PDA

View Full Version : Шофьорски изпит



eatmysocs
12-04-2010, 07:49
Уф, ето, че дойде и моят ред. Извинявам се, ако има и други теми, просто се нуждая от съвет. Предстои ми изпит пред ДАИ по кормуване. Взех си всички часове, изкарах вътрешните изпити - по кормуване и теория, взех си външните листовки, взех си БЧК... Остана само кормуването пред ДАИ. Карам си добре, когато съм спокое. Когато съм с интруктора всичко е точно... Но на вътрешния се панирах яко...Именно това искам да избегна на външния. Важно ми е и наистина не искам да се изложа. Идеята, която ми хрумна е... малко рискована, но все пак се надявам за съвет от вас. Преди изпита мисля да взема 1-2 успокоителни... Просто знам, че ако се панирам ще се изложа яко! Мооооля за съвет, че даже и за помощ ;)

ArrowsOfDeath
12-04-2010, 08:43
Не съм взимал успокоителни, ама няма ли да ти забавят рефлексите?

Serseri91
12-04-2010, 09:07
Майка на един приятел бе взела успокоителни и заспала на волана, докато кара 8-) Не ти препоръчвам ... :?

Biskfitka
12-04-2010, 09:39
Недей или ще станеш бавен/бавна ;д или ще заспиш..казаха ти го и преди мен :D

EarthShaker
12-04-2010, 09:45
Не мисли за притеснението, мисли за карането.. качваш се и се съсредоточаваш върху всичко, което правиш. Може да звучи банално, но при мене така се получи. Казах си просто, че трябва да му покажа на тоя тип как се кара, даже леко му се изнервих и ми помогна.

И аз си ги мислех тия схеми с валериани, малериани.. ама накрая се оказа, че много щях да сгреша, ако се бях насрал до такава степен, че да взимам такива боклуци. Страхът от изпита е в пъти по-голям от самото каране. На вътрешния предполагам си разбрал, той и с такава цел се прави.

Още всичко ми е прясно, взех го преди 20ина дена просто.

Serseri91
12-04-2010, 09:55
Сега изпитите са с камери и т.н., нали ? :-o

EarthShaker
12-04-2010, 10:14
да, биг брадър 8-) тъпото на с тая камерка е, че снима и напред и ако не спреш на стоп и изпитващия е бил склонен да те пусне, камерата те преебава.

аз въобще не и обръщах внимание.. само не тряа да връщаш ключа, ако изгасиш колата, шото камерата се ресва и изпита свършва.

Serseri91
12-04-2010, 10:18
Е ако е с камери да не те е страх, ако можеш да караш ще го вземеш изпита.Преди беше на принципа "изпит не се взема, а се дава".

На 2рият ми изпит, на този до мен му го дадоха, защото почерпи изпитващия с цигара (поне аз така предполагам), а иначе караше плачевно ...

eatmysocs
12-04-2010, 10:34
Евалата, хора... почти се бях навил за успокоителните... Ама след историите по-горе... Нтцъ. Лошото е, че се панирам в най-неподходящите моменти... Е, ще се наложи да го превъзмогна. Има още време до изпита, но лошото е, че не съм карал на сняг. А се очертава да е около Коледа... Камерите са кофти, защото, ако закачиш тротоар и т.н. се счита за ПТП - късат...

Serseri91
12-04-2010, 10:37
Супер пък ще е ако караш на сняг.

iLovePussyJuice
12-04-2010, 13:17
Супер пък ще е ако караш на сняг.защо пък да е супер? 8-)

иначе тегавото по тия изпити е, че хората се притесняват и допускат грешки.
карай си спокойно и да не ти пука

Nikotincho
12-04-2010, 13:17
и на мен ми предстои на 15ти декември :D дано мине успешно ..

gandalfepi4
12-04-2010, 14:32
споко майна (8-)) не е лошо да се наадренализираш. може да ти помогне даже щото ти изостря рефлексите малко. зависи си от човека де, но по принцип е добре това не се спихвай

Nikotincho
12-04-2010, 15:46
Е ако е с камери да не те е страх, ако можеш да караш ще го вземеш изпита.Преди беше на принципа "изпит не се взема, а се дава".

На 2рият ми изпит, на този до мен му го дадоха, защото почерпи изпитващия с цигара (поне аз така предполагам), а иначе караше плачевно ...

бахти изпитващия ... само с цигара ли е минал :shock:

ама това е хубавото, че ся с тия камери няма да могат да късат без причина, щото наще тука (в Пазарджик) са малко гадни ...

eatmysocs
12-04-2010, 16:48
Е ако е с камери да не те е страх, ако можеш да караш ще го вземеш изпита.Преди беше на принципа "изпит не се взема, а се дава".

На 2рият ми изпит, на този до мен му го дадоха, защото почерпи изпитващия с цигара (поне аз така предполагам), а иначе караше плачевно ...

