PDA

View Full Version : Страх ме е :(. . песъчинки в бъбреците



Djudjinku
12-04-2010, 10:35
Здравейте, вчера бях на ехограф заради бъбреците ми ;д и ми казаха, че имам песъчинки и в двата бъбрека и само още една песъчинка ще се образува камък и трябва да влезна в болница :(. . утре заминава с класа ми на лагер извън София и се притиснявам, дали ще си пия лекарствата и искам да си изграда воля за това ;д така да се каже ;( .. Страх ме е :smt022

anonymous546178
12-04-2010, 11:40
пий бира и никъв шанс да получиш бъбречна криза или да се образува камък
Аз така си излекувах бъбреците 3-4литра бира на ден с по 1-2 литра вода в продължение на седмица... ама се приготви за сериозно пикаене :D :D :D :D

BrokenInnocence
12-05-2010, 16:00
От години имам песъчнки в бъбреците, никога не съм пила лекарства и (да чука на дърво) не съм имала досега проблеми с тях... Е, случвало се е ако нещо настина или стоя на течение да ме понаболяват, но никога някаква силна или нетърпима болка. Тъй че пий си там лекарствата и не параноясвай. Навивай си аларма ако си мислиш, че ще забравяш да ги пиеш, звучи тъпо, но действа. И да, бирата помага. :)

darkPaladin
12-05-2010, 17:06
можеш и цял живот да има не само песъчинки а камъни в бъбреците и да не разбереш но е добре да ги премахнеш наблегни на минералната вода за бира нямаш годините още

amk933
12-05-2010, 18:18
МИНЕРАЛНАТА вода е точно една от причините за по-обилна кирстализация в бъбреците и освен това причинява зъбен камък.

Така че НЕ пий минерална вода, а много или чешмяна или изворна.

И не се шашкай. Горе главата! :) Нищо страшно няма, стига да се грижиш за себе си и собственото си здраве. :)

darkPaladin
12-05-2010, 18:37
МИНЕРАЛНАТА вода е точно една от причините за по-обилна кирстализация в бъбреците и освен това причинява зъбен камък.

Така че НЕ пий минерална вода, а много или чешмяна или изворна.

И не се шашкай. Горе главата! :) Нищо страшно няма, стига да се грижиш за себе си и собственото си здраве. :)

не съм казал че минералната вода разбива камъните казах го защото е малък за алкохол

и минералната вода НЕ Е ПРИЧИНА ЗА ОБРАЗУВАНЕТО НА КАМЪНИ В БЪБРЕЦИТЕ

и кажи ми каква е разликата между изворната и минералната вода?

лечението се извършва медикаментозно или хирургчески другите не са за препоръчване

но аз нямам право да изписвам лекарства и за това не съм казал нищо за лечение защото ще ям бан

а ти като си нямаш хал хабер какво говориш не го говори

пък тва кристализацията от где ти хрумна не знам
седни учи химия за да разбереш кога има кристализация

причината за образуването пикочно каменната болест е натрупването механични частици най-често

начина на живот

бактериални инфекции

дори дефект в уретера

anonymous546178
12-05-2010, 18:54
Много ми е интересен метода на разбиване на камъни по хирургичен път, може с ултразвук, но за хирургичен метод за пръв път чувам
Относно бирата, да го прави с родител до себе си, колкото и неморално да звучи, аз се лекувах заедно с баща си тъй (и аз нямах годините тогава)... ако не ти изнася пий мляко примерно

darkPaladin
12-05-2010, 18:58
Много ми е интересен метода на разбиване на камъни по хирургичен път, може с ултразвук, но за хирургичен метод за пръв път чувам
Относно бирата, да го прави с родител до себе си, колкото и неморално да звучи, аз се лекувах заедно с баща си тъй (и аз нямах годините тогава)... ако не ти изнася пий мляко примерно

хирургичен начин има но се прилага в краен случай или по желание на пациента

anonymous546178
12-05-2010, 19:06
и кво режат ти бъбрека ????!?! :?

amk933
12-05-2010, 19:09
...

Знам го от двама лекари това, които са ЧОВЕШКИ доктори, а не ветеринари.

Ти си пей, к'вот искаш.

Имал съм малко песъчинки и зъбен камък и двамата доктори казаха - без повече минерална вода, защото натрупването на твърде много минерали в организма е също причина за образуването на песъчинките и камъка. Много по-склонен съм да вярвам на хора с 30тина години опит в тая работа.

При прасетата може и да не е така. Не знам...ти ще кажеш. :lol:

darkPaladin
12-05-2010, 19:29
ох тома неверни ето ти го черно на бяло и съм учил и хуманна медицина да знаеш и още от училище знам че минералната вода не е причина даже повече помага да не говорим че калция в нея е нищожен

сега е момента да кажеш кои са лекарите които са ти го казали

http://translate.google.bg/translate?hl=bg&langpair=en|bg&u=http://www.buzzle.com/articles/mineral-water-and-kidney-stones.html

http://www.blitz.bg/article/7949

http://www.dar-center.com/article/?article=293

http://rimskabania.com/bg/spa-center/mineralen-basejn


http://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D1%8A%D0%BD%D0%B8+%D0% B2+%D0%B1%D1%8A%D0%B1%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B8%D1%8 2%D0%B5+%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB %D0%BD%D0%B0+%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a

пп
медицината за 30г е напреднала сега вече е ясно че минералната вода не е причина

всяка вода която съдържа калций и магнезиий може да е причина било то чешмяна или минерална дори млякото може да е причина
да не забравяме че всичката кръв минава през бъбреците така че дори и храната може да е причина
не ми се пишат фермани сега

PullMeCloser
12-05-2010, 22:51
Също имах песъчинки,и на мен ми беше казано да пия изворна вода,вместо минерална.И не ми го каза кой да е,а специалист(нефролог ли се казваше?) по тази област.

darkPaladin
12-06-2010, 15:51
и кво режат ти бъбрека ????!?! :?
не е задължително да са в бъбрека може да са по целия пикучен път пък и налага ли се да се реже нещо?
има си ендоскопия

пп
прочети малко повече по темата

stoianivanov
12-23-2010, 17:03
И на мен ми откриха камъни в бъбреците с ехограф. Ама това след адска бъбречна криза... Изписаха ми антибиотик и неоренал и от него изкарах некви малки песъчинки. Последния преглед показа, че съм изчистил камъните. :-D

SlAdYrAnA7a
12-23-2010, 21:33
Няма да са били песъчинки, защото те не могат да се видят на ехографа. А ако е камък трябва да бъде по голям от 5 мм (ако не се лъжа), за да се види :)

Ivan2v
01-02-2011, 16:08
и аз съм с пясъци и камъни в бъбреците. От лекарите знам, че бирата хич не помага , щото всякакъв алкохол вреди при тази болест и трябва да се избягва по всякакъв начин. :-D Не се разстройвай, тази болест е страшна само ако се появят усложнения. За да ги избегнеш обаче си трябва воля и постоянство. Аз съм се научил да пия по 2литра вода на ден и док ми предписва неоренал ср за камъните.