мери крисТмас звучащ от картички и големи чорапи по елхата.

ФЪК ОФ!

xoxi
12-05-2010, 08:48
Една песен не може да донесе настроението на празника!
Да, аз свързвам тези песни с много спомени от детството си, което ме плаши честно казано. Не отричам, че ми е приятно да ги слушам по празниците.. веднъж - два пъти! Но започва да ми омръзва, като започнат да ги пускат навсякъде и то едни и същи.
Идеята на кампанията ми харесва. Идеята е много добра, но това с гласуването е леко.. тъпо. Добре, ще махнем една песен, ами другите?! Същата работа си е!

Чудя се как не са се сетили и за филми, които пускат всяка Коледа. И те, също като песните не са много разнообразни!

Ewok
12-05-2010, 09:50
Чудя се как не са се сетили и за филми, които пускат всяка Коледа. И те, също като песните не са много разнообразни!
Ааааа не, не съм съгласна! Коледа не е същата без "Сам вкъщи". 8-)

Rowdy
12-05-2010, 10:57
Не мога да повярвам.. що за малоумна кампания ?!!!! По тази логика да напавят и кампания за различни детски песнички освен стандартните, които всеки ги е пял...

Pwnmaster
12-05-2010, 10:58
LEAVE GEORGE MICHAEL ALONE! :-x

semantics
12-05-2010, 13:03
Т'ва хора без работа да тръгнат да правят кампании... Че и каузата им справедлива!

webmast3rche
12-05-2010, 14:00
Мен пък си ми харесва коледата :booooomb: :-o

webmast3rche
12-05-2010, 14:01
http://www.youtube.com/watch?v=6njG4TL4WOg

gsh
12-05-2010, 23:57
Точно тая ласт кристмас, дето я изкараха най-противна, гарантирам, че по-яка от нея няма да излезе в следващите 10 коледи :)
:-({|=


една култова :
http://www.youtube.com/watch?v=mN7LW0Y00kE