бахти изпитващия ... само с цигара ли е минал :shock:

ама това е хубавото, че ся с тия камери няма да могат да късат без причина, щото наще тука (в Пазарджик) са малко гадни ...

Оценката се поставя веднага след изключването на камерата. Там е работата, че може да си поиска, ако реши... или направо да те скъса по някакви си негови причини... :)

EarthShaker
12-05-2010, 08:58
^при мен не беше така..

Nikotincho
12-06-2010, 10:47
някъде бях чел, че ако върнеш ключа, камерата се ресва и те късат .. и от тука искам да питам, ако примерно по някаква причина ти изгасне колата .. ? интересно ми е ..

и друго .. при успешно преминаване на изпита, как стои въпроса с подаване на документите в КАТ ? Смисъл как бяха тия поръчки (бавни, бързи, експресни...) и съответно колко пари за всяка една. Ако някой помни да каже.

EarthShaker
12-06-2010, 11:19
като изгасне колата няа връщаш ключа.. направо палиш. при мойта кола не става, ама на учебната можеше.

в кат отиваш с документ от БЧК, медицинско от личния лекар, копие от дипломата за средно/основно (занеси си и оригинала), документите от инструктора.. отиваш да чакаш, пускаш документите, снимат те и отиваш след 10/30 дена да си получиш свидетелството.

10 дена - 56 лева с таксите; 30 дена - 32 лева с таксите

http://nld.mvr.bg/nld/nweb.nsf/fVerification?OpenForm&Seq=5 - тука проверяваш кога ти излиза. имай предвид, че в сайта изписва, че ти е излязла примерно на 4ти ден след подаване на документите, но чак на 7мия ден можеш да си я вземеш. т.е. 3 дена по-рано изкарва в сайта, че е готова.

мойта поръчка беше за 10 дена, на 3тия ден изписа, че е готова и на 6ти си я взех.

Nikotincho
12-06-2010, 11:26
като изгасне колата няа връщаш ключа.. направо палиш. при мойта кола не става, ама на учебната можеше.

в кат отиваш с документ от БЧК, медицинско от личния лекар, копие от дипломата за средно/основно (занеси си и оригинала), документите от инструктора.. отиваш да чакаш, пускаш документите, снимат те и отиваш след 10/30 дена да си получиш свидетелството.

10 дена - 56 лева с таксите; 30 дена - 32 лева с таксите

http://nld.mvr.bg/nld/nweb.nsf/fVerification?OpenForm&Seq=5 - тука проверяваш кога ти излиза. имай предвид, че в сайта изписва, че ти е излязла примерно на 4ти ден след подаване на документите, но чак на 7мия ден можеш да си я вземеш. т.е. 3 дена по-рано изкарва в сайта, че е готова.

мойта поръчка беше за 10 дена, на 3тия ден изписа, че е готова и на 6ти си я взех.


учебната ми е Опел и като изгасне се върти ключа, без да го връщаш, ясно ... щот и на мойта попринцип като изгасне трябва да върна от контакт и да завъртя да запали :D

относно документите ми е ясно, интересуваше ме само за поръчки, щото брат ми като си ги подава в КАТ, дава 45 лева и за 1 седмица му излезна, сега се е променило малко .. мерси за инфото !

flyingmonkey
12-06-2010, 11:49
да, биг брадър 8-) тъпото на с тая камерка е, че снима и напред и ако не спреш на стоп и изпитващия е бил склонен да те пусне, камерата те преебава.


Ха, глупости на търкалета, точно изпитващия преди те пракарва през всякакви капани с цел да те скъса и да му платиш следващият път. :-D

EarthShaker
12-06-2010, 12:30
само не ми викай глупости на търкалета

flyingmonkey
12-06-2010, 13:06
само не ми викай глупости на търкалета


аххаха, ей смешко, не ми се надувай много във форума, да не вземеш да се спукаш някъде.

Nikotincho
12-06-2010, 13:08
бе според мен, когато е решил да се заяде, все ще намери за кво да те скъса .. така че, сядаш и караш внимаваш, и квото стане, ако не от първия от втория .. всичко е за парите

Hopegiver
12-12-2010, 17:57
Без да пренебрегваш всички други съвети, може да си пуснеш някаква класическа музика преди изпити, но не от прекалено драматичните и натоварващите. Например 9 та симфония на Бетховен или Малка нощна музика. А пък ако може и да ги слушаш по време на изпита ще е чук. Въпреки, че ти се струва смешно предложението, точно тази музика отпуска цифра и може да се стигне и до момента в който ще забравиш, че до теб стои изпитващ.

EarthShaker
12-12-2010, 20:06
^аз пък на вътрешния си пях наум слейър и по едно време изобщо не ме ебеше от изпитващия. 'world painteed blooooood' ми отекваше в главата 8-)